Treść opublikowana przez Sztomel
-
Spadek mocy w trakcie jazdy
Owszem, ta pęknięta złączka powoduje z całą pewnością tryb awaryjny z powodu niedoładowania - niższe wskazanie wartości ciśnienia doładowania w grupie 011 i zbyt wysokie wartości masy zasysanego powietrza w grupie 003 a wszytko to w logach dynamicznych. Dobrze, że chcesz kupić interfejs diagnostyczny - przyda się ale i od razu kup sobie ten gumowy łącznik - nie warto go kupować w ASO lecz lepiej w Fagumicie - zapłacisz nie 150 lecz jakieś 20 złotych albo i mniej.
-
A4 B5 1z - proszę o pomoc w sprawie błędów
Jeden i drugi błąd świadczą o tym, że turbo przeładowuje. Trzeba je czyścić (nie regenerować) bo inaczej błędów się nie uniknie i tejże przypadłości również.
-
Prośba o ocenę logów
Po grupach 003, 008, 010 i 011 - ewidentnie przepływka blokuje dynamikę silnika.
-
[TDI PD] EGR - Wymiana, czyszczenie, zaślepienie - Temat zbiorczy
Ten temat ogarnia wiele osób na różnych forach bo jest on prosty jak budowa cepa. Albo pozbywa się oleju stosując OCT lub wypinając odmę z dolotu albo zatyka się otworki przy zaworze EGR a jak już leje turbo w takiej ilości to powinno się je wymienić (potwierdzi to wcześniejsze wywalenie odmy z dolotu - brak odmy w dolocie i duża ilość oleju w dolocie świadczą o przepuszczaniu oleju przez turbo - moje już sporo przepuszczało i jest to najlepsze sprawdzenie jej kondycji.)
-
interpretacja logów
ale pierwszy zakres zawsze zależy od wciśnięcia pedału gazu (jeśli o tym samym myślimy).
-
Odpięta przepływka- czy dużo pali?
Brakuje jeszcze logu 003 statycznego i w trybie Basic Settings ale turbo u Ciebie dmucha nawet o 100 mbarów mniej niż powinno więc i wskazania z przepływki są słabe. Zrób te logi ale z zaznaczeniem gdzie przepływka jest podpięta a kiedy nie abyśmy mieli porównanie.
-
błędy w B5 1.9 TDi proszę o pomoc
Wnosi to, że przynajmniej wiemy o jaką turbosprężarkę chodzi a prędzej czy później będziesz miała z nią problemy - uwierz mi. Są dwa typy turbo - ze zmieną geometrią i z zaworem upustowym. Ty masz tę pierwszą, która niestety sprawia wiele problemów ich właścicielom i prędzej czy później będziesz ją musiała z silnika wygrzebać by ją wyczyścić czyli skutki błędów 00575, 17964 i 17965 wraz z 00519. Te kody błędów sugerują to co napisałem wcześniej.
-
Golf IV
Diagnozę powinieneś zacząć od skasowania tych błędów. Podejrzewam, że ktoś wypinał wtyczki z tych czujników i dlatego załapały te błędy bo z pewnością nie są to błędy spowodowane którymś z bezpieczników bo nie ten zestaw jeśli chodzi o Mk4.
-
interpretacja logów
wartości dawki paliwa nie są w tym logu ograniczane przez przepływkę - jest OK więc gdzie widzisz te 160 ?
-
Dziura mocy w przedziale 2900-3100
U Ciebie słabiutko działa N75 więc go wymień lu stary zregeneruj wymieniając w nim sprężynkę bo masz ciągłe przeładowanie turbo albo też sprawdź szczelność wężyków ciśniniowych, które z niego wchodzą.
-
[TDI PD] EGR - Wymiana, czyszczenie, zaślepienie - Temat zbiorczy
Umhhh, akurat ! Koledzy, czy Wy nie potraficie zrozumieć prostej rzeczy ? już nie będę więcej pisał bo mam tego dość. Jak ktoś nie potrafi zrozumieć dlaczego w dolocie pojawia się olej i cieknie przez otwory z obudowy zaworu EGR'a to się z tym męczcie sami.
-
[B5 AFN] Proszę o radę - wtryski 216
Ja by sprawdził wtryski bo słyszałem fatalne o nich opinie od gości, którzy się zajmują chiptuningiem.
-
błędy w B5 1.9 TDi proszę o pomoc
Faktycznie, zapomniałem że kod silnika umieszcza się w prefiksie przy temacie
-
Odpięta przepływka- czy dużo pali?
nie wchodzi w tryb awaryjny tylko sterownik zadaje wtedy stałą (niską) wartość zastępczą masy powietrza i auto ma zmniejszoną dynamikę ale nie jest to tryb awaryjny. djzak, zrobiłeś jakiegoś loga grupy 003 bo chciałbym zobaczyć ile ta przepływka mierzy powietrza skoro po odpięciu od niej wtyczki jest lepiej ? Może masz nieszczelność w dolocie pomiędzy przepływką a turbosprężarką a byłoby to widać w logu dynamicznym i statycznym 003.
