Treść opublikowana przez marcin_franz
-
CZUJNIK TEMPERATURY ZEWNETRZNEJ
Chyba nie masz tam wyświetlacza, tylko zaślepkę. Musiałbyś kupić i zamontować w liczniku wyświetlacz temperatury zewnętrznej.
-
Co potrzeba do zamiany Jaegera na VDO?
wszystko będzie działać
-
Przełącznik drogowe/mijania
Pierwsze dwa nie będą pasowały. Zauważ, że mają tylko jedną wajche, a u Ciebie są dwie, duża od kierunków i drogowych i mała od świateł pozycyjnych i mijania. Niestety sprzedawcy nie wiedzą co sprzedają. Ostatnia używana manetka podejdzie na 100%.
-
Co potrzeba do zamiany Jaegera na VDO?
Transponderów nie musisz wymieniać.
-
[B5 AFN++] Żółty avant w S4
Jak coś to wymieniam zajmuję się wymianą fis. Wymieniam na zamienniki, ale jestem z okolic łodzi, więc raczej w grę wchodziła by wysyłka
-
Montaż Fisu Lubelskie
WITAM PODJALBYS SIE ZMIANY LICZNIKA Z POL FIS NA FULL FIS W A4B5 LIFT 2000 R NR KOM 6969274771 POZDRAWIAM http://chomikuj.pl/soulmaster3m/VAG+AUDI+VW+itd/Wymiana+FIS z tym poradnikiem sam sobie poradzisz
-
Diagnostyka VAG
Nie adaptacja tylko RECODE
-
Diagnostyka VAG
Czy Ty się w końcu nauczysz szukać na forum? Opieprzasz innych, że im się "zdaje" a sam nie potrafisz nic. Nawet nie wiesz, że w b5 nie ma modułu komfortu. Piszesz dziesiątki postów w różnych tematach o tym samym. Wszystko masz dokładnie opisane w temacie o dorobieniu kluczyków. A i tam zadajesz te same pytania. PS. Do Twojego składania zdań i pisania "zwięźle" już nie mam siły... KODY: +00001 - otwieranie bagażnika pilotem (u mnie działało nawet bez tego kodu, więc podejrzewam, że to chodziło o wcześniejszy brak alarmu. Teraz go mam i dało się dopisać ten kod) +00002 - DWA - Potwierdzenie kierunkami aktywacji alarmu, zamknięcia drzwi (DWA - to fabryczny alarm), +00004 - selektywny centralny zamek (1 naciśnięcie otwiera drzwi kierowcy, 2 naciśnięcia otwierają wszystkie drzwi), +00008 - DWA - aktywacja alarmu (Da się dodać jeśli jest zamontowany), +00016 - zamknięcie pokrywy bagażnika po przekroczeniu 5km/h, +00032 - zaryglowanie drzwi po przekroczeniu 15km/h, otwarcie po wyjęciu kluczyka ze stacyjki, +00064 - zamykanie i otwieranie szyb/szyberdachu pilotem, +00128 - kierownica po prawej stronie (Wielka Brytania i inne kraje z ruchem po "niewłaściwej stronie drogi") +00256 - logika tylnej klapy (Trunk Logic (Anti-Theft)), (daje się wpisać tylko jak posiadamy alarm), +00512 - sygnał kierunkowskazami [1x] potwierdzenie zamknięcia drzwi, +01024 - DWA - zamknięcie drzwi potwierdzone przez sygnał alarmu, +02048 - po wyciągnięciu kluczyka ze stacyjki i otworzeniu drzwi nie można opuszczać/podnosić szyb +04096 - sygnał kierunkowskazami [2x] potwierdzenie otwarcia drzwi +08192 - Zdalne sterowanie radiowe. Wyłączenie funkcji SAFE - po zamknięciu drzwi pilotem można odryglować je od wewnątrz, +16384 - Side Windows with Insulated Glass. Nie wiem co to jest, ale podejrzewam, że to funkcja dla alarmu w przypadku gdy posiadamy boczne czyby z zatopionym w nich przewodem, który przerywa się przy wybiciu szyby i aktywuje alarm. Odpowiednie wartości przyporządkowane do funkcji dodajesz do siebie i otrzymaną sumę wpisujesz w kodowaniu. Temat uważam za wyczerpany.
-
Wskaźnik paliwa i manetka fis oraz rozpiska kabli pompki centralnego
Wszystko o podłączeniu manetki jest na forum. poszukaj
-
Wskaźnik paliwa i manetka fis oraz rozpiska kabli pompki centralnego
Tak, w przedlifcie jest to kostka A na obrazku po lewej stronie.
-
Co to za komunikat na FIS
To właśnie błąd dotyczący niskiego ciśnienia w oponach. W allroadach była taka opcja. Coś Ci nie chce się połączyć chyba z licznikiem. Aby błąd zniknął musisz albo dopompować koła, albo jeśli nie masz czujników to zmienić wartość w kanale 61 lub 62 adaptacji
-
Problem z licznikiem gdy jest zimno.
Immo dopasowałby Ci ktoś z forum za czteropak. Wojciech, poszukaj u siebie licznik vdo ze sprawnym fisem i jak masz dostęp do kabla to sam dopasujesz sobie immo
-
Na fisie nie gasną 'otwarte drzwi'
Dokładnie, przetnij w miejscu żółtej linii i przewody idące z szarej wtyczki dolutowujesz do końców przewodów (nie pamiętam czy od strony wtyczki czy od drugiej) i analogicznie tą stronę co została nieprzylutowana izolujesz
-
Wskaźnik paliwa i manetka fis oraz rozpiska kabli pompki centralnego
Pewnie masz uszkodzoną lub zabrudzoną płytkę ze stykami w pływaku w baku paliwa. http://farm4.staticflickr.com/3728/9717143040_a21fdf9bd3_o.jpg https://www.flickr.com/photos/40097295@N04/17095364462/
-
Wymiana klimatronika lift
Środki we wszystkich są takie same. Różnią się fronty oraz tym, że jedne są z pokrętłami grzanych foteli, a inne bez.
-
naprawa wyswietlacza fis
W przedliftach z zegarkiem bez cyferek to raczej taśma. W nich się nie wymienia fisa.
-
Sprawdzanie podgrzewania foteli
Prąd dochodzi do foteli? Jeśli tak to pewnie mata przepalona. Ewentualnie jeszcze sprawdźcie wtyczki pod fotelami.
-
brak postojowych z przodu
To musisz "iść" od przełącznika zespolonego i sprawdzić w którym miejscu znika prąd.
-
Problem z kluczykiem
Immo samo się nie włączy
-
Zegary i podświetlenie panelu radia padają po odpaleniu
Masz może licznik jaegera? On może być odpowiedzialny za świrowanie podświetlenia. Co do klaksonu to to może taśma airbag jest przetarta i robi Ci spięcie
-
Poziom paliwa w baku
Ceny różne. Licznik zależy czy uk czy eu, zależy jaki stan fisa, od 100 do 400 zł, manetka z tempomatem około 100 zł, manetka z obsługą fisa około 50 zł.
-
Poziom paliwa w baku
Ufaj kontrolce rezerwy
-
Poziom paliwa w baku
Może masz licznik jaegera i on Ci porostu zakłamuje. Jak masz możliwość to zrób test wskazówek vagiem. Wszystkie wskazówki powinny stanąć w pionie. Poza obrotami, tam na 3000. jak nie masz możliwości to możesz podjechać do zgr i podepniemy pd kompa. Podeślij zdjęcie licznika to będzie wiadomo jaki masz rodzaj
- licznik jaeger
-
Nieznany przycisk na konsoli A4 B5 1.8T.
To może w tej zaslepce była jakaś dioda od niefabrycznego alarmu, albo jakaś inna samoróbka. Do ori przycisków dochodzi wtyczka z chyba sześcioma przewodami.