Treść opublikowana przez staniek
-
[B5 AEB] Huczenie z tyłu auta
Robiłem sam obie trzy strony, piastę dokręca się 115Nm+180stopni (w quattrówce nie ma regulacji luzu), nie ma tam za bardzo czego/jak popsuc (jak się odpowiednio do tego zabiera). Do SKF'a w sumie nic nie mam, możliwe, że takie felerne się trafiło. Napisałem tylko jak to u mnie wyglądało, i jakie łożyska zakładałem. Nie mam zamiaru nikogo zniechęcac do SKF'a, czy też namawiac na FAG'a. Poza tym są jeszcze inni producenci. Zresztą zamówiony był wtedy FAG, a w pudełku FAG'a leżał sobie SKF. Nie sprawdziłem na miejscu (cena tylko wydała mi się wtedy nawet fajna 155zł), zorientowałem się dopiero w domu, i nie chciało się mi już jeździc zamieniac/oddawac. No i teraz żałuję bo robota x2, i wydatek x2. W oryginale też jest FAG. Łożyska też niby takie same, ale jednak nie do końca. Dokładniej chodzi o proporcje w podziale wewnętrznych bieżni (bo są dwie). Choc to raczej nie ma nic do trwałości, tak przynajmniej mi się wydaje. Później wkleję foto o co kaman. Pozdro
-
[B5 AEB] Huczenie z tyłu auta
Łożysko wymienione (na FAG'a), nastała cisza SKF wytrzymał całe 41kkm, troche marny ten wynik. FAG na lewej stronie przejechał już 58kkm i chyba ma się jeszcze dobrze. Tak więc w moim przypadku, po raz kolejny było to łożysko. Pozdro, i powodzenia w zdiagnozowaniu i rozwiązaniu problemu.
-
[B5 AEB] Huczenie z tyłu auta
Kołem zakręcisz, o ile auto nie będzie na biegu (jeśli będziesz korzystał z ori lewarka, to jest wskazana duża ostrożnośc, najlepiej podłożyc coś pod koła po drugiej stronie). Mam podobny problem, oba łożyska wymienione (z tym, że jakieś 30-40kkm temu) na FAG'a i SKF'a (strona skf'a huczy) Huczy niemal w całym zakresie prędkości. Po mojemu na 90% będzie to łożysko, pozostałe 10% to dyfer, przeguby, sam nie wiem co jeszcze. Na dniach (jak już się przełamię i aktywuję jakiekolwiek chęci do przeprowadzenia tej roboty) wyciągnę półoś, skręcę łożysko jakąś śrubą, i będę wiedział na 100% czy to łożysko, czy cuś innego. Dam znac co z tego wyszło. Pozdro
-
[B5 AGB] Czujnik temperatury oleju
Przykro mi, że narobiłeś sobie tyle roboty na darmo , ale z drugiej strony masz już przecwiczoną procedurę na wypadek wymiany rozrządu, czy innych napraw Czujnik temp. jest zintegrowany z czujnikiem poziomu oleju, czy tylko znajduje się w jego pobliżu? Pozdro
-
[B5 AGB] Czujnik temperatury oleju
Przewód którego szukasz powinien znajdowac się w wiązce idącej do czujnika ciśnienia oleju (w sensie wiązka ta zawiera tylko dwa przewody, jeden do czujnika ciśnienia oleju, drugi do czujnika temp. oleju). Pozdro
-
[B5 AGB] Czujnik temperatury oleju
Oblukaj przestrzeń między kołem pasowym wału korbowego, a kołem sprężarki klimatyzacji. W wolnossących v6 czujnik (jednoPINowy) znajduje się właśnie tam. Pozdro
-
[B5 ACK] Zawieszenie tył - górny wahacz
W jakimś temacie były już podawane te numery, ale mi też nie chce się go teraz szukac :> Komplet na jedną stronę (na obie strony liczba tulejek x2): 8D0 505 185A szt.2 (strona wewnętrzna) 8A0 505 172B szt.1 (strona zewnętrzna) Pozdro
-
[B5 AAH] A4 B5 Quattro tylne zawieszenie
Dokładnie. Pozdro
-
[B5 AAH] A4 B5 Quattro tylne zawieszenie
Druga śruba mimośrodowa służy do regulacji zbieżności tylnej osi. Pozdro
-
[B5 AAH] A4 B5 Quattro tylne zawieszenie
Nr 16 to zwykła śruba/dolne mocowanie amora, ne ma tam żadnej regulacji. Pozdro
-
[B5 AAH] A4 B5 Quattro tylne zawieszenie
Kąt pochylenia koła ustawia się śrubą nr 21 ze schematu, który wkleił Peterka. Pozdro
-
[B5 AFN] Przeciwmgłowe w lampach
Przynajmniej pozycje
-
[B5 AFN] Przeciwmgłowe w lampach
Jak masz włącznik na konsoli środkowej to masz, jak nie masz, to nie masz przeciwmgłówek :>
-
[ALL B6] Problem z hamulcami po zawieszeniu się w zaspie
Może przewody (te sztywne pod podwoziem) się pozagniatały, skoro fura "fest się zawiesiła na zamarzniętej zaspie" Pozdro
-
[B5 AFN] Przeciwmgłowe w lampach
Lampy Bosch'a mają zintegrowane przeciwmgłowe, Valeo nie mają. Pozdro
-
[B5 AAH] Długi rozruch zimnego silnika.
