Treść opublikowana przez OLIVER
-
króciec wody z tyłu silnika 1.6 adp
-
Proszę o analizę logów. 1.9TDI 110km spadek mocy...
Sprawdź też cały dolot czy nie ma gdzieś dziury
-
Wysoka temperatura na ogrzewaniu
Przecież to idzie samemu dojść do tego czy to termostat czy czujnik ,sprawdź sobie vagiem czujnik czy podaje takie same temperatury do ECU i na licznik ... jak osiągnie temperaturę 90*C to sprawdź sobie dolny wąż idący z chłodnicy do silnika czy jest dobrze ciepły czy zimny j. Jak okaze się ze czujnik dobrze pokazuje temperaturę a wąż dolny zimny to termostat się blokuje i nie otwiera Powinien otworzyć obieg w 87*C
-
Przygasające Światła
Wszystko masz ok tak ma być ...
-
Błąd przekaźnika świec j52
Chcę Cię zapytać o ten "cały czas " Nie wiem czy wiesz ze świece żarowe po odpaleniu jeszcze grzeją około 3 minut a kontrola nam tego nie pokazuje ...za każdym odpaleniem ...chyba ze mamy silnik nagrzany wiecej niż 50-60 * C Czy lato czy zima ...
-
Brak mocy po wymianie turbiny.
No to sobie popatrz w pierwszym logu na 011 i od jakich obrotów jest on wykonywany prawie 1800 o/m Co można powiedzieć jak turbina Ci wstaje ?z takiego loga? jaką masz dawkę w 01 statyczną Kąt wtrysku w 00 BS ? to wszystko ma wpływ na pracę i osiągi silnika A co do czyszczenia turbiny to nie masz żadnej gwarancji ze regeneracja rozwiąże Ci problem Jak z pobieraniem oleju masz ? w normie? nie kopci? tłumik na końcu suchy? nie smolisty? To tyle ode mnie ...Aż tak źle nie ma
-
Wymiary łożyska piasty 2.5tdi
Powiem Ci tak... Jak nie masz odpowiednich narzędzi ,Czyli ściągacza do takich łożysk lub dostępu do praski to lepiej zleć tą robotę komuś co ma takie narzędzia bo nie jest to taka prosta sprawa Musisz odkręcić przegub i go wyjąć z piasty ,musisz wyciś od tyłu łożysko wraz z piastą lub go wyciągnąć za pomocą ściągacza ze zwrotnicy Wyciś piaste z łozyska i potem odwrotnie ...Wciskasz lub wprasowujesz łozysko do zwrotnicy wciskasz lub wprasowujesz pistę do łozyska. wkładasz przegub dokręcasz z odpowiednią siłą N (śruba powinna być nowa )no i to tak w skrócie tyle ....praca niby prosta ale wymaga narzędzi i troche kombinacji ...
-
Brak mocy po wymianie turbiny.
Kolego ... Jeśli chcesz się dowiedzieć o stanie motorowni to zrób porządnie logi takie jakie są wymagane . logi robimy od 1000-1500 a nie iak Ty masz prawie 1800 obrotow/m sprubuj przeczyścić przepływomierz lub podmień od kolegi jeśli masz możliwość
-
POMPA WTRYSKOWA BOSCH
Kolego!!! Na forum nie "krzyczymy" Piszemy bez kaps locka
-
1,9 ahh duże spalanie
No w granicach 7-8l na miejscu to bym się jeszcze zgodził ale 10? I nie kopci ci na czarno? ja też mam program i mi wcale spalanie nie wzrosło pali mi w granicach 5,6l ..moim zdaniem jest coś nie tak skoro tyle pali
-
1,9 ahh duże spalanie
No bez jaj żeby 10 L /100 km to było ok...To ile ty tam masz tych kucy?I co jeździsz z nogą w podłodze? Według mnie to sporo za dużo spala ...mam na mysli jazdę normalną bez szaleństwa
-
Wyciek oleju, lokalizacja.
A jak z ubytkiem oleju i kopceniem na niebiesko? Bo jeśli masz tam wyciek to na bank silnik żłopie olej i kopci
- AFN remont
-
1.9 tdi ahu dawka paliwa na zimnym
Ja ustawił bym dawkę w okolicy 3,2-3,4 ale nastawnikiem bo Vagiem tyle nie ustawisz i powinien silnik pracować ok A jak ta dawka wysoka była?
