Treść opublikowana przez prezesik18
-
Halogeny zintegrowane z lampami przedlift
Zapewne miałeś wymieniane lampy z przodu. Oryginalnie miałeś lampy firmy Valeo które nie miały świateł przeciwmgłowych, aktualnie masz Bosch które mają światła przeciwmgłowe. Jeśli to się zgadza to nie masz zrobionej instalacji do podpięcia przeciwmgłowych. Musisz kupić przełącznik, przekaźnik, kilka metrów przewodu i poskładać to do kupy.
-
Spotkania na drodze
Prawdopodobnie a4 mojego koleżki z Koszalina - sprzedana rok temu. Nowego właściciela nie ma chyba na forum.
-
Oświetlenie miga
Sprawdź czy pompka centralnego jest sucha, popraw luty na płytce pcb bo to prawdopodobnie przez to.
-
Problem z podświetleniem zegarów! Pomóżcie :)
Moduł świateł robi zapewne zamieszanie, podświetlanie przycisków w konsoli, schowka oraz tarcz licznika pojawia się w momencie włączenia świateł pozycyjnych. Na początek sprawdź czy bezpiecznik nr5 jest sprawny. W następnej kolejności sprawdź czy na pinie w który wchodzi ten bezpiecznik (chyba lewy z tego co kojarzę, ale sprawdź oba) pojawia się +12V po włączeniu świateł postojowych - jeśli na żadnym pinie nie ma to na 99% problem robi automat od świateł (lub przepalony przewód itp). Jeśli nie ma tego napięcia to podaj na któryś pin z tych które mierzyłeś +12V i oświetlenie powinno się zapalić bez problemu. Ewentualnie możesz sprawdzić we wtyczce licznika - niebieska wtyczka licznika, pin 19 wtyczki odpowiada za podświetlenie deski.
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
Jak zrobić żeby się świeciła kontrolka świateł postojowych w liczniku z pierwszego lifta z fisem? Kwestia kodowania czy trzeba dorzucić na któryś pin napięcie? Wystarczy na pin 15 zielonej kostki podać napięcie +12V po włączeniu świateł postojowych a kontrolka zacznie działać. Wymiana licznika audi a4 1996r bez FIS na licznik z FISem po Iszym lifcie 1998r: http://hostuje.net/file.php?id=218a261d0ea135d53c49ee6e790c3ad5 można umieścić w pierwszym poście
-
Czy felga 15 na zacisk 280mm
15" wejdzie bez problemu. Gdybyś miał hamulce 312mm to musiałbyś mieć już 16"
-
Spotkania na drodze
Też jestem bardzo ciekaw kto to taki To Ty?
-
Awaria wyświetlacza Audi A4 B5
Może masz wyłączony wyświetlacz? Spróbuj przytrzymać przycisk RESET i zobacz czy się włączy.
-
Spotkania na drodze
Pozdro dla kierowcy szarego a4 b6 avant na blachach EOP widzianego dziś pod aqua parkiem w Koszalinie, zdaje mi się że widziałem również to auto kilka dni temu w Kołobrzegu
- ABS i airbag
-
Fis i manetka
trzecia jest koloru czerwonego i znajduje się kilka cm od kostki koloru zielonego.
-
ABS i airbag
Skasować błędy i obserwować czy się znów pojawią. Jeśli tak to przeczyścić czujniki, ewentualnie też pierscień abs który jest wewnątrz tarczy.
-
Co to za przewody?
miałeś zmienianą konsolę na poliftową? W poliftowej konsoli nie ma tego elementu. Wydaje mi się że to jest od jakiegoś czujnika powietrza który znajduję się obok climatronica.
-
KOSTKA STACYJKI - wymiana, fotostory, manual, zdjęcia.
możliwe że pękła i już dobrze nie styka.
