Treść opublikowana przez eMeM
-
Strefa Śmiechu
odpowiedz z tego forum odnosnie A4 B6 2.5tdi "z pakietem znaczkow S4"
-
[B5 ACK] Głośny rozruch
pompa oleju normalne w V6 30V po przebiegu ponad 200k km w to udokumentowane 160k przebiegu w 13letnim aucie z lpg to jak obietnice politykow przed wyborami - kto chce to sobie moze wierzyc ....
-
F1, Rajdy i Motorsport
pewnie juz szykuja bolid na sezony 2010 i 2011 i sobie odpuscili :gwizdanie:
-
[B5 AGA] Moja srebrna strzala 2.4 30V B5
nie najezdzaj na osoby ktore ci pisza prawde, bo sam jak widac nie masz kompletnie pojecia o stozku i jego umiejscowieniu, aby chocby uzyskac marginalny wzrost mocy przy tak zamontowanym stozku, chyba najgorzej jak sie tylko da, gdzie ssie tylko gorace powietrze, masz spadek momentu z dolu gwarantowany i to nie jest zadna filozofia
-
[ALL B6] Czy wejdą felgi 20" do B6 ?
i mowisz ze na 15" zimowkach miales taka sama szerokosc opony jak na 17" ? zreszta nie ma co sie powtarzac, tu masz dobry post o tym, czytanie poprzednich wypowiedzi w tym temacie naprawde nie boli :
-
[B5 AAH] Osiągi AAH
hmm porownanie AAH z ABF (2.0 150 km z golfa) nie bardzo obrazuje sytuacje, bo obydwa silniki raczej lubia nie trzymac serii na AKP byla kiedys kiedys mowa o 2och autach z silnikami AAH, jedno w serii mialo na hamowni 15X km, a rekordzista 136 km, takze do tych katalogowych 174km "troche" brakowalo ..... wez sie zmierz z czyms troche nowszym, co jeszcze powinno trzymac serie i miec podobne osiagi co AAH w serii
-
[B5 ACK] Jaki olej do 2.8 V6 30V ?
fakt, te 2.8 brzmi jakby mial ze 400 tys. km nalatane, albo wtryskiwacze gazowe pod ta oslone silnika schowane ..... ale tez bez przesady, jak 2.5tdi to on nie klekocze ...
-
[B5 AFN] Avancik z zapasem mocy ;)
no ile ? porównajmy 200 KM diesel przy butowaniu po miescie spali 8-9 l 200 KM benzyna już z 14-15 9 x 3,52 ON = 31,68 / 100 km zakładając że w miesiacu zrobisz 1000 km = 317 zł 15 x 3,99 PB = 59,85 / 100 km czyli na miesiac = 598 zł 317 zł x 12 msc= 3804 zł rocznie 598 zł x 12 msc= 7176 zł rocznie róznica = 3372 zł w kwestii dzwięku sie zgodze hmm nawet w/g tych wyliczeń wynika że 1.8T przejedziemy ponad 20 tys. km "za free" zanim sie wyrównają koszty zwiększania mocy moge sie zgodzić, ze benzyna przy butowaniu spali 2x więcej niż diesel przy butowaniu o podobnej mocy, ale te 15l w przypadku 1.8T po programie, bo o takim pisalem - jest troche na wyrost, powinniśmy liczyć spalanie średnie przy dynamicznej jeździe, a 15l to nie pali nawet 2.8 biorąc pod uwage średnie spalanie przy dynamicznej jeździe różnica (między 1.8T po programie a 1.9tdi z moca prawie 2x wyższa niz seria) nie powinna byc większa niz 4l /100km (średnio w/g producenta 1.8T pali wiecej o 2,5l niz 1.9tdi, ale do tych 4l mozna podwyższyc z wiadomych względów) więc przyjmując różnicę 4l a nie 6l /100km jaka przyjąłes daje nam to już ponad 30 tys. km wiecej do przejechania 1.8T, pomijając różnice w zakupie, na niekorzyść tdi które zazwyczaj jest drozsze więc teraz, jesli własciciel ma zamiar jezdzic kilka lat swoim autem to może i oszczedności jakieś z tego beda, ale przyjmując że srednio auto w PL sie trzyma 2-3 lata i robi 10-15 tys.km rocznie to oszczędnosc niestety żadna lub prawie żadna z pomodzonego tdi ..... z rolki przy stosunkowo niskich predkosciach to diesel moze powalczyc z benzyna o podobnej mocy, ale w innych przypadkach (z kreski i przy wyzszych predkosciach 150-200km/h zaleznie od mocy) to jest tak jak mowisz :gwizdanie:
-
[ALL B5] NCAP zderzenie czołowe i boczne
dobrze, ze napisales "dla mnie", bo to ze im ciezszy samochod tym bezpieczniejszy nijak ma sie do rzeczywistosci, co wlasnie pokazuja te testy liczy sie bezpieczensto kierowcy i pasazerow, a nie to jak mocno sie zlozy samochod taka yariska za to ma 5 gwiazdek, ze auto znacznie wiecej wezmie "na siebie" podczas wypadku, podczas gdy w takim A4 B5 podczas wypadku wiekszosc tego co mamy pod maska wbija sie w pierwszy rzad siedzen, masakrujac kierowce i pasazera i to byl wlasnie dobry przyklad, 2 auta o podobnej masie i wielkosci a calkowicie inne zachowanie podczas wypadku, w aucie z 2 gwiazdkami kierowca by nie przezyl, a w nowszym z 5 gwiazdkami kierowca praktycznie wychodzi bez szwanku
-
[B5 AFN] Avancik z zapasem mocy ;)
ale 1.8T po samym programie na 180-190 KM bedzie szybsze niz AFN z gratami za 5k pln + 2k pln program + sprzeglo ktore zaraz sie rozsypie przy mocy 170 KM ile za roznice tych paru tys. pln mozna przejechac kilometrow 1.8T ? chyba sporo no i 1.9tdi nigdy nie bedzie brzmialo jak benzyna :gwizdanie:
-
[ALL B7] Czy 2.0 TDI Q 140 KM i 170KM mają różne skrzynie biegów ?
