Treść opublikowana przez lukaszr
-
[B5 AFN] Gdzie można sprawdzić kąt wtrysku w Olsztynie
Ciekawe jak to stwierdził tak od razu bez dynamicznego sprawdzenia - no chyba, że się nie znam. Z tego co pamiętam to statyczny kąt wtrysku powinien być w granicach 49-54, a dawka dla Twojego silnika powinna być optymalnie 3,0 mg/H. Co do ceny to nie wiem czy to dużo czy mało, bo nie wiem jakie są koszty tych uszczelek.
-
[B7 BRE] Jakie są możliwości zainstalowania nawigacji?
Dokładnie - zapraszamy na spociki do nas, a tam wszystkie się dowiesz, zobaczysz, dotkniesz. Więcej info tutaj: http://www.a4-klub.pl/smf/index.php/topic,45.0.html
-
[B5 ADR] jak wlączyc dodatkowe funkcje wyswietlacza klimatronik
Myślę, że te linki wszystko wyjaśniają. Zamykam.
-
SPOTY WARSZAWSKIE - każdy wtorek g. 19:00.
Spoko, nie ma problemu
-
[ALL] Wybór anteny do CB-Radia
Sirio ML-145 - bardzo dobra antenka, która naprawdę się sprawdza z każdym radyjkiem.
-
[B5 AFN] Problem z sterownikiem silnika
Gdzie one są ??
-
SPOTY WARSZAWSKIE - każdy wtorek g. 19:00.
Tak sobie rozplanuj żeby zabrać ode mnie graty
-
Nowicjusz - wątek powitalny
Witamy i zapraszamy na spociki w W-wie: http://www.a4-klub.pl/smf/index.php/topic,45.0.html na pewno przed zakupem dowiesz się wiele ciekawych rzeczy i może unikniesz popełnienia jakiegoś błędu - naprawdę warto, bo sam tak zrobiłem przed zakupem.
-
[B5 ADR] Prosba o analize logow
Chodzi o to, że pewne błędy mogą być w pamięci od bardzo długiego czasu, bo ktoś ich wcześniej nie wykasował i teraz nie mają żadnego znaczenia - dlatego zapisujesz sobie je, a potem kasujesz i patrzysz, które błędy się znowu pojawiają. To co zostanie wklej na forum i wtedy będzie sens tłumaczyć co jest co.
-
[B5 AHU] Czyszczenie zaworu recylkulacji spalin
Tu masz jak to zrobić: http://www.a4-klub.pl/smf/index.php/topic,9455.0.html A założenie uszczelki i oringu jest z tego co pamiętam bez różnicy - zresztą nawet gdyby była to byłoby to jakoś oznaczone i odwrotnie być nie włożył.
-
[B5 ADR] Prosba o analize logow
A próbowałeś to wykasować i zobaczyć co z tego zostanie, a co zniknie ??? Może część z nich, a może wszystkie są stare jakieś i wystarczy je wykasować.
-
[B6 AVF] Zwykłe lampy-->xenon-pytanie
A czy tak ciężko jest wejść w wyszukiwarkę i poszukać po hasłach typu: wymiana lamp, zamiana xenon lub innych słowach kluczach ?? Tam znajdziesz sporo informacji. edit by pre_pl:
-
[B5 AHU] Sprężarka klimatyzacji - czy pasuje?
Wg ETKI jest to rzeczywiście sprężarka do silnika 2.5 TDI i raczej pasować nie będzie, bo nawet jej budowa jest inna (rysunki w ETCE). Do Twojego jest 4B0 260 805 D lub F lub M.
-
[B5 AFN] Problem z sterownikiem silnika
Zadaje tyle ECU, ale z jakiegoś powodu turbina dmucha mocniej. Może być tak, że po regeneracji coś zostało niedokładnie złożone i się sypie. Trzeba by było sprawdzić co i jak. Poza tym co Ty masz za mechanika, który wypuścił auto po regeneracji turbiny z takim babolem ?? - czy ten kto wyjmował i montował turbinę robił jej regenerację ?? Jeżeli tak to reklamuj to jak najszybciej i trzymaj się z daleka od takich mechaników. Jedyne co możesz zrobić to pełne logi wg tego schematu żebyśmy mogli coś powiedzieć więcej niż zostało już napisane: http://www.a4-klub.pl/smf/index.php/topic,18478.0.html
-
SPOTY WARSZAWSKIE - każdy wtorek g. 19:00.
