Treść opublikowana przez PAWEL69
-
[B6 AVJ] Prosze o analize błedu
cóż za wyczerpująca wypowiedż dopóki nie wywala "check engine" - ja bym się nie przejmował ... Sygnał z drugiej sondy służy do korekcji parametrów wtrysku by spaliny odpowiadały normom ochrony środowiska...
-
[B6 AVJ] Prosze o analize błedu
katalizator się kończy.... czy ten błąd powoduje u Ciebie wyświetlenie się ikonki check engine?
-
[ALL B7] Adaptacja reflektorów
Witaj może to REGULACJA REFLEKTORÓW XENONOWYCH WYPOSAŻONYCH W UKŁAD AUTOMATYCZNEGO POZIOMOWANIA Opisane poniżej czynności nie mogą być utożsamiane z oficjalnymi instrukcjami serwisowymi i chociaż dołożyliśmy wszelkich starań, aby zebrane tu informacje były prawdziwe i aktualne - nie ponosimy żadnej odpowiedzialności za ewentualne straty czy uszkodzenia powstałe na skutek zastosowania się do naszych wskazówek. Opisana poniżej procedura sama w sobie nie ustawia świateł! Powoduje ona jedynie zatrzymanie się elektrycznych nastawników ustalających wysokość świateł w pozycji "wyśrodkowanej", w której powinno się przeprowadzić ręczną regulację reflektora za pomocą śrub znajdujących się w jego obudowie. Procedura powinna być wykonana do samego końca, w przeciwnym wypadku w pamięci sterownika może pojawić się błąd "Reflektory nie zostały wyregulowane". Aby go wykasować należy przeprowadzić całą procedurę regulacji reflektora. Przed przystąpieniem do regulacji świateł muszą być spełnione następujące warunki: > Pojazd musi stać na równym podłożu > Hamulec ręczny musi być zwolniony > Zapłon musi być włączony > Światła wyłączone > Sterownik w pamięci nie może posiadać żadnych błędów Procedurę przeprowadzamy w następujący sposób: [Wybór] [55-Zasięg xenonów] (w niektórych pojazdach należy wybrać sterownik [29-Światła -lewa str.] [Nastawy podst. - 04] Grupa "001" [idź!] Zaczekaj około 20 sekund. W tym czasie silniczki ustalające wysokość światła zatrzymają się w pozycji odpowiedniej do ręcznej regulacji reflektora. Włącz światła i ustaw je śrubami w reflektorze zgodnie z zaleceniami producenta. Teraz przejdź do grupy "002". W tym momencie sterownik zapamięta położenie nastawników jako położenie bazowe. [Gotowe, powrót] Pozdrawiam
-
[B5 AFN] Proszę o analizę logów
Pytaj na spotach w twoim regionie ...lub przybywaj do Olsztyna 60km/h
-
[B5 AFN] Proszę o analizę logów
nie jeżdzij tym autem nie rób logów dynamicznych i wyczyść turbo ... bo umrze motor
-
Polecam w Olsztynie
Dzięki za pozytywną opinię Dla klubowiczów logi za free ale tylko logi... usterki usuwamy po zniżkach Pozdrawiam diagnostyka vag, mechanika i elekromechanika tel. 609 199 409 [Paweł] Zapraszam serdecznie
-
[B5 AJM] Nie można wykasować błędu AIRBAG (65535)
kod ten mówi o uszkodzeniu w oprogramowaniu pamięci' date='więc trzeba naprawić soft. będziesz potrzebował coś takiego: [url']http://www.audiservice.it/supportotecnico/download/VAS5052.pdf[/url] Pozdrawiam Z tego co widzę, a nie wiele "widzę" po włosku , Vag tutaj nic nie poradzi. Czym ten błąd może byc spowodowany? Pytam dlatego, bo chciałbym wystrzegać sie rzeczy, których "domowymi" sposobami nie da rady zrobić. Sam z tym poza wymianą sensora nic nie zrobisz,chyba..... chyba że VAS... Udaj się do specjalistów w tym temacie. Serwis grupy VAG. Warszawa ul. Potażowa 27 Pn-Pt 9.00-17.00 0694679252 Maciek To link z elektroda pl. login kolegi "maciejek" kiedyś korzystałem..... Może ktoś z naszego forum Ci pomoże...??? Pozdrawiam serdecznie i życzę powodzenia w usunięciu usterki... PS. coś mii przyszło do głowy... sprawdż masę[sterownik airbag]
-
[B5 AJM] Nie można wykasować błędu AIRBAG (65535)
kod ten mówi o uszkodzeniu w oprogramowaniu pamięci,więc trzeba naprawić soft. będziesz potrzebował coś takiego: http://www.audiservice.it/supportotecnico/download/VAS5052.pdf Pozdrawiam
-
[B5 AFN] Strasznie muli na 4 i 5 biegu
a wjaki sposób mierzyłeś....jest dobrze [napięcie ok 5-6V] nie idzie 011BS? to zrób "output test" w ENGINE jak dojdzie do testu zaworu N75,to powinno być słyszalne jego cykanie. wtedy zdejmij wtyczkę i zmierz napięcie,powinno być 12V [cyklicznie] ...jak brak to kablologia tak samo zrób z EGR
-
[B5 AFN] Strasznie muli na 4 i 5 biegu
zrób 011 w BS [jak pójdzie] podczas logów obserwuj sztangę....
