Treść opublikowana przez bin85
-
A4 B7 1.8T BFB Porada
Pozdrawiam jeżeli dla ciebie rozsądne granice to 220KM Autora wątku odsyłam do http://a4-klub.pl/index.php?/topic/270907-etapy-budowy-i-podnoszenia-mocy-w-18t/
-
zasilanie pompy paliwa , od stacyjki do pompy , brak pradu
Poniżej schemat, punkt 113 na schemacie to połączenie z silnikiem pompy, czy przekaźniki j17 i j317 załapują ?, jeżeli nie to w najgorszym przypadku jest problem z ECU i nie steruje nimi A i jeszcze jedno o jaki silnik chodzi bo wątek jest w dziale 1.8T ale schemat zamieściłem to silnika AVF tak jak masz w opisie
-
Projekt AntyTheft - blokada uruchomienia nie do zlamania
Jeżeli zdusisz samochód to musisz wyłączyć zapłon bo nie da się przekręcić drugi raz stacyjki w pozycję rozruch
-
AVJ termostat?
Jak kolega wyżej napisał co z tego ze wentylator chodzi jak i tak przy sprawnym termostacie dmucha na zimną chłodnice, dla pewności możesz na chwilę odłączyć wentylator i się przejechać
-
AVJ termostat?
W B6 klimatronik nie pokazuje temperatury, musisz podłączyć pod kompa. Zagrzej troszkę silnik, jak chłodnica zrobi się ciepła to termostat do wymiany
-
uklad wezy podcisnienia
Zawór sterowany jest podciśnieniem z elektrozaworu N249
-
Brak sygnalizacji kontroli ciśnienia i poziomu oleju
Tak, generalnie silnik może pracować na wolnych obrotach bez oleju i komunikat o niskim ciśnieniu się nie pojawi
-
Brak sygnalizacji kontroli ciśnienia i poziomu oleju
Silnik bez oleju odpali, brak ciśnienia oleju jest wyświetlane natychmiast, ale właśnie muszą być wyższe obroty
-
Brak sygnalizacji kontroli ciśnienia i poziomu oleju
Kontrolka ciśnienia oleju nie zapali bo jest tu tzw dynamiczna kontrola ciśnienia oleju, jak chcesz to sprawdzić czy działa odłącz czujnik ciśnienia oleju i przegazuj powyżej 1500 obr/min wtedy na fisie powinien pojawić się komunikat. Jeżeli chodzi o niski poziom oleju to również komunikat nie wyświetli się od razu, informacja ta odświeżana jest co ok 100km
-
Błąd 16496 17700
Bo to jest grzałka a nie czujnik
-
Błąd 16496 17700
Niestety trudno powiedzieć jaka jest charakterystyka rezystancji względem temperatury, zmierz może jeszcze pod wieczór jak się ochłodzi,
- Błąd 16496 17700
-
Błąd 16496 17700
Możesz dla potwierdzenia zmierzyć rezystancję grzałki - wartość wymagana: 14 … 16 Ω przy 25°C według błędu który masz to powinna być przerwa o ile wiązka i wtyczka będą ok
-
Kiedy odciecie zaplonu?
AVJ, AMB, BFB, BEX, BKB mają ograniczenie do około 6800 obr/min poprzez odłączenie wtryskiwaczy - info z ELSY
-
Kodowanie licznika
http://wiki.ross-tech.com/wiki/index.php/Audi_A4_%288E%29_Instrument_Cluster_%288E2/8E5/8H7%29#Coding tu masz kodowanie licznika, a kontrolki od spryskiwaczy nie da się wyłączyć, chyba że ma być wersja bez FIS wtedy nie będzie świecić
-
Brak wentylatora klimatyzacji-pomocy?
Nie wiem czy przy tym silniku powinny być dwa ale to że jest klima nie oznacza że mają być dwa wentylatory, ja mam u siebie tylko jeden
-
Schemat zasilania klapy gaszacej
Jeżeli test jest ok to połączenie elektryczne w tym momencie musi być dobre, pozostaje jedynie możliwość ze po wyłączeniu stacyjki obwód zaworka jest przerywany przez ingerencję blokady Co do usterki ECU to sie nie wypowiem bo nie wiem czy takie objawy mogą na to wskazywać
-
Schemat zasilania klapy gaszacej
Skoro masz blokadę to ją wywal bo nie wiadomo co tam pomodzone jest. Może tak być że przy testowaniu vagiem zapłon jest cały czas włączony i klapa działa natomiast przy gaszeniu silnika wyłączamy zapłon i w tym momencie blokada się uaktywnia u klapa już nie działa
-
oil sensor - 18062
Masz napisane w opisie błędu że trzeba sprawdzić błędy w liczniku, a tak poza tym to przyczyną tego błędu może być uszkodzony czujnik bądź jego wiązka elektryczna.
-
Montaż zaworu upustowego BOV
Rozwiązaniem jest zawór hybrydowy który jest połączeniem fabrycznego DV z blow-off'em, wtedy żadnych błędów niema
-
Dmuchawa V2
Silnik dmuchawy ma jeszcze sterownik i to w nim może być problem, jeżeli masz taką możliwość to podmień dmuchawę
-
Jakie przewody od centralnego zamka
Wersja z elektrycznymi szybami z tyłu czy korby ?
-
Wymiana czujnikow G150 i G151
Tak rezystancję, oczywiście czujnik musi być odłączony
-
Wymiana czujnikow G150 i G151
Dobra sprawdziłem to u siebie jak to w końcu jest, odłączyłem oba czujniki, klimatronik wyrzuca wtedy błędy 0756 i 0757 obwód otwarty lub zwarcie do plusa i klima działa bez problemu, dodatkowo dokonałem pomiaru samego czujnika i jego rezystancja w temperaturze pokojowej wynosi około 9-10 kΩ. Podsumowując: Sprawdź swoje czujniki miernikiem aby wykluczyć ich uszkodzenie, jeżeli będą dobre to może być problem z uszkodzeniem przewodów choć to mało prawdopodobne co i tak nie wyjaśnia niedziałania klimy i bardziej obstawiałbym uszkodzenie klimatronika bądź inna awarię w osprzęcie klimatyzacji. Znalazłem wątek na innym forum o takim samym problemie w A3 i winny był właśnie klimatronik o czym wspomniał już kolega jacek70
-
Wymiana czujnikow G150 i G151
Wrzuć jakie to są dokładnie błędy, rozumiem że ECON cały czas się świeci i nie da się go wyłączyć