Treść opublikowana przez morelo
-
Jakie klocki i tarcze hamulcowe polecacie do Audi A4 B6/B7?
Dev OK nie ma sensu ale dlaczego? proszę jakiś za i przeciw. Nigdy nie miałem takich hamulcy to nie mam doświadczenia z tym tylko tyle co w internecie wyczytałem.
-
Jakie klocki i tarcze hamulcowe polecacie do Audi A4 B6/B7?
Cześć panowie przeczytałem wątek od 80 strony większyść jak nie wszyscy polecacie tarcze Zimmermann lub Rotinger oraz klocki Ferodo jako że u mnie w samochodzie będą tarcze z przodu 345 a z tyłu 300 to potrzebuję teraz doboru pod moje preferencje. Samochód jest to Audi A4 Cabrio trochę pomodzony, przez blisko 2 lata widział dwa razy drogę szybkiego ruchu, mówię tutaj o autostradzie. Przez blisko 2 lata zrobiłem prawie 4000 km samochód nie widzi zimy pomimo że mieszkam pod Zakopanem. Czy jest sens ładować tarcze nawiercane lub nacinane ją czy lepiej zostawić gładkie? Dodam że nie zależy mi jakoś na wyglądzie a na bezpieczeństwie i możliwość hamowania z dużej prędkości. Cenowo nie ma problemu udźwignę te nawiercane wszystkie 4 tylko czy jest mi to niezbędne.
-
[A4 B6] Urwana śruba od poduszki skrzyni.
Kolego najpierw musisz na punktować na środku a później kup sobie wiertło do złamanych gwintowników i wiercisz bez problemu, wiertło jest dosyć drogie ale możesz też spróbować zwykłą widią tylko musisz mieć pilotażowy zagłebnik.
-
Problem z ciśnieniem oleju
Wykręć czujnik i wkręć tam manometr i zrób normalny pomiar ciśnienia oleju, zanim zaczniesz mise zrzucać.
-
A4 1.8 turbo Cabrio takie zwykłe - STROKER
Marcin tak naprawdę każdy magnetyczny korek który ma gwint 14x1.5 np https://www.google.com/search?client=opera&q=Magnetyczny%2Bkorek%2Bsp%C5%82ywu%2Boleju%2BM14x1.5%2BAudi&sourceid=opera&ie=UTF-8&oe=UTF-8 WWW.GOOGLE.COM allegro.pl ALLEGRO.PL
-
A4 1.8 turbo Cabrio takie zwykłe - STROKER
No i Witam wszystkich po przerwie A oto fotorelacja z opisem poniżej. Początki wyjmowania starego silnika. Tutaj przekładka magistrali wodnej i całego osprzętu silnika, plus demontaż wydechu. To już podczas montowania nowego silnika. Dodam jeszcze że sprzęgło z tego co pamiętam docisk i zamach jest z Volkswagena T4 Diesla. A tarcza obita jest kevlarem z domieszką czegoś na pewno nie jest to czysty kevlar, sprzęgło ma wytrzymać 500 koni i 600 nm, trochę zapasu mamy. Tutaj widzicie jaka jest przerwa między podłóżnicą a turbiną, były obawy czy aby nie będzie za blisko pod kolektorem jest podkładka 1 cm ale jednak jest jeszcze sporo miejsca. Czas na układ wydechowy wszystko spawane na samochodzie od turbiny po środkowy idzie 3 cale a od środkowego jest podzielone na 2,5 cala, środkowy tłumik jest to pełny przelot firmy turboworks a końcowe są z firmy buzer również pełny przelot co do samego wydechu jest naprawdę przyjemny rasowy, myślałem że będzie o wiele głośniejszy na zewnątrz jest pełna kultura. Niestety w środku trochę buczy jak ściągnę dach i jadę to jest o wiele ciszej jak zamknę dach to jest głośno. Coś mi się wydaje że przechodzi przez podwozie i dach to zatrzymuje może się ktoś mądrzejszy wypowie na ten temat? Wszystko spawane metodą TIG w osłonie argonu 4.8 tylko, stąd spawy czarne. Po wydechu przyszedł czas na intercooler i dolot i tu się zaczęły schody jako że Cabrio jest krótsze i pod zderzakiem ciasno, a myśmy wsadzili intercooler 65 mm a bez rezania zderzaka się nie obejdzie żeby to upchać. Poszliśmy trochę w inną stronę została przerobiona chłodnica klimatyzacji