Treść opublikowana przez steve69
-
[ALL B6] Nie działa pilot po zmianie modułu komfortu... HELP ;)
Nie wspomniałeś o tym, więc zapytam: czy przed umieszczeniem kluczyka w stacyjce naciskałeś przycisk otwarcia na pilocie? Z instrukcji obsługi do A4 B6: Synchronizacja kluczyka Jeżeli samochodu nie można odblokować wzgl. zablokować radiowo, kluczyk z nadajnikiem musi zostać zsynchronizowany. Jeżeli samochód jest zamknięty, otworzyć zamek w drzwiach kierowcy kluczykiem mechanicznym. Nacisnąć przycisk odblokowania (otwarta kłódka) w kluczyku z pilotem. Umieścić kluczyk w wyłączniku zapłonu i włączyć zapłon. Ponownie wyłączyć zapłon i wyjąć kluczyk. Nacisnąć przycisk odblokowania (otwarta kłódka) wzgl. przycisk zablokowania (zamknieta kłódka). -- Pozdrawiam. Sławek
-
[ALL] Jakie wycieraczki polecacie BOSCH/VALEO/MOT-GUM
Teoretycznie w samochodach do 10.2004 mocowanie wycieraczek było takie: Piszę "teoretycznie", gdyż ja również, mając samochód z maja 2004, posiadam wycieraczki takie jak w poście wyżej (czyli takie jak Ty). -- Pozdrawiam. Sławek
-
[ALL] Jakie wycieraczki polecacie BOSCH/VALEO/MOT-GUM
A wystarczyło poszukać na forum: -- Pozdrawiam. Sławek
-
[B5 ABC] JĘZYK nie chce sie zmienic z NIEMIECKIEGO na ANGIELSKI - HELP !!!
Witam. Pytanie do tych, którzy zmieniali kodowanie z niemieckiego na angielski: Czy po takim przekodowaniu zmianie ulegają tylko napisy na wyświetlaczu FIS, czy też zmienia się również język komunikatów głosowych? U mnie przy dzwonieniu z wykorzystaniem HF samochodu z głośników słychać damski głoś mówiący po niemiecku. Byłbym szczęśliwy, gdyby można go było zmienić na angielski :> Edit: 2010.02.28, 17:26 _________________________________________________ Sam sobie (no i innym ku pamięci) odpowiem: wystarczyło nieśmiertelne W tym wątku jest wszystko opisane: http://www.a4-klub.pl/smf/all_b6_zestaw_telefoniczny_siemens-t34060.0.html Oto co oznaczają poszczególne cyferki w okienku "Software Coding": 00?xxxx: Functions 0 = Basic (for RNS-E basic/Radio) 1 = Comfort (for RNS-E high/RNS-Low) 00x?xxx: Steering Wheel 0 = No Multi-Function OR Standard Steering Wheel (Old Style without Menu Thumb Wheels) 1 = Modular Steering Wheel (New Style with Menu Thumb Wheels) 00xx?xx: Installation List 1 = Diagnostics via CAN / 2 = Multi-Function Steering Wheel 3 = Head Unit (e.g. RNS-E) 4 = Multi-Function Steering Wheel 5 = Diagnostics via K-Line / 6 = Multi-Function Steering Wheel 7 = Head Unit (e.g. RNS-E) 8 = Multi-Function Steering Wheel 00xxx?x: Language (Voice Control) 0 = Voice Control OFF OR via external Device (e.g. RNS-E) 1 = German / 2 = English (UK) / 3 = French / 4 = Italian / 5 = Spanish / 7 = English (US) 9 = Speaker dependent (Voice Commands inactive) 00xxxx?: Language (Display) 0 = No Display / 1 = German / 2 = English (UK) / 3 = French 4 = Italian / 5 = Spanish / 7 = English (US) Po zmianie ostatnich dwóch cyferek na 22 wreszcie komunikaty na FIS-ie mam po angielsku. No i pani w głośniku też mówi wreszcie po angielsku :> -- Pozdrawiam. Sławek
-
[ALL B6] Kontrolka ESP i podgrzewania świec
