Treść opublikowana przez rob555
-
[ALL] BorgWarner do AWX, co to?
Znajac KKK nie bedzie problemu z zapieczona geometria tak jak znamy to z urzadzen Garretta... Przy okazji sciagne sobie taka i zobacze co potrafi
-
[ALL B6] Chip a podzespoły
Rzeznik to i rosyjska kobyle zajedzie... Wszystko zalezy od tego jaki program (czy na max czy z zapasem) i czy noga Twoja ma wiecej niz 2 polozenia stopy (on / off)
-
[B6 AWX] Prośba o analizę logów
Wyraznie 4ty cyl "kuleje". I na kompresji i na rownomiernosci. Dla pewnosci zamienil bym pompke z 3ciego cyl z tak 4. Jak nadal bedzie lipa na tym cyl (gorzej od reszty) jest odpowiedz.
-
[ALL B7] BRB Proszę o opinie na temat wirusa
Niski Nm??? przeciez tam jest 228mm sprzeglo i ciezka buda!
-
[B5 AFN] Prośba o ocenę i porównanie programów na podstawie logów
Soft 1 i 3 to syf i kila jakich pelno na necie Soft 2 idealny nie jest ale w tym zestawieniu blyszczy sie finezja :gwizdanie:
-
[B7 BKD] 1.9 Tdi Se -czy ktoś wie co oznacza Se
Ja bym to okreslil mianem goly Striptease
-
[INNE] Nie odpala po zmianie mapy galletto
Skoro mu zaprogramowal to podejrzewam ze nie uwalil tylko wgral teleranka ew. cos co nie ma cks policzonych Tak czy siak Spanky dobrze radzi
-
Chip Tuning w Tune-Up Maj 2011 zapisy
Robie Q ale bez hamowni. Zajmuje to dluzej (kazdo razowo wyjazd logi sprawdzanie poprawki) ale mozna ...
-
[B5 AFN] Trojmiejska Scena Tuningowa...AFN 260KM .... the besciaki z mojej okolicy
Jaja sobie robisz ... Powaga? Moze oni juz beke z tego tez kreca czy to na serio bylo?
-
[B5 AFN] A4 B5 1.9TDI 110km granica bezpiecznego chipa
A kto taki tuning robi?
-
[B7 BRD] Kłopoty z DPF.
Turbo pozno wstaje - nieszczelne weze dolotowe, problemy z podcisnieniem, problemy z EGR. Wszystko to normalnie skutkuje czarnym dymem za autem. Ale Ty masz DPF wiec nic w lusterku nie widzisz...natomiast DPF zapycha sie jak powalony.
-
[B7 BPW] Audi A4 2.0 tdi 2005r
Pewnie naped pompy sie skonczyl i cisnienia zabraklo. Ten metaliczny grzechot to puste popychacze.... Turbina po takiej akcji raczej napewno dlugo nie pociagie. Czy motor kaput to sie okaze...
-
[B7 BPW] DPF z której strony do niego dojść?
By sie dostac do filtra musisz miec podnosik. Najlepiej wykrec wszystkie sondy (chociaz ciezko z tym na aucie) - latwiej pozniej go wyjac. Tak czy siak wnetrze wypruwasz, sondy na miejsce wkrecasz i jedziesz na usuniecie programowe. Jesli regeneracja byla niedawno masz ok 800km zapasu zanim nie podejmie procedury od nowa i nie wywali bledu.
-
[AFN] Problem z dymieniem - Ma ktoś pomysły ?
Jak bez turbo nie dymi to sprawa jasna...uszczelniacz. No chyba ze rzeczywiscie masz mega cisnienie na magistrali a dodatkowo nie wpelni drozny odplyw
-
[B6 AWX] Duże wątpliwości po zmianie softu
Soft nie jest od Twojego auta. Moga np BIPy sie rozjechac...
