Treść opublikowana przez bobikos
-
Czujnik zderzeniowy gdzie jest ?
To jest kostka od tylnych drzwi. Czujnik jest pod zwijaczem pasa, jak wyjmiesz gąbkę która siedzi pod zwijaczem to powinieneś zobaczyć czujnik.
-
[ALL TDI PD] Wyciek oleju w okolicy odmy
Powinieneś zdemontować pokrywę i ją wypłukać chemią. Jak się zawali olejem to separator który jest wewnątrz przestaje działać i wali więcej oleju w dolot. Samą rurkę też wymień na nową bo zapewne jest pęknięta na harmonijce.
-
Problem z ciepłym nawiewem a4b6
Wygląda na nieodpowietrzony układ chłodzenia. Czy poziom płynu jest w normie? Jeśli brakuje to szukałbym wycieku (np na króćcu wyjściowym z tyłu silnika). Czas nagrzewania też dość długi, wypadałoby podłączyć pod vag i sprawdzić odczyty czujnika g62 oraz czy w sterowniku silnika nie ma błędów.
-
allo nie działa podgrzewanie lusterek
Ogrzewanie lusterek działa po włączeniu ogrzewania tylnej szyby, o ile oczywiście masz lusterka wyposażone w taki bajer.
-
POMOCY ! Światło wsteczne+awaryjne
Kodowanie to nie problem jeśli masz już kabel Najlepiej spisz ze starego modułu lub wg poniższego opisu Kodowanie modułu MCE w nadwoziu B6 0?xxx: Czujnik światła 0 – brak 1 – zainstalowany 0x?xx: Moduł haka 0 – brak 1 – zainstalowany 0xx?x: Reflektory 0 – Halogenowe 1 – Ksenonowe 0xxx?: Kraj 1 – Reszta Świata 2 – Kraje skandynawskie (automatyczne włączanie świateł po zapłonie) 3 – USA 4 – Canada MCE 09 ---> Adaptation 10 ---> Kanał 081: Aby rozpocząć proces Numer identyfikacyjny pojazdu (VIN) zapisać 46992 jako nową wartość.
-
Wentylatory, brak instalacji lpg
czujnik temperatury lub czujnik w termostacie uszkodzony.
-
POMOCY ! Światło wsteczne+awaryjne
takie jak Twój chodzą po 20 dychy na allegro https://allegro.pl/audi-a4-b6-b7-sterownik-modul-swiatel-8e0907279b-i7720497933.html
-
POMOCY ! Światło wsteczne+awaryjne
Masz moduł w wersji High. Możesz wymienić na E lub F (trudno dostępny bo obsługuje automatyczne światła i CLH) Jeśli chciałbyś zamontować moduł od B7 (np. N, L, J i wszystkie literki powyżej G) to wiąże się to z poważną ingerencją w kable ale jest możliwe do wykonania. Typy modułów i ich funkcjonalność oraz kodowanie masz opisane w linku który wcześniej podesłałem.
-
Wlacznik swiatel
Zdejmij boczek gdzie jest dostęp do bezpieczników, widać wtedy też wyłącznik, może dojrzysz oznaczenie. Inny sposób na określenie włącznika to: Jeśli ma funkcję auto to masz końcówkę B Jeśli bez auto ale z kontrolą żarówek to z końcówką A Jeśli bez auto i bez kontroli żarówek to bez literki
-
Wentylator dmucha ciepłym powietrzem
wrzuć wyniki to ocenimy
-
Upgrade systemu PDC (Parktronic) - czujniki z przodu oraz zdalne załączanie w A4 B6/B7
Sama ramka ma nr 8E1941567
-
Upgrade systemu PDC (Parktronic) - czujniki z przodu oraz zdalne załączanie w A4 B6/B7
masz np poniżej przyciski razem z ramkę, jeśli masz wszystkie kostki już to nie potrzeba Ci nic więcej https://allegro.pl/oferta/przelacznik-wlacznik-audi-a4-b6-b7-esp-7708614976 lub tu z kabelkiem do esp https://allegro.pl/przelacznik-wlacznik-audi-a4-b6-b7-esp-i7418385283.html przycisk ESP jest w tym przypadku delikatnie inny (bardziej kwadratowy rant od strony zaślepki obok) i lepiej wygląda
-
Wentylator dmucha ciepłym powietrzem
w grupach pomiarowych należy sprawdzić odczyty czujników temperatury zainstalowanych w systemie nawiewów - grupa 9 w blokach pomiarowych klimatyzacji
-
Spalona wiązka pod kierownicą A4 B6
Uszkodzenie rochodzi się od szyny. Wg mnie połączenie było źle skręcone i szyna się zagrzała. Ewentualnie jeden z przewodów musiał się połączyć z masą, ale wtedy ten jeden byłby totalnie wypalny. Wcześniej nie miałeś żadnych problemów z elektryką?