Jesteś tego pewien? Z instrukcji obsługi do A4 B6: Rozgrzewanie świec żarowych Jeżeli lampka kontrolna rozgrzewania świec miga podczas jazdy, w sterowniku silnika wystąpiła usterka. Silnik należy niezwłocznie sprawdzić. Jeżeli przy włączeniu zapłonu lampka nie zaświeci się, niesprawność mogła wystąpić w układzie rozgrzewania świec. Silnik należy sprawdzić. -- Pozdrawiam. Sławek
-
[ALL B6] Problem po odłączeniu akumulatora
Gdybyś użył wtedy dowiedziałbyś się że: (z instrukcji do A4 B5) Synchronizacja urządzenia. Jeżeli przy pomocy zdalnego sterowania radiowego samochodu nie można otworzyć lub zamknąć, należy przeprowadzić synchronizację urządzenia. Synchronizacja następuje automatycznie, jeżeli po odebraniu sygnału radiowego samochód w ciągu jednej minuty zostanie otwarty wzgl. zamknięty zamkiem w drzwiach. Po tym urządzenie jest ponownie gotowe do działania. -- Pozdrawiam. Sławek
-
[B5 AFB] Wymiana paska wielorowkowego
ELSA podpowiada: Tyle teoria, a jak to przebiega w praktyce, to... -- Pozdrawiam. Sławek
-
[B6 AWX] Niepokojący dźwięk
Witam. Od paru miesięcy to metaliczne szuranie występowało też i u mnie Tuż po odpaleniu zimnego silnika nie było tego słychać. Po paru minutach jazdy dźwięk się pojawiał i występował, dopóki silnik nie złapał temperatury. Po osiągnięciu ok. 70*C znikał (choć nie zawsze). Wczoraj w ASO wymieniałem kompletny rozrząd. Skoro miałem już zrzucony przód, to poprosiłem by wymieniono również pasek wielorowkowy, sprzęgło alternatora oraz rolkę napinającą pasek wielorow. Póki co ten metaliczny dźwięk się nie pojawił, a zrobiłem już ok. 400km. Oby tak zostało :> -- Pozdrawiam. Sławek
-
[ALL B6] Sygnalizacja przekroczenia prędkości 1
Ja u siebie, przy próbie podważenia tego plastiku śrubokrętem, odszczepiłem kawałek listwy dekor... -- Pozdrawiam. Sławek
-
[B6 AVF] Druga wymiana rozrządu w B6 AVF.
Witam. Wygląda na to, że i mnie czeka ten wydatek Parę dni temu pod maską mojego auta "zadomowił się świerszcz". Po wielokrotnych nasłuchiwaniach wydaje mi się, że to albo napinacz paska wielorowkowego, albo coś z łożyskiem alternatora. Doszedłem do wniosku, że przy okazji naprawy tej usterki wymienię rozrząd. Co prawda poprzedni właściciel zapewniał, że rozrząd był wymieniany 30000km temu, ale to tylko jego "gadka". Jeśli sam tego nie zrobię, to na 100% pewny nie będę. Właśnie jestem po rozmowie z serwisem Audi "Szewczyk" w Warszawie (tu mi najbliżej, a i trochę dobrego o nich słyszałem ). Za wymianę rozrządu łącznie z pompą wody + usunięcie "świerszcza" (wymiana paska wielorowkowego i tego co mi tam cyka) zaśpiewali 2300zł -- Pozdrawiam. Sławek
-
[B5 AFN] Świece żarowe podgrzewające płyn chłodzący
Jesteśmy na forum technicznym. Jeśli chce się komuś pomagać, to należy wyrażać się ściśle i precyzyjnie. Pomylenie ze sobą jednostek napięcia i natężenia prądu nie powinno się zatem zdarzyć, by nie wprowadzać innych (mniej obeznanych z elektrycznością) w błąd. A jeśli już się zdarzy coś takiego, to nie powinno się obrażać za to, że ktoś to zauważył i wytknął, tylko po prostu poprawić. Co do łapania za słówka, to po to jest funkcja "Sprawdź ortografię" by z niej korzystać... Przepraszam za OT. -- Pozdrawiam. Sławek
-
[B6 BKE] Dziwna przypadłość z poziomem oleju!!!
