Treść opublikowana przez mstan
-
[B5 AFB] Błąd 18256 P1848 i 1203
Witam 1203 - - - - - 04B3 Połączenie elektryczne ABS /deska wskaźników. 18256 P1848 4750 Jednostka kontrolna silnika – zapytanie W pierwszym wiadomo o co chodzi, drugi -nie dotyczy niczego konkretnego. Pozdrawiam
-
[B5 ADR] Zgasł i nie chce odpalić bład 00561
Witam Kolega przesadził z podobnym tematem (autko Kazia jeździ i to całkiem nieźle). Więc proponuję zacząć sprawdzanie od pompy paliwa,ciśnienia paliwa i zobaczymy co będzie dalej. Pozdrawiam
-
[B5 ADR] Pomoc w diagnostyce silnika
Witam Na początek proponuję dokładnie przejrzeć układ dolotowy(czy nie łapie lewego powietrza) Jeżeli ECU nie ma błędów to logi niewiele wniosą do sprawy(przynajmniej w tym momencie). Pozdrawiam
-
[B5 AEB] Proszę o analizę logów - auto zamula
Witam Moim zdaniem masz dobry spokojny motorek 1,8T który nie powinien stwarzać problemów,jak już to masz trochę za wysoką wartość przepływki względem dawki paliwa,do swoich wymagań(wartość 2,2-2,3)byłaby odpowiednia. Jeżeli chcesz z niego zrobić tygrysa to najrozsądniej by było założyć chipa u kogoś kto się na tym dobrze zna. Pozdrawiam Do "odzim " nie koniecznie.
-
[B5 AEB] Proszę o analizę logów - auto zamula
Witam Czy możesz sprawdzić 8 blok (chodzi o pamięć sondy) Pozdrawiam
-
[B5 AVG] Nie mogę sprawdzić błędów od ABS
Witam U mnie wszystko hula na 5, ale u Ciebie jak kolega pisze może być inaczej. Pozdrawiam
-
[B5 AVG] Nie mogę sprawdzić błędów od ABS
Witam Spróbuj zmienić latacje i powinno być dobrze. Pozdrawiam
-
[B5 ARG] Samochód całkiem sprawny ale ...
Witam Hmm, a jednak coś Cię niepokoi możesz powiedzieć co to za błąd. 2 to dawka paliwa i przepływka 7 8 9 to sonda między innymi. Może ktoś Ci podeśle tabele wartości dla porównania bo ja niestety nie dysponuję tym rocznikiem. Pozdrawiam
-
[B5 AHL] Gaśnie często gdy wciskam sprzęgło podczas jazdy na gazie / benzynie !
Witam Z opisu wygląda to tak jak byś miał duże obciążenie silnika po wciśnięciu sprzęgła.Mogą to być kłopoty z wyciskiem . Jeżeli nie są to kłopoty mechaniczne to powinna wystarczyć regulacja LPG. Jeżeli chodzi o BP to spróbuj autko przeczołgać : to znaczy znajdź odcinek drogi około 2km.bardzo wyboistej ,a najlepiej polnej nieutwardzonej . Włącz bieg 1,2,lub 3 i zdejm nogę z gazu.Teraz ECU samo będzie musiało utrzymać wolne obroty (około 900) tocząc auto i mając zmienne obciążenie silnika. Pozdrawiam
-
[B5 ARG] Samochód całkiem sprawny ale ...