chłodnica płynu wspomagania została przeniesiona i zastąpiona nową bardziej wydajną wszystko maksymalnie cofnęliśmy do silnika I tym oto sposobem spawając wszystko na samochodzie i robiąc dziesiątki przymiarek zmieściliśmy FMIC o wymiarach 550 x 230 x 65 mm Bez rezania zderzaka, bardzo zależało mi na tym żeby to wyglądało estetycznie i żeby nie rzucało się w żaden sposób. Miał wyglądać z przodu samochód jak typowa seria, rury zostały pomalowane na czarno, opaski tak samo wszystkie silikony czarne i nic kompletnie nie widać, Tip też Został zrobiony z nierdzewki i pomalowany na czarno, sami oceńcie. Dodatkowo zaraz pod atrapą została założona chłodnica oleju. Zalewanie turbiny olejem, silnik już zalany i pierwsze odpalenie. Produce.mp4 Ciekawostka po odpaleniu i rozgrzaniu silnika wymiana oleju i taki jerzyk na korku, filtra my nie rozcinali, pomimo tego że był tyle razy silnik myty po obróbce to jednak zawsze zostają drobinki no i docieranie się. Tu kolejna wymiana oleju i filtra. I pomiar kompresji mamy 9.5 Bara. Jak widać po kołach U mnie jeszcze śniegi mamy jeszcze ze 20 cm śniegu a ja mam letnie opony, zimowych nigdy nie miałem. No i pierwsze tankowanie do pełna, obecnie silnik jest docierany na lajtowych ustawieniach, mamy już zrobione 700 km i 3 wymiany oleju Motul 8100 X-Clean 5W-40 za każdym razem też lany dodatek motorlife. Zrobimy jeszcze z 300 km wymiana oleju na Motul Sport 5w 50 i będziemy stroić. Silnik będzie strojony na paliwie Shell 100 oktan i na takim paliwie będzie pracował. Nie ma na zdjęciach a warto wspomnieć układ paliwowy jest przerobiony czyli wydajna pompa paliwa DW 65 plus wyrzucony oryginalny filtr i zastąpiony innym. Dołożony przewód powrotny z listwy do baku oczywiście od regulatora podpięty przewód do kolektora ssącego. Mam na listwie czujnik ciśnienia na wolnych obrotach trzyma 4.1 bar podczas jazdy ciśnienie się o tyle zwiększa o ile Turbo zaczyna bić. Przepływka jest 3,2 cala a puszka filtra jest z Diesla lekko trzeba zrobić rzeźbę i dorobić mocowania i przepływomierz bez problemu siada dodatkowo puszka została oklejona folią termiczną tak by się nie grzała od kolektora wydechowego po między puszką a kolektorem wydechowym są jeszcze dwie blachy które mają za zadanie odbijać ciepło w stronę silnika nie mam tego na zdjęciach. Przy okazji zrobię. Poniżej zdjęcia jak się prezentuje z przodu. Teraz tak, silnik pracuje bardzo fajnie nic nie stuka nic nie puka. Docieramy dalej. Ogromne podziękowania na chłopaków czyli: Tomka za to że, silnik złożył do kupy i uczestniczył od samego początku do tego momentu gdzie jesteśmy teraz. Michała mojego sąsiada za to że, użyczył swój garaż, oraz że poświęcił mnóstwo czasu by to wszystko doprowadzić do takiego stanu jak widzimy na zdjęciach. Oraz Adama (hopek3) z forum za wiedzę którą mi przekazał i pokierował, kiedy były różne zawirowania i problemy po drodze, a w internecie nie mogłem odnaleźć konkretnych informacji, naprawdę przegadaliśmy kilka godzin. Oraz dla Tomka (soul87) z forum, za wytrwałość przy strojeniu tego, naprawdę fajny gość tyle co myśmy już zamienili wiadomości przez forum to głowa mała. Ja w tym wszystkim jestem przede wszystkim sponsorem, ogarniam tych wszystkich chłopaków zbieram w jedno miejsce wiedzę. No i robimy, sam niestety nie dam rady pewnych rzeczy zrobić. Na razie tyle kolejne etapy w drodze PS gdyby ktoś chciał silnik ten mój stary który mam to zapraszam na priv.
