Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Tommy Gun

Pasjonat
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez Tommy Gun

  1. Zrobić adaptację immo - minuta roboty i sprawdzić dawkę paliwa. Ma jedną literkę i jest w czarnej obudowie - 8 bitowy.
  2. dokładnie , a komp 8 bit to lipa jes,wiem ,mialem na chipsie testowalem ,zmiana na 16bit i jest dobrze Coś w tym jest speckom, bo ja również miałem ten sam problem po wyczyszczeniu nastawnika. Założyłem na jakiś czas 16 bit od afn'a i szarpanie ustało...
  3. Patrząc na dynamiczny 011, mam wrażenie że turbo u Ciebie późno wstaje. Ten log jest bardzo podobny do mojego, wysterowanie n75 też jest jakieś kulawe. Ostatnio wymieniłem N75 i turbo zaczęło wreszcie dmuchać jak należy. Nie podmieniaj n75 z n18 bo to jest gówno warte, tylko najlepiej na 100% sprawny i wtedy zaloguj 011 dyn. Można skorygować dawkę paliwa na 3,8 bo teraz jest troszkę za mała 5,2 (im większa wartość tym mniej paliwa dostaje). Patrząc na korekcje nie powinien dymić na 3,8 ale wszystko jest do sprawdzenia. Auto będzie nieco żwawsze. Jeżeli Egr nie daje Ci spokoju to kup środek do czyszczenia kominków i go wyczyść - na pewno nie zaszkodzi, a jak się rozpędzisz to wyczyść od razu kolektor ssący. Ostatnio czyściłem takowy w passacie b5 z 2000r. Była tam czarna magia, magulo połączone z olejem i po wyszorowaniu jest lepiej w kwestii dynamiki. Czyszczenie przepływki sobie odpuść bo uśmiercisz ją całkowicie. Tutaj niech się wypowie osoba bardziej obeznana w temacie, gdyż nie chcę wprowadzić w błąd.
  4. Ok problem rozwiązany. Otóż źle osadziłem jeden wężyk i nieszczęsny zgiął się do tego stopnia że nie było przepływu. Wypiąłem, osadziłem od nowa i od razu pojawił się znajomy odgłos. Niepotrzebnie wpierw osadziłem wężyki a później zamocowałem zaworek. Zafundowałem jeszcze turbince kurację oczyszczającą, na krótkim odcinku autostrady pod Rzeszowem, auto rozpędziło się do 190 i nie chciałem więcej gnieść ze względu na mżawkę. Pięknie wkręca się na obroty i jest znacznie lepiej niż przed wymianą N75. Teraz trzeba szybko robić logi i jechać do ciahciaha na programik
  5. Witam, opiszę na szybko co się dzisiaj przydarzyło i poproszę was o poradę. Otóż troszkę temu robiłem komplet logów i w dynamicznym 011 wyszło że turbo strasznie późno wstaje. Kolejna kwestia to fakt iż n75 osiągał wartości wysterowania przy max bucie 54-55%. Zainwestowałem w nowy n75 Pierburga, Made in Germany i dzisiaj go zamontowałem. Podociskałem wszystkie wężyki po czym odpalenie i króciutka przejażdżka - turbo słychać o wiele bardziej. No ale do rzeczy. Ruszyłem w trasę - od razu zauważyłem poprawę dynamiki, turbo ewidentnie wcześniej budzi się do życia. Wszystko fajnie, w pewnym momencie na liczniku 150 i zadyszka.... Mało mnie ch.. jasny nie strzelił. I w ten sympatyczny sposób przejechałem mułem 30 kilometrów, w międzyczasie go zgasiłem ale nie pomogło, ani nie świeciła się kontrolka świec żarowych. Jutro dopiero będę podpinał Vaga, nie mniej mam pewną teorię, czy słuszną sami oceńcie. Nowy n75 rozruszał kierownice na tyle że się zesrały i nie mogą ruszyć... Były już takie przypadki ?? Przed zgaszeniem przygazowałem jeszcze auto ale znajomego syku już nie było...
  6. Kolega z choinki się urwał ?? Jak wół pisze na samej górze
  7. Zasyfiona sprężarka i termostat do wymiany. Skoryguj dawkę paliwa na zalecaną przez pompiarzy z Boscha na 3.6 mg/R
  8. Dzisiaj nie ma pełnych syntetyków. Każdy olej ma w sobie HC. Tylko kwestia czy 20%(nie w tym nic złego, a wręcz jest to wskazane), czy 80%(nie muszę mówić jakie to dziadostwo). Dlatego warto stosować oleje premium takie jak: Motul, Liqui Moly, Millers, Amsoil. Nie stosować z kolei masoowki -tam zawsze jakość jest najniższa. Wysyłane z mojego GT-I9070 za pomocą Tapatalk 2 W takim razie, po obecnej zimie, wracam z Mobila 1 New Life Turbo Diesel 0w40 na Liqui Moly Diesel Synthoil 5w40.
