Treść opublikowana przez eMeM
-
p zero
tez sie zupelnie nie zgadzam z rafaello p zero rosso jest swietna opona, najwyzsza polka opon pirelli wystarczy wystukac w google.pl i poczytac opinie na roznych forach pozatym auta w jakie sa fabrycznie wypasozone w te opony mowia same za siebie a opinia ze goodyear czy dunlop moze byc lepszy - jasne, twierdzic ze Opel jest lepszy od Audi tez mozna i to jeszcze za mniejsza kase ....
-
[ALL] Szerokość felgi a szerokość opony
225/40/18 lub 235/40/18 szerszych do 8" nie ma kompletnie sensu
-
[ALL] Szerokość felgi a szerokość opony
jak chcesz szersze to kup 255/35/18, one sa prawie idealnym zamiennikiem 195/65/15 245/40/18 jest troche za wysoka - pozatym przy takiej wysokosci gumy felga bedzie optycznie wygladala na mniejsza dla feli szerokosci 8,5" oponka 255/35 bedzie dobra, seryjnie wlasnie Audi daje takie opony do takiej szerokosci felgi pzdr
-
[B6 1,9 130 KM] Klocki hamulcowe
Ferodo sa miekkie i wlasnie dlatego nie starczaja na dlugo mi wytrzymaly cale 18k km plusem napewno jest to, ze nie niszcza tarcz, a i hamuja calkiem przyzwoicie
-
[A6 AJG] Szarpanie przy przełączaniu na gaz
przy wlaczonym silniku zaciskaj, najlepiej obcegami, wszystkie gumowe weze wychodzace od listwy wtryskowej jezeli to jest listwa, to przy jednym wezu powinna byc slabsza reakcja silnika niz przy innych przy kazdym zacisnieciu auto powinno sie dusic prawie do zgasniecia.
-
[B5 ADR] Wysokie spalanie!!! i duszenie silnika
kable WN wymieniales ?
-
[B6 BBK] Problem z braniem oleju.
w ksiazce tak pisza po to aby miec spokoj z klientami w serwisach w czasie trwania gwarancji - jednak branie 1l na 1000km normalne napewno nie jest
-
[ALL] Czy ktoś jeździ na zawieszeniu FK ?
mam gwint fk, z takim juz kupilem auto w polaczeniu z szerokimi kapciami 235/40/18 trzyma sie drogi swietnie, niejedno Quattro moglo by pozazdroscic mam ustawione na -4cm i jezdzi sie dobrze, nie jest za twardo i nie podskakuje jak pileczka na kazdej nierownosci pzdr
-
Jakie opony do Quattro..kierunkowe czy asymetryczne?
przykladem takiej asymetrycznej "nie kierunkowej" jest np. dunlop 3000A przyjrzyj sie dokladnie bieznikowi, wtedy wyobraz sobie ze na aucie z lewej i prawej obracaja sie one w rozne strony, tak jakby jedna strona ciagle jechala na wstecznym :> dosyc dziwne rozwiazanie, ale sie sprawdza
-
[B5 ABC] Jakie felgi do B5 2,6 V6?
w B5 nie liczac S4 i RS4 wystepuja tylko 2 rodzaje tarcz na przod, 1,6 + 1,8 + 1,9tdi 90 maja 280mm, a wszystkie pozostale czyli 1.8T + wszystkie V6 + 1,9tdi 110 + 2.5tdi 150 maja tarcze 288mm 15" zmieszcza sie spokojnie na tarcze 288mm
-
Jaka szerokość opony na zimę - proszę o szybką pomoc
jesli mowimy o A8 to ok opony pasuja ale jako ze jestesmy na forum A4 i chyba o takim aucie mowimy to raczej powinny byc 205/50/17 lub 225/45/17
-
[B5 AHU] Potrzebuje felgi 16" na urodziny dla mojego taty do B5
dobrze by wygladaly ale w rozmiarze 18" lub 19" przy 16" i wysokim balonie moze nie bardzo wygladac .......
-
[B5 ADP] Znoszenie Samochodu (auto pływa) - problem z zawieszeniem
objawy wskazuja na amorki po czym wnioskujesz ze sa ok ? chyba nie po wizycie na stacji diagnostycznej, bo tam wynik sprawnosci amorkow mozna o kant d*** rozbic podmien amorki na sprawne i wtedy ocen jak jezdzi
-
Strefa Śmiechu
http://lukasvanz.wrzuta.pl/audio/iZCpkwfUfe/
-
[B5 ADR] czy ktos ma auto z kołami 205/50 R17 lub 205/55 R17 ?????
