Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

soolek

Klubowicze
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez soolek

  1. Prawie Beautifull!!! Teraz masz dwa wyjścia: albo dokładki w kolor nadwozia, albo ... relingi + ramki od szyb +ramka grilla & ringi w kolor czarny - wtedy to wszystko będzie grało z czarnym spodem i będzie wyglądało Może jeszcze lekka ściemka szybek - to depełniło by efekt.
  2. Oponę możesz dać 235/35 nawet i ET 32 chyba nie powinno obcierać. TUTAJ masz wątek o samochodzie Flyer'a - ma 19' na 235/35 i chyba podobne ET, ale zapytaj go dla pewności.
  3. Moja już uglebiona. Zależy ile chcesz obniżyć. Możesz dać seryjne -20/-20. Oznaczenie 1BE + seryjne amorki, ale taki zestaw ciężko znaleźć (jest bardzo chodliwy). Następne w kolejności są chyba Weitec -30/-30. Ja mam Lowtec -35/-35 sprężyny. (Mówię tu o nowych sprężynach w przyzwoitych cenach). Teoretycznie do -40 ori amorki dają radę (ale pewnie zakładając nowe), ale z praktyką już gorzej. U siebie miałem amorki ok. 65-70% sprawności przód, 65-60 tył. Po założeniu sprężyn wytrzymały 3 tygodnie, więc zapodałem amorki MTS Technik - utwardzone, skok zmniejszony o 25mm i teraz jest git
  4. Eeeeee, tył wygląda jak w jakimś koreańcu z lat '90 Ale poza tym
  5. Mam dla Ciebie pierwszy mod - za friko, a samochód zmieni się nie do poznania -> poobcinaj te opaski przy tablicach W tej chwili wygląda jak Cadillaci cowbojów z lat '70 - wielkie rogi na przednim grillu A teraz poważnie - zmien sobie boczne kierunki na białe. Mała rzecz (tania) a cieszy.
  6. jak co wyscig - zawsze pada ofiara kogostam/czegostam .... to po jaka cholere czekaja w boksie na ostatnia chwile i zakladaja miekkie na ostatnie 1 lub 2 kolka ? mogl wyjechac od razu po wznowieniu sesji na 8 minut przed koncem - a nie wiedzac po co czekali jak to maja w zwyczaju na sam koniec ..... zgadzam sie True, true. A może zrobimy jakiś zlot w Monachiu, czy gdzie tam mają swoją siedzibę (w sensie Sauber) i wpierd... Theisenowi za to BMW-Sauber ma siedzibę w Hinwill, w Szwajcarii No to kiedy jedziemy? Trzebaby tylko najpierw jakieś kominiarki z logo klubu zrobić
  7. jak co wyscig - zawsze pada ofiara kogostam/czegostam .... to po jaka cholere czekaja w boksie na ostatnia chwile i zakladaja miekkie na ostatnie 1 lub 2 kolka ? mogl wyjechac od razu po wznowieniu sesji na 8 minut przed koncem - a nie wiedzac po co czekali jak to maja w zwyczaju na sam koniec ..... zgadzam sie True, true. A może zrobimy jakiś zlot w Monachiu, czy gdzie tam mają swoją siedzibę (w sensie Sauber) i wpierd... Theisenowi za to
