Treść opublikowana przez PAWEL69
-
[B5 AHU] Chmura dymu i brak przyspieszenia
wróżek to tu nie ma to tylko sugestie... co Byś nie popadł w niepotrzebne koszty
-
[B6 AWX] Prośba o analizę logów - 300 000 na blacie
dopilnuj tego osobiście
-
[B5 AHU] Chmura dymu i brak przyspieszenia
Witaj niczego nie wykręcaj.... sprawdź wszystkie węże gumowe oraz intercooler czy nie ma nieszczelności[to możesz zrobić bez vaga] wskazówką będą wycieki oleju w miejscu nieszczelności. przede wszystkim sprawdź wszystkie opaski zaciskowe na wężach dolotu[te grube]ale naprawdę wszystkie na mój rozum :>masz dziurę [stąd czarny dym] Pozdrawiam Paweł
-
[B6 AWX] Prośba o analizę logów - 300 000 na blacie
Witaj generalnie furka zdrowa rozrząd wymień , do tego niedomagający termostat lub niedogrzane auto[mało prawdopodobne]-wymienic delikatnie przycinające się kierownice w turbinie[dynamiczna jazda powinna zarzegnać problem] przepływka OK, wymień filtr powietrza... egr OK pompki OK Pozdrawiam serdecznie Paweł
-
[B5 ADR] Adaptacja przepustnicy
Witaj generalnie powinno się wykonać adapt. poczytaj http://www.vag-com.pl/adaptacja-przepustnicy.htm bez vaga raczej nie dasz rady.... _________________________________________________ coś znalazłem.... nie wiem czy zadziała ,ja nigdy tego nie stosowałem 1.Najpierw należy wypiąć wtyczkę od przepustnicy. 2.Następnie podpiąć ponownie 3.Włączyć zapłon na ok.1min i czekać 4.Słyszalny będzie spod maski delikatny pisk-silniczek nastawnika przepustnicy 5.Po zakończeniu sygnału(pisku) należy odczekać jeszcze ok 30 sek dopuki nie usłyszymy kliknięcia z okolic przepusticy 6.Następnie należy wyłączyć zapłon całkowicie i odczekać ok 1 min. 7.Włączyć silnik czekając aż osiągnie temp.90st.
-
[B5 AHU] Proszę ocenić logi
Witaj kolego Widze że troche walczysz z furką Spróbuj jeszcze rozpiąć wydech za turbawą i przejedż się....będzie troche głośno ale wykluczysz w ten sposób zapchanego kata P.S. jak będziesz w Olsztynie np. u Marka[taktuś] to dajcie znać[Marek ma namiar] może w czymś będe mógł pomóc Pozdrawiam serdecznie i życze powrotu auta do zdrowia.
-
[B6 AVB] Proszę o analizę logów grupa 13 i 23
no to nie zaszkodzi...ale czy pomoże dokładnie tak
-
[B6 AVB] Proszę o analizę logów grupa 13 i 23
No jest krucho z pompkami...ale najpierw sprawdż okablowanie do nich,wyczyść styki sprawdż wtyczki[ wyczyść podociskaj] Po zabiegach zloguj jeszcze raz 023 stat. i jak można dynamiczne...może zobaczymy magiczną cyfre,a to byłoby bardzo żle. P.S. nie telepie motorem na jałowym? ]
-
[B5 AFB] Błąd 01117 - już brak mi pomysłów
No niezbzdane są wyroki Boskie No ja niestety nie dysponuje oscyloskopem No ale od czego mamy VAGA ...na mierniku 14.2 na VAGU 13.76 Ale co tu narzekać..to nasz praca :> Jeszcze raz dziękuje za pomoc i pozdrawiam. P.S. przyczyną też był reg.nap. czy inne cudo?
-
[B5 AFB] Błąd 01117 - już brak mi pomysłów
Witam ponownie Pacjent wyleczony Przyczyną był żle dobrany regulator napięcia.....dzięki Tomku za sugestie , bardzo mi pomogłeś Dziś rano ponowny demontarz altka[po uprzednim sprawdzeniu przejścia DF-ECU]...napięcie 13.82 jazda do sklepu po nowy regulator....montarz i znowu zonk Ponowny pomiar napięcia na lini DF-ECU[ 13.26V] ...czyli jeszcze mniejsze Więc wpadłem na pomysła przelutowania szczotek do starego regulatora ...a co mi tam... Ponowny montarz odpalenia autka.............i Wszystko OK. Także dla potomnych,CO NOWE NIE ZNACZY DOBRE....w sumie dwa regulatory!!!!!!!!! Dziękuje Ci Tomku za nieocenioną pomoc. To był jeden z nich ....a dla mnie nowe doświadczenie PS. napięcia na lini DF-ECU niestety nie zmierzyłem,ale zrobie to jutro :> Pozdrawiam serdecznie Paweł
-
[B5 AFB] Błąd 01117 - już brak mi pomysłów
tak świeci się [ kostka na alternatorze wyczyszczona na medal No nie sprawdzałem ...ale coś mi świta odnośnie błędu że to będzie to błąd w całej okazałości 01117 - Generator Terminal DF Load Signal 27-10 - Implausible Signal nie wiem czy dobrze myślę... ale czy tam ma być napięcie 12V czy napięcie aku?
