Treść opublikowana przez RALF76
-
Wypalanie filtra DPF w Audi A4 B9
2.0 tdi a4 b9 raczej nie osiąga takich interwałów około 1000km - wg mojej oceny około 400-500km wypalanie to dobry wynik, sama jazda w mieście może 300-350
-
Wysokie spalanie
pojeździj z 200-300km zatankuj do pełna i zobacz ile wejdzie paliwa
-
lampki w drzwiach po otwarciu (czerwone)
oczywiście ale oszczędność parę euro na sporych kwotach nowych aut to trochę słabe widziałem chyba ostatnio nowe a6 gdzie ledy były włączone przód i tył (zapłon) i przy otwartych drzwiach też te lampki nie świeciły
-
Awaria systemu Adblue w Q5 2.0TDI
mało prawdopodobne gdyż katalizator scr jest na samym końcu układ wydechowego i w czasie jazdy wydaje się mało możliwe aby zaciągnęło do klimatyzacji śluzówkę mogą podrażniać także spaliny, trzeba szukać skąd jest nieszczelność pod maską
-
lampki w drzwiach po otwarciu (czerwone)
ok dzięki - niezła lipa ?
-
lampki w drzwiach po otwarciu (czerwone)
w jakich warunkach zapalają się lampki na dole drzwi te czerwone, od czego to zależy? po zmroku? u mnie nie świecą - czy to tylko odblaski? patrzyłem w Q3 tez nie świeci a starsze a3 2003 świeci światła na auto i też nie świecą
-
Soft sprzed diesel gate 03L906018HE do A4 B8
to jej wytłumacz
-
Olej do silnika 2.0 177 km CGLC
czemu tym razem? zmieniasz z jakiego? coś się dzieje w silniku?
-
Skrzynia S-tronic w Audi A4 B9 wrzuca na N w czasie jazdy
to coś dziwnego się pojawia u kolegi ArekMarek jeśli faktycznie wskakuje N, u mnie też literka D bez cyfry biegu, osobiście lubię to żeglowanie
-
Olej do silnika 2.0 177 km CGLC
ma norme 504/507 i klasce C3 więc OK - castrola osobiście bym odpuścił, jest także Motul x-clean+ 5w30 klasy c3 Hugo też dwa poleca
-
Skrzynia S-tronic w Audi A4 B9 wrzuca na N w czasie jazdy
jak jest żeglowanie to pojawia się D bez numeru biegu i obroty spadają na wolne, po dodaniu gazu pojawia się w zależności od prędkości numer D4 czy D5itd... raczej N to dziwny komunikat chyba że w 3.0 tak jest
-
Olej do silnika 2.0 177 km CGLC
musi mieć normę 504/507 ten co podałeś jej nie spełnia
-
Olej do silnika 2.0 177 km CGLC
raczej 5w30 dla tych roczników i nie jeździć w trybie LL, nowsze konstrukcje 0w30
-
Soft sprzed diesel gate 03L906018HE do A4 B8
miałem ten silnik i po sofcie wypalał się co około 450km żadne 300
-
Awaria systemu Adblue w Q5 2.0TDI
pewnie, daj znać aczkolwiek może środki silne i nie czuć na ten moment
-
Awaria systemu Adblue w Q5 2.0TDI
czyszczenie klimatyzacji raczej nie usunie zapachu spalin skoro gdzieś jest nieszczelność związana z układem wydechowym
-
Zakup używanego A4 B8 2.0 132KW
tak
-
A4 B9 2.0TDI stanęło podczas jazdy
jaki błąd się zapisał?
-
Niskie ciśnienie oleju na postoju
czyli był problem z olejem? po wymianie problem nie wrócił?
-
A4 B9 2.0TDI stanęło podczas jazdy
chyba dopuszczalne jest 5-7% biopaliwa czy to aż taki miało wpływ? czy w paliwie zatankowanym było być może dużo więcej bio i stąd taki problem??
-
Błędy przepustnicy P2108 w A4 B7 2.0TDI
jak się sprawa zakończyła?
-
Problem z dpf/ciśnieniem oleju 2.0 tdi
dokładnie jak kolega wyżej pisze, co do cylindrów napisałeś o nagłym ubytku oleju więc pod tym kątem może warto zajrzeć
-
Problem z dpf/ciśnieniem oleju 2.0 tdi
może niech sprawdzą stan cylindrów za pomocą kamery inspekcyjnej w pierwszej kolejności co do kontrolki ciśnienia oleju przy dużych przebiegach do weryfikacji napęd pompy oleju ale wg tego co piszesz powinno być z tym OK
-
Problem z dpf/ciśnieniem oleju 2.0 tdi
jeśli faktycznie bierze olej to może być jeszcze turbo lub silnik do remontu ale to najgorszy scenariusz- jaki masz przebieg? 166k jak w dokumencie?
-
Problem z dpf/ciśnieniem oleju 2.0 tdi
czyszczenie dpf + czujnik różnicy spalin oraz uszczelki wtrysków pilnie IMHO aczkolwiek dobrze byłoby wszystko z rozpiski