Q ma zawsze krotsze przelozenia niz oska a jesli jeszcze porownujemy mocniejszy motor w osce ze slabszym motorem z Q to roznica powinna byc znaczna
-
[ALL] BMW 3er 330D
i wierzysz ze ta m3 jest w super stanie?? Bo ja nie, za porzadna m3 trzeba wylozyc tyle co za porzadna s4 a nawet wiecej,a te okazje za 60-pare tysiecy to sobie mozna wsadzic wiadomo gdzie. czlowieku to jest normalna cena za eMke z 2001 roku to cena tego diesla NIE jest normalna - wyglada jakby wlasciciel do standardowej ceny tego auta dodal wszystko co w nia wlozyl i liczy ze ktos to kupi - jak widac przez pare miesiecy jeszcze nikogo takiego nie trafil
-
[ALL] BMW 3er 330D
koles niezle po bandzie pojechal z ta cena http://moto.allegro.pl/item580519245_bmw_m3_full_max_opcja.html oto co mozesz miec za ta kase
-
Strefa Śmiechu
zwyczajny dzien studentow politechniki ze szczecina :gwizdanie: http://screeny.pl/75936
-
[B5 ALF] Wrażenie z użytkowania silnika 2.4 V6 5V
tyle ze 2.8 Q ma krotsze biegi 3,4,5 niz 2.8 oska - wlasnie ze wzgledu na wieksza wage i wieksze straty w napedzie teoretycznie powinny isc porownywalnie wiec narzekanie GRAF'a ze 2.8Q ma niby za dlugie biegi jest troche smieszne - 2.8Q ma porownywalne obroty na 3,4,5 biegu jak 1.6 czy 1.8 w osce - nie wiem jak mozna twierdzic ze te przelozenia moga byc za dlugie
-
[B5 ALF] Wrażenie z użytkowania silnika 2.4 V6 5V
GRAF a nie masz moze tego auta w automacie ? bo ogolnie to bzdury gadasz
-
[ALL B6] Felgi do Audi ?
jesli felgi maja takie samo ET a rozna szerokosc, to zwiekszajac szerokosc felgi o 1 CAL całe kolo bedzie wychodzilo o 13mm na zewnatrz i wchodzilo o 13mm wgłąb wzgledem felgi o 1 cal wezszej na opony nie patrz, czy zalozysz 225 czy 235 to nie ma wiekszego znaczenia na ulozenie calego kola
-
[ALL B6] Felgi do Audi ?
nie wiem jak to wymysliles ale to bzdura pod uwage sie bierze szerokosc felgi felga 8,5" ET 30 bedzie wystawala o 11mm na zewnatrz i wchodzila 15mm wgląb wzgledem 7,5" ET 28
-
[B8 CAH] Ciężko wchodzą biegi 1 i 2
czy tej hondy to nie miales przypadkiem w benzynie ?
-
[ALL] 20 cali s-line
235 jakies za waskie sie wydaja do takiej feli ja bym tam widzial cos typu 275/25/20 :gwizdanie: 255/35 to sie na 18" zaklada a nie na 20"
-
[B5 AGB] Moja czarna, śliczna S4 :-)
no wreszcie ktos kupil to auto - stalo w komisie ponad rok czasu, zapewne dlatego ze cena poczatkowo byla mocno przesadzona auto sam kiedys ogladalem, przebieg na 99,9% prawdziwy, jeszcze nie widzialem B5 ze skora w tak dobrym stanie gdyby nie to drewno i to, ze za wysoko stoi to nie bylo by do czego sie przyczepic
-
Strefa Śmiechu
http://www.youtube.com/watch?v=GutezNGVQDY
-
[B5 AMX] Chciałbym wyrzucić katalizator
w ACK sa 2 sondy i 2 katy - obie sondy sa przed katami wiec ich wyciecie nie powoduje zadnych bledow nie wiem czemu w AMX mialy by byc 4 sondy ......
-
[ALL] Opony, które lepsze, dotyczy leżaków magazynowych
continental to obok pirelli i michelin najwyzsza polka opon do samochodow osobowych - szczerze watpie aby przy dobrym lezakowaniu po 5 latach mocno stracily na wlasciwosciach
-
[B5 AHU] Binkowy Krążownik Szos - 16.06.2011 aktualizacja
widze ze masz problem z czytaniem ze zrozumieniem, tam jest napisane stylizowane na B5 z 98roku - to jest jednak znaczaca roznica z tym co napisales a co, ma montowac xenon ktory ma w planach do tych lamp co ma teraz i walic swiatlem wszedzie tylko nie na wprost ? ma ladowac 17" / 18" ktore ma w planach do standardowej zawiechy ? zastanowil bys sie czasem co piszesz, a nie dodawal wiecej emotikonek niz textu