Treść opublikowana przez Pawelkiwi
-
Minimalne zużycie ON-u w quattro
miodzio_: To masz miodzio jak na tyn motor.
-
EGR-wyłączenie
Za pomocą Vag-a. Instrukcję masz tu http://www.zagazuj.pl/dane/Ustawianie%20kata%20synchronizacji%20PD%20Pompo%20wtryski.pdf pozdr
-
Jaki moze byc koszt wymiany rozrzadu a przy tym jednoczesnej wymiany zabieraka?
Ja kiedyś gdy auto było na gwarancji (byłem zmuszony zrobić to wraz z wpisem do książki serwisowej) zrobiłem pełen rozrząd w ASO za 1400,00 zł wraz z częściami i płynami. Uważam że ta cena jest bardzo dobra a jeśli chodzi o ASO to rewelacja - ale musiałem nieźle negocjować. Jeden z wielu minusów tego co musiałem potem poprawiać - przestawiony rozrząd o 1 ząb na pasku.
-
Hałas ze skrzyni biegów czy z silnika?
Powiem Ci że z reguły jak olej w skrzyni jest ok i jest jego dobry poziom to te skrzynie są bezawaryjne. Jeszcze takiej nie robiłem. Zlej olej. To jak badanie krwi u człowieka. Dobry mechanik po oleju potrafi ocenić jak wróżka co tam się dzieje.
-
a4 b7 2.0 TDI - 140KM a 2.0 TDI - 170KM spalanie
Tak jak gdzieś już pisałem. Trasa Kraków - Makarska Chorwacja. Przeważnie tempomat ustawiony 140km/h, ale czasami było 240km/h a czasami 2 godziny w korku na bramkach. 5 osób, bagażnik full. Opony 235/18 Klima ON AWD, DPF OFF, chip 220KM Spalanie 6,9l/100km Natomiast cykl miejski, sam w samochodzie, przy mojej nodze nawet 13l/100km. Zawsze różnice będą duże = porównywanie z głową.
-
2.0 TDI BRE delikatnie dymi na szaro, ubywa płyn ...
Nie sprawdzisz jaką masz uszczelkę - trzeba zdemontować. Nawet jak głowica kiedyś była zdejmowana i planowana przez dobry serwis to i tak idzie pierwszy montaż czyli standard. SotoM: Obecnie tzn. od 2 miesięcy zmieniłem test na CO2 w płynie chłodzącym na własnej "konstrukcji" skład chemiczny i jest czulszy od sprzedawanych drogich w zestawie. Czułość wzrosła o około 50% i powiem wykrywa dość skutecznie. Jedynie co mogę podpowiedzieć to zmienia kolor z różowego na przeźroczysty (po wykryciu CO2).
-
Hałas ze skrzyni biegów czy z silnika?
No niestety nie mamy tomografu jeszcze by sprawdzić ale może w niedalekiej przyszłości ktoś takie cóś wymyśli. Było by super urządzenie.
-
Minimalne zużycie ON-u w quattro
U mnie BRD CHIP DPF OFF AWD 220KM,ciężka noga, klima ON. Miasto obecnie 10.2l, czasami 9.7 czasami 12,2l Trasa Kraków - Chorwacja - 6.9l Max speed 245km/h
-
Hałas ze skrzyni biegów czy z silnika?
Wiesz może że skrzynia to element zamknięty i bez rozebrania niestety gdybanie jest bezsensowne. Jeśli stwierdziłeś że odgłosy ze skrzyni to jedynym sprawdzeniem jest jej rozebranie. Można oczywiście wcześniej zlać olej i zobaczyć czy nie ma opiłków.
-
EGR-wyłączenie
Bo w tych silnikach synchronizacja wałków = idealne spalanie. Wszelka odchyłka to brak stechiometryczności. Efekt albo czarno albo niebiesko im bliżej doskonałości tym mniej smrodu i efektów wizualnych. PS. Od czego jest to jeszcze zależne: - temp. paliwa - temp. powietrza - temp. chłodziwa - masa powietrza - ciśnienie paliwa - ciśnienie powietrza - ciśnienie doładowania - zawór RGR - klapa gasząca/przepustnica
-
2.0 TDI BRE delikatnie dymi na szaro, ubywa płyn ...
Może prościej podjechać i sprawdzić zawartość CO2 w płynie chłodzącym? Koszt 30-50 zł.
