Treść opublikowana przez OLO_GDA
-
[B7 BPW] MyOwn, MyLove ;)
widzocznie coafajacym liczniki sie sumy kontrolne zgadzaja przy tym przebiegu :gwizdanie: :gwizdanie: :gwizdanie: :polew:
-
Spoty 3M - Parking podziemny sektor B10 - CH Matarnia
mocno sie nie zogdze. bo co innego przespieszanie i szybk a jazda. a co innego jazda przez iles kilometrow pod pelnym obicazenie. to po prostu zabija turbine, wystarczy popatrzec jak temperatura oleju sszaleje... a do tego 3.0tdi ma eketroniczny sterownik przykrecony do goracej strony turba wiec na pewno to nie jst madre... a Tomeks kreci z tym vagowaniem. sam pisał mi PW czy da sie zmienic kodowaniem a4 w a6 bo ponoc taki piracki soft gdzies trafil wczesniej jak przekodowal audi 80 zielony sedan na czarna b7ke....
-
Spoty 3M - Parking podziemny sektor B10 - CH Matarnia
a ja mysle ze nic dobrego dla turbiny nie wynika takiej jazdy
-
[B6 AVF] CHIP- grupowy w mazowieckim. U słynnego Mistrza Rogala.
a jakos tak po polsku???
-
[B7 BKN] Mironowóz cz.III - 3.0tdiQ - najbogatsza wersja
potwierdzam. nawet zakldalem sie ze sprzedawca w salonie BMW bo tez chcial mi wmowic ze byly 3.0 na pompowtryskach... ale o 335D nie chcial sie skubany zalozyc :polew: 3.0TDI bylo pierwszym silnikiem CR od audi i od pierwszego egzemplarza mialo common rail. nie ma innej opcji.
-
[ALL B7] Audi Navigation bez Plus
kolego RNSa wkladasz bez zadnych przerobek w miejsce tej NAVi. wyciagasz tamta wkladasz RNSa za ktorego dasz nieduzo wiecej niz za oryginalne plytki do swojej wiec sie nie zastanawiaj tylko zmieniaj navi na kolorowa ;]
-
[B5 ABC] Dexron 3 a Esso LT 71141 do tiptronika
tia. to w koncu tym samym czy nie tym samym bo innego producenta :gwizdanie: :gwizdanie: zrobisz jak uwazasz. ja bym nie lał dextrona tylko ESOO , ktore naprawde jest tym samym olejem ktory masz w skrzyni (to nie jest olej o takich samych parametrach, tylko TEN sam bo w ASO sprzedaja ESSO tylko w butelkach audi). pamietaj ze podczas wymiany nie zleja calego oleju tylko jakies 70 %. reszta zostaje Twojego starego. oni Cie beda zapewniac ze te dwa oleje sa ze soba mieszalne a jak Ci skrzynia padnie to powiedza ze to przypadek. ciekawy warsztat sobie wybrales... nie mozna ze swoim olejem :polew:
-
Tworzymy spis niekorzystnych zapisów w umowach AC
poczytaj troche o tym bo pare wyrokow juz zapadlo i to zawsze na korzysc ubezpieczalni. to nie jest Pani w ubezpieczalni tylko zapis z warunkow ubezpiecznia. na ktory sie godzisz podpisujac polise AC. i nie chodzi o zanizenie akcyzy, bo to trudno udowodnic ale o sytuacje kiedy np kupujesz auto w komisie niemieckim , dostajesz fakture na pelna kwote , a jak to czesto bywa wyrzucasz ja i w urzedzie pokazujesz inna, podrobiona. swego czasu 90% ludzi tak robilo i jest to do udowodnienia... bo w komisie maj akopie. zreszta jest duzo wiecej mozliwosci uznania auta za "nielegalnie wprowadzony". ja tego nie wymyslilem. to jest realny problem i nalezy unikac tego zapisu w AC jezeli nie sprowadzalo sie samemu auta i nie ma sie 100% pewnosci ze wszystko bylo jak nalezy. aha, sady jasno odniosly sie do tego ze oszustwo na akcyzie jest przestepstwem. wiec auto jest jak najbardziej NIELEGALNIE wprowadzone w polski obszar celny. i doplata po fakcie nie zmieni tego ze nie dostaniesz ani grosza.
