Treść opublikowana przez Pawelkiwi
-
Kopci na biało
Jak uszkadza się EGR to raczej dymi na czarno i to w sporych ilościach wraz z dodaniem gazu.
-
[BRD 170km]Pływające wolne obroty zimnego silnika+ lekkie dymienie
Typowe szuranie po zmianie biegów? Czy coś innego.
-
Całkowity spadek mocy, kontrolka od silnika Proszę o pomoc
Ja bym się nie zastanawiał. DPF - do wydłubania + zmiana oprogramowania w sterowniku. 12 miesięcy gwarancji = razem 900,00 zł
-
BRD Trzęsie budą
Właśnie typowe dla tych silników jest trzęsienie w fazie dogrzewania. Typowe tzn. źle ustawiony rozrząd.
-
Szarpanie na autostradzie
Jak w diagnostyce nie ma żadnych błędów trzeba jechać z laptokiem na kolanach najlepiej znającego temat kolegi i analizować wartości strategiczne dla tejże usterki.
-
siwy dym !
Awra: Dla głowicy 0,5 litra płynu dolewanego w temp. 20 C do zbiornika wyrównawczego gdzie gorąca ciecz w temp. 90 C wpływa przelewem i jest stale mieszana co na wyjściu reasumując może mieć np. 50 C wierz mi nie ma żadnego wpływu na krzywienie się głowicy. Jak wspomniałem poprzednio nie mówimy o dolaniu cieczy chłodzącej do pustego układu gdy np. silnika zagotował.
-
[BRD] Napęd pompy oleju 2.0 TDI
Ależ problem miska w dół i wszystko widać. Imbus po takim zaglądnięciu i tak masz do wymiany i na tym bym pozostał. Wystarczy.
-
[BLB, BRE, BKD] Demontaż wymiana montaż pompowtryskiwaczy 2.0 tdi 16V
Niewiele da. Lepiej dobry preparat do baku.
-
Szarpanie na autostradzie
Skoro to tylko raz się zdarzyło nie przejmował bym się bardzo. Inaczej gdy sytuacja się powtórzy. Kontrola DPF-a, EGR do weryfikacji ewentualnie logi turbiny. pozdr. Paweł
-
Dziwny dźwięk przy zmianie biegu
A ja będę nadal przy swoim, wybaczcie - turbo do regeneracji.
-
Trzęsie silnikiem podczas gaszenia auta, zepsuta przepustnica.
Klapa gasząca działa. Szukaj przyczyny w poduszkach pod silnikiem ale w/g filmu przynajmniej patrząc z góry nie wynika by się coś działo niepokojącego.
-
Sprawdzenie poziomu oleju
Olej uzupełnia się do poziomu wskazywanego na miarce a nie do danych podanych np. w Autodacie. Podane tam dane są tylko i wyłącznie poglądowe. Nie ma czegoś takiego - "Panie tam ma wejść 4 litry więc tyle wlałem" - masakra. Gdzie Wy ludzie jeździcie ze swoimi autami skoro problemy macie na poziomie wymiany oleju.
-
BRD Trzęsie budą
Do zrobienia na 100% synchronizacja wałków rozrządu. TTTM. pozdr.
-
siwy dym !
Nawet 0,5 litra nie ma żadnego znaczenia chyba że układ jest pusty. Chłodzenie turbiny po normalnej jeździe nic nie daje wręcz zwiększa temperaturę. Oczywiście po ekstremalnej jeździe czyli tzw. "but w podłogę" 1-2 minut chłodzenia wskazane.
-
nierówna praca silnika
Wymień wszystkie na nowe. Nie żałuj kasy bo to się potem odbije czkawką i bardziej zdrenuje Ci kieszeń. Najważniejsze - nowe, jakiej firmy dużo pisać.
-
Dziwny dźwięk przy zmianie biegu
Luzy na turbinie zaczynają informować o zbliżającej się regeneracji lub wymianie. Ale można z tym jeździć i nie przejmować się jeśli oleju nie bierze.