-
Hałas ze skrzyni biegów czy z silnika?
Z opisu wygląda na coś luźnego pod samochodem, tłumik, osłona termiczna .... itp itd U mnie taką sprawę załatwiam tak. Codziennie rano pomiędzy 9:00 a 10:00 oferuję darmowe przeglądy. Może u Ciebie w okolicy ktoś też takie usługi świadczy? Wystarczy może 5 minut na podnośniku i będziesz miał wszystko wyjaśnione.
-
Problemy z uruchomieniem ciepłego silnika 2.0 tdi
Akumulator? Podłączasz drugi równolegle i eliminujesz dobry/zły. Wg mnie rozrusznik
-
Jaki moze byc koszt wymiany rozrzadu a przy tym jednoczesnej wymiany zabieraka?
gumis020: Sam siebie może głupio polecać bo toż jest autoreklama ale zapraszam do mojego serwisu. Myślę że będziesz zadowolony. Ceny przystępne. Flaha: Myślę, że 1000 zł to taka minimalna cena za tą usługę. Taniej = ktoś musi obniżyć jakość. Skuszony wybiera tańszy warsztat. Potem zaczynają się problemy.
-
a4 b7 2.0 TDI - 140KM a 2.0 TDI - 170KM spalanie
I w VW i w Audi na aukcji serwisowej sami w ASO proponują przy jakichkolwiek czynnościach serwisowych sprawdzają dostępne akcje serwisowe a w nich na 100% wymiana wadliwych pompowtrysków nawet jeśli auto jeździ. Dawniej tak trzeba było by auto stanęło i trzeba było walczyć. Potem wystarczyło by stanęło na uszkodzonym 1 szt pompowtrysku i wymieniali 1 szt. Teraz wymieniają przy sprawnym wszystkie.
-
Minimalne zużycie ON-u w quattro
Jak Wy to robicie że Wasze autka tak mało palą?
-
Sprawdzenie poziomu oleju
Serio musiałem kiedyś rozbabrać silnik po 1000 km od wymiany oleju u mnie. Naprawdę tragedia. Olej w stanie czarna maź. LongLife = porażka dla kogoś kto dba o samochód.
-
Sprawdzenie poziomu oleju
Olej z diesla to zawsze czarny syf. Jak kiedyś zlewałem 1000km po wymianie to tez był wydawało się w stanie tragicznym. Przebiegi long life to tragiczne męczenie silnika - nikomu nie zalecam. Na miarce masz dwie kuli. Odbij ich ślad na papierze toaletowym wraz z zawartością pomiędzy a będziesz miał wskazania.
-
[B7 BPW] 2.0 TDI 140KM a CHIP ?
I to uważam za rozsądny chip tuning, a nie tekst klienta zrobiłem "czipa" i sprzęgło mi się zaczęło ślizgać.
-
Klima i świst powietrza
Filtr kabinowy może do wymiany?
-
Jakie zaworki do podpięcia stacji ???
No to grubo. Ja za wymianę z zaworkiem 25,00 zł.
-
Klimatronik nie dmucha i nic nie pokazuje
Uszkodzony moduł - do wymiany. Może nie poprzepalałeś tam nic ale może coś zawarłeś. Chwilowa poprawa mogła być spowodowana podgrzaniem starych kondensatorów. Potem wsio padło.
-
sprezarka zalacza sie po wylaczeniu klimy
Syczenie po włączeniu klimatyzacji = mało gazu.
-
Temperatura Paliwa
Przy silniku pracującym na wolnych obrotach temp. cieczy chłodzącej 90C, auto stoi temperatura paliwa w granicach 50-70 C.
-
Problem z dymieniem. Auto Dymi na czarno 2,0tdi (bpw) Multitronic
Czyli stechiometryczoność mieszanki. Przy "niewielkich obrotach" jak piszesz ( do 1700 ) gdyby turbo było złe to jego praca nie ma znaczenia bo prawie nie pracuje. Myślę że wtryski do weryfikacji.