Treść opublikowana przez Lukasz_N
-
[ALL B6] Nie działa samopoziomowanie reflektorów
Tez z tym walcze: http://a4-klub.pl/index.php?/topic/300675-sterownik-55-xenon-j431-rozpiska-pinow/ Na razie z braku czasu sprawdzilem, ze zasilanie na bezpieczniku jest. Ponizej masz link do strony, gdzie wszystko jest opisane nt samopoziomu: http://www.audi-portal.com/en/diagnostic/ecu_11831.html#1 Jak bede mial troche wiecej czasu, to wstawiam autko do garazu i szukam dalej.
-
Ciężej odpala gdy jest zimno AVF
Jakby czujnik był walniety, to za każdym razem, nawet na cieplym tez by mial problem z odpaleniem.
-
Ustawiony kąt synchronizacji = nie odpala
Wartosc -0.6 to odczytales w czasie krecenia przy probie odpalenia? Sprobuj powrocic do poprzedniej wartosci i sprawdz, czy odpali? Do sprawdzenia tez czujnik G40, czy przypadkiem nie byl ruszony, bo wtedy ECU nie bedzie widziec 1-szego cylindra i bedzie problem z odpaleniem.
-
Ciężej odpala gdy jest zimno AVF
Czyli masz wszystko cacy. Czujniki oki.
-
VW CADDY 1.9 TDI 105km większe spalanie, nierówna praca
Na podstawie temperatury paliwa ECU wyznacza jego gestosc, co jest potrzebne do ustalenia prawidłowej dawki.
-
Ciężej odpala gdy jest zimno AVF
Jest dokladnie tak jak piszesz. ECU liczy dawke na podstawie tego pierwszego wskazania. Drugie idzie tylko na blat i to jest normalne, ze jest taka odchylka. Czujnik masz sprawny. Zeby sprawdzic czujnik, to trzeba porownac temperature paliwa, powietrza i plynu, a nie same wskazania czujników temperatury płynu.
-
co myślicie o tym urzadzeniu?
W DRL nie chodzi przede wszystkim o to, zeby same sie swiatla wlaczaly, tylko o to, ze do jazdy dziennej swiatła nie swieca na 100 % mocy.
-
co myślicie o tym urzadzeniu?
A myślisz, że ori CLH działa na innej zaszadzie? To jest dokładnie to samo, żadnej filozofii tam nie ma, więc co ma niepasować? Za pare złotych więcej mozesz sobie kupić moduł z doświetlaniem zakrętów i DRL.
-
ahu jakie wtryski
ALH ma koncowki 0,185. Wkładaj AFN Najlepszy setup to 0,216 +program i okolice 130KM i 280 Nm do zrobienia.
-
czy da radę w b5 zrobić doswietlanie zakrętów?
Po co kombinowac. Na allegro jest mnostwo gotowych modułow np: http://allegro.pl/doswietlanie-zakretow-modul-doswietlania-zakretow-i4896735467.html Ten ma np przydatną funkcje, ktora wylacza doswietlanie powyzej okreslonej predkosci.
-
Dziwne grzanie świec przy niskich temperaturach.
U mnie w 1Z tez tak kontrolka sie zachowywala, To pierwsze mrugniecie wystepuje zawsze, niezaleznie od temperatury. Kiedy sterownik uzna, ze potrzebne jest grzanie swiec wtedy kontolka sie zapala na dluzej. Dla pewnosci mozesz podlaczyc zarowke 12V pod swiece i sprawdzic, czy rzeczywiscie dostaja napiecie. Lecz problemu szukałbym w rozruszniku. Na filmiku wyraznie slychac, ze rozrusznik sie meczy jak kreci walem. Sprawdz połączenia, potem rozrusznik na stół i szczotki oraz tulejki do przejrzenia. Normalne. W PD-kch swiece szybciej grzeja, tzn kontrolka szybciej gasnie.
