Treść opublikowana przez szogun0
-
[ALL B7] Wymiana na kolorowy FIS
Licznika RB4 poprawnie nie zrobisz takim interfejsem, będzie miał wtedy 2 różne VIN zapisane. Ale na innym forum za rączkę cię poprowadzą. A dla ścisłości, wątek jest o liczniku w B7, a tam to już zupełnie inaczej.
-
[ALL B7] Wymiana na kolorowy FIS
Spoko, spoko, już ci piszę. Nie denerwuj się. . . . . . . . . . . . . . . . Kup programator pamięci (jakbyś coś zepsuł, przyda się) - za kilkaset zł. Następnie kup odpowiedni interfejs, najtańszy za jakieś 700-800 zł. Potem jeszcze posiedź, bo nie ma prowadzącego za rączke How-To i zrób taki licznik. Dodatkowo, duża ilość RB4 jest Crypto, w związku z tym, jak coś spaprasz raczej żaden wsad z netu nie pomoże. . . . . Czy cena, jaką trzeba zapłacić komuś (na pewno niższa niż zakup potrzebnego sprzętu) wydaje się teraz jakaś okropna? Za tą cenę śpisz spokojnie i nie martwisz się, bo jak ktoś coś spapra, to jego problem. . . . Jak dla mnie jest to wystarczający powód aby mechanikowi zapłacić za naprawę zawieszenia w moim aucie (uwierz mi, potrafię, ale za takie ceny nie chce mi się brudzić) a elektrykowi za grzebanko w elektryce (tutaj byc może się nie znam).
-
[B5 AEB] Różnice między wsadami
Do benzyny nie znajdziesz gotowych tutoriali, bo z racji rodzaju silnika, jest on "bardziej wybredny". W benzynie nie wystarczy podlać paliwa. Musisz zachować odpowiednią mieszankę, bo inaczej silnik pracuje na ubogiej albo bogatej mieszance, a dla TDI w uproszczeniu wystarczy podlać paliwa i ewentualnie dmuchnąć.
-
[ALL B7] Wymiana na kolorowy FIS
Osoba, która zna się na tym, raczej będzie miała odpowiedni sprzęt i wyciągnie PIN z nowego licznika oraz dogra wszystko, aby było tak jak należy.
-
[INNE] potrzebuje wsad do licznika vw
Z jakąś literką na końcu czy bez?
-
[ALL B7] Wymiana na kolorowy FIS
Jak nie będziesz miał PIN-u z nowego licznika, to raczej nie ogarniesz tematu. Aczkolwiek wymiana RB4 to i tak raczej temat dla elektronika, jeśli chce się wszystko zrobić jak należy.
-
[INNE] Kontrolka otwarcia maski
Za info o otwartej masce odpowiada tylko licznik. Jeśli włącznik przy zamku i okablowanie są ok, to licznik jest uwalony.
-
[B5 AFN] Problem z wyświetlaczem licznika a4 1,9 110km 99r.
Z którym wyświetlaczem masz problem. Jakiego producenta jest licznik?
-
[B5 AEB] Różnice między wsadami
W złą stronę kombinujesz. Różne softy są, bo są różne numerki. Moc pozostawała ta sama. Wiec nie wyjdzie ci kopiowanie zawartości. Ponadto wrzucenie innego softu niż zakładał producent sterownika może zakończyć się nieodpaleniem samochodu (ale to przecież nie problem).
-
[ALL B6] Wymiana licznika - kolorowy FIS, potrzebny dobry fachura
Przy używanym liczniku jest inna procedura niż przy nowym. W Mazowieckiem nie znam. Znam w Małopolsce.
-
Spoty Rzeszowskie - Zapraszamy Niedziela Parking Kryty PODPROMIE
Kur...a toż to Markuszowa, wioska przez górkę ode mnie. Filmik widziałem ale nie skojarzyłem wcześniej faktu.
-
[ALL B7] Wymiana na kolorowy FIS
Za słaby sprzęt żeby zrobić tak, żeby nie mrugały awaryjne. Dochodzi kwestia VIN w liczniku.
-
[B5 AHH] Wymiana licznika Jager
Da się zrobić. Licznik VDO podejdzie, klucze da się zakodować.
-
[INNE] Zwiększenie mocy gdzie i jak?
I co się dowiedziałeś?
-
[B5 AJL] Nowa instalacja gazowa- czy dobre komponenty
Zerknij też na temp. gazu to się dowiesz dlaczego szarpie.
-
[ALL] Serwis klimatyzacji w Rzeszowie ?
Mogę ci dać namiary na dobrego speca, ale jest kawałek od Rzeszowa, w Wiśniowej i ma tyle pracy, że ciężko go złapać. http://Frigo-res.pl
-
[B5 AJL] Nowa instalacja gazowa- czy dobre komponenty
Otóż panowie. Reduktor Genius 1500 MB i pomarańczowe wtryski przy 180 KM to praca na pograniczu wydajności. Wiem bo miałem taki setup. Wtryski mi takie zostały a reduktor zamontowałem sonie inny. Ponieważ reduktor jest taki jaki jest i pomarańczowe wtryski, to muszą pracować na podniesionym ciśnieniu. Różnie, ale gdzieś tak od 1,3 do nawet 1,6 Bara.
-
[B6 ALT] Wyświetlacz fis problem świeci na biało...
Pisałem tak, bo cię nie zrozumiałem. Link na aukcji był do FIS w b5 a parę zdjęć z b6. I dlatego było małe misunderstanding. I wszyscy się cieszymy z twojego szczęścia.
-
[ALL B5] Nowy licznik - brak komunikacji z radiem
Trzeba by włączyć w kanale 61 w adaptacji wyświetlanie komunikatów radiowych. Immo należy dokodować. Zadzwoń do mnie w poniedziałek po 15-tej, to pogadamy. Daleko nie masz.
-
[ALL B5] Słyszalne syczenie powietrza ze zbiornika paliwa
Potwierdzam. A robienie dziury w korku to naprawa nietechnologiczna.
-
[B5 ADR] Dwa różne liczniki
Daj zdjęcie przodu. Czy aby jeden z nich nie jest od passata? Napisz numery z licznika. DEF na wyświetlaczu można naprawić.
-
[B6 AWX] Gdzie w Łodzi podkręcić motorek
Jeśli baskecior jeździ na jego programach, to musi być dobrze.
-
[B5 APU] Proszę o ocenę logów Dynamicznych 1.8TQ
Szukaj dziury.
-
[B6 ALT] Wyświetlacz fis problem świeci na biało...
W b6 są zupełnie inne wyświetlacze.
-
[ALL] Składanie/rozkładanie dachu podczas jazdy?
Ale on ma Cabrio. Żadne kodowanie nie pomoże.