  8. A ja jeżdżę na Nexen w 18' i jak na razie nie mam zastrzeżeń.
  9. Nie ma za co. Cieszę się, że w końcu się zrozumieliśmy Spokojności
  10. Bo w '98 już robili rocznik '99 - według VIN. Np. moja jest produkcja 11/1998, ale VIN już jest '99.
  11. No, no, no. Ładnie. I popieram piechola - relingi na czarno.
  12. Kolego poczytaj raz jeszcze dokładnie co napisałem, bo chyba tego nie zrobiłeś. Czy ja Ci gdzieś kazałem założyć 17' lub 18'? Nie, bo nie narzucam Ci swojego zdania. Wyrażam tylko swoją opinię, z którą masz prawo się nie zgadzać. Ale nie narzucaj komuś swojego zdania, tym bardziej że nie sprawdziłeś tego na własnej skórze. Tak się składa, że ja akurat opieram się na doświadczeniu, może krótkim, ale jednak doświadczeniu. Piszesz, że krążą opinie. Ktoś mądry kiedyś powiedział: Liczą się fakty, a nie opinie! Nie chcesz 17', bo krąży opinia, że to max na polskie drogi. OK, Twoja sprawa. A wcześniej B5 miałeś? Dlaczego? Przecież krąży opinia, że przednie wielowahaczowe zawieszenie się nie nadaje na polskie drogi, bo się momentalnie sypie?! I kupiłeś wbrew opinii? I teraz kupiłeś nowszy model? Sprawdziłeś na własnej skórze, że jednak nie jest tak źle. Więc może sprawdź najpierw na własnej skórze 17' i 18', a potem przekonuj ludzi, że się nie nadają, popierając to faktami. Jest opinia, że każde repliki felg Audi i inne nie ori/markowe to plastelina. I co? I nic. Kupa ludzi jeździ na takich (nawet zakładają ludzie, których teoretycznie stać na ori drogie felgi). I jakoś nie słychać na forum, żeby ktoś strasznie narzekał, że pierwsza dziura i po feldze. Co do wyglądu - czy z domu wychodzisz w brudnej, pogniecionej, rozdartej koszuli? Podejrzewam, że nie. Dlaczego? Bo chcesz jakoś wyglądać. Ja też chcę jakoś wyglądać, co nie znaczy, że Tobie się to będzie podobać. I chcę, żeby mój samochód jakoś wyglądał, bo można powiedzieć, że takie mam hobby. A jak bym miał więcej gotówki, to miałbym jeszcze z 5 samochodów, w których bym robił takie rzeczy. Bo to lubię, bo mnie to interesuje, bo dobrze się czuję jak coś zmienię i zmienię na lepsze (według mnie). Jak wiadomo są gusta i guściki - każdy ma swój. Dobry, zły - to jest pojęcie względne. Zrozum, że ile ludzi, tyle opinii !!! Co do Audi i felg w standardzie. Dlaczego B8 wychodzi na 16'? A dlaczego inne samochody wychodzą na stalówkach? Przecież lżejsze felgi aluminiowe to mniejsza masa resorująca = lepsze prowadzenie = większy komfort. A dlaczego nie dostajesz w standardzie np. 10 poduszek i ESP? To jest bezpieczeństwo. A dlaczego nie dostajesz w standardzie klimatyzacji (chyba nadal w A3 jej nie ma standardowo). To jest komfort. Koszty, koszty, koszty!!! Skoro Audi uważa, że najlepsze felgi to 16' (według ciebie, bo daje je na pierwszy montaż), to po co robią większe rozmiary? Bo Audi, w przeciwieństwie do Ciebie, daje ludziom wolny wybór - w zależności od potrzeb i majętności. Aha, masz ścigacza. A przecież panuje opinia, że motocykliści na ścigaczach to dawcy organów, szaleńcy, samobójcy? Zgadzasz się z tym? Napewno NIE. Bo ktoś kto lubi komfort jazdy na 16' raczej nie może być szaleńcem. Chyba, że jak zakładasz kask, to wstepuję w Ciebie Mr Hyde Nie wiem. Mniejsza o to. Pozwól ludziom mieć własne zdanie - po co pytałeś o tą felgę, skoro i tak wiesz swoje i masz gdzieś, kto coś Ci napisał? Nie ma ludzi wszechwiedzących, więc Ty też taki być nie możesz i jednak w pewnych sprawach możesz się mylić, tym bardziej, że nie masz doświadczenia. Ja np. nie mam doświadczenia ze ścigaczami, wogóle z motorami, w pewnych innych sprawach też nie mam doświadczenia, więc nie zabieram głosu a tym bardziej nie narzucam innym swojego zdania opartego na opiniach, które bardzo często mają niewiele wspólnego z rzeczywistością. Ufff, pewnie znowu niektórzy pomyślą, że się napociłem Pech, ale jakoś łatwo mi przychodzi pisanie o rzeczach, które wiem z doświadczenia, a nie najpierw muszę szukać opinii