-
1.9 tdi ahu dawka paliwa na zimnym
Dziękuję i wzajemnie życze ... Hm powiem tak dawka nie jest zła .napięcie minimalnie większe kat ok ... Pisałeś ..świece grzeją ściaganie wtyczki z czujnika nic nie daje ... .. pozostaje sprawdzenie czy sie nie zapowietrza , mozna jeszce dawkę zwiększyć w Twoim przypadku około 3,4 można dać Tyle mi przychodzi do głowy ..Moze ktoś coś dorzuci jeszcze
-
1.9 tdi ahu dawka paliwa na zimnym
Podaj jeszcze napiecie z loga 0,01 z trzeciej kolumny na zgaszonym silniku powinno tam być około 0,740V
-
1.9 tdi ahu dawka paliwa na zimnym
No ok a jaka w końcu ta dawka jest ? bo nic nie napisałeś a to też ma znaczenie . A świece żarowe masz sprawne ? Grzeją Ci ?
-
1.9 tdi ahu dawka paliwa na zimnym
Kolego ...dane ustawień ogląda i podaje się na rozgrzanym silniku ..Minim. 80*C Podaj wartości dawki .kąta wtrysku Zobaczymy co masz ...
-
Wartości napięcia akumulatora a alternator
Ja uważam ze masz ok ...Jeśli pod obciążeniem masz tyle samo co bez to chyba należało by się cieszyć ...Kiedyś elektryk samochodowy mi mówił ze wartości pod obciążeniem powinny wynosić minimum 12,8-12,9 V wtedy ładowanie jest dobre ...
-
Wartości napięcia akumulatora a alternator
Ja kiedyś to sprawdzałem i pomiar ładowania wynosił 12,9 V
-
Czujnik światła stop
-
Radio concert pobiera 0,06 A czy to nie zadużo?
A więc tak Panowie U mnie jest wszystko Ok ...doszedłem co jest przyczyną poboru A większego Ale po kolei .... poszedłem wpiąłem raz jeszcze miernik i tak to wygląda po wpięciu miernika zamknięciu drzwi ale nie na zamek pobór 0,10 A a po około 1 minucie 0,08 A i tak już zostaje ale kluczyk był cały czas w stacyjce i TU !!!mnie robiło w konia Wystarczyło wyjąć kluczyk ze stacyjki i po około 1 minucie pobór spadł do 0,02 A nie zależnie czy centralny jest otwarty czy zamknięty ... UF super że tak jest Dało mi do myślenia to jak po wyżej Koledzy pisali z tym zamkniętym zamkiem ...Jak widać u mnie to nie ma znaczenia ale ma znaczenie czy kluczyk w stacyjce czy jest wyjęty ... Może komuś się to przyda dzięki wszystkim za sugestie
-
Radio concert pobiera 0,06 A czy to nie zadużo?
Ja pomiar przeprowadziłem na otwartym zamku .Myślę ze u mnie to nie ma większego znaczenia bo samochód stoi u mnie cały czas otwarty bo mam garaż w domu ... Ale tu nie oto chodzi bo u mnie ewidentnie radio bierze około 0,06 A po pewnym czasie i ten pobór już nie spada bo czekałem dosyć długo a w sumie to mam pobór jak pisałem jekieś 0,08 A i tu sie zastanawiam czy to nie za dużo .... Zaraz idę i posprawdzam raz jeszcze i opisze czy jest różnica na zamkniętym zamku
-
Radio concert pobiera 0,06 A czy to nie zadużo?
Witam Panowie Pytanie mam do znawców elektryki ... Postanowiłem sprawdzić pobór prądu gdy samochód stoi i wszystko jest po wyłączane . Podłączyłem Amperomierz (zakres 10 A ) szeregowo miedzy klemę a akumulator i co się okazało ze pobór prądu jest na poziomie 0,08 A i nie spadnie niżej . Znalazłem przyczynę . Jest nią radio Concert ori audi (sprawne wszystko w nim funkcjonuje ok ) . wymieniłem go za Horusa jak padł w nim potencjometr Po całkowitym wypięciu radia pobór prądu po czasie spada do 0,02 A ,Czyli jest super, winowajca to radio Pytanie ...Czy to nie za dużo połyka tego prądu to radio w stanie spoczynku ? A może tak ma być bo ten typy tak mają? Jak ktoś ma wiedzę na ten temat proszę o wiadomość ... Szukałem podobnego tematu ale nie udało mi się nic znaleźć na moje pytanie
- Kolektor ssący