-
Podwyższone obroty w Seat Exeo 2.0 TDI
Pomiędzy 2,5 - 3,5 wystarczy. Skuteczne dopalanie DPF-a tylko na trasie - trwa ok 10 minut przy spełnionych warunkach minimum 90 C i odpowiednie obroty.
-
brak mocy-kontrolka swiec zarowych-check-a na kocu DPF
Skoro z mechanikiem Vagiem robiliście testy i jest ok to po co robić logi. Już je właśnie zrobiliście. Test jeden za kierownicą a drugi przed laptopem + VAG + dobra analiza = 100% sukcesu Logi robią ludzie którzy się nie znają, mają interfejs i dzielą się nimi z innymi by sprawdzili niedomagania.
-
Co To Za Dźwięk I Skąd?
Jeśli klapa gasząca będzie uszkodzona i np. cały czas otwarta to żadnych problemów nie będzie jedynie przy gaszeniu sinika trochę więcej Ci budą będzie szarpało. Oczywiście nie powinno tak być bo poduszki pod silnikiem dość szybko Ci się rozlecą. Jednak jeśli chodzi o jazdę - no problem. Wysłałem Ci info na priv.
-
po wymianie rozrzadu dławi się
Jak ktoś jest kumaty to da radę. Jak nie = wizyta u mechanika.
-
Podwyższone obroty w Seat Exeo 2.0 TDI
Czyli jak Ci się takie podwyższone obroty pokazują to pamiętaj aby jak najszybciej (bez przesady, nie musi być w tym samym dniu) pojechać jakieś 15-20 minut na rozgrzanym silniku, w miarę bez przerw. Najlepiej jakaś obwodnica, autostrada itp.
-
brak mocy-kontrolka swiec zarowych-check-a na kocu DPF
Tam nic się nie reguluje. Jedyna regulacja jest ustawiana fabrycznie lub po regeneracji turbiny. Ma mieć odpowiednie wychylenia w zależności od podciśnienia. Wracając do tematu. Podłącz miernik podciśnienia i sprawdź jakie jest tuż przed gruszką turbiny i czy jest reakcja na nagłe dodanie gazu. Reszta to poszukiwanie nieszczelności w układzie dolotowym. Oczywiście sztanga musi płynnie chodzić. To możesz sprawdzić podpinając na wężyk od gruszki dużą strzykawkę i tworząc podciśnienie obserwować płynność ruchów sztangi.
-
po wymianie rozrzadu dławi się
Tu masz instrukcje jak to sprawdzić http://www.zagazuj.pl/dane/Ustawianie%20kata%20synchronizacji%20PD%20Pompo%20wtryski.pdf Zrób krok po kroku a sukces gwarantowany.
-
Pedał Gazu I Wibracje Nadwozia
Niezły przypadek z tą poduszką. A co do pedału przyśpieszenia są w nim dwa potencjometry. Gdy któryś zaczyna nawalać (przerywać) komp wywali Ci błąd. W Vagu możesz sprawdzić napięcia z obydwu potencjometrów. Być może tam dostała Ci się wilgoć i zmieniła charakterystykę potencjometr-ów (a). Dwa potencjometry są stosowane dla kontroli wzajemnej bo gdyby był jeden to przy takim jak Ty miałeś zawilgoceniu auto np. samo by przyśpieszało bez naciśnięcia pedału gazu.
-
Kopci na biało
750,00 zł ? Nie chce mi się wierzyć aby w tej cenie ktokolwiek zrobił taki zakres prac zgodnie z procedurami. Uszczelka i planowanie głowicy + robota - tu można na siłę wywalczyć 750 zeta ale to musi być bardzo dobry znajomy. A gdzie cała reszta części niezbędna do prawidłowego złożenia silnika + jeszcze chłodniczka spalin. Na Ukrainie to robiłeś?