Jeśli pole bagnetu, na którym odczytuje się poziom oleju, jest w B7 takie samo jak w B6, to tu masz to pokazane: >>>Link<<< -- Pozdrawiam. Sławek
-
[ALL B6] Podgrzewanie tylnej szyby się nie wyłącza
Zapoznaj się z tym wątkiem: http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=113359.msg1339378#msg1339378 -- Pozdrawiam. Sławek
-
[B6 AVF] Błąd 00867
Na forum vw-passat http://forum.vw-passat.pl/archive/index.php/t-57187.html jeden z forumowiczów też miał taki błąd (4 post od dołu) i tam rozszyfrowali to jako: 00867-Połączenie do komputera sterującego systemem ABS (przerwa inst/zwarcie (+)) -- Pozdrawiam. Sławek
-
[B6 AVF] Błąd 00867
O komunikacie BREMSE instrukcja obsługi mówi tak: _________________________________________________ Niesprawność układu hamulcowego ((!)) ------------------------------------------------------------------------ Niesprawność układu hamulcowego powinna zostać niezwłocznie usunięta. Jeżeli na wyświetlaczu miga symbol ((!)), wystąpiła niesprawność układu hamulcowego. Dodatkowo, oprócz symbolu na wyświetlaczu pojawia się jedna z informacji tekstowych: Fahrzeug anhalten Bremsfl. und Hydr.-Öl prüfen (zatrzymać się, sprawdzić płyn ham. i olej hydr.) Vorsicht! (ostroznie) Störung Bremse (ABS) Service aufsuchen (uszkodzone hamulce (ABS) udać się do Serwisu) - Zatrzymać się. - Sprawdzić poziom płynu hamulcowego W razie niesprawności systemu ABS zapala się lampka sygnalizacyjna ((ABS)) razem z symbolem układu hamulcowego ((!)) _________________________________________________ -- Pozdrawiam. Sławek
-
[ALL B6] Ogrzewanie tylniej szyby Avant
I to by się zgadzało z tym, co jest napisane w instrukcji do A4 B5: "Ogrzewanie tylnej szyby wyłącza się automatycznie po około 10 minutach." Czyli w B5 działa to trochę inaczej niż w B6. -- Pozdrawiam. Sławek
-
[ALL B6] Ogrzewanie tylniej szyby Avant
Dokładniej rzecz biorąc w instrukcji jest napisane tak: "Przy temperaturach zewnętrznych powyżej 0°C ogrzewanie tylnej szyby wyłącza się samoczynnie po około 10 min." Czyli jeśli temp. zewnętrzna jest niższa niż 0°C, to szyba grzeje cały czas. -- Pozdrawiam. Sławek
-
[B6 AVF] Jakie świece żarowe
Czyli dłuższe: -- Pozdrawiam. Sławek
-
[B6 AVF] Jakie świece żarowe
Na stronie BERU ( http://tinyurl.com/yelkxy5 ) znalazłem polecane do B6 AVF takie oto świece: Product Type Code designation Type designation Order No. Glow Plug GN GN 855 - 0 100 226 227 Installation Information: Cover glow plug thread and -shaft with mounting grease, (GKF 01 - Order No. 0 890 300 034), before fitting to enable easier removal and prevent corrosion. Tightening Torque [Nm] 15 Failure Moment [Nm] 35 Port Type Ø 4 mm Cone Pitch 63° Fitting Depth [mm] 25 Overall Length [mm] 92 Thread Size M 10x1 Spanner Size 10 mm Glow Plug Type Pencil-type Glow Plug Glow Plug Type After-glow capable Rated Current [A] 16 Voltage [V] 12 Czy te 92mm to świece długie, czy krótkie? Będę wdzięczny za podanie konkretnych długości tych 2 rodzajów świec -- Pozdrawiam. Sławek
-
Jak włączyć wyświetlanie daty w Audi A4 B6?
Wyłączanie wyświetlania daty: - Naciskać przycisk "MODE" tyle razy, aż wskazanie całej daty zacznie migać. - Nacisnąć przycisk "-", aby wskazanie daty wyłączyć. Włączenie wyświetlania daty: - Naciskać przycisk "MODE" tyle razy, aż wskazanie całej daty zacznie migać. - Nacisnąć przycisk "+", aby wskazanie daty włączyć. -- Pozdrawiam. Sławek
-
[ALL B6] Wymiana piór aerotwin - problem
-- Pozdrawiam. Sławek
-
[B7 BRE] Jak często lać uszlachetniacz do wtrysków czyszczenia ?
Dokładnie Formuła do czyszczenie wtryskiwaczy silników Diesla: co 5.000-10.000 km http://www.stp.com.pl/produkty/paliwa.html#paliwa08 Formuła do Diesla: regularnie przy tankowaniu http://www.stp.com.pl/produkty/paliwa.html#paliwa06 -- Pozdrawiam. Sławek
-
[B5 AFN] Co oznaczają wyskakujące błędy na fisie??
Sprawdź poziom płynu hamulcowego. Jeśli poziom jest prawidłowy, to być może masz problem z systemem ABS. -- Pozdrawiam. Sławek
-
[ALL B6] Niepokojący dzwięk podczas jazdy i na postoju
Skoro doszedłeś co szurało, to się pochwal co to konkretnie było - zostanie dla potomności. -- Pozdrawiam. Sławek
-
[ALL B6] Identyfikacja ID przełącznika świateł
Zależy, która dokładnie wersja - od 340zł do 360zł http://sklep.gajos.com.pl/sklep/ -- Pozdrawiam. Sławek