Treść opublikowana przez WinterOOOO
-
[ALL B6] Jak można rozpoznać ori zawieszenie
Witam, jak w temacie - jest jakaś możliwość żeby rozpoznać ori zawieszenie montowane jeszcze w fabryce??
-
[B6 ASN] Co sie stanie w razie awarii vanos-a
A no to chyba że tak w V6 będą dwa myślałem że chodzi o ten w opisie. A co do wariatora to popytaj w serwisie może za małą kasę sprawdzą te wariatory bo tanie rzeczy to nie są w moim przypadku to koszt 1350 zł.
-
[B6 ASN] Co sie stanie w razie awarii vanos-a
Aż dwa wariatory ?? no nie wiem w moim ALT jest tylko jeden a silnik z tego co wiem ma podobną budowę. Mi sprawdzili wariator w ASO przy okazji jak rozrząd wymieniali może zadzwoń i się zapytaj ile by to kosztowało. Z tego co się pytałem w ASO i sam szukałem to wariator jest od przyspieszania otwarcia zaworów i że przy jego awarii silnik ma mniejszą moc ale o spotkaniu zaworów z tłokiem nie dochodzi. A co do mechanika to kolega grzes1150 ma rację
-
Jaki dobry zestaw kluczy ?
http://moto.allegro.pl/yato-yt-3879-0400-zestaw-kluczy-nasadowych-torx-i1358520965.html A co myślicie o takim zestawie
-
[ALL B6] Wersja bez zamków w drzwiach, jak otworzyć ?
albo po prostu pilnować stan aku a tak przy okazji pytanko z ciekawości :> - w takich modelach jeśli są seryjne to komputer nie informuje wcześniej o kiepskim stanie aku tak żeby był jeszcze czas na wymianę.
-
Jakie imię dla psa?
kiedyś czytałem w gazecie jak na jakimś targowisku koleś myślał że kupił od ruska psa a okazało się że to niedźwiedź skoro ten twój tak szybko rośnie :gwizdanie: :gwizdanie:
-
Sposób na kota..
Kup mu buty, ustaw wycieraczki dookoła samochodu i naucz wycierać :> a tak na poważnie to mam taki sam problem jak jestem u rodziny w domu, codziennie rano ścieżka przez środek samochodu jakby bokiem nie było prościej Ale zauważyłem jedną rzecz, nie wiem jak ma się ona do tych kotów ale ... moja dziewczyna ma psy a te z kolei mają takie zboczenie że jak tylko przyjadę to zaraz lecą obsikać koła i zderzaki. Po jakimś czasie zauważyłem że nigdy u Niej żaden futrzak nie przechadzał się po samochodzie Wiec wybieraj albo psi mocz na kołach i zderzaku albo koci irokez przez środek samochodu
-
Jakie imię dla psa?
Oktan Może tu coś znajdziesz http://www.psy.elk.pl/imionapsow/
-
[B5 ADR] Rozrząd?
Ja robiłem w 1.6 ADP za 160zł za robociznę. Kolega w 1.8 też w podobnej kwocie się zmieścił. Co do pompy wody to powiem tak jak wymieniałem swoja to mechanik w aso powiedział że nie potrzebnie bo jeszcze nie była zużyta - nie wiem ale teraz mam przynajmniej pewność że wszystko jest dżi
-
[B5 ADR] Rozrząd?
To co w każdym innym silniku. Jak chcesz zapomnieć o rozrządzie na dłuższy czas to wymień wszystko rozrząd komplet + pompa wody + napinacz + płyn chłodnicy raz a dobrze.
-
Ulubiony program TV
:good: :good: :good: świetny serial :good: wtedy zachorowałem na BMW ale ilości kasowanych aut nieraz mnie przerażały. Moim skromnym zdaniem pierwsza seria odcinków była najlepsza (do zmiany jednego aktora)[br]Dopisany: 29 Listopad 2010, 14:24_________________________________________________no i był bym zapomniał Wybuch kontrolowany na Discovery
-
[ALL B6] Woda między drzwiami a progiem
Ale uszczelki są suche woda gromadzi się miedzy blachą na progu a drzwiami tylko nie mówcie że ten typ tak ma
-
[ALL B6] Woda między drzwiami a progiem
hmm nie wiem czy wszystko ok bo w mojej poprzedniej Audi tyle że B5 to miejsce zawsze było suche, nawet przy największych mrozach nigdy nie było problemu z drzwiami.
