Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

ROBERT

Klubowicze
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez ROBERT

  1. ROBERT odpowiedział(a) na lpk temat w Lifestyle i Hydepark
    Zgadzam się w 100%. Tym kolego się kieruj
  2. W zależności od prędkości obrotowej do wypełnienia cylindra mieszanką paliwową używa się różnej długości przewodów ssących. Wymagania te spełnia kolektor dolotowy o zmiennej długości. Długi przewód ssący gwarantuje wysoki moment obrotowy przy niskiej liczbie obrotów i spokojną pracę silnika. Przy wyższej liczbie obrotów krótsza długość przewodu wystarcza do zapewnienia dużej mocy. Ten zmienny proces stanowi podstawę optymalnego przebiegu całkowitego momentu obrotowego, a także osiągnięcia możliwie najlepszych wartości przyspieszenia i elastyczności silnika. http://www.motofakty.pl/artykul/zamiast_turbo.html
  3. ROBERT odpowiedział(a) na loloA4 temat w Audi A4 B5
    Było ............ Tylko G12 (+)
  4. Na postoju dodaj gazu, jeżeli z pod maski będzie wydobywał się dźwięk jakby tam był co najmniej VR6 to wisko padło, ale to nie może mieć wpływu na niedogrzewanie się silnika tu winowajcą raczej jest termostat
  5. 17552 P1144 4490 Przepływomierz MAF, bank 1 - otwarty obwód, zwarcie do masy 19561 P3105 4C69 Elektrozawór powietrza dolotowego - zwarcie do masy, otwarty obwód > przewody, zawór. i teraz
  6. Przy okazji wykryłem razem z kolegą dreamburn, że nie chodzi mi "zespól napędu regulacji" który przełącza geometrię kolektora dolotowego-uszkodzona jest membramka w tym przełączniku tak, że jak mówisz Pozdrawiam
  7. Wychwycenie przez sterownik jakiś "poważnych" błędów np. z sondy lambda powoduje przejście w tryb awaryjny ... w książce napisane - tryb awaryjny - jak najszybciej udać się do ASO :gwizdanie: Vaguj, Vaguj, Vaguj....
  8. Nic nie pisze o automacie czy manualu więc chyba nie ma różnicy. Różnią się jedynie poduszki pod skrzynią
  9. Ja podejrzewam jeszcze tzw. "kombizawór" nr.06B131101 Słychać jak "tyka" przedtem chyba tego nie było. Jutro muszę to jeszcze sprawdzić. Czy jak ten zawór będzie "przepuszczał" mogą dziać się takie cuda ? [br]Dopisany: 15 Luty 2010, 23:08_________________________________________________Witam Problem z błędem "16555" rozwiązany. Winowajcą był ten zaworek : Był cały czas "otwarty" a powinien się otwierać dopiero po podaniu napięcia, który przełączał tzw. kombi zawór od wtórnej pompy pneumatycznej. Sondy pracują jak należy, tylko druga sonda wskazuje prawie cały czas 0.74V,według mnie trochę "wysoko/bogato" czy to wskazuje o kończącym się katalizatorze ?
  10. Witaj na forum
  11. Te wartości z lmm to na ciepłym silniku. Czas wtrysku 2.06 ms. Węże odpinałem bo słychać właśnie bąbelki powietrza w przewodzie powrotnym(ale w powrocie chyba mogą być, tylko skąd się biorą ?) Na zimnym silniku lmm wskazuje ~4.5 g/s , a czas wtrysku 4.12 ms Podciśnienie odpiąłem i nie było różnicy [br]Dopisany: 15 Luty 2010, 22:02_________________________________________________Jeszcze jedno robiąc TEST w "077" czasami przejdzie w SYSTEM OK a czasami pojawi się błąd 17832 P1424 System wtrysku wtórnego powietrza (B1) – wykryto przeciek B i pisze SYSTEM NOT OK, sprawdzałem nie ma nieszczelności
  12. Witaj na forum
  13. Na obrazku 81oC to temp. z G62, a temp. 58.5oC to temp. powietrza zasysanego z przepływki. Wskazania G2 musisz sprawdzić w [17-INSTRUMENTS] lub na kanale "49" klimatronika.
