Treść opublikowana przez wiki
-
[B5 1.8T AEB] Temperatura wysoka
no i sam sobie odpowiedziałeś, wywal ten termostat wstaw oryginalny i się mile zdziwisz, powtarzam jesli na starym termostacie pompa chodziła to akurat po wymianie na inny termostat by ci nie padła, następny twój post ma być po wymianie na oryginalny termostat i bedzie to napewno pozytywny post
-
[B5 1.8T AEB] Temperatura wysoka
jakby ci pompa padła to na starym też byś gotował płyn, a po drugie jak pompa nie hałasuje i jest sucha to jest dobra
-
[B5 1.8T AEB] Temperatura wysoka
jedyne co mi przychodzi do głowy to termostat nie do tego silnika, ja tak samo miałem jak załozyłem oryginalny ale od diesla, takie same objawy i w szklance też mi się otwierał a w aucie ni cholery
-
[B5 1.6 ADP] hałasujące wisko
no kupiłem oryginalne nowe wisko VW/Audi, o takim nr. jak ETKA pokazuje czyli 058121350 za 220 zł. :eek: , ukazało się na Allegro i spadło mi wręcz z nieba tylko wywalanie przodu mi się nie podoba z powodu takiej "pierdoły"
-
Nowicjusz - wątek powitalny
no widzę że kolega regulamin w końcu przeczytał - witamy w szeregach
-
[A4 B5] Odstająca tapicerka na desce rozdzielczej
a ja mam 97 z poczatku roku i mi tam nic nie odstaje, także to nie reguła
-
[B5 1.6 ADP] hałasujące wisko
wentylator w którym jest wisko jest bardzo blisko chłodnicy i sruby mocujące wisko do śmigła sa od strony chłodnicy gdzie łapki nie wsadzisz, ale nie będe się upierał bo nie mam o tym pojęcia, a czy to wisko to kupowałes w zamienniku bo świadczy o tym cena i dobrze sie sprawuje
-
[B5 1.6 ADP] Wysoka temperatura płynu chłodzącego
jeśli na wisko nie ma wycieków i nie hałasuje podczas pracy oraz brak luzów osiowych i poprzecznych to jest OK nic innego nie sprawdzisz, temp. teraz masz taka samą jak u mnie, ja też jestem po wymianie termostatu na ori i mam pomiędzy 98-101 na 49 kanale, a na Vagu 93-94,5 C - i to wszystko z uszkodzonym wisko, to wisko za piwko moge wziąć jak nie ma objawów które wymieniłem na początku swoją drogą to ci fachowcy z warsztatu naciągnli cię trochę na zbędną robotę i kasę
-
[B5 1.6 ADP] hałasujące wisko
a te elementy to po jakiego grzybka :eek: pompa jest na dole silnika, alternator też oddalony od śmigła nie widzę powodu ich demontażu [ Dodano: 04-04-2007, 23:31 ] no to dobra cena zwłaszcza że tej firmy jest część do pierwszego montażu [ Dodano: 04-04-2007, 23:32 ] toż oryginał kosztuje 420, baardzo drogo w tym "zaprzyjaźnionym" sklepie
-
[B5 1.6 ADP] hałasujące wisko
w etka nr. części to 058121350 ale na allegro widzę ori używane o nr. 058121347 którego w etka nie mogę znaleźć, dlaczego i napewno nie trzeba z przodem wyjerzdżać no to by było super
-
[B5 1.6 ADP] hałasujące wisko
przy odpaleniu i gaszeniu silnika pojawia się hałas tak jakby łożysko pracowało na sucho, poza tym są luzy na owym łożysku ruszając wiatrakiem poprzecznie teraz pytania, czy to łożysko w sprzęgiełku wybija sie i podlega wymianie czy wymienić trzeba całe sprzęgiełko, no i czy trzeba wyjeżdżać z przodem jak do rozrządu żeby tam się dostać ile kosztuje to sprzęgiełko w oryginale i zamienniku ?