-
[B5 1Z] Problem z ABS'em
no ale kolega nic nie pisze o braku łączności pisze że brak błędów..... ps. po co test elementów :mysli:tak jak pisałem ABS grupa 002.... odczyt prędkości.... robiłem to wiele razy no ale może Kolega ma rację niech kolega Paweł1985 spróbuje zobaczymy... sentyment do imienia Pozdrawiam
-
[B5 1Z] Problem z ABS'em
a skąd ta pewność :mysli:może kolega by coś więcej napisał Pozdrawiam
-
[B5 1Z] Problem z ABS'em
Witaj jak dysponujesz vag-iem to- wchodzisz w ABS gr.002 i masz odczyt prędkości z wszystkich czujników przy kołach. muszą być tożsame [te same prędkości] jeżeli kturyś odbiega od pozostałych,to tam należy szukać przyczyny. najczęściej kturyś z czujników jest del.wysunięty i gubi sygnał[należy go delikatnie dobić].Należy też sprawdzić kosze[wieńce ]na przegubach czy nie są zsunięte. no ale to wszystko pokaże vag. UWAGA - podczas testu ABS nie będzie działał!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Pozdrawiam
-
[B5 ADR] Prośba o analizę błedów
Witam tak to ten na obudowie sprawdzisz vagiem... Engine< Output test< Start <Next .....aż do testu zaworu [solenoid Valve 1 (N80)] Pozdrawiam
-
[B5 1Z] Bulgotanie w nagrzewnicy
jest to prawdopodobne... niech kolega podjedzie do dobrego mecha i sprawdzi płyn na zawartość CO2 ale... ja w swoim 1Z miałem ten sam przypadek[bulgotanie na postoju] i dodatkowo olej w zbiorniku wyrównawczym- pomogła wymiana chłodniczki oleju też o mały włos nie skończyło się na zdjęciu głowicy. Pozdrawiam
-
[B6 AVF] Proszę o analizę błędów
Witaj Próbowałeś skasować te błędy? z pierwszego błędu wynika ,że immo zablokowało rozruch,ale tym sie nie przejmuj.... ma to co drugi z nas skasuj błędy i spróbuj odpalić samochód co do termostatu to zrób logi 007 na zimnym[najlepiej rano] oraz na ciepłym
-
Spoty Olsztyńskie
Witajcie towarzysze Muszę z przykrością poinformować szerokie grono zaintersowanych........że K.....a nie dam rady ;( sprawy najwyższej wagi Przepraszam wszystkich.... do zobaczyska niebawem
-
[B5 AFN] Przeładowanie 575, uwalony przepływomierz (?) - prośba o analizę logów
wartość 550 dla LMM świadczy o ''zniszczonej'' przepływce na 100% jak jest podpięta... Pozdrawiam
-
[B5 1Z] Prośba o analizę logów
nie jest ok, bo zobacz ile czau trzeba, żeby dobić od 1500 do 4500 rpm... słaba dynamika pompa wtryskowa podcieka, może tu leży problem, już sam zgłupiałem a może sprzęgło się kończy, wysoko już bierze hmmm moze i pompa,moze wtryski ... najpierw uszczelnij pompe ... no i zobaczylibyśmy 013 oczywiście jak pokażesz :gwizdanie:
-
[B5 AFN] Proszę o analize logów
da się ... w twoim AFN taki sam steruje EGR-em podmień i obserwuj... ale... i tak obstawiam kierowniczki
-
VAG od Viakena - co to znaczy NGF ?
zgaś silnik zrób skan na włączonym zapłonie,ale nie na pracującym silniku
-
Spoty Olsztyńskie
Witaj jak będę...a zamierzam to zlogujemy mruczka Pozdrawiam wszystkich
-
[B5 AFF] AGR nierówna praca silnika
ja też ale... niech doprowadzi rozrządzik do pożądku będzie jasność... co do nastawnika Pozdrawiam
-
[B5 AFF] AGR nierówna praca silnika
kiedy??? najpierw kąt wtrysku do poprawy potem 000BS 004BS na początek
-
[B5 AFF] AGR nierówna praca silnika
Witaj Przede wszystkim,zrób logi zgodnie ze sztuką....jak zrobić jest w FAQ... http://www.a4-klub.pl/smf/diagnostyka_vag/tdi_diagnostyka_aktualizacja_30_vii_2008-t18478.0.html z tego co zamieściłeś to rozrząd rozjechany na maksa.... dawno takiego nie widziałem :gwizdanie: wymieniany? zacznij od rozrządu ...potem logi... BS-y oraz dynamiczne kpl. ps. dlaczego odłączyłeś EGR Pozdrawiam