  9. Dokładnie, ja również wlałem 5,5 -->musiałem później bawić się ze strzykawką i rurką. Odessałem prawie 0,5 litra i dopiero był górny stan.
  10. Mam w domu wałki rozrządu z ASO - kosztowały ponad 3700zł, zrobione jest na nich niecałe 10 tys. km gdyż okazało się że silnik nie ma ciśnienia. Są faktury i fabryczna powłoka na krzywkach... Pisz na PW w razie czego
  11. Tak na 100%, może miejsce jest zabrudzone...
  12. Dokładnie, żaden szanujący się złodziej nie przyjdzie z lewarkiem i pniakami drewna, żeby ukraść felgi Podpieprzy całe auto... Mam podjechać do ASO to wywalą te śruby...
  13. Przy ruszaniu rolę amortyzatora pełni też grzybek znajdujący się po środku, tzw. odbijak. Wiele osób wymienia tylko poduszki a zapomina o nim. Rola jest taka że niweluje przemieszczanie silnika przód-tył... Mimo wszystko warto by było, wyjaśnić tę sprawę do końca. Ciekawie czy ktoś brał pod uwagę aktualny soft i czy na przykład po wgraniu virusa szarpanie ustępowało...
  14. Jak dobrze popatrzysz i poświecisz latarką to na bloku silnika będzie wybity kod. Stojąc przodem do auta.
  15. Już wymienione, łącznie z plecionką. W upalne dni było naprawdę nieciekawie.
  16. Witam, niedawno wymieniając heble w pasacie teściów (to potęguję wymiar sprawy) zgubiłem nasadkę/klucz do śrub zabezpieczających. Po prostu wszystko było robione na szybko i najpewniej nasadka została na śrubie i odpadła gdzieś na drodze... Mniejsza z tym, dziadostwo jest o tyle podłe że ma otwór 10 kątny m15 - na początku łudziłem się że nasadka spline rozwiąże problem ale niestety te są 12 kątne i nie mają 15-tek... Czy można gdzieś takie cudo dostać czy zostaje tylko serwis, trochę przesrana sytuacja a trzeba zmienić na zimówki...
  17. O ile dobrze poznałem po zderzaku to widziany wczoraj ślimaczek, między Rzeszowem a Łańcutem po 14-tej
  18. W piątek wymieniam, dam znać jakie wrażenia. ---------- Post dopisany 04-11-2012 at 07:04 ---------- Poprzedni post napisany 30-10-2012 at 08:01 ---------- Już po wymianie - jest o niebo lepiej. Przestało przenosić wibracje na stronę kierowcy i przede wszystkim ustało szarpanie przy ruszaniu. Nie wiem czy to ostatnie ma związek z tym grzybkiem ,a tak wogóle na zdemontowanej poduszce było Corteco Made in Germany 2004. Czy poduszki przypadkiem nie potrzebują czasu na ułożenie - pytam ze zwykłej ciekawości ??
  19. Sowa przytoczę Ci jeszcze jeden przypadek z mojego poprzedniego auta. Nagle pojawił się problem z zapalaniem, czy to zimny czy to ciepły - różnie. Czasem palił od strzała a czasem kręcił bardzo długo. Co się okazało - pęknięta sprężyna przy głowiczce pompy. Jak już wszystkie sposoby zawiodą rozważ i tą kwestię. Gdyby auto nie miało kompresji to w skrajnym przypadku waliłoby niespalonym paliwem, pojawił by się problem z mocą no i też ubytki oleju. Nie miałeś czasem takich przygód że za autem zostawała czarna chmura ??
  20. Ja natomiast skuszę się na ten środek, z racji tego że nigdy nie zawiodłem się na Liqui Moly. Wlałem kiedyś środek do wyciszania popychaczy w 2.5 tdi i jest o wiele ciszej po rozruchu. Tak samo jak nie powiem złego słowa o LM Diesel Additiv czy płukance Engine Flush.
  21. To mi się podoba Czysta prawda
  22. Multimedia, tylko bardzo ale to bardzo uważnie trzeba doczytać szczegóły umowy. Mam 30 mb razem z TV cyfrową za bodajże 100 kilka złotych mc.
  23. Miejscówka w porządku i fajnie gdyby następne zloty tam się odbywały. Gdyby nie czujniki, można by nawet grill elektryczny podłączyć

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.