-
Ceny paliwa marzec 2026
W moich okolicach gaz już po 1,92zł
-
Dziwne syczenie podczas przyśpieszania
Czy to nie jest syczenie jak na tych filmikach? Walczę z tym u ojca w pasku b5 AFN i nie mogę dojść co to jest
-
Wymiana kierownicy czteroramiennej na poliftową
Mała poliftowa taśmą pasuje pod przełączniki przedliftowej pod warunkiem że z taśmy wyłamiesz 2 zatrzaski.
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
Opis sprawdzę na kompie za godzinę. Na telefonie nie mogę tego pobrać. Podłączyłem licznik w aucie, podświetlenie włącza się wraz z włączeniem zapłonu - jest to kwestia zmiany kodowania czy pomyliłem kabelki? Dodam że na wyłączonym zapłonie, przełącznik świateł jest ustawiony na pozycyjne to podświetla licznik. Druga sprawa czy wystarczy zmienić kodowanie żeby licznik prawidłowo wskazywał obroty?
-
Światła Depo, problem z przełączaniem
nie są potrzebne spryski ani przetwornice. Sprawdź też bezpieczniki, chodź wątpliwe aby wszystkie naraz się spaliły.
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
Witam, właśnie robię do siebie przejściówkę z licznika przedliftowego(1996r, kostka niebieska 26pin i żółta 26pin) na licznik po pierwszym lifcie z FIS (kostka niebieska 32pin, zielona 32pin, czerwona 20pin). Nie znalazłem rozpiski dla takiej zmiany zegarów, także musiałem sam trochę się pogłowić. Niestety nie do końca wszystko rozszyfrowałem. Co zrobić z transponder1 i transponder 2? Podpiąć to pod pin24(immobiliser) żółtej kostki? Przewód W, do czego on służy, gdzie podpiąć? Światła obrysowe, to jeśli chodzi o świecącą się kontrolkę świateł postojowych? Prędkościomierz, wyjście 1 oraz 2? Komunikat o czasie postoju?
-
Przekręt na vat
Czyżby przesiadka na b7 jest w planach?
-
Wymiana kierownicy czteroramiennej na poliftową
Ja nie zmieniłem taśmy, pasowała
-
Brak Swiateł drogowych (długich)
Zmień manetkę na inną, to są groszowe sprawy i 30minut roboty. Aby samemu ogarnąć przeczyszczenie styku od świateł drogowych w manetce trzeba mieć nieco zdolności manualnych i cierpliwości, także jeśli nie czujesz się na siłach to wydaj te 30-50zł na drugą manetkę. Jak naprawić manetkę znajdziesz temat w dziale "warsztat a4 b5".
-
Zmiana tunelu z PRZEDLIFT na POLIFT
Walczyłem dzisiaj ze swapem konsoli u siebie. Dla tych którzy mają klimatronik podświetlany żarówkami (czyli 1995 i 1996r) i zmieniają na klimatronik po II lifcie: 1. z beżowej kostki wyciągnąć przewód szaro-zielony(drugi od lewej) i przekładamy go do małej czarnej kostki pod pin 1 od lewej(patrząc na numerację pinów w kostce jest to pin nr7). Przewód szaro-niebieski przekładamy do beżowej kostki gdzie wyciągnęliśmy przewód szaro-zielony. 2. w małej czarnej kostce pod pin 2(a patrząc na numerację pinów w kostce, jest to pin6) od lewej podłączamy +12V po włączeniu świateł postojowych(do lepszego podświetlenia wyświetlacza) najlepiej podpiąć się pod przewód niebiesko-szary(będzie wtedy możliwość regulacji natężenia oświetlenia) 3. w małej czarnej kostce z pinu nr4 wypinamy przewód (kolor brązowy) U mnie po tej operacji podświetlenie klimatronika działa prawidłowo.
-
Ceny paliwa marzec 2026
Niestety ale ceny poszły w górę, jeszcze 3 tygodnie temu w Ustroniu Morskim tankowałem po 1,66zł, teraz 1,85zł