Treść opublikowana przez ALBINEK
-
[ALL B7] Czy to może być problem z wałem?
Jaki przebieg ma silnik ? .Na forum jest dużo o silniku BLB . Może poczytaj o imbusiku z pompy olejowej, przy wymianie rozrządu należy go wymienić.Postaraj się zlokalizować miejsce tego hałasu.
-
Likwidacja wałków wyrównoważających z silnika 2.0 TDI czyli SWAP pompy oleju
Bialass chyba nie przyłożyłeś się kolego do tego czytania ,jest tam naprawdę jasno wszystko opisane i nawet laik to zrozumie jeśli uważnie przeczyta. Wyjaśnie to w skrócie : pierwsze BLB miały napęd wałków wyr. napędzany przez łańcuch i zębatki .Ten swap dotyczy wywalenia ich i założenia innej pompy olejowej która jest napędzana tylko przez łańcuch a nie tak jak w BLB przez imbusik z wałków.Myślę że złośliwość w tym miejscu jest niepotrzebna i jeden zrozumie szybko drugi trochę wolniej więc nie bądżmy złośliwi a tłumaczmy.Kozaków jest wystarczająco dużo na drogach.
-
[ALL] UsuniEcie kleju do szyb z blachy
Zgadzam się z wami jak jest stary to lipa ale jak świeży to nic straconego.
-
[B5 AHU] Niedziałajace wycieraczki przednie, raz działają i zacinają się
Sprawdż czy nie zacinają się na ośkach , tam śniedzieją i powodują opór.
-
[B7 BKE] Podciśnienie w układzie chłodzenia
To że płyn powraca po odkręceniu korka to też normalne.Jeżeli nie gotuje się i płyn nie jest wyrzucany na zewnątrz przez korek od zbiorniczka i go nie ubywa to wszystko jest ok.
-
[ALL] Brzydka rysa na masce
Zastanawiam się bo na zdjęciu słabo widać czy przypadkiem nie przetarł się przez klar i doszedł do bazy (kolor).
-
[B5 AKN] Pompa paliwa
Nie wiem jak to jest w 2.5 l ale w 1.9 pompa pracuje czasowo tzn. jak przekręcisz kluczyk to słychać że się włącza na 2-3 sek poda paliwo i się wyłącza.
-
[B7 BKE] Podciśnienie w układzie chłodzenia
W układzie chłodzenia zawsze jest ciśnienie kiedy silnik pracuje i to jest normalne.Zależy jakie duże masz to ciśnienie.Czy wyrzuca płyn ze zbiorniczka wyrównawczego ?.Może coś złego zaczyna się robić.Pompa wodna,uszczelka pod głowicą
-
[B5 AFN] Nie działają Kierunkowskazy i wycieraczki.
OK.dzięki za odpowiedż ,mi się już pomysły skończyły. Każda rada na wagę złota.[br]Dopisany: 11 Czerwiec 2010, 00:17_________________________________________________Nadal jestem w punkcie zerowym,połączyłem styki o nr.30 i 87 w przekażniku nr.370 ale nic to nie dało dalej jest tak samo .Czekam na następną podpowiedż ,sam już ręce rozkładam.[br]Dopisany: 15 Czerwiec 2010, 20:44_________________________________________________Minęło już trochę czasu ale problem został rozwiązany dopiero teraz.Będzie dla potomnych ,winę za to wszystko ponosił przekażnik o nr. 213.
-
[ALL B6] Polerowanie przednich lamp/wymiana klosza
Wpiszcie na You Tube Polish Head light to jest tam dużo filmików jak to zrobić .
-
[ALL] UsuniEcie kleju do szyb z blachy
Zdrap ile się da a resztę usuń rozpuszczalnikiem na bazie nitro , tylko ostroznie żebyś nie przeszarżował i nie zmył farby z auta.
-
[ALL B7] Jaki silnik 2.0 TDI z 2005 lub 2006 jest bezawaryjny?
Chwalicie 3.0 i 2.7 silniki a ilu właścicieli tych silników jest na forum którzy mogą podać obiektywną opinie na ich temat. Jak będzie ich tylu ilu jest posiadaczy 2.0 TDI i z takimi przebiegami wtedy zobaczymy czy są takie dobre . Co ciekawe że wypowiadają się Ci którzy ich nie mają .
-
[ALL B7] Które silniki nie posiadają DPF
2.0 TDI BLB nie posiada PDF-a.
-
[B5 AHU] Problem ze szczelnością dolotu
Wpisz w szukaj Zaślepienia zaworu EGR i otrzymasz odpowiedż albo zobacz tutaj http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=87696.0;highlight=za%B6lepienie+zaworu+egr
-
Spotkania w środkowej części Anglii-pogaduchy
Artur jak Ty wyjeżdżasz to ja wracam . Więc spotkanie tylko w UK. Druga sprawa kolega chce kupić Audi 1.9 TDI w dobrym stanie i nie drogo czyli jak zawsze może to być B5 lub B6. Jak ktoś coś wie to proszę o wiadomość.
-
[B5 1Z] Kontrolka świec żarowych
Jak zrobisz to szybko to nie ,ubędzie trochę płynu ale nie wiele . Dolejesz tyle ile będzie brakowało i po sprawie. Rób to na zimnym silniku.
-
[ALL B6] Polerowanie przednich lamp/wymiana klosza
Będziemy wiedzieć jak ktoś spróbuje to zrobić :gwizdanie:
-
Spotkania w środkowej części Anglii-pogaduchy
A te spotkanie w PL to kiedy i gdzie planujecie może terminy naszych urlopów się zgrają i do łącze
-
[ALL B6] Polerowanie przednich lamp/wymiana klosza
Do lakieru dodajesz utwardzacz i rozpuszczalnik, proponuje najpierw na jakimś małym kawałku sprawdzić zanim zepsujesz cały klosz .
-
[ALL B6] Polerowanie przednich lamp/wymiana klosza
Nie wiem czy plastik w zetknięciu z lakierem bezbarwnym nie zajdzie w reakcje chemiczną i nie zrobi się matowy .
-
[B5 1Z] Kontrolka oleju zapala się w nietypowym momencie
Faktycznie ciśnienie masz słabe ,mogą być panewki a może być pompa.Tak czy inaczej miska olejowa idzie w dół.Podpowiedz mechanikowi żeby sprawdził panewki jak zdejmie miskę a jak tam ok to zmień pompę.
-
Spotkania w środkowej części Anglii-pogaduchy
Pozostali nie wiem ale jak dla mnie to pasuje
-
[ALL B6] Kontrolka airbag się pali
U mnie w żółtej kostce były 3 i 3 polutowałem. Zresztą wszystkie kostki wyciąłem i polutowałem.
-
[B5 1Z] Kontrolka oleju zapala się w nietypowym momencie
Proponowałbym zmierzyć ciśnienie oleju w silniku za pomocą wskażnika mechanicznego . Może też być problem z czujnikiem ciśnienia oleju.
-
[B5 AHU] MIgająca kontrolka świec żarowych, duże spalanie
Przyczyną niedziałającego tempomatu może być czujnik stopu.Mimo wszystko jakbyś podpiąl go pod Vag-a byłoby łatwiej znależć awarie.