Treść opublikowana przez lapek85
-
parkingowa stłuczka - wycena
Dotyczy: szkody OC komunikacyjnej nr: Samochód marki: . WNIOSEK – WEZWANIE DO ZAPŁATY Na podstawie art. 361 §1 kodeksu cywilnego wnoszę o dopłatę w kwocie złotych do uzyskanej już kwoty odszkodowania w terminie 14 dni od daty otrzymania niniejszego pisma. UZASADNIENIE Jako ubezpieczyciel mieliście obowiązek ustalenia należnego mi odszkodowania zgodnie z art. 354 i 355 kodeksu cywilnego. W świetle załączonej wyceny wartości pojazdu przed kolizją sporządzonej przez niezależnego rzeczoznawcę (zgodnie z art. 6 k.c.), zaproponowana kwota odszkodowania w wysokości zł jest kwotą urągająco niską, a przyjęta wartość pojazdu wg stanu przed kolizją w wysokości zł jest kwotą odbiegającą od rzeczywistości. Ponadto nadmieniam, iż kolizja powstała nie z mojej winy oraz kierując się zasadą restytucji naturalnej – odtworzenia przedmiotu utraconego, nie widzę powodu, dla którego miałby dopłacać do szkody z własnej kieszeni. Mając na względzie wolę jak najszybszego zakończenia likwidacji mojej szkody proszę o pozytywne rozpatrzenie mojego wniosku. Mając na względzie powyższe wnoszę jak we wniosku. Z poważaniem Załączniki: Wycena niezależnego rzeczoznawcy.
-
Plus po odpaleniu auta który przewód?
jak już zrobisz sterownie do tych świeczek od płynu to uprzedzam aby nie grzały wszystkie na raz, bo jeśli będzie zbyt duża różnica temperatur płynu w bloku i głowicy to możliwe jest pęknięcie głowicy. W b5 jak włączyłeś grzanie 3 świec na chwile (na wyłączonym silniku) to płyn przy "grzałce"gotował sie po niecałej minucie.
-
parkingowa stłuczka - wycena
wyślij na email i listem poleconym z potwierdzeniem odbioru, najlpeiej także faxem, by póxniej nie powiedzieli, że nic nie otrzymali
-
zmiana silnika 1.9TDI na 3.0TDI w b6???
na tym forum były już dziesiątki takich pytań i na pytaniach w 99,9% się kończy bo tylko bardzo nieliczni dokonali swapu silnika z osprzętem. Moja rada odpuść temat, silnik kupiony za groszę to nie wszystko
-
Ciągle świecąca kontrolka tankowania - dystrybutor jak wyłączyć
rezerwa ma 7 litrów i wtedy zapala się kontrolka a wskazówka powinna być na pierwszej czerwonej kresce. odnośnie kontrolki to możliwe, że jest możliwość jej wyłączenia, bo jak idzie wyłaczyć kontrolkę o zużytych klocków w vagu to może i od paliwa też jest taka możliwość. Trzeba pytać dobrego znawce vaga. PS. mam nadzieje, że mój post choć odrobinę się przyda i nie służy tylko i wyłącznie nabijaniu postów:wink:
-
[ALL] Kolizja a odszkodowanie dla POLICJI
w przypadku normalnych ludzi raczej tak nie jest, ale po tym temacie widać, że psy mają inne prawa i nasze oc nas nie chroni przed płaceniem im wyłudzonych odkszkodowań
-
Strefa motocyklistów
:polew:
-
Truckerzy
a tego to nie wiem, słysze tyle co mówią kierowcy jak przyjeżdżają do nas na załadunek
-
[b5,5 AVF q++] Project B5 S-line
Piotrek nie ma co narzekać i się smucić, b5tki przeżyją nie jedne b8, a może i nawet b9:wink:
-
Truckerzy
może spróbuj tutaj. Wiem, że ciągle szukają dobrych kierowców, a z tego co mowią Ci dobrzy co tam jeźdżą to 7kę na ręke mają. Tak mówią TRANS-KACHEL Midzynarodowy Transport Drogowy
-
AUDI S6 C7 4.0 V8 Bi-Turbo Ibissweiss Stage IV 701 KM / 880Nm by SPORTMILE
piękna maszyna:wink:
-
[B5 AHH] Złoty klekocik AHH+ (178KM i 375Nm) - NOWE MODY...
co wymienić to masz napisane na pierwszej stronie tego tematu, a na dalszych stronach masz więcej szczegółów. W trasie zazwyczaj jeździłem to tak by wskazówka obrotomierza była w okolicach 2000-2500obrmin, na seryjnej skrzyni to 90-120, po zmianie na długą 6biegową były to juz prędkości rzędu 110-150 jak dobrze pamiętam. Przejechałem od czasu tuninigu 100tys km i nic kompletnie nic się nie działo, standardowe wymiany eksploatacyjne, oleje, płyny, filtry, klocki, czasem wahacz. Audi sprzedałem do rodziny i dalej tak samo bezawaryjnie śmiga:wink:.