205/50 = 205 * 0,5 = 102,5 mm 235/45 = 235 * 0,45 = 105,75 mm wiec ja nie wiem kto tu z kogo powinien sie smiac chyba ze twierdzisz ze 102,5 mm jest wyzsze niz 105,75 W temacie są dwa rozmiary opon 205/50 i 250/55 i prośba o zdjęcia. Dyskusja na temat różnic między innymi rozmiarami zostanie nagrodzona Ostrzeżeniem, chyba że autor zdecyduje się na inny rozmiar. [spedyt]
-
[B5 ADR] chciałbym sprawdzic stan wahaczy i amorów
popytaj ludzi ze swojego miasta i podjedz do jakiegos zaufanego mechanika stacje diagnostyczne omijaj, bo i tak tam nic nie znajda. 3 razy sprawdzalem na 3-ech roznych stacjach 3-ma roznymi autami i 3 razy nic kompletnie nie znalezli, a we wszystkich 3-ech przypadkach mialem jak sie pozniej okazalo pol zawiechy do wymiany bo tak tluklo.
-
[B5 ADR] czy ktos ma auto z kołami 205/50 R17 lub 205/55 R17 ?????
a to musze widziec te opony aby stwierdzic ktora ma wiekszy balon ? wchodze na jakakolwiek strone obliczajaca obwod kola, i jak na zlosc to na kazdej stronie 205/50 jest nizsza niz 235/45 ...
-
[B5 ADR] czy ktos ma auto z kołami 205/50 R17 lub 205/55 R17 ?????
jesli ma nizsze sprezyny i za duze kola o ponad 3%, to tutaj cos MUSI trzec. nie wiem moze nie jestem na biezaco, ale kartofle to mi sie zawsze kojarzyly z wysokimi balonami, a w ktorym miejscu 205/50/17 bedzie wyzsze od 235/45/17 ?
-
[ALL] Obszywanie foteli skórą warto?
150zl
-
Studia - Proszę o poradę
to na polibudzie lodzkiej jest az taka konkurencja ze trzeba zdawac akurat te przedmioty ? tam gdzie jestem czyli na polibudzie szczecinskiej na wydziale inzynierii mechanicznej i mechatroniki na 1-wszym roku na 350 miejsc przyjeli ok. 120 studentow ..... wystarczylo miec zdana mature, nawet wos na 30% podstawe ...... takze az trudno mi uwierzyc ze polibuda lodzka ma az takie wymagania ......
-
[ALL] Quattro pali więcej ?
auta z napedem Q waza ok. 100kg wiecej, wiec chyba jednak roznice sa. B5 1.8T fwd - 8,4 do 100 B5 1.8T q - 8,8 do 100 w/g mnie jest to jednak odczuwalne
-
[ALL] Quattro pali więcej ?
instrukcja obslugi Audi tez sie pewnie mija z prawda, bo nie widze tam zadnego A4 majacego w opcji Q i ponizej 200KM, ktore by mialo lepsze osiagi z Q niz fwd. a to ze 1.8T Q z laczkami 205/55/16 na SUCHYM jest o wiele mniej pewne na zakretach niz fwd na gwincie i 235/40/18 to tez pewnie "mijanie sie z prawda", bo w koncu to tylko fwd.
-
kto lepszy na autostradzie ?
6189 i gram ostro dalej
-
[ALL] Quattro pali więcej ?
przewagi aut Q na suchym i tak 99% osob nie odczuje, bo jak czesto jezdzicie na zamkniete tory lub wjezdzacie w zakrety 45stopni i wiecej z predkosciami 200km/h i wyzej ? a osiagi aut z 200KM i nizej z Q sa slabsze co do przewagi Q w zimie i na mokrym to jest ona oczywista, Q jedzie a fwd mieli w miejscu
-
czy do a4 avanta 235/40/18???
dla 18" jesli profil 40 to 225/40 lub 235/40, a to ktore z tych 2-och rozmiarow zalozysz to zalezy glownie od szerokosci felgi. Ja na feldze szerokosci 8" zmienilem kapcie z 225 na 235, z racji lepszej ochrony rantow felgi. Jak koniecznie chcesz miec waska opone to mozesz dac 205/45/18, jednak trudno dostac taki rozmiar i wybor jest mocno ograniczony. Pozatym wyjdzie z tego lekki german, bo najwezsza 18" to chyba 7,5" na szerokosc .......