Jest dobry, co tu gadać - już wiele osób z moich znajomych jest zadowolonych i ja sam też (2 raz). Wczoraj tylko potwierdziłem tą tezę widząc montaż z innego zakładu niby tego samego tylko trochę taniej - tam tylko nie jestem jednak do końca pewien czy to co zostało zamontowane "taniej" to jest to co miało być.
-
[B5 1Z] Czy termostat może się sam naprawić ?
To, że jest 90 stopni to nie znaczy, że jak będzie mróz to będzie ok. Termostat kosztuje około 100 zł z uszczelką + płyn do chłodnic (G12). Termostat do Twojego silnika z tego co podaje ETKA ma numer: 044 121 113. Wymieniaj i nawet się nad tym nie zastanawiaj - przy tych silnikach ważne jest żeby trzymały odpowiednią temperaturę.
-
[B5 1Z] Doprowadzenie Autka Do Porządku: Analiza Logów STAT + DYN
Nie denerwuj się - spokojnie. Nikt się nie czepia przepływki tylko kolega pytał to dostał odpowiedź. O N75 też jest napisane i zostało to zauważone. Każdy patrzy, tylko patrzenie na te logi może przyprawić o zawrót głowy. Widać, że nie pompuje i N75 jakby się zablokował - trzeba podmienić, zrobić logi i tyle - sam to napisałem potwierdzając słowa innych.
-
[B5 AFN] Kontrolka swiec mryga po podpieciu vaga w BS
Spokojnie, może a4wroc nie wiedział. Teraz już wie, ze wchodząc w Basic Setting kontrolka mruga, silnik inaczej pracuje i TAK MA BYĆ i ma nic nie ruszać tylko robić logi. Po przejściu z powrotem do MB wszystko wraca do normy. Myślę, że EOT - zamykam.
-
[B5 AFN] Proszę o analizę logów
Ale tu raczej przepływka tnie dawki.
-
[B5 AFN] Proszę o analizę logów
Jest lepiej, ale albo mam złe oko, albo ta przepływka powolutku, pocichutku będzie za jakiś czas do wymiany.
-
[A6, 2002r.] Jakie halogeny kupić? Oryginalne Audi czy Hella ?
Tak, Valeo robi czy robiło dla Audi - moje bi-xenony są opatrzone ich logiem.
-
[1,9 TDI B5] Nietypowe błędy VAG podczas zakupu - PILNA SPRAWA WAGI PAŃSTWOWEJ
I całe szczęście, bo już chciałem powiedzieć żebyś na szybko nic nie robił i dał sobie spokój jak coś jest nie tak. Skoro sprawa zakończona to zamykam.
-
[B5 1Z] Doprowadzenie Autka Do Porządku: Analiza Logów STAT + DYN
Miałeś je widocznie zabrudzone więc na pewno powinna być poprawa - m.in. w przepływce. Powinieneś to znaleźć, a jak nie to to poszukaj czegoś innego. W Krakowie masz INTER CARS - tam to na pewno kupisz, bo sam też tam kupuję. Ma sens - pierwszy objaw to ładniejsza praca na jałowym. A to w TDI jest przepustnica ?? Najpierw zrób wszystko co napisałem ja i inni - przeczyść co trzeba i wtedy zrób jeszcze raz PORZĄDNIE logi. Jeżeli sam nie potrafisz to poproś kogoś z klubu kto mieszka blisko Ciebie i się na tym zna. Wrzuć to ŁADNIE na forum i będziemy dalej patrzeć.
-
[B5 1Z] Doprowadzenie Autka Do Porządku: Analiza Logów STAT + DYN
np. CRC AIR SENSOR CLEANER - to do przepływki CRC CARBURETTOR CLEANER 300ml preparat czyszczący do gaźnika i układów wtryskowych - to do EGR - kolega czyścił mówił, że super czyści.
-
[B5 AFN] Gdzie można sprawdzić kąt wtrysku w Olsztynie
Nikt nie proponuje przecież mechanika - to, jak ktoś to ostatnio powiedział - "ostateczna ostateczność"