-
[B5 AFB] Błąd 01117 - już brak mi pomysłów
Witaj Dzięki za szybką odpowiedż Co do kostki to sprawdzę,regulator Valeo [120 pln ] No ale chyba po uzyskaniu obr pow.1200 powinien się wzbudzić No nie wiem ... a jak to sprawdzić Może posiadasz jakiś schemat.... Generalnie to klient upiera się że nie miał problemów z ładowaniem Przecierz przy wymianie regulatora nie da się nic spier.... a tym bardziej paska wielorowkowego... Pozdrawiam Paweł
-
[B5 AFB] Błąd 01117 - już brak mi pomysłów
Witam wszystkich Pacjent to 2.5 TDI motor AFB Krutka historia przebiegu naprawy.... auto przyjechało na lawecie po strzale paska wielorowkowego. Rozmowa z klientem, naprawa rozrządu u kolegi kolegi (przejechane 30 tys) demontarz przodu,oględziny....czapka stanęła mi dęba wymieniono tylko pasek rozrządu,pasek pompy VP i napinacz nie tknięto ani jednego elementu paska wielorowkowego..... napinacz paska stanął prawie w poprzek..... przyczyna NIE WYMIENIONO MAŁEGO SWORZNIA ORAZ WYTARTYCH TULEJEK ŚLIZGOWYCH MOCOWANIA NAPINACZA DO PODSTAWY POMPY ŁOPATKOWEJ nie wspominam o reszczie [podstawa pompy tylko ASO ] To tyle...z naprawy Po wymianie wszystkiego,zaznaczam wszystkiego łącznie z podstawą oraz rozrządem...odpaliłem furmanke a tu zonk Pali się kontrolka ładowania.... decyzja demontarz alternatora [wymiana regulatora, brak szczotek] ponowny montarz,odpalenie i znowu zonk ....brak ładowania demontarz, jazda na stół probierczy .... alternator sprawny ponowny montarz odpalenie i tu zagadka.... kontrolka ładowania nie pali się pełną mocą lecz jakby połową [żarzy się] na vagu błąd jak w temacie , kablologia sprawdzona,obroty na jałowym 740 lub zbliżone [nie pamiętam] napięcie ładowania zmierzone na aku podczas pracy 14.3V na vagu 13.8 Proszę o pomoc bo nie mam już pomysłów gdzie włożyć ręce . P.S. do tego po chwili zapaliło się asp i abs ....ale to błąd powiązany z tym z tematu. Pozdrawiam serdecznie Paweł Jutro wrzucę jakieś fotki
-
[INNE] Proszę o ocenę logów (Octavia ASV)
auto po czipsie ....[jeżeli to AFN ] co do doładowania to sprawdżcie wężyki od N75 oraz zróbcie 011BS i 008DYN
-
[B5 AFN] Logi statyczne do oceny
z tego co zamieściłeś,to widać przycinające się kierownice w turbince[do sprawdzenia układ podciśnień,zawór N75] oraz niedomagający termostat[lub niedogrzana motorownia] do pełnej diagnozy brakuje reszty logów [dynamiczne] zrób zgodnie z FAQ http://www.a4-klub.pl/smf/diagnostyka_vag/tdi_diagnostyka_aktualizacja_30_vii_2008-t18478.0.html P.S. coś się dzieje z autkiem... były jakieś błędy w sterowniku?
-
[B5 AGB] Prośba o analizę błędów - nierówna praca silnika
bez urazy .....ale w temacie nic nie widać.... prosimy o poprawe logów ...... Pozdrawiamy..........[br]Dopisany: 27 Kwiecień 2009, 21:44_________________________________________________ jeżeli czytany na postoju[przed uruchomieniem]to standard ten błąd zawsze wystąpi
-
[ALL] VAG na PDA, telefonie
kupcie sobie VCDS... lub vag 704
-
[B5 1Z] Proszę o analizę logów
a po co.... w 1Z potrzeba podstawowe logi...tam nie ma PD... wstarczą 000 000BS 004BS ......no i coś jak w FAQ
-
[B6 BFC] Proszę o analizę logów
kąt wtrysku do poprawy... i nic więcej... z motorownią jest OK turbiny nie ruszaj......
-
[INNE] Fast Synchronization: NO - chyba próbowałem już wszystkiego
uruchom jako administrator[vista] reszta została napisana
-
Spoty Olsztyńskie
Pewnie tak........ Ja niestety nie mogłem ;( były imieniny żoneczki
-
[INNE] Proszę o ocenę (Seat Alhambra)
To prawda... a nie świeci się kontrolka od poduchy kod ten mówi o uszkodzeniu w oprogramowaniu pamięci,więc trzeba naprawić soft. lub wymienić sensor od poduchy..... Pozdrawiam
-
[B5 AFN] Proszę o analize logów
No ale z tych logów nic nie wynika :no:może kierownice,może zaworek,może układ podciśnień,może............... musisz zrobić jak w linku,który Ci podałem pełne logi kluczem do szczęścia Poczekamy
-
[B5 AFN] Proszę o analize logów
Witaj zrób logi wszystkie i zgodnie ze sztuką http://www.a4-klub.pl/smf/diagnostyka_vag/tdi_diagnostyka_aktualizacja_30_vii_2008-t18478.0.html Jak znam życie temat wyląduje w koszu. Pozdrawiam Naprawde poczytaj trochę P.S. co do błędu to wpisz w szukajkę 00575 lub notlauf
-
[B6 BEX] licznik przeglądów serwisowych longlife
Witaj doskonały wątek dla Ciebie http://www.a4-klub.pl/smf/kasowanie_inspekcji_in1_in2_oil-t4640.0.html; Pozdrawiam serdecznie P.S. przeczytaj uważnie co zostało napisane na końcu nawet 500km