Czujnik masz za lewą głowicą (patrząc od przodu auta), na metalowej "rurze"/magistrali łączącej głowice. Nr oryginału 058919501A Jakiś rok temu płaciłem u Danelczyka coś koło 150zł za ten czujnik. Pozdro
-
[B5 AGB] Średnica felg
Ori felgi zimowe do eSy B5 to 6Jx16 ET40, z tym, że prawdopodobnie nie wszystkie aftermarket'owe 16-tki o podanych parametrach podejdą Pozdro
-
[B5 ADR] Przełączanie na benzyne bez przyczyny
W S56 ustawia się minimalną temp gazu na listwie wtryskowej po przekroczeniu której instalka przełącza na Pb. Możliwe, że w S24 jest podobnie, i to między innymi może byc przyczyną przełączania na Pb podczas dużych mrozów (jeżeli temp. ta będzie ustawiona zbyt wysoko). Pozdro Edit
-
[B5 ALG] Porada czy wymieniać rozrząd tak jak sugeruje mechanik po wycieku oleju z uszczelniacza.
Ja wymieniłbym jedynie pasek coby miec spokojną głowę. Pozdro
-
[B5 AAH] Poważny problem z obrotami
Najpierw wypadałoby sprawdzic czy sterownik zapisuje jakieś błędy? Pierwszym podejrzanym jest silniczek krokowy, ewentualnie TPS (a dokładniej mikrostycznik w TPS'ie). Jak sprawdzisz błędy, będzie można kombinowac dalej. Pozdro
-
[B5 AFN] Hamulec ręczny, a napęd Quattro
Tak się zastanawiam ile jeszcze stron o "d_upie Maryni" przybędzie w tym temacie? Dziwne, ale Audi AG zaznacza, że przy badaniu na rolkach aut z quattro prędkośc rolek nie powinna przekraczac 6km/h tak sobie myślę, że może im chodzic o trwałośc napędu Pozdro i owocnych testów EOT
-
[B5 AAH] Unieruchomiony AAH'95
Wczoraj palił, a dziś już nie, wcześniej się coś działo, czy tak z nienacka, może błędy o których mowa pojawiały się już wcześniej? Jakiś dokładniejszy opis by się zdał Błędy związane są z czujnikiem "Hall'a", jeśli wyskoczy 17748 to wywala również 17800, i na odwrót. Na początek obadaj wtyczkę (może styki przyśniedziały, a może jakim cudem spadła), wiązkę (czy nie jest gdzieś uszkodzona), może czujnik się poluzował (mało prawdopodobne ale możliwe). Możliwe opcje: 1.uszkodzony Hall 2.walnięta wiązka 3.rozrząd przeskoczył 4.walnięte ECU Sprawdź najpierw to o czym pisałem wyżej, jak nie pomoże to będziemy kombinowali dalej Czujnik siedzi z tyłu głowicy, tej po stronie kierowcy. Pozdro
-
[B5 ACK] Gdzie ma być wpięty reduktor?
Nie ma związku. Pozdro
-
[S4 B5] Jak zdemontować zacisk ze zwrotnicy
Między 17 a 19 jest jeszcze 18-tka Rozmiar imbusa to 17 Pozdro
-
[B5 AEB] Poprawne cisnienie w reduktrze Genius 1500
Pad czujnik ciśnienia i temp. to standard, też wymieniłem na "jeszcze jedną małą skrzyneczkę pod maską" Membrana też wymieniona, po jakichś 60kkm. Możliwe, że obaj mieliśmy pecha, albo i nie Pozdro