Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

RALF76

Pasjonat
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez RALF76

  1. Sprawdź olej czy jest w pierwszej kolejności skoro widziałeś kontrolkę..
  2. Szukam odpwiiedzi na pytanie jaką trzeba mieć psychikę żeby tak niszczyć samochód stojąć w miejscu jak ten kierowca czerwonego bmw powyżej na filmiku i nie znajduje ....
  3. Podpinałeś pod kompa? check engine jak świeci to coś napewno pokaże...
  4. w swojej b6 kilka lat temu wymieniłem na Pilington i takich jaj nie było, generalnie zadowolony z tej szyby byłem - czyżby coraz bardziej oszczędzali nawet na pasku u dołu szyby..
  5. Mechanicy mają upusty i kupują cześci taniej a dla Ciebie przedstawiają ceny powiedzmy sklepowe więc jak mechanik w tym przypadku części załatwia sam to jeszcze coś tam urywa ale defakto i tak jak dla mnie jest gość mega tani
  6. Podepnij pod kompa - w przypadku uszkodzenia czujnika temp wyrzuci błąd - dodatkowo sprawdź jaka jest rzeczywista temp silnika (nie ta na zegarze),te działania podopowiedzą czy to termostat czy czujnik.
  7. Masz jakies zabezpieczenie przeciwkradzieżowe? znam przypadek że to zabezpieczenie blokowało dostęp do kompa w b5.... trzeba było nacisnąć ukryty przycisk po przekręceniu stacyjki i wówczas dostęp do kompa był.
  8. RALF76 odpowiedział(a) na Maxfly temat w 2.0TDI
    Niektórzy na forum piszą że dostawali się w b8 do imbusa przy około 230 tys i noszą minimalne ślady zużycia
  9. Witajcie, Problem rozwiązany - wymiana sterownika, gdyby ktoś miał podobne objawy to trzeba przygotowywać się do wymiany. Generalnie u mnie było tak że raz była komunikacja a raz nie, w ostatnim tygodniu przed wymianą podczas jazdy zapaliła się kontrolka airbag + parking brake i już przez tydzień nie zgasło. Po wymianie sterownika wszystko wróciło do normy. Gdyby ktoś pytał czy jest komponent to oczywiście jest. PS. Dzięki za pomoc i wyrozumiałość dla wrclaguna który prowadził mnie sprawdzając różne przyczyny i były to zapewne trafne miejsca ale nikt się nie spodziewał że może paść sterownik pomimo że samochód bezwypadkowy. Pozdrawiam
  10. Sachs i LUK się różnią na pierwszy rzut oka inaczej wyprofilowane słoneczko - możliwe że do Twojego będzie pasował tylko SACHS, najlepiej rozebrać i zobaczyć co jest ORI wtedy unikniesz wymiany tego co wcześniej kupiłeś zanim rozebrałeś
  11. Cześć Walczę z poduszkami, poniżej mój wątek - kojarzy ktoś kto ogarnie to w W-wie? http://a4-klub.pl/diagnostyka-vag-32/brak-komunikacji-ze-sterownikiem-airbag-330868/ Pozdr
  12. Dostałem się do aku jest 95Ah 450A - teraz nie produkują o prądzie rozruchowym 450A więc trzeba 800A - rozumiem że nie ma to znaczenia dla kodowania ważne aby była pojemność ta sama. Wszystkie światła wyłączone i odbiorniki... napięcie się zmienia z czasem i jak spadnie poniżej 12,5V to wydaje mi się że airbag świeci - na aku data produkcji 11.2007... Kolejny test jechałem 8km - zatrzymałem się zgasiłem. Włączyłem od razu kluczyk bez zapalania i lampa świeci - mierze napięcie na aku 12.66V myśle super zapalam lampa zgasła - mam wrażenie że jak postoję powyżej 10-30 min i napięcie spadnie poniżej 12.5V to zaczynają sie problemy. Update: Podmieniłem akumulator na inny dobry, dwa odpalania OK trzecie lampa świeci - niestety to samo - znów jestem w tym samym miejscu - pomocy... raz jest komunikacja ze sterownikiem a raz nie ma..... ---------- Post dopisany 14-06-2014 at 14:57 ---------- Poprzedni post napisany 07-06-2014 at 21:13 ---------- czy po moich sprawdzeniach należy skasować błąd w sterowniku czy nie ma to znaczenia?
  13. jeszcze jedna próba przejechałem 1 km - napięcie aku 12,56V otwieram drzwi spada na 14,48V i jest OK airbag nie świeci - wygląda jakby po dłuższym postoju nawet 30 min napięcie spadało poniżej 12,48V i wtedy chyba jest problem... PS. Na aku odczytałem 8K0915181 0199000022 - jakej jest pojemności i prąd rozruchowy, wie ktoś?
  14. lampa świeci?
  15. Sprawdziłem aku - wczoraj trasa 150km i połowa to eska więc 120-140km/h - rano po nocy badam napięcie 12,46 (zapaliłem OK) - pojechałem jeszcze 2x15 km badam ponownie po 30 minutach 12,43V i lampa znów świeci. Dziwne że po 150km nie podładował się chociaż do 12.5V - badałem dwuletni akumulator i ma 12.7V -prośba o podpowiedź -czy może mieć wpływ na elektronikę że 12,46 jest OK a 12,43V już airbag świeci..
  16. na środku w tunelu na wysokości podłokietnika - co Ci się dzieje?
  17. Witam Walczę ze świecącą kontrolką airbag + parking brake - dzieje się tak co drugie odpalanie - raz jest dobrze a raz świeci. Wykonałem: 1) podpięcie pod kompa - brak komunikacji ze sterownikiem airbag ( w momencie kiedy jest komunikacja to zero błędów) 2)sprawdziłem połączenia przy silniczkach elektrycznych przy zaciskach (wyjąłem wtyki przeczyściłem i złożyłem) 3)wyjąłem sterownik elektrycznego hamulca (przeczyściłem i złożyłem - w bagażniku po prawej stronie) 4)kostki pod siedzeniami (przeczyściłem i złożyłem) - te zółte kostki to od poduszek? i...... lampa dalej świeci AIR BAG + Parking Brake co drugie trzecie odpalanie Co można jeszcze sprawdzić? jakieś pomysły bo ręce opadają? czyżby sterownik padał? Akumulator ma 6 lat (sprawdzę jeszcze jego stan) czy może być przyczyną że przy włączeniu kluczyka i teście wszystkich sterowników waha się napięcie i sterownik airbag traci zasilanie? Dodam że nigdy w czasie jazdy się nie zaświeci - generalnie zasada taka że jak po włożeniu kluczyka jest OK to dopóki nie zgaszę nie ma problemu a jak przy włożeniu kluczyka już nie świeci się kontrolka ze są nie zapięte pasy oznacza że na pewno airbag nie zgaśnie. Z góry dzieki za pomoc.
  18. mój ma 6 więc chyba już końcówka.... rozumiem pomiar napięcia wskaże czy jeszcze się nadaje?
  19. Ile wytrzymuje od nowości akumulator w b8? wymieniał już ktoś?
  20. Piękna felga się wylewa na jednym zdjęciu - rośnie ciśnienie
  21. Z miarki oleju też dymi jak PD?
  22. Jaka jest grubość fabryczna lakieru b6/b7 i b8 - dzwoniłem do ASO i powiedzieli że do 200 a nawet dopuszcza producent do 350 więc rozbieżność spora.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.