Witam Skoro piszesz że :"mój samochodzik całkiem nieźle jeździ, nie mam z nim żadnych problemów " to nie rozumiem dlaczego szukasz dziury w całym i na siłę chcesz coś wyszukać. Na podstawie logów niewiele można stwierdzić, to nie tak jak z dizelkiem. Następna sprawa "czy mam wszystko ok na 100% i czy gaz jest dobrze skonfigurowany" mogę Cię zapewnić że jak byś miał źle ustawione parametry gazu to na pewno w krótkim czasie byś się o tym przekonał. Jeżeli chcesz koniecznie sprawdzić swoje autko to podjedź na hamownie. Sofcik który masz w zupełności wystarczy do naszych potrzeb. Pozdrawiam
-
[B5 AVV] Temperatura silnika a olej
Witam Prawdopodobnie to zwykły zbieg okoliczności,że na uszkodzonym termostacie podskoczyła Ci temperatura akurat w tym momencie. Natomiast nie jest wykluczone że silniczek Ci ciszej pracuje po zmianie oleju, lub po prostu odniosłeś takie wrażenie (po zmianie oleju silnik powinien lepiej chodzić)to się nazywa autosugestia. Pozdrawiam
-
[B5 AEB] Problem z silnikiem (rzęgotanie i świecąca turbina)
Witam Jak widać nie wszystko złoto co się świeci.Podajesz ogólnikowe informacje i nie czytasz literatury,którą proponują Ci koledzy. Niewiele robisz z tego o czym piszą koledzy. Zapewne czekasz na jakąś wspaniałą diagnozę, której nie będzie. Koledzy z Forum to nie wróżki. Pozdrawiam
-
[B5 AHL] Brak możliwości wykonania adaptacji
Witam Jaki komunikat masz na kanale 98 w ostatnim okienku po przekręceniu kluczyka.Oczywiście nie muszę Ci przypominać że przed adaptacją ECU nie może mieć błędów. Pozdrawiam
-
[B5 ADR] Proszę o analizę logów
Witam 16518 P0134 4086 Sonda Lambda podgrzewana 1 bank 1 - brak sygnału Pozdrawiam
-
[B5 AHL] Poważne kłopoty, dziwne błędy
Witam Wymień przepływkę - widocznie nie wystarczyło ją przeczyścić. Pozdrawiam
-
[B5 AVV] Nierówna praca na wolnych obrotach i wypadanie zapłonu
Witam 17536-Długoterminowa adaptacja składu mieszanki 1- mieszanka uboga (weak mixture), oraz wypadanie zapłonów może mieć związek z niedomaganiem pompy paliwa,spadkiem ciśnienia paliwa. Pozdrawiam
-
[B5 ARJ] Jak wymienić filtr paliwa ?
Witam Zajrzyj do działu "Warsztat- Zrób to sam" na pewno znajdziesz opis,a może i fotki. Pozdrawiam
-
[B5 AEB] Przepływomierz powietrza - zamiennik
Witam Co prawda nie wymieniałem przepływki,ale sprzedawca z takiego sklepu zapewniał mnie że zakupowana sonda na pewno będzie pasować do mojego autka-no cóż byłem stratny 300zł. Nasze ECU bardzo trudno akceptuje zamienniki,mogą być kłopoty. I jeżeli któryś z kolegów zapewni Cię że jeździ na zamienniku to wcale nie musi oznaczać że u Ciebie będzie tak samo. Pozdrawiam
-
[B6 AVF] Prośba o analizę błędu
Witam Wykasuj błąd ,jeżeli się powtórzy bez uzasadnienia to wymień czujnik. Pozdrawiam
-
[B5 ADR] Uwzględnienie powietrza z odmy
Witam ECU uwzględnia dodatkową ilość powietrza(gazów),które w zasadzie nie mają wpływu na jakość mieszanki(stosunek powietrza do paliwa). Pozdrawiam
-
[B5 ADR] Skacząca temperatura oleju
Witam Znajdziesz go bardzo łatwo znajduje się w chłodnicy oleju do której jest przykręcany filtr oleju.Sprawdź najpierw prawidłowość połączenia jeżeli nie będzie lepiej to dopiero wymień czujnik. Pozdrawiam
-
[B6 BFB] Kopci na biało
Witam Pod kolektorem paliwowym, a nad kolektorem ssącym. Nad 4 cylindrem.To cewka elektromagnetyczna (ma przebicie) i dlatego wyrzuca błąd. Pozdrawiam
-
[B6 BFB] Kopci na biało
Witam To raczej mało prawdopodobne(to nie jest wysokie napięcie tylko 12V) , ale całkowicie tego nie można wykluczyć. Pozdrawiam
-
[B5 AEB] Lpg, sonda lambda, kiepskie uruchamianie silnika
Witam "nex" dlaczego do "Buba" zwracasz się w liczbie mnogiej-"Fachmany". Okazując szacunek innym kolegom sam na niego zasługujesz. Pozdrawiam
-
[B6 BFB] Kopci na biało
Witam Zacznij od sondy i zobaczysz co dalej.Sonda jako taka jest sprawna tylko nie mając podgrzewania działa z opóźnieniem. Gdyby nie było to takie kłopotliwe można by było spróbować dokręcić głowice. Jeżeli kat jest sprawny osobiście nie jestem zwolennikiem usuwania go. Pozdrawiam