-
[B5 AHH] Złoty klekocik AHH+ (178KM i 375Nm) - NOWE MODY...
spalanie przy normalnej jeździe jak serii lub minimalnie mniej, audi użytkowałem w większośći w trasie to spalanie na poziomie 4,7 do max 5L/100km mój rekord to po wypaleniu całęgo zbiornika było 4,36L/100km ale to 100% trasy w mieście nie wiem ile paliła, bo nie jeździłem
-
Pompa do wymiany czy cos innego bo juz rece opadaja . AVG AFN
http://www.polerowanie-felg.pl/nastawnik/Instrukcja_czyszczenia_nastawnika_pompy_typu_VP37_byADAMM.pdf tu masz opis jak wyczyścić i poprawnie nastawić
-
YouTube - filmy warte obejrzenia
- Pompa do wymiany czy cos innego bo juz rece opadaja . AVG AFN
podpinam się pod temat,gdyż też w swoim 1z mam problemy z rozruchem- Pompa wtryskowa słabo zaciąga paliwo,zapowietrza się
Dzięki wielkie za tą podpowiedź, jutro postaram się sprawdzić przewody, może to będzie strzał w dziesiątkę- Pompa wtryskowa słabo zaciąga paliwo,zapowietrza się
w zbiorniku nie ma pompki. Na próbe wymieniłem cały pływak z sitkiem i ssakiem i nic to nie dało tak samo. Cały układ od baku do pompy szczelny. Z pompy też nic nie cieknie- Audi A4 B8 po stłuczce, proszę o pomoc.
chory kraj,ja pierr....... w tych ubezpieczalniach to roczny "normalny" przebieg to chyba 10 tys km?- Pompa wtryskowa słabo zaciąga paliwo,zapowietrza się
temperatura nie ma znaczenia,latem tez tak było- Audi A4 B8 po stłuczce, proszę o pomoc.
7276 zł za przebieg??? to znaczy, że 160tys km to dużo jak na rocznik 2008 i przez to obniżają o tyle wartość auta?????????- Pompa wtryskowa słabo zaciąga paliwo,zapowietrza się
Witam. Mam problem z pompąwtryskową w silniku 1z. Problem polega na tym, iż auto zatankowane do pełna,wszystko ok, ale za każdym kolejnym wypalonym litrem z baku do pompy w przewodzie zasilającym zaczyna docirac coraz więcej powietrza, aż do memetu gdy w baku jest ok 20L ON, wtedy podczas rozruchu w przewodzie zasilającym jest samo powietrze i momentami ON. Pompa moim zdaniem ewidętnie się zapowietrza, przez to,że ma słaby "ciąg" z baku. sprawdziłem/wymieniłem. Pływak, wszystkie przewody paliwowe, filtr paliwa, zaworek zwrotny, obojmy zasikowe. Czy ktoś miał podobną usterkę, zaraz po świętach chce dać pompe do regeneracji, myślicie, że ide dobrym tropem ??- Moc po instalacji samych "216"
Podłącze się pod temat z pytaniem: Jakie ciśenie na wtryskach 216 Boscha 190/300 czy 220/300 bedzie lepsze dla silnika 1z. Pompa wtryskowa seria po regeneracji,100% sprawna.- 300.000 na blacie :)
aktalnie jeżdżę passatem b4 1z i na blacie ma 464tys km i rano pali od strzała:decayed: także jak w audi nie padną pompki to przejedzie i drugie 300tys km.- Wyrzuca płyn-niech ktoś mądry się wypowie--------- ciag dalszy.
tak na marginesie jak wywala wodę nadmiarem ze zbiorniczka wyrównawczego to może być także walnięta uszczelka pod głowicą - Pompa do wymiany czy cos innego bo juz rece opadaja . AVG AFN