  13. fastest, a jeździłeś B6 na 18' na standardowym zawieszeniu? Idę o zakład, że nie, bo piszesz tylko o teorii, a nie o praktyce. Poproś kogoś ze swoich okolic, żeby może Ci pożyczył 18', załóż do siebie i zobaczysz, że sama większa felga nie psuje komfortu w sposób odczuwalny. Jak już pisałem, przeszedłem w B5 z 15 na 18. Wcześniej już miałem obniżoną zawiechę i utwardzoną, ale w tym przypadku to nieważne. PO ZAŁOŻENIU SAMYCH WIĘKSZYCH FELG SPADEK KOMFORTU NIE JEST ODCZUWALNY !!! Jedyny minus, to bardziej odczuwalne zapadnięte studzienki - tzn. bardziej słychać i zapewne felgi to bardziej czują, ale w samym samochodzie nie odczuwasz twardszego resorowania, czy przejeżdżania przez nierówności (UWAGA - opony też są twardsze i miększe, co wpływa na "twardość prowadzenia"). Jedyna różnica to komfort psychiczny, tylko teraz zależy czy in plus czy minus (każdy sam sobie musi odpowiedzieć). Czujesz się komfortowo bo masz więcej opony i nie musisz za bardzo omijać dziur. Ale z drugiej strony samochód wygląda ... normalnie (nie użyłem innych słów, żeby czasami ktoś się nie poczuł urażony). Ja natomiast czuję się komfortowo, bo mój samochód cieszy moje oko, dzięki czemu mam lepsze samopoczucie. Jak stał na ori zawieszce i felgach 15' to wyglądał dla mnie załośnie, bez polotu, bez smaku itd. itp. - dla mnie samochód to nie jest tylko przyrząd do przemieszczania się z punktu A do punktu B. Do tego bujało nim na zakrętach, na wybojach, na koleinach - dostawałem choroby morskiej, a nawet moja Żona (która ma raczej słabe pojęcie o motoryzacji), twierdziła że nie chce nim jeździć, bo się buja, czyli prowadzi niepewnie. Po utwardzeniu nawet laik (moja Żona) stwierdziła, że teraz prowadzi się o wiele lepiej, czyli bezpieczniej - jest większy margines. Być może tak się przyzwyczaiła (Żona ma Almerę na Eibachu - tak sie trafiła, teściowie Leona na sportowym zawieszeniu - wzieli egzemplarz prezentacyjny z salonu), bo jeździ głównie samochodami twardszymi. Wszystko zależy, kto czego potrzebuje. A Ty nie napisałeś, czego oczekujesz od samochodu, więc każdy podsunął Ci najlepszy pomysł pod względem stylistycznym - jak sam pisałeś, samochód na większej feldze wygląda lepiej. A co do AVANTA, samochodu sportowego itd. A najmocniejsze samochody sportowe Audi w jakich budach wychodziły (pomijam coupe). Audi 80 S2 Audi RS4 B5 Audi RS6 C5 itd. - to wszystko Avanty i były tylko w Avancie!!! A poza tym czasy wielkich, mułowatych, dostawczych kombi dawno minęły. Przecież A4 Avant ma bagażnik śmiesznych rozmiarów jak na kombi, więc nikt tego nie kupuje dla wożenia wielkiej ilości towarów. Ja kupiłem dlatego, że jak chcę wrzucić np. kosiarkę (żeby przewieźć na działkę), to składam foteliki, ściągam roletkę i ładuję do środka samobierznego olbrzyma (bez najmniejszego trudu i do tego zamykam klapę ). W sedanie nawet bym się do tego nie zabierał. Chcę kupić parę krzeseł do domu - składam siedzienia ... dalej wiadomo. Po prostu jestem wygodny. Nie lubię ciągać przyczepek, szukać dostawczaków itd. Proszę Cię więc, "zejdź już ze mnie" !!! Twierdzisz, że to Ja i Dibo narzucamy komuś zdanie - pokaż mi gdzie! Ja tylko wyrażałem swoje zdanie. Natomiast w ostatnim poście, to właśnie Ty narzucasz swoje zdanie (jako jedno, jedyne, rozsądne rozwiązanie): Gdzie jest napisane, że 18' są tylko na autostrady a Avant tylko do ... właśnie nie wiem, do czego ma służyć według Ciebie. Niestety, ale mylisza się całkowicie! A dlaczego? To już Ci napisałem wyżej. Jeżeli nie pasuje Ci, że ktoś ma inne zdanie, to po co wogóle zadajesz jakieś pytania? Po co wogóle jesteś na forum? Bo mnie się wydawało, że właśnie po to jest się na forum, żeby poznać wszystkie za i przeciw, plusy i minusy, zdanie innych ludzi i na ich podstawie zbudować swoje. Ale może ja nienormalny jestem. Chyba napewno jestem nienormalny, bo mam obniżonego, utwardzonego Avanta na 18', w którym planowane jest podniesienie mocy. Normalnie jestem popierd... Najgorsze jest to, że takich popieprzeńców jak ja jest na forum mnóstwo! Chyba fastest musisz zmienić forum, bo tutaj są sami popieprzeni ludzi !!! (Sorry za słownictwo, ale tego wymagała powaga sytuacji. Jeżeli kogoś uraziłem tymi popieprzeńcami, to serdecznie przepraszam).
  14. Musisz sam przebadać wszystkie firmy, bo każda ma jakieś tam "swoje" wytyczne i wszystko zależy od konkretnego przypadku. Audi (pakiet) mam w CU Direct, ale drugi samochód najataniej wyszedł (OC) w AXA, a Link4 to kosmiczną kwotę podał dla obydwu, więc nie ma reguły...
  15. Lem = ori.
  16. Tobi, jeśli zostawiasz srebrne ramki wokół szyb, to raczej załóż srebrne/jasne felgi i wtedy 18' powinno styknąć. Jeżeli zdecydujesz się na czarne, to oprócz grilla na czarno, ramki też koniecznie. Inaczej będzie się to gryzło. Chyba, że dasz czarne ze srebrnym rantem albo cóś w tym stylu.
  17. soolek odpowiedział(a) na ono temat w Inne marki
    Niestety nie, ale też za***isty Musze gdzieś poczytać jak sie napisy na oponach maluje ,może by fajnie wyglądało . Biały lakier do paznokci
  18. Stawiam na pierwsze, ale tylko 19' - mniejsze mogą zginąć na tym samochodzie. Poza tym jak już się decydujesz na ciemne fele, to pozbyłbym się chromu z samochodu (grill, ramki itd.)
  19. Buba, a mógłbyś rzucić konkretne namiary na PW?!
  20. A ile biorą na Przasnyskiej za wywalenie kata? Wie ktoś?
  21. Czyli ty masz ringi z przodu Opinie o ringach znasz już, a te kierunki są jakieś dziwne. Proponuje dać zespolone, ori Valeo lub Depo.
  22. Bardzo ładna baza do modów - szybki już ściemnione 1) zdejmij chromy z wnętrzna - to naprawdę wygląda tandetnie 2) ramka grilla na czarno + reszta ramek szyb na czarno, może jeszcze przedni znaczek na czarno 3) felgi wyglądają niespecjalnie - zmiana na: całkowicie czarne lub srebrne lub w tych felgach ranty na srebrno (czyli całe srebrne), w tej chwili same srebrne ramiona optycznie pomniejszają te felgi 4) nie zakładaj ringów , masz soczewki i jest OK, tylko kierunki jakieś takie dziwne - nie mogę ich dojrzeć za dobrze. 5) jak zrobisz porządek z felgami, to możesz pomyśleć jeszcze o lekkiej glebie.
  23. Podkład w sprayu ?!
  24. soolek odpowiedział(a) na 19Martin86 temat w 1.8T
    Akurat silniki VAG mogą mieć nawet większą moc niż książkowa, o ile oczywiście stan samochodu jest OK.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.