-
Budowa układu wydechowego w Audi A4 B6/B7 1.8T
Potwierdzam i mam taki na zbyciu za grosze tylko w końcowcy brak wieszaków
-
A4 1.8 turbo Cabrio takie zwykłe - STROKER
Hamulce się zmieni i zawieszenie też, ale to wszystko będzie robione dopiero po konserwacji podwozia. Ja tu mam zamiar zrobić 400 + Oczywiście pierwszy, drugi bieg i strzał z pod świateł to byle Opel weźmie to Audi, ale już trzeci czwarty i piąty powinno być w miarę ok na (suchym) oczywiście opony muszę kupić które dobrze kleją, jestem tego świadom. No i jeszcze samo strojenie, wszystko zależy jak to będzie wystrojone.
-
A4 1.8 turbo Cabrio takie zwykłe - STROKER
Więc tak lecimy dalej z tematem, jeszcze na starym silniku wpadł komputer pokładowy firmy Reveltronics, z pełnym pakietem czujników, ciśnienie oleju, ciśnienie paliwa, temperatura w kolektorze dolotowym, ciśnienie w kolektorze dolotowym, temperatura w filtrze powietrza oraz ciśnienia paliwa, tak jest na ten moment jeszcze starym silniku, docelowo zamiast temperatury w filtrze powietrza będzie EGT. Co do samego komputera. Jest to dosyć drogie rozwiązanie w pakiecie Pro, ale jest to polska firma pełne wsparcie bardzo dobry kontakt telefoniczny i mailowy i jeszcze mamy forum. Wyświetlacz na razie jest zamontowany w klapce do schowka ale finalnie będzie to w schowku i jeśli będzie potrzeba podglądać parametry to się otwiera klapkę i wszystko jest widoczne. A na co dzień będzie to zamknięte. Głowica wróciła z kapitalnego remontu, był robiony w firmie Top-Mar, z tego co pamiętam to nie była w złym stanie, zero jakichkolwiek portingów, pełna seria na wąskim kanale. Jedyne co zrobione dodatkowo to polerowanie zaworów, oraz samodzielnie wykonałem delikatnie szlify kanałów wlotowych i wylotowych naprawdę kosmetyka. Wszystko zostało skręcone z blokiem na tak zwaną kanapkę, czyli rozbieramy uszczelkę oem i wyrzucamy blachę ze środka a na słynnym portalu internetowym kupiłem podkładkę 2 mm gotowa pod 1.8t trochę dopieściłem krawędzie bo jednak wymagało to poprawy, przekładka osadzona na kleju LOCTITE 3020 Głowica skręcona śrubami ARP W międzyczasie przyszły wałki z ADR "J" ssący i wydechowy, nic nimi nie robiłem jedynie co to przepolerowałem je na tokarce. Jeszcze nowy oryginalny i kompletny rozrząd plus pasek Gates z Racing, napinacz łańcucha wałków oryginalny bez zmiennej fazy, szklanki komplet oryginalne, koło rozrządu na wale, oraz koło wielorowkowe, cewki 2.0 TFSI, świece itp. Co do turbosprężarki wybór jest oczywisty kupiłem K04-064 hybryda (jest to chyba jedno z najlepszych rozwiązań do wersji 1.8 turbo by zbliżyć się do 400Km, nie wymaga spawania kolektora jest naprawdę wydajna i dosyć szybko wstaje) Kupiłem od firmy karambol, poniżej porównanie tej turbosprężarki do zwykłej k03. Jako że sama firma karambol w Internecie nie mam dobrych opinii, mnie osobiście nie zawiodła turbosprężarka, a mam już od nich. Jednak analizując jeszcze temat i przyglądając się innym kolegom z forum jakie modyfikacje przeprowadzili, miedzy innymi Adam i po dosyć długich rozmowach z nim i konsultacjach, doszedłem do wniosku że nie ma co kombinować tylko iść w tą stronę co on gdyż jest to już sprawdzone rozwiązanie, turbosprężarka K04-064 od karambola została sprzedana, a po długich oczekiwaniach przez covida, w końcu przyszła turbosprężarka od Peruna K04-064 IHI o wydajności do 450 koni mechanicznych. Aby ożenić turbosprężarkę z głowicą użyłem standardowego adaptera dostępnego na OLX nic tu nie kombinowałem więcej, dorobiłem tylko customowe przewody olej i woda oraz dodatkową podporę od dołu, no i standardowo łapa od 2.0 TFSI Tutaj K04-064 IHI Ssanie 56mm, wylot 48mm Widzicie tutaj porównanie kolektorów wydechowych, K04-064 a K04-064 ihi, jest sporo grubszy lepsze przepływy dupka już nie ciasna Dalsze prace trwają.
