Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

szogun0

VIP
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez szogun0

  1. Nie róbcie tak, chyba że chcecie zmieniać przepływkę na 100%. To że ci nie uwaliło przepływomierza to czysty przypadek. Jeszcze do tego szmatą go wycierałeś.
  2. Diody dają bardziej punktowe światełko. Do licznika więc lepiej żarówkę bo poświata będzie na cały zegar.
  3. A czasem warto jeszcze sprawdzić drożność otworów wentylacyjnych. Są po obu stronach bagażnika pod zderzakiem. Dostęp do nich po odchyleniu wykładziny bagażnika. Powiny być w miarę drożne.
  4. szogun0 odpowiedział(a) na odpowiedź w temacie w Elektryka i Oświetlenie
    Nie da się.Niech postawi na cegłach , wrzuci wsteczny , gaz w podłoge i licznik się cofnie Nie cofnie się :twisted: bo to nie są liczniki z poloneza na linkę. :razz:
  5. a moim B5 tez tak jest :razz: chyba, że Szwajcar coś sobie przerabiał :?: I w moim też tak jest i też ze Szwajcarii :mrgreen:
  6. 10-40 i za rzadki ?? Cos tu innego jest chyba przyczyna. Ale dziwne jest, ze podczas gwaltownego ruszania zapala sie kontrolka, gdzie obroty wzrastaja wiec i cisnienie oleju tez. ? Ale siła bezwładności oddziałuje na olej i przesuwa się do tyłu, przez co pompa pompuje go mniej. To samo dzieje się podczas gwałtownych hamowań, gdzie też spada ciśnienie smarowania.
  7. szogun0 odpowiedział(a) na alfuta temat w Elektryka i Oświetlenie
    Bo ten program jest pod DOS, a pewnie twój interfejs działa tylko pod Win. VAG potrafi badać auto podczas jazdy ale trzeba wiedzieć co badać i kiedy, bo nie wszystko można i nie wszystko da radę.
  8. W B5 od spodu są o ile dobrze pamiętam 2 śrubki, które trzymają ten cały plastik z tyłu oparcia. U mnie są siateczki :mrgreen:
  9. Ale w B5 raczej nie stosowali takiego rozwiązania. Trzeba zdjąć osłonę tylnego słupka tam gdzie jest wzmacniacz antenowy i miernikiem sprawdzić który to kabelek przy kostce dostarcza zasilanie do tego wzmacniacza. Potem tylko kwestia czy jest należycie podłączony w kostce ISO w miejsce zasilania anteny wysuwanej i powinno działać. U mnie działa wsio OK.
  10. Masz albo uszkodzony wzmacniacz ten w słupku albo nie podłączone zasilanie do niego przy radiu. Te wzmacniacze na niewiele ci pomogą jeśli kabel antenowy będzie przechodził przez oryginalny wzmacniacz.
  11. Hola hola. nie tak szybko. Są jeszcze śrubki pod tym czarnym plastikiem za który łapie się przy zamykaniu drzwi. Trzeba go odkręcić a później te śrubeczki co są pod nim i wtedy ciągnąć do góry.
  12. szogun0 odpowiedział(a) na odpowiedź w temacie w Silnik i Układ Napędowy
    Wymień osłony zanim nabierze ci się piachu do przegubów. Osłony mogą być z AD, każde inne też się nadają, byle guma nie była stara, bo się szybko zużyją.
  13. My zmienialiśmy ale przy okazji rozrządu więc wszystko było na wierzchu.
  14. Nie połączysz się za pomocą OBD2 bo to nie ten protokół transmisji. Jak wszystko rozbierzesz to wyczyść przerwy między płytkami komutatora i wymyj w benzynce ekstrakcyjnej cały komutator. U mnie pomogło.
  15. Jeśli jest tak jak piszesz to ja bym szukał po stronie niepoprawnie działających wtryskiwaczy. Jeden z nich być może jest przytkany lub podaje mniej paliwa.
  16. Nie trzeba go ustawiać w odpowiedniej pozycji. Trzeba dotrzeć klocki po wymianie. Tłoczek sam się ustawia pod wpływem ciśnienia w zacisku spowodowanego naciskiem na pedał. Tak jest zrobiona ta część gwintowa w tłoczku. No bo jak by to było kiedy klocki się zużywają a tłoczek nie wysuwa bardziej?
  17. Auto musi trochę pojeździ, bo membrany w parowniku są jeszcze trochę sztywne. W przypadku sekwencji to może jakaś nieszczelność powstała. Bulinek gazownik na pewno nie programował ci benzyny tylko sam sterownik gazu.
  18. Mam takie tylko że bez grzania i w ciemnej tapicerce zamontowane.
  19. A ja ci powiem, że tak malowane, to znajde taką trasę u siebie, że zwykła farba oblezie albo zmieni kolor od temperatury, która się wytworzy przy hamowaniu. :twisted:
  20. Jeszcze zależy jaki rodzaj uszkodzenia. Może nie zmieniać wartości w przedziale 0-1 V. Może też byc uszkodzone podgrzewanie sondy. Sprawdź dokładniej jaki rodzaj uszkodzenia pokazał ci VAG. Wybierz sondę 4-przewodową. Do silnika ADR ma mieć numer oryg. 058 906 265 A, lub zamiennik 032 906 265.
  21. Auto przechodzi pewnie w tryb awaryjny, nie jeździ tak jak powinno, więcej pali i można uszkodzić kata. Wymiana mnie kosztowała ok. 250 PLN 2 lata temu. Sonda była boscha, tylko kabel miała trochę przykrótki i trzeba było dolutować. Z dłuższym kablem takim jak powinien być wyszło by ok 100 zł więcej.
  22. szogun0 odpowiedział(a) na alfuta temat w 1.9TDI
    A po czym tak wnioskujesz. Przecież to tylko trochę zplisowanego papieru. Może sprawdzasz jakość powietrza we wnętrzu jakimiś pomiarami, przyrządami? I tak trzeba go co roku wymieniać. A jak wiadomo na droższych rzeczach sprzedawcy mają więcej kasy z marży.
  23. Ja też mam pełną elektryke szyb.
  24. szogun0 odpowiedział(a) na Pretor temat w Audi A4 B6/B7
    Jest tak jak piszesz. Kiedy tuleje się zużyją to strasznie zaczynają skrzypieć.
  25. szogun0 odpowiedział(a) na odpowiedź w temacie w Silnik i Układ Napędowy
    Myśle, że lepszym rozwiązaniem jest sprzedaż obecnego i kupno A4 1.8T. Silnik plus wymiana jednak swoje kostują, do tego przydała by się zmiana hamulców na 288 mm z przodu, oprzyrządowanie jest trochę inne, do tego dolicz Intercooler, przewody ciśnieniowe itd. itp i robi się już całkiem poważna sumka. Nie wiem dokładnie ale być może również wydech jest innej średnicy. Dlatego jak my szukaliśmy auta to z założenia miało być 1.8T :twisted:

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.