Treść opublikowana przez Labiel
-
[B5 AFN] Czy po wymianie napinacza konieczna jest zmiana paska?
Ja bym zmienił pasek. Nie jest aż tak drogi aby na nim oszczędzać. Tym bardziej że dużo nie trzeba do awarii takiego paska. Wspomnę tylko że raz zdjęty pasek koniecznie musi być montowany w ten samo sposób - obracać się w tą samą stronę.
-
[B5 1Z] Kilka problemów z elektryką po montażu nowego licznika.
Często się tak dzieje jak jest problem z masą w liczniku.
-
[ALL B5] Kontrolka ciśnienia oleju
Pomiar na ciepłym czy zimnym silniku? Stan oleju ok? Który czujnik wykręcałeś?
-
SPOT POZNAŃSKI - NIEDZIELA godzina 17:00
- [B5 ADR] Pęknięta chłodnica oleju
Gdyby pękła to raczej byłby też wyciek płynu chłodniczego.- [B5 ADP] Dogrzewanie reduktora gazu
To wtedy trzeba mieć dobre wisko, aby auta nie przegrzać. Sori za OT.- [B5 ADP] Dogrzewanie reduktora gazu
Nie koniecznie. Wszystko zależy od temperatury. Jak przy -20 jadę do pracy to na gaz przełącza po jakiś 3km spokojniej jazdy (przełącza przy 30st) czyli jakieś 5 minut jazdy z tego 0,5km wolnej bo muszę wyjechać z osiedla. Gdybym go postawił na jałowym żeby osiągnął tą temp 30st to też pewnie musiałbym czekać z 10 minut. Książka obsługi Audi mówi że po odpaleniu nie ma sensu czekać na jałowym tylko od razu kontynuować jazdę gdyż wtedy silnik szybciej osiągnie wymaganą temperaturę.- [B6 BRE] Tręsienie silnika + kontrolka check engine
Kolega dobrze mówi, bez VAGa w tym przypadku to szukanie po omacku. Oczywiście można byłoby sprawdzić i ewentualnie powymieniać filtry, świece itp jeśli dawno nie były wymieniane, ale aby szybko zdiagnozować problem trzeba byłoby zobaczyć jakie błędy komp wywala, a wywala na pewno skoro świcie się kontrolka.- [ALL B5] Lekkie szumienie/buczenie przedniego koła na zakręcie
Jak to mówią, oszczędny płaci dwa razy więc na łożysku nie warto oszczędzać, tym bardziej że z wymianą przedniego łożyska nie jest tak banalnie prosto jak z tylnym. PS: Jaki masz przebieg?- [B5 AFN] Piszczenie,gwiżdżenie z koła podczas jazdy
Sprawdź hamulce. Bardzo często to one odpowiadają za takie piski. Szczegółów pisać już nie będę bo na forum znajdziesz pełno informacji pod hasłem "piszczące hamulce".- SPOT POZNAŃSKI - NIEDZIELA godzina 17:00
O widzę 19tego spocik. 18-19 będę w Poznaniu więc może zawitam.- [B6 ASN] Ciśnienie oleju
Nie koniecznie. Chwilowe niskie ciśnienie a brak ciśnienia oleju to dwie odmienne rzeczy. Niskie ciśnienie oleju (zależy jak niskie) nie doprowadzi od razu do awarii silnik, ale może w znaczy sposób przyśpieszyć jego zużycie i jazda dłuższy okres czasu w taką dolegliwością na pewno doprowadzi do awarii silnika - zapewnij takiej gdzie nie będzie opłacało się już remontować silnika. Co innego brak ciśnienia. Tu chwila moment zajedziemy motor. Zawsze to powtarzam i powtarzać będę. Jeśli pojawia się kontrolka oleju to nie ma co gdybać, podłączać VAGów, wymieniać czujników itp tylko obowiązkowo trzeba zmierzyć ciśnienie oleju. W warsztacie wezmą za to parę groszy a będziemy wiedzieli na czym stoimy. Jeśli pomiar wykaże prawidłowe ciśnienie to wtedy możemy dalej szukać usterki już na spokojnie bo takie gdybanie czy to czujnik czy może silnik się zatrze do niczego nie prowadzi.- Wymiana kierownicy czteroramiennej na poliftową
Kiedyś rozbierałem. Myślę że miejsce by się znalazło, pytanie tylko czy przewód nie przetrze przewodów taśmy.- [ALL B5] Kontrolka ciśnienia oleju
