Treść opublikowana przez marekg
-
szorowanie przy wciskaniu sprzęgła przed zmianą biegu
wszystko się da wymienić pojedynczo. Tylko jedno podtawowe pytanie, ile ma najechane obecne sprzęgło jako całość? Chodzi o to, że tak czy siak trzeba zwalić skrzynię z samochodu. Więc jeśli wymienisz samo łożsko wiedząć, że sprzegło nigdy nie było ruszane to trochę szkoda podwójnej roboty. Chyba, że odstawisz do warsztatu a oni ściągną i mając już wszystko na stole zdecydujesz widząc ile tarczy zostało i czy dwumas ma się dobrze. Jak masz przyoszczędzone pieniążków to ja bym robił całość jeśli planujesz autem pojeździć kilka lat.
-
Odłazi farba :(
coś było podmalowane bo mi mówili w serwisie przed zakupem, że jest coś ale tylko jakiś fragment maski. Może to właśnie w tym miejscu Miałem prostować i malować błotniki a dojdzie jeszcze maska... chciałem to tylko bezbarwnym zabezpieczyć jakoś do lata...
-
Odłazi farba :(
wszystko koroduje. Każdy samochód od momentu wyprodukowania koroduje. Ocynk i wszelkie powłoki tylko spowalniają proces. A każde uszkodzenie powłok ochronnych znacznie proces korozji przyśpiesza. A jak już mówimy o odłażeniu lakieru, to powiewy wiosny odsłoniły smutny obraz i u mnie ... I tak się zastanawiam, czy jest sens zabezpieczyć to lakierem bezbarwnym z zestawu do zaprawek? bo do lakiernika raczej prędko nie trafię z tym. Uploaded with ImageShack.us
-
Zmieniarka MP3 pod fabryczne radio Audi
u mnie to jest takie pykanie raczej, słyszalnie najbardziej podczas przejścia z jednego utworu do drugiego, przy dodawaniu gazu słyszalne wyraźniej. nie rozwiązałem jeszcze problemu bo nie mam czasu i warunków. Najprędzej w lecie bo zazwyczaj koło sierpnia odstawiam auto na przegląd i wszelkie naprawy więc może elektryk co wszystko montował coś doradzi. żeby zostało dla potomnych, ja bym sprawdził instalację jeśli są jakieś przeróbki tak jak u mnie czyli przejście ze zwykłego radia nie ori na concert a potem na RNS z montażem wzmaka oraz druga sprawa, renegeneracja alternatora - być może to on po remoncie sieje zakłóceniami.
-
Złapali rowerzystę na fotoradar
już może nie przesadzaj też. Co ma rząd to tego, że wyjątkowy "inteligent" trafił się w Straży Miejskiej w tej miejscowości. Przypuszczam, że takich przypadków byłoby więcej ale na szczęście trafiają się myślący funkcjonariusze. Fakt faktem jednak, że im więcej chamów na stołkach (w tym również w rządzie, ale tam już jest nie zwykłe chamstwo a po prostu bydło) tym wiecej podobnych absurdów.
-
Spotkanie na drodze SZOK !!! Przestroga dla wszystkich
To się nazywa fantazja nie przygoda
-
prośba o pomoc w wymysleniu tematu pracy inżynierskiej
Tylko nie mylcie pracy inżynierskiej z artykułem prasowym... bo wyszukanie czy w necie czy gdzie indziej informacji o nowinkach a potem opisanie tego to nie jest zadanie inżyniera tylko dla dziennikarza.
-
Spotkanie na drodze SZOK !!! Przestroga dla wszystkich
Na smartphona. Wystarczy że masz w telefonie gps i internet. Aplikacja ta jest pod androida, iphona i ipada... i moze jeszcze jakieś. Wysyłane z mojego GT-P3110 za pomocą Tapatalk 2 Kolega nie pytał o wymagania ale co to jest za aplikacja.... dołączam się do pytania, co to jest? co to robi ten yanosik? bo rozumiem, że nie zabiera bogatym..?
-
Spotkanie na drodze SZOK !!! Przestroga dla wszystkich
Jeździć powoli, jedyny sposób żeby zrobić na złość pożal się Boże ministrowi finansów.
-
Montaż elementów pakietu oświetlenie w Audi A4 B6/B7
Te diody kupowałem po kilka sztuk w takim blistrze chyba czy jak to nazwać. Zostało mi kilka w zapasie ale niestety one są w PL a ja nie... Co do samych rezystorów faktycznie mogłem dać ciut mocniejesze (trzeba dać po jednym rezystorze na każdą diodę). Rezystancję wylicza się z prostego wzoru zakładając napięcie 12 Volt w instalacji i napięcie nominalne diody. Na zdjęciu faktycznie widać jakby za mocno świeciło, w rzeczywistości jest lepiej i nie widać tak mocno tego efektu. Miałem nawet dla lepszego samopoczucia wlutować jeszcze potencjometr żeby dokładniej wyregulować jasność ale w końcu odpuściłem temat. Tak dobrze jest jak jest, nikt z pasażerów nigdy nawet nie wspomniał że świeci jaśniej Może w ogóle zatkało kakao, że mogą się świecić te pokrętła
-
brak komunikatu na fisie oteartych drzwi tylnych
mikrostyk albo zimne luty na płytce zamka, tam gdzie piny są lutowane do płytki drukowanej wewnątrz zamka.