-
[A4 B5] Odstająca tapicerka na desce rozdzielczej
daj sobie spokój już nie złozysz tego tak jak to fabryka zrobiła, ani nie wierzę że czegos się nie połamie przy tym zabiegu, moim zdaniem gra nie warta świeczki
-
Mycie auta
Zdecydowanie tak, jak nie pogłaszczesz lakieru gąbką to nie ma efektu amen
-
[B5 AFN] Piszczenie paska wielorowkowego
stary tyle dać za napinacz, firmowy zamiennk połwę tanszy i ani trochę gorszy, narzuty w serwisach są niebotyczne, a wymianę pasków u dobrego speca, lub nawet serwisanta z ASO zrobisz za połowę ceny, bo z reguły po godzinach sobie dorabiają w domu wiem bo ja u takich swoją niunię robię i mam profesjonalnie i taniej wszystko zrobione :twisted:
-
Mycie auta
ja użuwam karchera 100 bar i wystarczy w zupełności, przywiozłem sobie z Niemiec
-
Mycie auta
myjki wysokocisnieniowe doskale zdają egzamin w wstepnym myciu i opłukaniu podwozia z soli i syfu ale docelowo nadwozie i tak trzeba gąbka lub specjalną rękawicą z szamponem potraktować wiem z autopsji i z resztą tak na dobrych myjkach robią
-
[B5 ADR] Przegrzewający się 1,8
niekoniecznie poczytaj tu, po wymianie termostatu możesz mieć to samo http://www.a4-klub.pl/forum/viewtopic.php?p=111170#111170 jest to temat zagadkowy i tyle samo wątpliwy co prawdziwy
-
[B5] korek zbiornika wyrównawczego a temp. silnika
to że syk normalną sprawą jest to wiem w koncu tam cisnienie jest, tylko mnie nurtuje to czy przy odkrecaniu tego korka w nagrzanym silniku poziom płynu powinien unosic się do góry i jakbym nie dokrecił natychmiast korka to by się wylewał, ale po chwili juz było OK bo jednak trochę ciśnienia upuściłem, w mojej niuni tak nie ma - odkrecam kiedy chcę jest tylko syk a płyn pozostaje w miejscu i to zjawisko mnie ciekawi ? jak by mógł ktoś wytłumaczyć dlaczego tak się dzieje tzn. w tej A3 jest za duże podciśnienie czy u mnie za małe
-
NOWE subaru brzydkie jak nigdy
ale dali d*py, tak spieprzyć kultowe auto, ja jestem zakochany ale w poprzedniej wersji ajeśli chodzi o nowe modele to uczucie przeleję raczej na EVO
-
Kiedy wymieniac sprzeglo?
miałem przyjemność dzisiaj jeździć prawie nową A3 o przebiegu 30 tyś. km i sprzęgło bierze tam również wysoko ku mojemu zdziwieniu w 3/4 skoku pedału, a pedał pracuje tam z taką lekkością jak piórko wogóle nie czuć że coś się ma pod nogą także ja nie wiem co VW/ Audi ma z tymi sprzęgłami że tak wysoko biorą :confused:
-
Termostat i czujnik cieczy chłodzącej G2 G62 w Audi A4
zdecydowanie Wahler - made in Germany, ale jak go porównasz do oryginalnego który wyjmiesz to się nie zdziw bo Wahler będzie niższy i delikatniejszy (tłoczek jest mniejszy) ale tak podaje katalog Wahlera i taki musi być, dlatego polecam ci ori wiem z autopsji i każdy ci to powie z kumatych ludzi
-
[B5] korek zbiornika wyrównawczego a temp. silnika
miałem okazję potestować, pojeździć prawie nową A3 30 tyś. km przebiegu z silnikiem 1.6, ale do czego dąże sprawdziłem układ chłodzenia i jest tak że dolny wąż wychodzący z chłodnicy do termostatu jest chłodny, tak więc wszystko z moim i nie tylko moim układem chłodzenia jest wszystko OK, a ja chciałem już chłodnicę wymieniać , także mit że dolny wąż powinien być ciepły nie jest prawdą ! mam natomiast inne pytanie czy w rozgrzanym silniku przy odkręceniu korka zbiorniczka wyrównawczego płyn powinien unosić (kipieć) się do góry i wylewać bo w tej A3 tak się stało a u mnie tak nie jest - tylko słychać syk ciśnienia i płyn mi się nie unosi ?
-
Termostat i czujnik cieczy chłodzącej G2 G62 w Audi A4
jak nie masz skąd wziąść to kupuj wahlera, ale jak chcesz przyśle ci oryginał, przelejesz kaske i ci kupie koszt termostatu jak ja kupowałem 1,5 miesiąca temu to był około 110 zł, w ASO jak co to dam telefon i ten ci sie najlepiej sprawdzi, bo miałem wahlera i niby się obronił ale te oryginalny jest lepszy nawet z wygladu
-
[B5 1.6 ADP] Wysoka temperatura płynu chłodzącego
w tej kwesti to obojętne
-
Wszystko o pielęgnacji auta - kosmetyki samochodowe
no dobra panowie sezon w pełni więc czas na odświeżenie naszych czterech kółek, kontakt odnowiłem, przedstawiciel Meguiars zajrzy tutaj choć preferowana jest forma kontaktu szybsza, poprzez ich forum na stronia Meguiars gdzie jest mnóstwo porad i wszelkie watpliwości rozwiewane będa na bieżąco www.meguiars.pl www.meguiars.pl/forum/