Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

OLIVER

Pasjonat
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez OLIVER

  1. O to Ci chodzi ? masz dwa numery wybierz sobie po nr vin
  2. Sprawdź też cały dolot czy nie ma gdzieś dziury
  3. Przecież to idzie samemu dojść do tego czy to termostat czy czujnik ,sprawdź sobie vagiem czujnik czy podaje takie same temperatury do ECU i na licznik ... jak osiągnie temperaturę 90*C to sprawdź sobie dolny wąż idący z chłodnicy do silnika czy jest dobrze ciepły czy zimny j. Jak okaze się ze czujnik dobrze pokazuje temperaturę a wąż dolny zimny to termostat się blokuje i nie otwiera Powinien otworzyć obieg w 87*C
  4. OLIVER odpowiedział(a) na JaCuS08 temat w Audi A4 B5
    Wszystko masz ok tak ma być ...
  5. Chcę Cię zapytać o ten "cały czas " Nie wiem czy wiesz ze świece żarowe po odpaleniu jeszcze grzeją około 3 minut a kontrola nam tego nie pokazuje ...za każdym odpaleniem ...chyba ze mamy silnik nagrzany wiecej niż 50-60 * C Czy lato czy zima ...
  6. No to sobie popatrz w pierwszym logu na 011 i od jakich obrotów jest on wykonywany prawie 1800 o/m Co można powiedzieć jak turbina Ci wstaje ?z takiego loga? jaką masz dawkę w 01 statyczną Kąt wtrysku w 00 BS ? to wszystko ma wpływ na pracę i osiągi silnika A co do czyszczenia turbiny to nie masz żadnej gwarancji ze regeneracja rozwiąże Ci problem Jak z pobieraniem oleju masz ? w normie? nie kopci? tłumik na końcu suchy? nie smolisty? To tyle ode mnie ...Aż tak źle nie ma
  7. Powiem Ci tak... Jak nie masz odpowiednich narzędzi ,Czyli ściągacza do takich łożysk lub dostępu do praski to lepiej zleć tą robotę komuś co ma takie narzędzia bo nie jest to taka prosta sprawa Musisz odkręcić przegub i go wyjąć z piasty ,musisz wyciś od tyłu łożysko wraz z piastą lub go wyciągnąć za pomocą ściągacza ze zwrotnicy Wyciś piaste z łozyska i potem odwrotnie ...Wciskasz lub wprasowujesz łozysko do zwrotnicy wciskasz lub wprasowujesz pistę do łozyska. wkładasz przegub dokręcasz z odpowiednią siłą N (śruba powinna być nowa )no i to tak w skrócie tyle ....praca niby prosta ale wymaga narzędzi i troche kombinacji ...
  8. Kolego ... Jeśli chcesz się dowiedzieć o stanie motorowni to zrób porządnie logi takie jakie są wymagane . logi robimy od 1000-1500 a nie iak Ty masz prawie 1800 obrotow/m sprubuj przeczyścić przepływomierz lub podmień od kolegi jeśli masz możliwość
  9. Kolego!!! Na forum nie "krzyczymy" Piszemy bez kaps locka
  10. OLIVER odpowiedział(a) na tomlo 1973 temat w 1.9TDI
    No w granicach 7-8l na miejscu to bym się jeszcze zgodził ale 10? I nie kopci ci na czarno? ja też mam program i mi wcale spalanie nie wzrosło pali mi w granicach 5,6l ..moim zdaniem jest coś nie tak skoro tyle pali
  11. OLIVER odpowiedział(a) na tomlo 1973 temat w 1.9TDI
    No bez jaj żeby 10 L /100 km to było ok...To ile ty tam masz tych kucy?I co jeździsz z nogą w podłodze? Według mnie to sporo za dużo spala ...mam na mysli jazdę normalną bez szaleństwa
  12. OLIVER odpowiedział(a) na lukasz51237 temat w 1.9TDI
    A jak z ubytkiem oleju i kopceniem na niebiesko? Bo jeśli masz tam wyciek to na bank silnik żłopie olej i kopci
  13. OLIVER odpowiedział(a) na karaluch8 temat w 1.9TDI
    .
  14. Ja ustawił bym dawkę w okolicy 3,2-3,4 ale nastawnikiem bo Vagiem tyle nie ustawisz i powinien silnik pracować ok A jak ta dawka wysoka była?