  14. Dziś dokładnie posprawdzałem wskazania VAGa i sprawa wygląda tak: po odpaleniu silnika (wolne obroty) jakieś 2 minuty sonda oscyluje 0.1-0.8V (w grupie "001" korekcja lambda ~10-15%)czasami zatrzymując się (2-3 sek.) na 0.1V. Po tych dwóch minutach silnikiem zacznie telepać, sonda zatrzymuje się na 0.1V (druga sonda tak samo) i pojawia się błąd "16555" (w grupie "001" korekcja lambda ~27%). Wykasuję ten błąd to znowu silnik chodzi równo,sonda oscyluje 0.1-0.8V, a gdzieś po minucie znowu zatelepie silnikiem sonda zatrzyma się na 0.1V i pojawia się w/w błąd. Po odpięciu przepływki sterownik "łapie" błąd z lmm (w grupie "001" korekcja lambda ~10-15%) i sondy normalnie oscylują, błąd 16555 nie pojawia się. Wskazywana masa powietrza z podpiętym lmm 2.3-2.6 g/s, z odpiętym 2.5-2.8 g/s. Jak widać różnica minimalna. Wąż zasilający listwę wtryskową - zero powietrza, a wąż odpływowy(powrót) z listwy wtryskowej - powietrze w paliwie
  15. Witam. Mi się właśnie też wydaje że sonda będzie ok. tylko wskazuje tak nisko bo jest uboga dawka, tym samym wzbogaca dawkę. Dodam, że przed pojawieniem się tych błędów czyściłem przepustnicę i zrobiłem reset na kanale "00" no i adaptację.
  16. Podaj VIN na PW[br]Dopisany: 14 Luty 2010, 23:16_________________________________________________ Ceny sprawdź sobie TU
  17. Ok dzięki. Jutro sprawdzę zaworek. Chociaż błąd 16825 wykasowałem i już się nie pojawił. Natomiast 16555 pojawia się po ok. 1 minucie od odpalenia silnika. Wtedy jest wyraźny spadek obrotów,szarpnięcie silnikiem i całkiem inna, nierówna praca tak jakby wszedł w tryb awaryjny. Chodzi mi o to czy sonda ma być tak "zawieszona" w 0.0-0.1V jeżeli jest błąd 16555, czy ma oscylować niezależnie czy mieszanka jest uboga lub bogata. Błędu dotyczącego sondy nie ma
  18. Chyba chodzi o to :
  19. I na pewno nic się nie rozszczelniło, silnik nie wybuchł
  20. Witam 16555 - Fuel Trim: System Too Lean: Bank 1 P0171 - 35-00 - - 16825 - EVAP Emission Control Sys: Incorrect Flow P0441 - 35-00 - - Mam pytanie czy te błędy a szczególnie "16555" ma wpływ na wskazania sondy ? Z tego błędu wynika, że jest uboga dawka paliwa, sonda wskazuje 0.0-0.1V (stoi w miejscu). Czy jak dawka jest uboga sonda powinna normalnie oscylować 0.1-0.9V ? A może ten błąd jest spowodowany właśnie przez sondę ? Silnik chodzi w miarę normalnie, lekkie drgania na wolnych obrotach, brak "ssania"
  21. Czujnik (059 919 501A) nówka z ASO, sprawdzony VAGiem na 100% sprawny Podmieniłem cewkę zobaczymy co się będzie robić. Stara miała popękaną obudowę [br]Dopisany: 12 Luty 2010, 15:51_________________________________________________Witam Dziś zrobiłem RESET w kanale 00, zaadoptowałem przepustnicę odpaliłem silnik i po chwili zaczęły pojawiać się (wreszcie)błędy. Po lekkim wciśnięciu gazu słychać jakby wężem powrotnym do baku szło powietrze. 16555 - Fuel Trim: System Too Lean: Bank 1 P0171 - 35-00 - - 16825 - EVAP Emission Control Sys: Incorrect Flow P0441 - 35-00 - - Mam pytanie dotyczące błędu 16555 Chodzi mi o sondę lambda która wskazuje 0.0-0.1V na wolnych obrotach. Czy jeżeli mieszanka jest uboga to wtedy sonda i tak ma oscylować między 0.1-0.9V czy może właśnie być "zawieszona" w 0.0-0.1V Chodzi mi o to że jeżeli mieszanka jest uboga i powoduje to. np. powietrze w paliwie to czy sonda ma oscylować czy pokazywać właśnie cały czas takie niskie napięcie
  22. Chyba chodzi o to : W 4 i 6 cylindrowym silniku są takie same, w 8 cyl. jest inna ostatnia literka, czym się różnią nie wiem

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.