-
[B5 ABC] Dexron 3 a Esso LT 71141 do tiptronika
nie , nie jest. ESSO ktore podales to dokladnie ten sam olej co w ASO, tylko w innej butelce. dextron zawsze sie poleca do Tiptronica, ale z tego co wiem to oni sami sie polecaja nie lalbym dextrona jezeli praktycznie w tej samej cenie masz odpowiedni olej - czyli ESSO
-
[B5 AFB] Problemy z tiptronikiem
czym prededzej ktos madry musi podlaczycdo VAGa. jak nie bedzie bledow to trzeba obserwowac w odczytach co sie dzieje w skrzyni kiedy sie tak zachowuje. fachowiec powiniene dac rade ocenic czym to spowodowane ...
-
Spoty 3M - Parking podziemny sektor B10 - CH Matarnia
ja tam pare razy kupowalem i zawsze cos pomylili . jezdzenie i wymienianie zniechecilo mnie do takich oszczednosci ;];]
-
[B5 AJM] Tiptronic długie przełożenia na zimnym silniku.
zmień warsztat :gwizdanie:
-
[ALL] Spadający z dachu śnieg uszkodził mi auto
ci kolesie by sobie poradzili bez lakiernika yellow roof damage
-
[B6 AVF] CHIP- grupowy w mazowieckim. U słynnego Mistrza Rogala.
gdyby lista byla otwarta to by nie bylo grupowe chipowanie , tylko rabat dla tych co znajda nasze forum a to nie o to przeciez chodzi ... :gwizdanie:
-
Regeneracja rączek drzwi
a do tylnego . to juz jasne.. ale tez srpawdzlem w Gajosie wczoraj i bylo 40 hehe... inflacja i tak uwazam ze najlepiej sprawdzic numer poprzez zdemontowanie swoich uchwytow... roznie to bywa.
-
Regeneracja rączek drzwi
z tego co ogladalem w ETCE to nie potrzeba RĄCZEK, tylko ich wypelnienie. spojrz na zdjecia w pierwszym poscie . rączka to zapewne ten element ktory jest z miekkiego tworzywa. a tu chodzi o odnowienie tego elementu ktory ma przyciski w sobie. tak chodzi o tą samą częśc czyli jak to nazwałeś wypełnienie uchwytu numery które podałem dotyczą odnowionych elementów które są tematem wątku cena zostaje bez zmain 71 i 47 zł za przód hmm.. nie mam przed soba ETKI teraz , ale jak to sie ma do tych numerow ktore ja podalem? i tam cena byla taka jak Bieniek mowi.. sprawdze wieczorem.. AHA, a po VIN nie sprawdze niestety. ale na bank ktos Ci to sprawdzi...
-
[B6/B7] Tiptronik 5hp19 a tiptronik typu JAX -chyba,pytanie ?
ciekawe masz zrodlo wiedzy ... Allegro znajdz jakiekolwiek inne zrodlo o cudownym montazu dsg w b7 to pogadamy. to jest bzdura, bo S-tronic wystepuje dopeiro w b8 , a ten egzemplarz ma na pewno multi (ale nawet nie chce mi sie czytac za duzo bo to juz po raz 10 ktos usiluje wmowic ze ma jedyne w swoim rodzaju auto) w b7 NIE MA I NIE BYLO i zapewne nie bedzie SKRZYNI DSG. nawet jak 100 hadlarzy z allegro bedzie twierdzic inaczej... bylo multi (przy napedzie FWD ) i TIP przy quattro. jezeli nie wierzysz to trudno , szkoda juz sie powtarzac. poczytaj troche forum , jest duzo o tym wszystkim. EDIT. a ten w ogloszeniu to NAWET MA STEPTRONIC :polew: no widac ze ma ktos pojecie.........
