Treść opublikowana przez pre_pl
-
Jestem Tatuśkiem
fajnie :027:
-
brak zimnego nadmuchu klimatronik
pozostałem 5% rozumiem, że na inny kompresor ?
-
Wtryski do 90-tki
http://www.diagtronik.pl/forum/viewtopic.php?t=3452&start=0&postdays=0&postorder=asc&highlight=asv myśle, że to dużo wyjaśnia
-
kody błędów vag
poszukać należy przed napisaniem posta : http://www.a4-klub.pl/forum/viewtopic.php?t=1913&highlight=17664 17664 P1256 Engine Coolant Temp.Circ Open/Short to B+
-
[ALL TDI] Jaki olej do tdi?
ok, pomyliło mi się przez ten 'max life'. Jakiś inny olej chyba ma coś podobnego w nazwie i wtedy jest LL. Ten faktycznie jest ok, spełnia 505.00 - no i jest tani
-
[b5 1.9 TDi 1Z] Tuning 90 KM --> 140 KM [brać turbo od AW
To prawda ! Takze Morgoth nie dziw się, że tyle emocji wzbudza. Ale wszyscy Ci sekundują ! Ja już sobie pozwoliłem trochę podpytać Morgotha na PW
-
[ALL TDI] Jaki olej do tdi?
a robisz większość tras po autostradach, no niech tam będzie.. Po drogach krajowych :?: Czytać należy "nie po mieście". Do tego typu jazdy producent auta zaleca LongLife.
-
brak zimnego nadmuchu klimatronik
Tematem tego wątku jest "brak zimnego nadmuchu klimatronik" Proszę nie mieszac... Zakodowanie zależy od wersji auta bodajże. To znaczy, na pewno zależy czy mamy Seata czy Audi, ale również od tego czy mamy na przykład elektryczny dach. Choć nie jestem na 100% pewien. Nigdy tego nie robiłem, tylko czytałem :diabel: Ale mogę odpowiedzieć jak zakodować sterownik: - podłączamy się VAG-Comem do auta - wybieramy 08 - Auto HVAC - wybieramy Coding - 07 no i dalej już trzeba wiedzieć co wpisać :027: Poproszę jeszcze o potwierdzenie moich pisaniny innych.
-
[B5 ADR] Błąd czujnika G42
proszę przeczytać najpierw post szugun0'a. To co poniżej jest, faktycznie jest dla silnika 1.8T (AEB). Już wszystko wyjaśnione oznacza to, że czujnik G42, które podaje temperature powietrza zasysanego, jest rozwarty. To znaczy występuje jakis błąd w połączeniu elektrycznym. Komputer podaje taką podstawiona wartość wtedy. Niekoniecznie musi to być zajechany sensor, tak jak wyżej - może to być jakiś niekontakt. Polecam najpierw : - zapisać dokładnie błędy (najlepiej wrzucając je do tego wątka) - to co podałeś jest mocno szczątkowe - skasować błąd - przeczyścić połączenia tego czujnika płynem IPA Kontakt - włożyć G42 jeszcze raz, pojeździć i sprawdzić jeszcze raz Od razu podam VAG numer : 058 905 379 (058905379) Mam nadzieje, że dobry znalazłem Cena koło 100zł Czujnik wygląda tak : Lokalizacja tego czujnika :
-
pasek wielorowkowy i napinacz
:thup: no już chciałem pisać, jak tam wymiana w sobotę
-
Wtryski do 90-tki
czy wystarcza czip ? Czy czip + wtryski ? No to pytanie raczej do Ciebie... Tylko wirusowanie, to będzie taniej - ale i mniej mocy. Końcówki można wymienić, ale to dosyć specyficzna robota. Tak jak pisali Ci pozostali, najlepiej : wtryski AFN i sofcik wtryskiwacz 1Z : 028 130 201 G (028130201G) wtryskiwacz AFN : 028 130 201 T (028130201T) Czym się różnią, nie wiem.
-
[B6 3.0 ASN] auto szarpie podczas jazdy i hamowania
a jak to mechanik widzi ?
-
Chromowana Ramka pod Rejestracje.....Co o tym sadzicie???
wszyscy kupują ramkę z nazwą klubu, chromowi mówimy stanowczo nie i zamykam
-
Jaki zawias do A4 b6 sedan ?
same sprężyny to na pewno nie (choć różne są opinie)... 50mm to już chyba jednak przesada, no chyba że jeździsz po torze tylko, albo trzymasz w garażu auto Same spręzyny to raczej tania impreza. Także jeszcze przemyśl te 50mm. Te 30mm to będzie chyba optymalne rozwiązanie, ale nie napisałeś w ogóle jakię masz kółka. Tu fajnie stoi avancik Tak na zachęte :053: Zawiecha firmy KW (ceny) do B6tki gdzie kupić, ot pierwsze z brzegu: http://www.atc.com.pl/index.php
-
[A4 B5-99r 1,9 TDI AHH] Jakie radio pasuje?