-
[TDI PD] EGR - Wymiana, czyszczenie, zaślepienie - Temat zbiorczy
Jak wypnie się wężyk odmy z dolotu i po jego przedłużeniu puści się go do butelki (jednak nie polecam bo smród wtedy z odmy czuć wewnątrz auta niemiłosiernie) to praktycznie wcale w butelce nie będzie się olej gromadził. Jak słusznie zauważył elmrowski80 to podciśnienie wytwarzane przez turbosprężarkę zasysa opary razem z drobinami oleju. Bez tego podciśnienia jeśli już to na ściankach butelki pojawi się tylko wilgotny szron olejowy i to wszystko - tak przynajmniej jest u mnie. Na dniach jednak albo podłaczę b. długi wąż i pociągnę go pod samochodem aż do końcowego tłumika wydechu albo jednak zrobię sobie jakiś Oil Catch Tank by uniknąć smrodu odmy.
-
[TDI PD] EGR - Wymiana, czyszczenie, zaślepienie - Temat zbiorczy
W zupełności odłączenie i zaślepienie wężyka podciśnienia od siłownika zaworu EGR wystarczy. Zaślepienie dolotu spalin w żaden sposób nie zlikwiduje wycieków oleju z EGR'a. Zatem jeśli zaślepiłeś wężyk to teraz tylko zastosuj jakąkolwiek zaślepkę na dwa otworki znajdujące się bezpośrednio pod grzybkiem siłownika EGR i wycieków już nie będzie. Zastosowanie flanszy pozbawi Cię klapy gaszącej więc denerwujące będzie wtedy nieprzyjemne zatelepanie silnikiem podczas jego każdorazowego gaszenia.
-
błędy w B5 1.9 TDi proszę o pomoc
Co do profilu to brakuje jeszcze oznaczenia (kodu) silnika np. AFN, AVG, AWX itp. a to istotna informacja. PS. Co to jest za nadwozie ?
-
interpretacja logów
Pierwszy raz widzę taki przypadek z tym 011 BS. Faktycznie opis OFF i ON jest zupełnie odwrotny ale za to prawidłowe jest procentowe wskazanie wysterowania elektrozaworu N75 czyli niski procent - kierownice zmiennej geometrii są ustawiane w pozycji minimalnego doładowania, wysoki procent - kierownice w pozycji maksymalnego doładowania. Nie wykluczone, że jest to skutkiem błędu w programie Vaglog.
-
Przyspieszanie-problem
Ty masz przy silniku turbosprężarkę bez zmiennej geometrii a tylko z zaworem upustowym więc N75 z białą główką u Siebie nie znajdziesz. Twój N75 jest czarny w obudowie plastikowo-metalowej o taki : zaworek 1Z.jpg | | Fotki, Zdjcia, Obrazki Fotosik.pl i jeśli masz przy nim jeszcze oryginalne wężyki ciśnieniowe to są one w kolorze niebieskim, czerwonym i czarnym.
-
Błędy audi 80 B4 1Z prośba o pomoc w lokalizacji czujników
Dwa ostatnie błędy spowodowane są z całą pewnością wysokim przeładowaniem turbo i powrócą przy dynamicznej jeździe. Ostatni błąd spowodowany jest przedostatnim więc w pierwszej kolejności sprawdziłbym szczelność wężyków ciśnieniowych łączących N75 z turbosprężarką (z gruchą i z muszlą części sprężającej) a jeśli będą szczelne to sprawdzić należy szczelność gruchy przy turbo a jeśli i ta będzie ok to podmieniaj na próbę N75.
-
[B5 AFN] Proszę o radę - wtryski 216
1700 zł za pompę 11" ? Jak chcesz to coś wystawię na sprzedaż - interesuje Cię turbo z silnika BRD za 900 zł z tygodniową gwarancją ?
-
Proszę o analizę logów z uwzględnieniem przepływomierza
Przynajmniej turbo dmucha tyle co chce program więc zmienna geometria pracuje jak się patrzy
-
Z podpiętym przepływomierzem dymi z odpiętym jak ręką odjął
Nie, turbo już zionie ducha. Wypnij odmę z dolotu a jej dolot zaślep trwale. Wyszyść dolot z resztek oleju i po około 3 tys. km sprawdź czy i ile się pokazało znowu oleju w dolocie. Jeśli się pokaże to turbo jest do wymiany.
-
Olej z wydechu lub turbiny
Jedno jest pewne, skoro wcześniej dymiło na czarno to nie była to wina turbo. Jak turbo puszcza olej (obojętnie czy do wydechu czy do kolektora ssącego to dmucha z wydechu na biało-szaro). W tej sytuacji nasuwa się pytanie czy i ile oleju pochłaniał silnik i po jakim przebiegu kilometrów. Turbo może faktycznie nadawało się do czyszczenia ale z całą pewnością nie do regeneracji. Jeśli w intercoolerze zalega olej to jest wypalany przez silnik systematycznie ale nie w kolrze czarnym tylko tak jak opisałem wczesniej - jasno-biało-szarym, zwłaszcza przy odpalaniu silnika lub przy ruszaniu z miejsca a potem spokój aż do konkretnego pałowania silnika.
-
Odcina Turbo blad 575 cisnienie w kolektorze dolotowym
I to jest wlaśnie to, że jedni chcą pojedyncze logi a ja chcę podwójne : w jednym logu masz niewielkie przeładowanie a w drugim już spore. Zrób prosze dwa logi jednocześnie czyli 003 z 011 a wtedy będzie widać czy masz dziurę w dolocie czy nie. Nie można na podtawie pojedynczych logów ustalić czy masz nieszzelność bo w pierwszym logu masz niewielkie przeładowanie turbo ale już w trzecim od końca doładowanie sięga prawie 1,3 bara.