-
Tylne zawieszenie w Audi A4 B6
Drążki z B7: 16 mm dla zawieszenia 1BA to 8E0511409AH (do 2006 roku) i guma stabilizatora 4B0511327 16 mm dla zawieszenia 1BA to 8E0511409AP (od 2006 roku) i guma stabilizatora 8E0511327A 18 mm dla zawieszenia 1BE to 8E0511409AQ i guma stabilizatora 8E0511327A Dwa ostatenie były montowane również do exeo
-
Tylne zawieszenie w Audi A4 B6
50 dych za używkę z b7, a można poszukać nowszego z exeo. To po co rzeźbić?
-
POMOCY ! Światło wsteczne+awaryjne
Masz problem z MCE- być może leje się na niego woda. MCE jest przy kolanach kierowcy. Moduł do wymiany wg mnie. Nowy MCE trzeba odpowiednio zakodować więc potrzebujesz kabla i vaga.
-
Montaż i działanie Webasto w silnikach 1.9 TDI i 2.0 TDI A4 B6 i B7
Ten króciec jest zaślepiony inaczej lałoby się z niego paliwo. Musisz go przewiercić wewnątrz i z drugiej strony dodać kawałek rurki, tak by schodził na odpowiednią głębość (na zdjęciu zaznaczyłem rurkę lub jak w tym linku https://archiwum.allegro.pl/oferta/audi-a4-b7-pompa-paliwa-2-0-tdi-brd-8e0919050ak-i7454057363.html). Genralnie bak otwieraj jak masz mniej niż 3/4 paliwa, inaczej wyleje się. Po zamontowaniu spowrotem pompy, zalej bak do pełna i sprawdź czy wszystkie połączenia są szczelne.
-
[B6 AWX] Problem z porannym rozruchem
Może nie będzie to jakaś super porada ale i mało kosztowana. Sprawdź lub wymień zawór zwroty/termiczny na filtrze paliwa (ten czarny trzymany przez zawleczkę). On ma dwa oringi - może źle założone. Możesz też wymienić cały filtr paliwa jeśli dawno tego nie robiłeś. Na to telepanie po dłuższym postoju raczej nie pomoże ale na te po krótkim postoju może pomóc.
-
Pisk w głośnikach podpiętych do wzmacniacza
jak podpiąłeś ekran kabli sygnałowych? Czy aby nie z obydu stron (tj i od strony radia i od strony wzmianicza)? Które głośniki masz puszczone przez wzmacniacz? Czy wywaliłeś wszystkie oryginalne głośniki?
-
Montaż elektrycznie składanych lusterek zewnętrznych w Audi A4 B6
jeśli masz ten silniczek i jego numer jesr 8e0... to znaczy że nie ma znaczenia czy to jest anglik czy EU.
-
[B6 AWX] Nr silnika, data produkcji
Do którego roku były produkowane silnik AWX i na jakich numerach mniej więcej mogły się skończyć? Mowa o 6 cyfrowym oznaczeniu słupka . Wiem że są takie z numerami zaczynającymi się od 4. Ktoś z forumowiczów ma taką wiedzę?
-
MCE 09 Moduł Centralnej Elektryki lusterko włącznik świateł czujnik światła Coming Leaving Home w Audi A4 B6 i B7
To dziwne. Musisz sprawdzić włącznik. Tak jak kolega napisał sprawdź vagiem czy nie wywala błędów w poszczególnych pozycjach.
-
MCE 09 Moduł Centralnej Elektryki lusterko włącznik świateł czujnik światła Coming Leaving Home w Audi A4 B6 i B7
Zmieniałeś MCE na high?
-
B7 - Wyłączenie trybu skandynawskiego.
musisz przekodować dwie ostatnie cyfry odpowiednio do rodzaju lamp. Dla halogenów zaprogramuj xxx01 xxx?x: Headlights 0 = Halogen Headlights w/o Daytime Running Lights (PR-8Q0/8Q1+8K0/8K7) 1 = Halogen Headlights with Daytime Running Lights (PR-8Q0/8Q1+8K1/8K3/9C6/9C7) 2 = Bi-Xenon Headlights with Daytime Running Lights (PR-8Q3/8Q5+8K9/8K4) 3 = Bi-Xenon Headlights w/o Daytime Running Lights (PR-8Q3/8Q5+8K0/8K7) 4 = Bi-Xenon Headlights with Daytime Running/Tail/License Plate Lights (PR-8Q3/8Q5+8K1/8K3) xxxx?: Country 1 = Rest of World/Nordic Countries/Denmark/Croatia/Baltic Countries with Bi-Xenon 2 = Nordic Countries/Denmark/Croatia/Baltic Countries without Bi-Xenon 3 = USA/Canada with Bi-Xenon 4 = Canada without Bi-Xenon 5 = Special Vehicles