Treść opublikowana przez szogun0
-
[ALL] Przepływomierz w TDI
Nie róbcie tak, chyba że chcecie zmieniać przepływkę na 100%. To że ci nie uwaliło przepływomierza to czysty przypadek. Jeszcze do tego szmatą go wycierałeś.
-
Ledy czy żarówki????
Diody dają bardziej punktowe światełko. Do licznika więc lepiej żarówkę bo poświata będzie na cały zegar.
-
szybki paruja.. dlaczego ??
A czasem warto jeszcze sprawdzić drożność otworów wentylacyjnych. Są po obu stronach bagażnika pod zderzakiem. Dostęp do nich po odchyleniu wykładziny bagażnika. Powiny być w miarę drożne.
-
[ALL] Cofanie licznika
Nie da się.Niech postawi na cegłach , wrzuci wsteczny , gaz w podłoge i licznik się cofnie Nie cofnie się :twisted: bo to nie są liczniki z poloneza na linkę. :razz:
-
Podgrzewane lusterka
a moim B5 tez tak jest :razz: chyba, że Szwajcar coś sobie przerabiał :?: I w moim też tak jest i też ze Szwajcarii :mrgreen:
-
Kontrolka smarowania i cykanie w silniku
10-40 i za rzadki ?? Cos tu innego jest chyba przyczyna. Ale dziwne jest, ze podczas gwaltownego ruszania zapala sie kontrolka, gdzie obroty wzrastaja wiec i cisnienie oleju tez. ? Ale siła bezwładności oddziałuje na olej i przesuwa się do tyłu, przez co pompa pompuje go mniej. To samo dzieje się podczas gwałtownych hamowań, gdzie też spada ciśnienie smarowania.
-
obd-2
Bo ten program jest pod DOS, a pewnie twój interfejs działa tylko pod Win. VAG potrafi badać auto podczas jazdy ale trzeba wiedzieć co badać i kiedy, bo nie wszystko można i nie wszystko da radę.
-
osłona na kolana z tyłu siedzeń
W B5 od spodu są o ile dobrze pamiętam 2 śrubki, które trzymają ten cały plastik z tyłu oparcia. U mnie są siateczki :mrgreen:
-
wymiana radia
Ale w B5 raczej nie stosowali takiego rozwiązania. Trzeba zdjąć osłonę tylnego słupka tam gdzie jest wzmacniacz antenowy i miernikiem sprawdzić który to kabelek przy kostce dostarcza zasilanie do tego wzmacniacza. Potem tylko kwestia czy jest należycie podłączony w kostce ISO w miejsce zasilania anteny wysuwanej i powinno działać. U mnie działa wsio OK.
-
Gdzie znajduje się antena?
Masz albo uszkodzony wzmacniacz ten w słupku albo nie podłączone zasilanie do niego przy radiu. Te wzmacniacze na niewiele ci pomogą jeśli kabel antenowy będzie przechodził przez oryginalny wzmacniacz.
-
demontaz boczkow tylnych drzwi
Hola hola. nie tak szybko. Są jeszcze śrubki pod tym czarnym plastikiem za który łapie się przy zamykaniu drzwi. Trzeba go odkręcić a później te śrubeczki co są pod nim i wtedy ciągnąć do góry.
-
Osłony przgubów/przeguby w TDI
Wymień osłony zanim nabierze ci się piachu do przegubów. Osłony mogą być z AD, każde inne też się nadają, byle guma nie była stara, bo się szybko zużyją.
-
napinacz paska PK
My zmienialiśmy ale przy okazji rozrządu więc wszystko było na wierzchu.
-
silniczki położenia klapki nawiewów - problem !!!
Nie połączysz się za pomocą OBD2 bo to nie ten protokół transmisji. Jak wszystko rozbierzesz to wyczyść przerwy między płytkami komutatora i wymyj w benzynce ekstrakcyjnej cały komutator. U mnie pomogło.
-
kłopoty z silnikiem 1.8 125KM ADR 1996r +LPG
Jeśli jest tak jak piszesz to ja bym szukał po stronie niepoprawnie działających wtryskiwaczy. Jeden z nich być może jest przytkany lub podaje mniej paliwa.
-
bardzo słaby hamulec ręczny
Nie trzeba go ustawiać w odpowiedniej pozycji. Trzeba dotrzeć klocki po wymianie. Tłoczek sam się ustawia pod wpływem ciśnienia w zacisku spowodowanego naciskiem na pedał. Tak jest zrobiona ta część gwintowa w tłoczku. No bo jak by to było kiedy klocki się zużywają a tłoczek nie wysuwa bardziej?
-
[a4 1,8 avant quattro]problem po zalozeniu sekwencji
Auto musi trochę pojeździ, bo membrany w parowniku są jeszcze trochę sztywne. W przypadku sekwencji to może jakaś nieszczelność powstała. Bulinek gazownik na pewno nie programował ci benzyny tylko sam sterownik gazu.
-
[ALL] Ciaśniejsze fotele
Mam takie tylko że bez grzania i w ciemnej tapicerce zamontowane.
-
ZACISKI HAMULCÓW - MALOWAC CZY NIE ?
A ja ci powiem, że tak malowane, to znajde taką trasę u siebie, że zwykła farba oblezie albo zmieni kolor od temperatury, która się wytworzy przy hamowaniu. :twisted:
-
Sonda lambda
Jeszcze zależy jaki rodzaj uszkodzenia. Może nie zmieniać wartości w przedziale 0-1 V. Może też byc uszkodzone podgrzewanie sondy. Sprawdź dokładniej jaki rodzaj uszkodzenia pokazał ci VAG. Wybierz sondę 4-przewodową. Do silnika ADR ma mieć numer oryg. 058 906 265 A, lub zamiennik 032 906 265.
-
Sonda lambda
Auto przechodzi pewnie w tryb awaryjny, nie jeździ tak jak powinno, więcej pali i można uszkodzić kata. Wymiana mnie kosztowała ok. 250 PLN 2 lata temu. Sonda była boscha, tylko kabel miała trochę przykrótki i trzeba było dolutować. Z dłuższym kablem takim jak powinien być wyszło by ok 100 zł więcej.
-
Jaki Filtr Kabinowy ?
A po czym tak wnioskujesz. Przecież to tylko trochę zplisowanego papieru. Może sprawdzasz jakość powietrza we wnętrzu jakimiś pomiarami, przyrządami? I tak trzeba go co roku wymieniać. A jak wiadomo na droższych rzeczach sprzedawcy mają więcej kasy z marży.
-
[ALL B5] Elektryczne szyby - montaz
Ja też mam pełną elektryke szyb.
-
Przednie wahacze
Jest tak jak piszesz. Kiedy tuleje się zużyją to strasznie zaczynają skrzypieć.
-
Chiptuning 1,8
Myśle, że lepszym rozwiązaniem jest sprzedaż obecnego i kupno A4 1.8T. Silnik plus wymiana jednak swoje kostują, do tego przydała by się zmiana hamulców na 288 mm z przodu, oprzyrządowanie jest trochę inne, do tego dolicz Intercooler, przewody ciśnieniowe itd. itp i robi się już całkiem poważna sumka. Nie wiem dokładnie ale być może również wydech jest innej średnicy. Dlatego jak my szukaliśmy auta to z założenia miało być 1.8T :twisted: