Treść opublikowana przez Norbas
-
A2 2004. Z Zetorka na Traktorka, 1.4 TDI 90KM. Sprzedany.
No kolor super ale i robota również ? btw nie ma to jak spokojny urlop przy aucie ?
-
Montaż i działanie przedniej szyby podgrzewanej
Pany jaki kod ma podgrzewana przednia szyba ?
-
[B7 BRB] Oberwany DPF
Może się częściej wypalać
-
Simply Clean Wagon 3.0 TDI V6 Quattro by FroS-t
W aso mało kto wymienia rozrząd w 3.0... Ogólnie ślizgi są z takiego materiału, że tak czy siak po jakimś czasie się zużyją, łańcuch również się wyciąga to samo w moto... całe zycie nie przejedzie na jednym... jednym zacznie się odzywać przy 200 innym po 300... im częściej i lepszy olej wymieniasz tym lepiej. Każdy do tematu wymiany łańcuchów podchodzi innaczej... jeden wymieni dwa a drugi wyciągnie auto na stół i wymieni wsszystkie aby już potem to tego nie zaglądać I zdaża się w 3.0, że rozrząd przeskakuje ale to już osoba użytkująca musi trochę na grzechotniku pojezdzic Pomimo tego i innych spraw w tym silniku i tak według mnie jest bardzo fajny nie ma silników, które się nie psują i nie nie kosztują sporo w naprawach prosty 1.9tdi też może się wysrać i pociągnąć po kieszeni Kupując 3.0 ludzie muszą się liczyć z większymi kosztami utrzymania i tyle. Niedługo 3.0 bedzie niestety opisywane jak 2.5, które jest słabo zbudowane i obsługa kosztuje majątek. B.T.W Bardzo fajne moto miałes, szczególnie fajerek mega, sam choruję na takiego. Pozatym graty córeczki ?
-
[B7 BRB] Oberwany DPF
Może puscic od zewnątrz... może zrobić nawet dwa Co do wyciągnięcia depa to troszkę trzeba się nagimnastykować i pomęczyć Podnośnik wskazany, do tego trzeba półoś poluzować od strony skrzyni/ osłone przegubu wewnętrznego, tłumik drgań rury wydechowej, czujniki, przewody cisnienia spalin, klamra łącząca i 3 nakrętki przy turbo. Jak będziesz robił to sam i nie masz pistoletu indukcyjnego to nie rozłaczaj rury z siateczką, która łączy się z depem 3-a śrubami bo zerwiesz gwint na depie. Wtedy trzeba rozwiercać szpiki, nagrzac porządnie i wybić....
-
[TDI PD] Jak poznać czy auto ma DPF ?
JAk był dokładany/ czy po wyjsciu z fabryki ?
-
Audi A4 B8 AVANT COMPETITION PLUS CAHA 201KM 428Nm 20" RS6 II
Zmiany... Lubie to zobaczymy czy choroba ustąpi i obejdzie się bez modzenia...
-
[B7 BRB] Oberwany DPF
Ściągaj i spawaj. Spaw ori jest od srodka i tak słaby, że przy wypalaniu depa temp. , która tam panuje jest tak wysoka, żę po jakimś czasie gdzieś puszcza. Im szybciej ogarniesz tym mniej problemów ... jak spaw pusci spaw to auto bedzie wypalało depa co chwile bo czujnik różnicy ciśnieni będzie podawał błędne dane niech Ci zrobią ładny porządny spaw od zewnetrznej strony flanszy. Tyle, że z wyczuciem bo jak zrobią za gruby spaw to nakrętki nie będą dochodzić do końca
-
Jaki to rodzaj skrzyni
W przedlifcie od 2005 był tez pakowany s-tronic DQ250 z mokrym sprzęgłem i 6-a biegami. Silniki 1.9tdi i 2.0 tdi na bank je miały Jak masz KCU na wlepce to tak jest
-
Red Sportback 2.0TQ
Ori to kant d... mogli użyć mocniejszy diod. W nocy minimalnie widać na klamce ze coś się swieci w b7 prawie w ogóle tego nie widać
-
Red Sportback 2.0TQ
Wychodziło w pakiecie światło z kodem qq1 jak masz qq0 to nie masz klamek, podświetlenia w nogach, drzwiach, dwóch diod w łapce, w daszkach, podświetlenia wizytowniki i kubka no i brak oświetlenia pokręteł nawiewu
-
Red Sportback 2.0TQ
-
A4 B7 2.0TFSI QUATTRO TIPTRONIC 2007
Graty fury niechaj się sprawuje jak należy. Kolorek fajny dla mnie jeden lepszy w b7. Zmieniaj olej w tipie i odrazu wymień w dyfrze według mnie konwerter w tipie zabiera z 20km. Różnica po między manualem a automatem jest wiec można by pomyśleć nad programem powodzenia
-
A2 2004. Z Zetorka na Traktorka, 1.4 TDI 90KM. Sprzedany.