-
[ALL B6] Woda między drzwiami a progiem
Witam, mam mały problem z drzwiami otóż zawsze po deszczu zbiera się woda między drzwiami a progiem i spływa dopiero po otwarciu drzwi. Na zdjęciu miejsce zbierania się wody jest zaznaczone czarną kreską, przy minusowej temperaturze na całej długości był ok 1cm szeroki pasek lodu. Do tej pory mi to nie przeszkadzało ale po ostatnich mrozach miałem małe problemy z otwarciem drzwi :gwizdanie: . Miał ktoś z Was taki problem lub wie jak się go pozbyć??
-
[B5 AHL] Wymiana kompletu rozrządu - po co ?
słuchaj zrób raz a dobrze a zapomnisz o rozrządzie na dłuższy czas
-
[B5 AHL] Wymiana kompletu rozrządu - po co ?
Dołączę się do postu. Jak zmieniałem rozrząd w serwisie to mi powiedzieli, że pompa wody i napinacz hydrauliczny jest na dwie wymiany rozrządu. Ale szczerze to nie wiem jak ma być więc jak będę jeszcze zmieniał to i tak chyba zmienię wszystko.
-
[B5 1Z] Bardzo wielka prośba o pomoc z kluczykiem ( Dorobienie + IMMO ).
Niby tak ale wtedy zmniejszasz ilość immo w pamięci, z tego co pamiętam to chyba 8 jest.
-
[B5 1Z] Bardzo wielka prośba o pomoc z kluczykiem ( Dorobienie + IMMO ).
Miejsce na immo w tym scyzoryku jest tam gdzie jest ta cała sprężynka co go otwiera, trzeba to wszystko rozebrać i z głową złożyć. Przerabiałem to w poprzedniej
-
[B6 ALT] Zalety i wady tego silnika
widocznie nie jezdziłeś 1.8T :wink4: :wink4: Kolego devastation nie porównuj silnika wolnossącego do silnika z turbo bo to trochę nie hallo tak jakbyś porównywał 1.9 tdi do 1.9 sdi [br]Dopisany: 02 Listopad 2010, 20:53_________________________________________________ Co do tego się zgodzę nie ważne jaki silnik czy ALT czy 1.8T czy jakikolwiek inny jak się trafi na minę to kapucha
-
[B6 ALT] Zalety i wady tego silnika
Ja puki co (odpukać) też nie narzekam Co do mocy to zależy jak chcesz jeździć jak dla mnie 131 km starcza ( ale nie wiem na jak długo )
-
[ALL] Jak usunąć naklejkę z nr rejestracji z szyby przedniej ?
nu widzisz
-
[B5 ADR] Dziwne odpalanie - falowanie obrotów
Odmę sprawdź czy cała... co do falowania to już temat był wałkowany dość często :gwizdanie:
-
[B5 ARG] Odpala i zaraz gaśnie
Pierwsze dwa przypadki wyglądały by na immo. nie mruga żółta kontrolka immo??
-
[B5 ADP] Ubywanie cieczy chłodzącej ze zbiorniczka wyrównawczego
Jak przed założeniem instalacji nie ubywało to może zobacz węże które idą do parownika, za silnikiem powinny się przyłączać do układu cieczy chłodzącej silnika i może tam opaska jest nie dokręcona. U mnie pewnie się mechanikowi nie chciało dokręcać bo dostęp chu....wy i tam mi właśnie ubywało.
-
[ALL B8] Jakość wykonania najnowszej A4 - fakty i mity dotyczące nadwozia B8...
Sorry za ot, może nie dotyczy się to B8 ale jak przesiadłem się z B5 na B6 również zauważyłem że B6 jest trochę mniej dopieszczona od starszej siostry