Pierwsze co to trzeba zmierzyć ciśnienie oleju. VAG nie pokaże ci jakie ciśnienie masz. Jeśli będzie ok to wina czujnika. Jeśli nie to trzeba szukać przyczyn po kolei: sprawdzić czy nie ma wycieków z silnika, smok pompy, pompa. Jeśli nie te wcześniejsze to znaczy że silnik może być już w kiepskim stanie.- [B5 ADR] Wymiana rozrządu w A4 1.8 ADR 125KM. Prośba o pomoc
Si. Kumpela z jej szczęściem oczywiście wzięła nie ten. Z tego co kojarzę wyglądał jak nieco jak lustrzane odbicie tego który był u niej.- [B5 ADP] Dogrzewanie reduktora gazu
To może też coś grzebne u siebie. W sumie miałem zrobić to ostatnio ale jakoś się nie chciało.- [B5 ADR] Wymiana rozrządu w A4 1.8 ADR 125KM. Prośba o pomoc
Jak wymieniałem rozrząd u kumpeli to sprzedawca dał jej na początku 152 ząbki i trzeba było wymieniać właśnie na te 153.- [B5 ADR] Remont Silnika
Uściślijmy jedną rzecz. Ile chcesz wydać? Bo kolejnego ADRa wsadzisz za 1tyś. Jak chcesz robić już przekładkę to myślę że jakieś 3,5tyś na zwykłego 1,8T.- [B5 ADP] Dogrzewanie reduktora gazu
Mówicie że ocieplenie reduktora zdaje egzamin? Sam też ostatnio o tym myślałem. U mnie jest on umieszczony w przedniej części koło pompy ABS więc jak by nie było podczas jazdy chłodzi go zimne powietrze.- [ALL PB] Podstawa filtra oraz czujnik temperatury oleju
Ktoś kto ma taki czujnik musiałby go wykręcić i sprawdzić. Jeśli będzie dziura to trzeba będzie wyjąć podstawę i przewiercić. Ale wydaje mi się trochę dziwne aby fabryka robiła otwory, gwintowała je ale nie przewiercała na wylot.- [B5 ADR] Remont Silnika
Zawsze ten sam dylemat wymiana czy remont. Ale powiem ci tak - nie da się podjąć takiej decyzji bez znania faktycznego staniu swojego motoru. Niestety żeby tu podjąć jakąś decyzję trzeba motor rozebrać bo na przykład za klekoczące szklanki może odpowiadać pompa oleju która daje słabe ciśnienie, ale zatkał się smok, albo po prostu masz zalany chu**** olej. Za branie oleju mogą odpowiadać uszczelniacze. Gdyby tak było to bardziej opłaca się remont zwłaszcza że nie są to jakieś skomplikowane rzeczy. Natomiast jak okaże się pierścienie zajechane, cylindry mają ranty itp to moim zdaniem silnik nadaje się na złom i nie warto się z nim bawić tylko wstawiać innego ADR którego idzie kupić za 800zł i po problemie. Albo oczywiście 1,8T- [B5 ADR] Wymiana rozrządu w A4 1.8 ADR 125KM. Prośba o pomoc
Jedna tak podpowiedź. Spotkałem się w sklepie z dwoma różnymi paskami rozrządu do ADR i dwoma różnymi napinaczami. Pasek różnił się jednym ząbkiem.- [B5 ANB] Zniszczenie silnika czy możliwe?
W Audi 80, Golfach, Passatach itp w silnikach 1,9 i 1,9TD znany był problem zcinania klinu na wale. Zaczynało się od delikatnego bujania kół pasowych, ale o podobnym problemie nie słyszałem w innych Audi.- [B5 ADR] Przerywanie po wymianie filtra powietrza
Przepływkę u siebie odpinałem z milion razy i nigdy nie miałem żadnego problemu. Po pierwsze sprawdź czy dolot jest szczelny - od samej przepustnicy do przepływki. Może jak wymieniali filtr coś ruszyli. Szczególnie zwróć uwagę na odmę. Może ma dziurę. Kolejna sprawa to odepnij i sprawdź wtyczkę od przepływki, może coś nie łączy. Jeśli to nie pomoże to już trzeba byłoby podpiąć pod VAGa i zobaczyć co się święci.- [B5 ADR] Niskie temperatury i wciąga płyn chłodniczy
Gdzieś wrzucałem fotostory jak dobrać się do nagrzewnicy aby jako tako ją zobaczyć czy nie ma wycieków. - [B5 ADR] Pęknięta chłodnica oleju