  15. Dziękuję i wzajemnie życze ... Hm powiem tak dawka nie jest zła .napięcie minimalnie większe kat ok ... Pisałeś ..świece grzeją ściaganie wtyczki z czujnika nic nie daje ... .. pozostaje sprawdzenie czy sie nie zapowietrza , mozna jeszce dawkę zwiększyć w Twoim przypadku około 3,4 można dać Tyle mi przychodzi do głowy ..Moze ktoś coś dorzuci jeszcze
  16. Podaj jeszcze napiecie z loga 0,01 z trzeciej kolumny na zgaszonym silniku powinno tam być około 0,740V
  17. No ok a jaka w końcu ta dawka jest ? bo nic nie napisałeś a to też ma znaczenie . A świece żarowe masz sprawne ? Grzeją Ci ?
  18. Kolego ...dane ustawień ogląda i podaje się na rozgrzanym silniku ..Minim. 80*C Podaj wartości dawki .kąta wtrysku Zobaczymy co masz ...
  19. Ja uważam ze masz ok ...Jeśli pod obciążeniem masz tyle samo co bez to chyba należało by się cieszyć ...Kiedyś elektryk samochodowy mi mówił ze wartości pod obciążeniem powinny wynosić minimum 12,8-12,9 V wtedy ładowanie jest dobre ...
  20. Ja kiedyś to sprawdzałem i pomiar ładowania wynosił 12,9 V
  21. OLIVER odpowiedział(a) na lopez00073 temat w Audi A4 B6
    Od roku 07. 2007 r stosuje się ten numer z literkami RDW na końcu
  22. A więc tak Panowie U mnie jest wszystko Ok ...doszedłem co jest przyczyną poboru A większego Ale po kolei .... poszedłem wpiąłem raz jeszcze miernik i tak to wygląda po wpięciu miernika zamknięciu drzwi ale nie na zamek pobór 0,10 A a po około 1 minucie 0,08 A i tak już zostaje ale kluczyk był cały czas w stacyjce i TU !!!mnie robiło w konia Wystarczyło wyjąć kluczyk ze stacyjki i po około 1 minucie pobór spadł do 0,02 A nie zależnie czy centralny jest otwarty czy zamknięty ... UF super że tak jest Dało mi do myślenia to jak po wyżej Koledzy pisali z tym zamkniętym zamkiem ...Jak widać u mnie to nie ma znaczenia ale ma znaczenie czy kluczyk w stacyjce czy jest wyjęty ... Może komuś się to przyda dzięki wszystkim za sugestie
  23. Ja pomiar przeprowadziłem na otwartym zamku .Myślę ze u mnie to nie ma większego znaczenia bo samochód stoi u mnie cały czas otwarty bo mam garaż w domu ... Ale tu nie oto chodzi bo u mnie ewidentnie radio bierze około 0,06 A po pewnym czasie i ten pobór już nie spada bo czekałem dosyć długo a w sumie to mam pobór jak pisałem jekieś 0,08 A i tu sie zastanawiam czy to nie za dużo .... Zaraz idę i posprawdzam raz jeszcze i opisze czy jest różnica na zamkniętym zamku
  24. Witam Panowie Pytanie mam do znawców elektryki ... Postanowiłem sprawdzić pobór prądu gdy samochód stoi i wszystko jest po wyłączane . Podłączyłem Amperomierz (zakres 10 A ) szeregowo miedzy klemę a akumulator i co się okazało ze pobór prądu jest na poziomie 0,08 A i nie spadnie niżej . Znalazłem przyczynę . Jest nią radio Concert ori audi (sprawne wszystko w nim funkcjonuje ok ) . wymieniłem go za Horusa jak padł w nim potencjometr Po całkowitym wypięciu radia pobór prądu po czasie spada do 0,02 A ,Czyli jest super, winowajca to radio Pytanie ...Czy to nie za dużo połyka tego prądu to radio w stanie spoczynku ? A może tak ma być bo ten typy tak mają? Jak ktoś ma wiedzę na ten temat proszę o wiadomość ... Szukałem podobnego tematu ale nie udało mi się nic znaleźć na moje pytanie
  25. OLIVER odpowiedział(a) na Danios33 temat w Audi A4 B6

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.