-
Montaż elementów pakietu oświetlenie w Audi A4 B6/B7
szukaj diód smd, zwykłe są raczej za duże żeby je trwale zamontować. zrobiłem kiedyś tutaj całego posta na ten temat ale nie mogę teraz znaleźć. spróbuję jeszcze poszukać. Na piątej stronie tego wątku jest mój wpis ze szczegółami montażu oświetlenia. Niestety link do aukcji jest oczywiście już dawno nieaktualny a ja nie mam teraz dostępu do gratów jakie mi zostały. Ale koniecznie szukaj diód do montażu powierzchniowego. Z resztą, poczytaj o tym jak montowałem te lampki i zobaczysz czy takie coś w ogóle cię interesuje.
-
Sezon Rowerowy 2016
A u mnie z wyjątkiem kilku dni w roku (głównie w lutym) kiedy raczy spaść śnieg to jeździ się cały rok ścieżki pełne rowerzystów i biegaczy. Tyle co tutaj to się nigdy nie ojeździłem tak dla samego wyrwania się z domu nawet.
-
Czy Wasze kobiety, też mają już dosyć forum A4 ??
Proponuję jakieś akcje ściemniające Ja przestawiłem swoje zainteresowania "niby" na makiety kolejowe i tak dalej... działa
-
Kto nie wytrzymal
Ja to już drugi rok cały czas na letnim set-upie
-
Moduł bluetooth
Chyba, że w angliku jest w tym samym miejscu ale to będzie w takim przypadku strona kierowcy
-
Ręzanie - przyjemność czy uzależnienie
O! Ale strzelić browarka albo jakiejś dobrej wódeczki skosztować żeby uczcić udany mod bezcenne A odpowiadając autorowi wątku - to jest zdecydowanie uzależnienie. Mogą wystąpić czasowe reemisje objawów ale generalnie sprawa jest poważna i do czasu odsprzedaży samochodu nieuleczalna. Ja ostatnio mam syndrom odstawienia więc może dlatego tak się rzucam na forum
-
Olej Liqui Moly norma 507.00 czy z normą 505.01 do pompowtryskow ?
Nie każdy ma tyle czasu żeby przewertować 280 stron. wystarczy przecież przeczytać PIERWSZY post użytkownika @HUGO, cała reszta jest o "wyższości świat Wielkiej Nocy nad świętami Bożego Narodzenia":wink: Wielkanoc jest najważniejszym Świętem kościelnym. Tak dla jasności
-
Odtwarzanie filmów przez RNS-D
Przestało odbierać bo ten tuner w BMW nie odbiera naziemnej cyfrówki. TRzeba wymienic tuner TV. Ten adapter multimedialny do RNS-D naotmiast i tak nie załatwia sprawy odbioru TV, do tego znowu potrzebnu jest tuner czyli kolejne pudło za ciężką kasę.
-
[ALL TDI PD] Różnice w silniku AVB a AWX/AVF
gdzieś widziałem, że docisk w AVB jest inny
-
Przewody pocisnienia
Oczywiście, że jestem pewien podanej ceny tj. 3,60 a dotyczy ona wężyka silikonowego grubościennego do układów podciśnieniowych bez zewnętrznego oplotu - producent to znana polska firma Fagumit - kupiłem go osobiście w sklepie motoryzacyjnym. Oczywiście sprzedają na metry a nie na wiązki. Pewien ceny za metr ale w ASO... to miałem na myśli.
-
Kolor Waszej OOOO
Moja kolejność generalnie jest następująca 1. Stan techniczny i pochodzenie+historia 2. wyposażenie 3. kolor Chociaż po ponad pół roku rozglądania się pozostało tylko pierwsze kryterium. Kolor się jednak ostatecznie udał, LY3C czyli czerwony amuletowy (ten podpadający w bordo) bardzo się prezentuje. Szczególnie na tle opatrzonej klasyki.... Zanim mnie rzuciło do krainy makaronu i pizzy strasznie mi się podobała jedna A4 Avant kręcąca się po moim miasteczku ( Żory) - kolor wściekle pomarańczowy. Ech gdybym wtedy myślał o zmianie...
-
wymiana panelu klimatronik
Nie do końca. Jeszcze adaptacja VAG-iem. Pomijam fakt, że trzeba szukać takiego jak sie posiada czyli 1DIN albo 2DIN no i różnicę robią grzane stołki. Po drugie, panele z B7 mają problem z grzeniem tylnej szyby po przekładce do B6. Temat do ogarnięcia ale kolega jak rozumiem chce plug&play. Polecam znaleźć jak najnowszy i w jak najlepszym stanie panel w potrzebnym rozmiarze (oraz grzenie stołków albo bez) a potem pobawić się śrubokrętem kilkanaście minut i przełożyć sam front panelu bebechy zostawiając te same. Wtedy tylko przepiać wtyczki i gotowe. Bez VAG-a i innych głupot.
-
Opóźniona reakcja na gaz
N18... Chociaż ten tryb awaryjny jaki łapie auto to tak średnio od tego... Chyba, że mechanikowi chodziło o prawie identyczny zaworek ale do turbiny czyli N75. Jeśli mechanik wziął numer zaworka odczytując go z tego zamontowanego to pewnie już tam ktoś grzebał. Bo fabrycznie numer powinien zaczynać się od 8E....
-
Wycięcie katalizatora w A4 B7 2.0TDI
Pozytywny może być taki, że mniej przeszkód na drodze spalin tym lepiej dla silnika i jego mocy. To tak ogólnie. Negatwyne? no cóż bez powodu katalizatora nie montowali. Po drugie, może się odezwać jakiś błąd, nie wiem jak to jest w nowszych autach ale może coś być. Kolejna rzecz.... jak zaczną (a już niedługo zaczną) się czepiać na stacjach kontroli pojazdów to się zrobi wesoło wszelkim wycinaczom....