-
[B6 AWX] Duże wątpliwości po zmianie softu
Hehe pewnie nr sterownika sie zgadza ale juz rewizja nie Co za typ kaz mu wgrac serie
-
[B7 BPW] Uszkodzony wałek rozrządu
Wg prawa nie mozesz- paradoks. Za to kup mercedesa 300D i za grube euro nagle stanie sie ekologiczny... oczywiscie tylko na papierze
-
[B7 BPW] Uszkodzony wałek rozrządu
Widzisz...nie zrozumiales. W tak uwielbianych przez Ciebie cywilizowanych niemczech wystarczy do starego kopciucha zapodac dodatkowy katalizator ktory nie ma mozliwosci wylapania sadzy a dostac wlepke zgodna z norma EU5. Jesli popatrzymy na znacznie nowoczesniejsze konstrukcje diesla (ktore maja same z siebie lepsze spaliny) to by dostac ta wlepke musze miec kosztowniejsze i skomplikowane urzadzenie jakim jest DPF (suchy i mokry). Czyli na chlopski rozum wystarczy z nowego diesla wywalic DPF i wstawic "imitacje" DPF bez problemu z wypalaniem, dolewaniem plynow itd i "wg prawa wsio jest OK" To rozumiesz pod okresleniem CYWYLIZOWANY KRAJ? Bo ja Ci powiem prosciej...jestes walony w bambuko przez przepisy ktore sa bzdurne i z chmurki. Nie wytlumaczysz mi czemu za slona oplata (a jakze) stary kopciuch staje sie ekologiczny tak samo jak nowoczesne konstrukcje ale znowu w tych nowych prawo zabrania ingerencji... Kasa czlowieku tylko to sie liczy
-
[B7 BPW] Uszkodzony wałek rozrządu
Hehe dobre teorie chlopie snujesz... Widziales kiedys ARL ktory dostal zielona nalepke przez zalozenie filtra "DPF"....? Ja widzialem az zajrzalem pod samochod by zrozumiec jak to mozliwe. No i zobaczylem dolozony katalizator zaraz za fabrycznym. Bez zadnego systemu oczyszczania czy wypalania. I to jest OK mimo ze kopcil na hamowni jak kazdy inny.... NO ALE MIAL al'a "DPF" WIEC I DOSTAL TUV !!!! Poczytaj sobie opinie lekarzy o DPF...niedlugo wiekszosc z nas na raka pluc zejdzie bo rakotworcze czasteczki ktore dotychczas z sadza byly wylapywane na poziomie oskrzeli sa uwolnione z z ciezaru i jako zdecydowanie mniejsze dostaja sie bezpsrednio do krwioobiegu....taka to EKOLOGIA DPF to gowno nie potrzebne nikomu a tymbardziej ludziom. Zarabiaja tylko na tym koncerny oraz szczeble rzadowe pobierajace characz za "ekologie" Niedlugo kaza placic rolnikom za piardy od krow...w koncu one emituja wiecej CO2 niz motoryzacja...
-
[B5 AHU] Słaby silnik
Podjedz do kogos kto zrobi diagnostyke. Zaplacisz 50zl a zaoszczedzisz o wiele wiecej.... Moze to byc wszystko...zatkane filtry, padnieta przeplywka, zle ustawiony rozrzad, padniete wtryski, zajechana pompa, zablokowany WG, złachana turbina, nieszczelny EGR.... Mam wymieniac nadal?
-
[B7 BPW] Uszkodzony wałek rozrządu
Kazdy ma prawo do wlasnych przemyslen. Na moje mozesz wierzyc pieknym kolorowym broszukom z usmiechnieta rodzina na okladce i zielona trawa na łace ktore twierdza ze DPF jest ekologiczny, bezpieczny i bezproblemowy. Dzieki takim jak Ty ja i moi koledzy mamy robote na najblizsze pare lat. Poprawiamy, reanimujemy albo wrecz usuwamy te "ekologiczne" cuda by wrescie mozna bylo eksploatowac dosc drogie auta a nie tylko bujac sie po mechanikach. Miedy innym tez przy okazji znika problem rozrzedzania sie oleju (po wykastrowaniu w sofcie procedury dopalania) no ale skoro to teoria grubymi nicmi szyta wiec pewnie to tylko zbiegi okolicznosci. Mysle ze latwiejszym wytlumaczeniem bedzie wplyw fazy ksiezyca na uszczelnienie pompowtryskow i z tegoz tytulu mozna by domniemywac ze w czasie pelni leja one w miske.... Aaaaa i zapomnialem. Wejdz sobie na jakiekolwiek forum opla. Poczytaj o silnikach z DPF na CR (zadnych pompowtryskow) i problemow jakie DPF tam robi oraz jak w cudowny sposob sie tez im olej dolewa. Mimo ze uklad paliwowy zupelnie inny.... No ale to chyba wplyw Mercurego albo Marsa...ksiezyc jest dla pompowtryskow zarezerwowany
-
[B7 BPW] Uszkodzony wałek rozrządu
Jezuu chlopie.... przez pierscienie....
-
[B7 BPW] Uszkodzony wałek rozrządu
Uslyszales tylko nie chcesz przyjac do wiadomosci ze cykle wypalania sa tak bogate w paliwo iz przy min odstepstwach od idealnego procesu (lekko lejace wtryski, niewlasciwa temp silnika) paliwo niespalone w procesie wypalania dostaje sie do oleju rozrzedzajac go skutecznie.
-
[B7 BPW] Uszkodzony wałek rozrządu
To wez jedno i drugie i porownaj...
-
[B7 BPW] Uszkodzony wałek rozrządu
Tam zmiana byla dolnego kolka na wale wiec analogicznie tez walek ma inne czasy