-
Jak zakodować radio by po zgaszeniu silnika sie nie wyłączało
Znajdz stały plus i po prostu podepnij pod niego radio
-
Wyrobione gniazda PD
Jedz spokojnie. Jak ON sie nie dostaje do oleju to tragedii nie ma.
-
1.9 TDI AFN nie odpala po tankowaniu
To chyba nie widziałeś jak VP37 potrafi sie zapowietrzyc. Mozesz sobie kręcić...
-
Sterownik 55 XENON J431 Rozpiska Pinów
Dzięki. Po schemacie doszedłem, ze bezpiecznik nr 10 mam sprawny. Pytanie jeszcze o samą rozpiskę pinów we wtyczce sterownika. Na ktorym pinie powinien byc + zasilający? Na pierwszym schemacie jest niby oznaczenie 9.
-
Sterownik 55 XENON J431 Rozpiska Pinów
Czy ktoś z forumowiczów dysponuje rozpisaniem pinów sterownika sampoziomu bixów J431 w B6 2004r? Nie moge się połączyć VAG'iem, wiec najpierw chce sprawdzic, czy sterownik dostaje zasilanie. Jakieś inne sugestie?
-
BIXENON Brak komunikacji ze sterownikiem
Witam B6 2004. Problem polega na braku komunikacji ze sterowinkiem bixów (grupa 55). Próbowałem już na wszystkie sposoby i nie mogę się połączyc. Pełny VAG 3.11-2 przez KKL. Nie działa samopoziom. Bezpiecznik sprawny. Od czego zaczac poszukiwania? Jak sie dobrac do sterownika?
-
Wymiana rozrządu AVF
Zeby pasek mógł prawidłowo i lużno wylożyc sie na zębach koła.
-
problem z dawka w hybrydowej pompie 11mm do afn
Co to znaczy skacze? Nie mozesz ustawić nic miedzy 4 a 10, albo ponizej 4?
-
[afn] nie odpala po uszczelnieniu, ale... masa dziwnych rzeczy
Nic nie trzeba ustawiac. W to miejsce wkrecasz czujnik zegarowy i ustawiasz poczatek tłoczenia (tj statyczny kąt wyprzedzenia wtrysku), jak nie masz np VAG'a. W starszych pompach mechanicznych VE, gdzie nie masz elektroniki tylko, w ten sposób mozna dokładnie ustawic początek tłoczenia.VP37 mozna ustawic VAG'iem szybko, czysto i przyjemnie bez brudzenia rąk A jak czytam, te bajki ze kątem ,co ktoś tam wcześniej pisał, to głowa mnie boli...
-
Jaka to uszczelka pod głowicą
W AVF masz 3 grubosci uszczelki: 1. 1,45 mm (gdy tłok wystaje od 0,9 do 1 mm) - oznaczona jednym otworem 2. 1,53 mm (gdy tłok wystaje od 1 do 1,1 mm)- oznaczona dwoma otworami 2. 1,61 mm (gdy tłok wystaje od 1,1 do 1,2 mm) - oznaczona trzema otworami. Skoro masz dwójkę, to znaczy, że głowica była planowana.
-
Wyłączenie trzech mrugnięć kierunkowskazów - możliwe?
Zgadza sie : [09] Electronics =>Adaptation => Channel [012]: 0 = Highway/Comfort Blinking OFF 1 = Highway/Comfort Blinking ON
-
mocowanie silnika
To mocowanie reguluje sie tak, zeby byl luz miedzy elementem gumowym i gniazdem. Jak jest zle ustawione, to dragnia sie przenosza na bude, bo ten odboj nie ma takch wlasciwosc tlumiacych jak poduszki. On tylko trzyma silnik przy hamowniu, zeby nie lecial do przodu.
-
mocowanie silnika
Tam bedzie i musi byc luz bo to jest odboj, ktory ma za zadanie tylko ograniczac ruchy wzdluzne silnika do przodu.
-
mocowanie silnika
Jest odboj silnika z przodu