Treść opublikowana przez szogun0
-
[B5 1Z] Odłączenie Immo ?
VAG-iem nie wyłączy. Pastylkę można wydłubać, tylko trzeba chcieć i mieć jakiś nożyk lub coś podobnego.
-
Chip tuning Audi ze skrzynią biegów Multitronic
Zastanów się nad tym co piszesz. Co ci da zwiększenie mocy, jeśli momentu obrotowego miałbyś mieć tyle samo? Prawie nic. Prawie, bo pisząc w skrócie, moc silnika odpowiada tylko za prędkość maksymalną, a za przyspieszanie odpowiadają właśnie Nm z momentu obrotowego.
-
[B6 AMB] Pierwsze logi wymiana turbiny na K04
Przepływomierz mierzy dokładnie tyle samo co w serii, więc nie może dużo lepiej ten samochód jechać.
-
[B5 AEB] Długo świecąca kontrolka AIRBAG
To wymień wszystkie żarówki na raz, a nie pie...sz się pojedynczo i co chwila przepala ci się następna, bo od wstrząsów włókna spadają.
-
[B5 ADR] Częste pękanie króćca układu chłodzenia
Ja zawsze przed przykręceniem sprawdzam i ewentualnie podpiłowuję tulejki w otworach na śruby mocujące. Bo jak tulejka trochę wystaje, to nie dociska uszczelki a my dokręcamy coraz mocniej
-
[B5 ADR] Częste pękanie króćca układu chłodzenia
Przypuszczalnie złe przygotowanie lub brak przygotowania podłoża. Oczyść dokładnie przylgnię i wyrównaj. Nie dokręcaj zbyt mocno. Zamiast tego nałóż trochę czarnej masy uszczelniającej na łączenie.
-
[B5 AEB] Logi - turbina i przepływomierz 1.8T + LPG spadek mocy i kopci
Świece co 60 tys km. Platynowe muszą być.
-
[B5 AEB] Błąd 16989 P0605 - brak mocy
Wszyscy robią samochody z całej Polski Ostatnio tak znajomemu gość powiedział od montażu klimy. Że nikt poza nimi nie poradzi sobie w pewnym aucie. A znajomy w 2 popołudnia zamontował climatronic, podjechałem, zakodowałem, zmieniliśmy moduł centralnej elektryki i działa jak należy. Wypadało by zadzwonić z informacją do kolesia, że mają już konkurencję.
-
[B6 AYM] Świecąca kontrolka AIRBAG
Nie nadaje się do diagnostyki i jeszcze mniej nim zrobicie.
-
[ALL] Smród nie do pokonania
Pianki można sobie wciskać. Potrzebna jest naprawdę dobra chemia, np. terosept z Terosonu. To jest w płynie, aplikowane przy pomocy pistoletu. Przy okazji zmyje wszystko z parownika.
-
[B5 ADP] Wymiana płynu w chłodnicy
Nie mierzyłem nigdy dokładnie ale przygotuj 7 L, może ci trochę zostanie. 6 może być na styk.
-
[ALL] Program VAG-COM - jak działa przy angliku ?
Strona pasażera, to strona pasażera. Jest to zawsze uwzględnione. Przecież jakby było inaczej, to waliłbyś w drzewo prawą stroną, a odpalałby poduszki po lewej. :gwizdanie:
-
[ALL B5] Adaptacja nowego kluczyka
Nic prostszego: licznik -> login -> adaptacja kanał 21 -> wpisać ilość kluczy -> zatwierdzić -> wyłączyć zapłon i włączać po kolei każdym następnym kluczem na co najmniej 1 sekundę. Po zakończeniu odczekać chwilę i można uruchamiać samochód.
-
[B5 AEB] Logi - turbina i przepływomierz 1.8T + LPG spadek mocy i kopci
Przepływka za mało mierzy. A do tego masz problemy z wysterowaniem turbiny, między 3 i 2 polem nie może być większej różnicy niż 0,5 jednostki, a ty masz znacznie więcej. Przeglądnij cały dolot dokładnie.
-
[B5 ADP] Wymiana płynu w chłodnicy
1. Nie powinien, jeśli jest dobrze podłączony w obieg. 2. Tak, w większości są mieszalne teraz płyny.
-
[ALL B5] Sterowanie oświetleniem bagażnika
Założyciel tematu ma auto przed liftem. Przynajmniej tak w profilu wprowadził.
-
[B5 AEB] Po programie - filmik
W serii K03 nie trzyma i nie będzie trzymało 0,5 Bara na maksymalnych obrotach. A normalna K03 wcale tak dużo więcej niż 1.0 Bar nie wytrzyma. Jakby tak było, to nikt by jej nie zmieniał.
-
[ALL B5] Zabezpieczenie przed kradzieżą
Ale kolega pisze raczej o czujniku położenia wału korbowego. Nie wspominając, że nie posiada czujnika na wałku rozrządu wcale. :gwizdanie:
-
[ALL B5] Sterowanie oświetleniem bagażnika
Jak otworzysz klapę to zdejmij obicie. Po lewej stronie będzie pudełko przymocowane.
-
Potrzebny ktoś kto rozkoduje mi ten niemiecki schemat
Zapłon weź z kabla pod stacyjką. Jak mniemam, poprzez PWM będziesz mógł zmieniać moc świecenia świateł dziennych.
-
[B5 AEB] Po programie - filmik
No to turbo zipie ci ostatnimi oddechami :gwizdanie:
-
[ALL B5] Sterowanie oświetleniem bagażnika
Nie. Za oświetlenie bagażnika w sedanie w A4 odpowiada wyłącznik przechyleniowy, jeśli odpowiednio uniesiesz klapę, włączy oświetlenie. W a80 była krańcówka w zamku.
-
[ALL B5] Powitanie światłami po otwrciu z pilota
Wszystko do zimy, a potem większość właściciel MB wyłącza ten bajer lub skraca czas działania (wiem coś o tym).
-
[B5 AHL] Różnice między przepływkami?
1. Różnią się. 2. Kup nowy, może być z serwisu Boscha lub np. magneti marelli (robi całkiem całkiem zamienniki). Używany będzie złomem.
-
[B5 AEB] Po programie - filmik
Seryjne ci tak trzyma? Chyba nie, a nie chce mi się przeszukiwać forum, czy zmieniałeś turbo.