Producentem: http://www.a4-klub.pl/forum/viewtopic.php?t=3407
-
Gdzie shamować S4?
hamownia jak hamownia, vag-com powiedziałby wiele Czasem wystarczy poskanować parę bloków, żeby odrzucić auto....
-
Gdzie shamować S4?
z tego co wiem, tak blisko Ciebie nie ma 4x4 hamowni W Poznaniu chyba najbliżej...
-
brak zimnego nadmuchu klimatronik
należy wpisać z tego co pamiętam odpowiedni software coding, jeśli ktoś może potwierdzić... Nie pamiętam niestety wartości dla A4B5 idź wtedy do kogoś, kto siedzi w tematach vag
-
[B5] Wspomaganie - za duzo plynu bylo
nadmiar płynu może spowodować rozszczelnienia, w konsekwencji nawet pad pompy. Trzeba się przyjrzeć układowi. Ten nadmiar można łatwo usunąć zwykłą strzykawka, jaki powinien być stan jest już opisane na forum (sprawdzic nalezy na zimnym i cieplym silniku)
-
[B6] Szum od strony prawego koła?
też tak mysle, wielokrotnie miałem sytuacje, że po podniesieniu nic. Trzeba się przejechać z "mechanikiem-muzykiem" :053:
-
brak zimnego nadmuchu klimatronik
Ale jesteś uparty Swoją drogą masz już w tym temacie wszelkie info, żeby naprawić tę usterkę.szogun0, jeszcze dopisał bardzo istotną rzecz " ponowne zakodowanie sterownika". pinio4, a ten sterownik siedzi od nowości ? czy może kupowałeś już jakiś ?
-
[B5] Instrukcja klawiszy i funkcji klimatronika....
pamiętaj o okresowych przeglądach klimatyzacji, to jest układ który również takowym podlega (sprawdzenie szczelności, wymiana czynnika ) powietrze zostanie skierowane przez układ w nogi - fajnie buty się suszą gumowe podeszwy i przestają piszczeć (to jest Twój wybor, jesli chodzi o ukierunkowanie gdzie ma leciec powietrze) To samo co wyżej, oprócz podeszw i kierunku Czyli na szyby ma lecieć.
-
[B5] Instrukcja klawiszy i funkcji klimatronika....
ustawiasz temperature, klikasz "auto" i zapominasz Układ sam ustawia gdzie ma wiać, jak mocno i jakim powietrzem (ciepłym/zimnym). W lecie służy do chłodzenia, zimą - do wysuszania budy raczej (pamiętaj, że poniżej 5st C układ chłodzenia nie działa - spręzarka) włączenia klimatyzacji(układu chłodzenia) - czyli zaczyna działać sprężarka
-
KODY na wklejce - prośba co oznaczają
3FE = electric slide/tilt sunroof with sun screen/sunblind 6TB = outer right rear view mirror: convex, powered 6UA = outer left rear view mirror: flat, powered 8AD = radio "gamma" 8RN = eight speakers (active) C1L = cast alloy wheels 7J x 16 five-arm style, offset 45 J1P = battery 220 A (44 Ah) H6U = tires 205/55 R 16 91W EG2 = code not found :-( M59 = 4-cylinder gasoline engine 1.8 L/66 kW Monomotronic, catalytic converter a. MVEG 2/EU 3D, base engine is T5C M51 = 4-cylinder gasoline engine 1.8 L/92 kW 20V with MVEG 2, base engine is T0V/T5Z N4A = fabric seat covering zapomniałeś o tej stronie : http://igorweb.org/equidec/Default.aspx ? tłumaczenie na polski: 3FE = elektryczny dach z zasłoną przeciwsłoneczną 6TB = prawe zewnętrzne lusterko: wypukłe, elektryczne 6UA = lewe zewnętrzne lusterko: płaskie, elektryczne 8AD = radio "gamma" 8RN = osiem aktywnym głośników C1L = aluminiowe felgi 7J x 16 (pięć ramion), ET 45 J1P = akumulator 220 A (44 Ah) H6U = opony 205/55 R 16 91W EG2 = kod nie znaleziony M59 = 4-cylindrowy silnik benzynowy 1.8L/66 kW Monomotronic, catalytic converter a. MVEG 2/EU 3D, base engine is T5C M51 = 4-cylindrowy silnik benzynowy 1.8L/92 kW 20V with MVEG 2, base engine is T0V/T5Z N4A = standardowe fabryczne pokrycie foteli
-
[B5] Instrukcja klawiszy i funkcji klimatronika....
Simon opisz klawisze, których nie rozumiesz. Może w ten sposób będziemy mogli pomóc.