-
1.8T BFB Prośba o sprawdzenie logów
U mnie na wolnych jest 4.2 pod obciążeniem 3.9
-
A4 b6 1.8t
Ładne to jest audi a nie ford
-
1.8t bex problem z turbo?
Zrób Logi parami i będzie można wtedy coś więcej powiedzieć. Logi na PB
-
Bosh EDC17CP16 honda accord kto ogarnie soft?
Panowie czy jest tu ktoś na forum kto ogarnia sterowniki Bosch EDC17CP16 Honda Accord 8 generacja 2.2 i-DTEC Potrzeba sprawdzić co poprzednia firma tuningowa zepsuła i wystroić stage 1
-
Tuning 2.0tfsi - szukam fachowca
Zadzwoń do Grzesia do Jasła i najpierw to zapytaj o termin, nie zdziw się jak usłyszysz listopad 2021
-
Spawanie aluminium
Nie aktualne ale mam w pamięci w razie czego dziękuje.
-
Mechanik okolice Nowego Targu
A co Ci potrzeba dokładnie? Ja jestem z okolic Nowego Targu.
-
Napinacz i łańcuch rozrządu w Audi A4 B6/B7 1.8T BEX, AVJ
U mnie 2 na 100%
-
Spawanie aluminium
Czy mamy kogoś na forum kto spawa aluminium dokładnie to przyspawanie dwóch flansz robię przepływomierz 3.25 cala pod Ori puszkę. Ja wszystko przygotuję tylko zespawać do kupy.
-
AVF soft na podniesienie mocy
Lub soul87
-
SPRZEDAM - ZIMA/WIOSNA 2021! CzArnuLka [216HP 325Nm] \ A4 B7 1.8T \ Full S-line \ 19" RS4 \ Quattro \ Sedan \ Bixy \ 320/288
Bardzo fajny samochód naprawdę widać że zadbany wiele pracy włożyłeś gratuluję. Kurde tyle tu chłopaków jest na forum którzy mogliby też przy moim samochodzie pomóc, tylko że ja mam wszędzie daleko jedynie po flaszkę na Słowację blisko
-
Przepis na strokera BFB plus składniki
Powiem szczerze dziwi mnie że tylko jedna panewka taka jest, co zresztą? Jeśli bocznikowy upuszczał bo miał luz, to jakie było ciśnienie oleju sprawdzałeś to? Ja u mnie dla pewności wymieniłem zaworek. A bocznikowy po oględzinach wygląda że okej. Co jeszcze będzie to się zobaczę jak odpali i dotrę.
-
ECM Titanium
Z tego co się orientuję to winOLS do edycji map jak najbardziej polecane i stosowane przez wielu tunerów, cena dla przeciętnego Kowalskiego który chce w swoim 1.8 coś dłubnąć nie do przeskoczenia. Ale raczej na 100% nikt z tego forum i innego nie będzie dzielił się taką wiedzą za darmo, kiedyś sam próbowałem zagłębiać ten temat nawet znalazłem wideo poradniki szczegółowe jak zrobić Stage 1 w 1.8 Turbo, oczywiście płatne ale naprawdę wart tej ceny, bo tylko 100USD ale później jak sumowałem wszystko do kupy Ile potrzeba jeszcze czasu by się tego wszystkiego nauczyć i rozpracować to jednak doszedłem do wniosku że wolę ten czas poświęcić na to co robię zarobkowo a Chiptuning zlecić osobie która na tym się zna i zrobi to szybciej i lepiej niż ja sam. Ale temat jak najbardziej ciekawy i wart poruszenia. No chłopaki który się teraz wyłamie i pokaże wszystko
-
Wypadanie zapłonów na wszystkich cylindrach PB + LPG @1.5bar
Zrób pomiar na ciepłym silniku rozgrzanym do 90 stopni w takich warunkach jak normalnie pracuje I zrób komplet logów.
-
B6 DIVISION
Poszło priv Przeszedłem na starsze rozwiązanie czyli napinacz bez zmiennej fazy więc wkładam obydwa wałki z wolnossaka Dokładnie. Dziękuję Panowie.
-
B6 DIVISION
Witam Panowie gdzie prócz ADR są jeszcze wałki "J" Potrzebuje wydechowy.