Jest profi robota ?
-
Red Sportback 2.0TQ
Dzisiaj szybka wymiana zamka pasażera bo sobie leciał w kuliki. Dodatkowo wleciały ledy w DRL ? jebance tak świeciły ze trzeba było ściemnić i to sporo ? zapomniałbym jeszcze sprawdzanie co się dzieje za nadkolami.... no cóż przez 12 lat nazbierało się z ponad 2 kilo mokrego piaseczku ?? jak będzie jakiś wolniejszy weekend to trzeba będzie pościągać koła i zrobić jak należy
-
Black Avant S-line Plus Quattro Engine Porsche Macan 3.0 V6 S Diesel
Od czego ta glowica? Masz kopyta do niej co trzymają wałek ?
-
A2 2004. Z Zetorka na Traktorka, 1.4 TDI 90KM. Sprzedany.
No i pięknie Ja bym jeszcze tam widział grill na czarno plus nakładki lusterek, rownież na czarno
-
Regeneracja pomp olejowych w silnikach 2.0 TDI Audi VW Seat Skoda
Hej, BPW ma napęd na koła zębate czy łańcuch ? Ponadto mysle nad autem, w którem sprzedajacy mowi, ze "ołówek" został wymieniony... warto ? Oczywiscie po zakupie pompa do regeneracji ale zanim dojadę muszę zrobić 500km silnik nakulane 160kkm. Pozdrówki
-
Audi RS4 Avant 2.9 TFSI Glacier white - odebrana
PS: koles chyba ma cisnienie ze sprzedażą bo cena spada w szybkim tempie ...
-
Audi RS4 Avant 2.9 TFSI Glacier white - odebrana
I tak jest lepiej jak w Dani...
-
Audi A5 8T Sportback Pakiet "S5" Competition Plus,CAHA,9j 19" et 33 ORI ROTOR,POLIFT,3G+SIM,B&O
No pięknie to wyszło, brawo sam to skladałes ? Sporo Cię wyszła ta zmiana ?
-
Audi RS4 Avant 2.9 TFSI Glacier white - odebrana
Dlatego mi wpadło w oko
-
[BRB+]Srebrny Resorak/S-line/Koło 19"/Eibach Sportline/Hebel320-288mm/Tunel USA/Bose/Kiera B8.5/153KM<>330Nm/
Po głowie chodzi sporo pomysłów... może nowsze a4 ? Sam jeszcze nie wiem... przeglądam ogłoszenia ale nic ciekawego na razie nie widzę ?
-
[BRB+]Srebrny Resorak/S-line/Koło 19"/Eibach Sportline/Hebel320-288mm/Tunel USA/Bose/Kiera B8.5/153KM<>330Nm/
No to co... przygoda z moim B7 zakończona. Auto rozebrane z grubszych gratów i poszło do nowego, mam nadzieje jeszcze lepszego opiekuna. Ręka zadrżała przy podpisaniu umowy i przykro się patrzyło na odjeżdżające auto. Cóz, takie życie i idziemy dalej. Pozdrowki
-
Audi RS5 Sportback 2.9 Bi-Turbo TFSI 450ps 600nm Nogaro Blue
Technologia jak i ulepszenia dotyczące oleju nie zmieniła się od xx lat... natomiast sprzedaż i „podkradanie” klienta pnie sie do góry ile się da do tego dochodzą ekolodzy. Oleje tracą wartości powyżej 7kkm ... temperatura etc. robi swoje i żaden olej nie będzie miał takich samych parametrów smarnych przy 10, 15 czy 30kkm... ekologia nakazuje wymieniać olej co 30 bo zmniejsza się stopień utylizacji danego produktu. Koncernom to na rękę bo powyżej 100kkm zazwyczaj maja auta pogwarancyjne na których się zarabia. Tym co się nie uda przejechać 100kkm mówi się trudno ale mimo wszystko w jakiejs części maja to wliczone w koszta. Można powiedzieć, ze ekolodzy i koncerny motoryzacyjne przybijają sobie piątki od czasu kiedy zaczela wchodzić era wymiany oleju co 15/30kkm. Jak się nie mylę w ciężarówkach są jeszcze większe interwały Silnik nowy jak i po remoncie potrzebuje nowej oliwy po dłuższej chwili aby go „opłukać” Każdy z nas sam zadecyduje kiedy chce wymienić olej Kiedys na materiałoznawstwie rozmawialiśmy z dr. który mówił, ze bez problemu można stworzyć silnik doskonały w przyziemnych pieniądzach... ale po co? Kto na tym się dorobi... zreszta stare motory mercedesa czy nawet audi raczej przez przypadek tego dokonały a potem miały kryzys serwisowy Post pokojowy bez spinki Ps. Kosmita graty fury. Kolor moim zdaniem czysta dziesiątka. Bezawaryjnosci ?