-
Olej ATF do skrzyni tiptronic [JAX] 6HP19 / 6HP19A 3.0 TDI
nie jest. dlatego ja jezdze na oleju od BMWu. ale mialem skrzynie "na stole" i byla wyczyszczona do zera. moim zdaniem (i to podkreslam zeby ktos potem nie mial pretensji jezeli nie mam racji)nie jest problemem uzycie inengo oleju (w ramach tych 3 ktore sa brane pod uwage ZF6 ZF6+ i ZF8). problemem jest to ze nawet podczas dynamicznej wymiany zostanie Ci troche tego co akurat masz w skrzyni. i chodzi tylko o to zeby oleje po wymieszaniu nie szkodzily , zamiast pomagac... a "fachowcy" z audi nawet nie sa w stanie powiedziec czym byla zalana skrzynia w fabryce. albo co jeszcze gorsze, mowia z przekonaniem takie glupoty ze strach im uwierzyc...
-
Olej ATF do skrzyni tiptronic [JAX] 6HP19 / 6HP19A 3.0 TDI
ja ufam temu co czytam na stronie ZF'a. gdyby to bylo tkaie proste to bysmy wszyscy nie mieli takich rozterek. na szczescie jak juz pisalem ten problem mnie nie dotyczy :gwizdanie: a te linki juz były wrzucane. wynika z nich tylko tyle ze ktos uwaza ze tak mozna... dla mnie to za malo wiarygodne. glownie chodzi mi o mieszalnosc tych roznych odmian oleju...
-
[B6/B7] Tiptronik 5hp19 a tiptronik typu JAX -chyba,pytanie ?
bardzo ciekawe zwlaszcza ze w B7 NIE BYŁO zadnego DSG w ogloszeniach to ludzie pisza takie rzeczy ze nie ma sie co tym sugerowac. polowa ludzi nie odroznia skrzyni multi od DSG. ba, nawet czasami Ci co jezdza nie wiedza co maja. jak pare razy bylo widac na forum. wiec to b6 to pewnie bylo multi i skrzynie ktos wymienil na multi z b7. raczej sredni wyczyn.... a wracajac do sedna sprawy to kolega tez nie wie za bardzo na co chce wymieniac. bo to nie skrzynia typu JAX tylko skrzynia 6HP19A , a JAX to tylko symbol wersji, i taka po prostu jest w naszych a4 3.0tdi. chodzi glownie o odroznianie skrzyn pod wzgledem roznic w przelozeniach. Twoja 5hp19 tez ma trzy literowy symbol. dalej twierdze ze to ciezki temat i nieuzasadniony...
-
Olej ATF do skrzyni tiptronic [JAX] 6HP19 / 6HP19A 3.0 TDI
nawet w aukcji masz napisane : za wyjątkiem 6 HP26A61 w pojazdach z AUDI W12 (tylko oryginalne VW G055162A2 niebieskie) oraz 6HP19X dla AUDI Q7, 6HP19A, 6HP28AF (tylko oryginalne VW G060162A2 zielone). a nasze skrzynie to wlasnie z literka A , wiec dalej nic nie wiadomo.
-
Regeneracja rączek drzwi
z tego co ogladalem w ETCE to nie potrzeba RĄCZEK, tylko ich wypelnienie. spojrz na zdjecia w pierwszym poscie . rączka to zapewne ten element ktory jest z miekkiego tworzywa. a tu chodzi o odnowienie tego elementu ktory ma przyciski w sobie.
-
[ALL B5] Wymiana oleju w automatycznej skrzyni biegów
identyczny olej mozna kupic poza ASO i zaplacic mniej niz polowe tego.
-
Regeneracja rączek drzwi
najlepiej bedzie jak rozkrecisz swoje drzwi i spiszesz numer ze swojej czesci bo jest kilka odmian, zaleznych od sterowania szybami. ale generalnie numer jest taki : 8E0868393 i potem rozne literki zaleznie od wersji. ale widac ze koszt ponizej 40 zeta, wiec nieduzo weicej niz farba
-
Spoty 3M - Parking podziemny sektor B10 - CH Matarnia
Amatorsko :?: :bicz3: Czysty "profeszynal" nalezy zwrocic uwage ze wlasciciel przez wstawienie tych lamp conajmniej podwoil wartosc auta ;];] Też o tym pomyślalem. juz sobie nie dodawaj :polew: