Treść opublikowana przez soolek
-
[B5 AFF] Ściąga w prawo
Znajdź dobrego mechanika, który ustawia zbiezność "na lampki", a nie komputerem. Mi chcieli grzebać w tylnej belce, bo niby krzywo chodził - po zbieżności na "lampkach" jest wszystko OK.
-
SPOTY WARSZAWSKIE - każdy wtorek g. 19:00.
- [INNE] W jakim wieku rozdawać prawo jazdy ?
Dobre podsumowanie. Ja bym jeszcze dorzucił, że przed egzaminem w wieku 18 lat powinien być obowiązkowy kurs z "bezpiecznej jazdy" (troleje, awaryjne hamowanie itp). Niektórzy tutaj mówią, żeby 18 latek przez jakiś czas miał możliwość jeździć tylko z doświadczonym kierowcą lub podnieść wiek do 21 lat - to jest raczej niemożliwe. 18 latek to już osoba dorosła, i to mogłoby być ograniczenie praw obywatelskich.- [B6 AVF] Dokładka zderzaka pod wydech od 2.5 tdi
Bierz 1 - widziałem to na żywo (PIXI ma coś takiego) i wygląda to ekstra.- [ALL B7] DAYLINE headlights
Te wszystkie światełka są do bani, bo mają duże diody i do tego w dużych odległościach. Jeżeli ktoś porwałby się na wymianę tych diod na mniejsze i gęściej (jak w nowym RS6), to może to wyglądać całkiem nieźle, o ile oczywiście ktoś lubi takie bajery. Ktoś na forum zapodał już takie małe gęsto diody w zderzak B5 i powiem szczerze, że wygląda to całkiem fajnie, mimo że nie jestem miłośnikiem takich rzeczy.- [ALL B6] Które felgi do mojej fury?
17' - no. 1 18' lub więcej - no. 2- [INNE] W jakim wieku rozdawać prawo jazdy ?
Statystyki, to o kant tyłka można ... Wszystko jest wrzucane do jednego wora - nie dostosowanie prędkości do warunków jazdy (bullshit ) Ja w wieku 16 lat już drugi raz (i ze 3 lata wcześniej też) uczyłem jeździć moją ciotkę (kupiła sobie samochód po długiej przerwie). Gdyby egzaminy były życiowe, (komu potrzebne parkowanie na milimetry - przytrze samochód raz, drugi i się nauczy jak po kieszeni poleci), to kursy by były życiowe i po takim kursie człowiek by faktycznie wychodził z przynajmniej dobrą teorią. Moim zdaniem powinny wnieść odpowiedzialność "doświadczonego kierowcy", wtedy też by się przyłożył, żeby młodego nauczyć.- [ALL B5] Bilstein ,Monroe a może coś tańszego. jakie amorki i sprężyny do 1000zł
Wszystko przez allegro. Amorki u tego gościa, co dałeś link, a sprężyny od tuning-tec (tak się chyba sklep nazywa).- [INNE] W jakim wieku rozdawać prawo jazdy ?
14 lat to trochę przegięcie moim zdaniem, ale od 16 lat powinno się zaczynać już przygodę. Najpierw jakaś jazda z dorosłą osobą, która ma prawko od lat 5 powiedzmy - żadnych ograniczeń co do prędkości być nie powinno, bo to głupota. Albo jazda tylko i wyłącznie z jedną osobą, zadeklarowaną podczas przystępowania do kursu - w razie jakiegoś przewinienia, obydwie osoby ponoszą odpowiedzialność. Potem w wieku 18 lat kolejny egzamin z dodatkowymi elementami (jakieś treningi na lotnisku itd) i dopiero dostajesz samodzielne prawko. Do tego powinna byś zmiejszona ilość punktów. Co do osób starszych, to od lat 60 powinni robić jakieś badania psychofizyczne, im człowiek starszy tym częściej. Tylko wszystko powinno być robione dokładnie i z głową, bo obecne testy to jedna wielka lipa, jak i badanie lekarskie itd. Znam przypadek (dziadek znajomego), gdzie taksówkarz w wieku 84 lat przechodzi testy co roku chyba - myk polega jednak na tym, że na pamięć wie, kiedy co przyciśnąć. Jazda z nim to horror- [ALL B5] Bilstein ,Monroe a może coś tańszego. jakie amorki i sprężyny do 1000zł
Samym amorem nie obniżysz zawiechy, a jak nie obniżysz środka ciężkości, to znacząco nie poprawisz prowadzenia. Bilstein jest chyba twardszy niż np. Sachs i może coś pomoże, ale pewien nie jestem. Ja mam u siebie dość tani zestaw: sprężyny Lowtec -35/-35 + amorki MTSa właśnie i jestem zadowolony.- W co kto gra (X360 & PS3) ?
Szkoda że mnie nie bedzie ,bo bym wam mordy obil dokładnie [br]Dopisany: 26 Luty 2009, 11:19_________________________________________________ Teee majster , kup se konsole i nie bedziesz miał problemów za kartami , itp na jakieś 5 lat EOT Ja właśnie tak zrobiłem - wkurw mnie strzelił jak karta wpakowałem 1000 w kartę, a za rok już coś innego było do d... w kompie.- [ALL B5] A4 by HAWAJ- dalej do przodu i końca nie widać :DD
Fele świecą się jak psu na wiosnę - jak dla mnie to trochę za dużo, ale wielki szacun za dotychczasową robotę i dalsze plany- [B5 AFN] Poziom oleju wzrósł
Kolega, jaja sobie robić to idź gdzie indziej, a tutaj błyśnij wiedzą. U mnie faktycznie przybywało oleju, a konkretnie to chyba paliwa !!! Z wężyków przelewowych (przy wtryskach) ciekło paliwko. Wężyki wymienione i stan oleju wrócił do równowagi.- [B5 ABC] Dylemat w doborze jednego z 3 zderzaków
Jeżeli koniecznie chcesz zmienić zderzak, to wybieram 1 (mniejsze zło).- W co kto gra (X360 & PS3) ?
A ja wczoraj odpaliłem ponownie Formula 1 - trzeba trochę poćwiczyć, bo za miesiąc sezon się zaczyna- [ALL] P.Z. MOT. Polecam :)
Kwota stosunkowo nieduża - być może odbiją ci to ze zniżek AC Podobną sytuację miał kolega z LINK4 - też na telefon mu przesłali kilkaset złotych.- [ALL] Jaki pakiet wybrać AC,OC, NNW,ASSISTANCE
Ja mam pakiet w CU Direct i była to najtańsza opcja jaką znalazłem (ok. 1600), kolejna AXA była 250 droższa (rok wcześniej w Warcie za samo oC zapłaciłem chyba 1200 ) Ja generalnie nastawiałem się na zbieranie zniżek w AC, a nie jakąś konkretną ochronę (żebym potem nie kwiczał o brak zniżek, jak zakupie jakiś droższy samochód) Mam zniesione wszystkie udziały i wyższą wartość samochodu niż w np. w AXA. Wszystkie warunki można jak najbardziej najpierw przeczytać - zresztą najpierw na maila dostajesz propozycję zawarcia ubiezpieczenia, gdzie masz wszystkie dane, warunki itd - potem robisz przelew lub płacisz on-line i od tej chwili obowiązuje ubezpieczenie (potem dostajesz dość szybko pocztą oryginał polisy). Opowiadanie bajek - czy przez telefon, czy w twarz, każdy może Ci opowiedzieć bez względu na ubezpieczyciela. W directach rozmowy są nagrywane (przynajmniej teoretycznie). Na szczęście nie miałem jeszcze konieczności likwidować żadnej szkody, ale na forach nie słyszałem jakiś negatywnych opinii o CU. Generalnie w ubezpieczelniami trzeba twardo - ostatnio miałem małe przejście z PTU, i jak zaczynasz rzucać jakimiś ustawami, paragrafami itp (trochę wyssane z palca), to często im miękną kolana i da się coś szybko załatwić.- [ALL B5] Pytanie do użytkowników sprężyn WEITEC -30/-30mm + ankieta
Ja założyłem parę miesięcy temu sprężyny Lowtec -35/-35, na ori amorki. Dość szybko jednak amorki mi padły (ale prawdopodobnie siedziały od nowości, więc miały prawo już paść). Założyłem twardsze i niższe amorki firmy MTS Technik (z allegro) - opinii o nich jest mało i do tego bardzo różne. Cenowo bardzo korzystne, a jakościowo ... zaryzykowałem, i chyba jestem zadowolony (chyba, bo coś mi puka i tak podejrzewam te amorki, ale najgorsze jest to, że tylko ja to słyszę , więc mam problem z jednoznacznym znalezieniem przyczyny i stwierdzeniem, czy winne są właśnie amorki czy nie). Generalnie jest twardo, ale bez przesady (Leon II 1.9 TDI z ori sportową zawiechą Teściów jest twardszy) - na ori zawias napewno już nie zmienię, bo można było dostać choroby morskiej. Na dziurawej drodze faktycznie trochę podskakuje, ale za to zakręty biere bez problemów i to na 15' zimówkach (na 17' letnich to dopiero będzie koks). Mogę polecić zestaw jak wyżej, tym bardziej że kosztuje grosze (a już napewno możesz brać sprężyny i zapodać markowe amorki).- [ALL B5] Na jakiej płycie podłogowej jest A4 B5 ?
Przede wszystkim nazwa VolksWagen = samochód dla ludu Po drugie, postawcie swoje samochody obok siebie i uruchomcie centralny zamek - w Passacie zamykający się centralny zamek może obudzić całe osiedle (jakby ktoś jakiś metalowy kołek wbijał, żeby zaryglować drzwi ). Klapnijcie sobie obydwaj drzwiami. Powiem tak, jak moja żona zamknęła drzwi w kolegi Passacie, to potem się mnie zapytała: "On ma coś popsute?"- [B5 1Z] Problem z ustawieniem geometrii
Sprawdź na wszelki wypadek, czy hamulce na którymś kole nie trzymają.- [ALL] WRACAJĄ KRATKI!
Kratki wróciły - ciekawe na jak długo KLIK ->autocentrum.pl- [B5 ABC] 215/45/17 Kierunkowe, symetryczne, asymetryczne?? Co polecacie??
I po 30 KKM już się nie nadawały do jazdy? Trochę mało- SPOTY WARSZAWSKIE - każdy wtorek g. 19:00.
Cudzoziemiec to dwie krowy... Poza tym zastanów się dorze, żeby potem nie było "Ratujcie mnie, Warszawiaki mnie biją. Ratujcie mnie ..."- [B5 ABC] 215/45/17 Kierunkowe, symetryczne, asymetryczne?? Co polecacie??
O T1-R Ci pisałem kilka postów wyżej. Opona rewelka, świetnie się trzyma drogi. Tylko jest miękka i dość szybko się ściera. Miałem okazję na niej pojeździć i jak dla mnie to warta nawet tego szybszego ścierania Dibo, a co dokładnie znaczy, że szybko się ściera - ilem KKM można na niej zrobić, ile zrobiłeś?- Nocni jeźdźcy czyli jazda po 23.00
Dobrej nocki - [INNE] W jakim wieku rozdawać prawo jazdy ?