Treść opublikowana przez Pawelkiwi
-
Dziwne zachowanie po zmianie rozrządu
Nie wiem dlaczego miałeś problemy. W udostępnionym manualu jest chyba wszystko napisane. Jak coś brakuje dajcie znać zrobię własnego od podstaw.
-
Błąd sondy lambda w Audi A4 B7 2.0 TDI BPW
Czyli syf w EGR = standard error.
-
Wymiana zaworu turbiny
Gruszka to nie problem tylko to trzeba jeszcze odpowiednio zestroić z geometrią łopatek a tu loteria. Może trafisz może nie. Metoda prób i błędów? - raczej niewskazana. Chyba że masz pompkę podciśnienia, manometr i wiesz jak to zrobić.
-
Problem: auto trzęsie i kopci jakby filrt dpf ale niby nie
EGR w tym samochodzie i jego diagnoza to VAG i maksymalnie godzina roboty. Sprawa dość prosta do ogarnięcia.
-
oświetlenie schowka pasażera
A nie prościej zewrzeć styki od schowka i sprawdzić czy oprócz mechaniki włącznika elektryka sprawna ? Jak zewrzesz i zadziała szukaj tylko w okolicy włącznika lub sama krańcówka do wymiany ew. czyszczenia styków.
-
Odpalanie w zime, zimny silnik..
Wiek samochodu nie ma znaczenia. Znaczenie ma jego stan techniczny i dbałość właściciela (dobry olej, filtry, akumulator, paliwo). W zdecydowanej większości jeśli spełnimy te warunki żadne mrozy nie będą przeszkodą. A i jeszcze jedno. Wielokrotne podgrzewanie świec dotyczy tylko motorów nie spełniających powyższych warunków.
-
Dziwne zachowanie po zmianie rozrządu
+1 oznacza wyprzedzenie o 1 stopień. U Ciebie jest + 1.09 więc nie jest źle i jest w normie która stanowi od -3 do +3 stopnie. Jak nie masz typowych objawów sporadycznego drgania silnika na wolnych obrotach, gryzących spalin to nie musisz tego zmieniać.
-
BPW a podkręcenie mocy
Piotrek: 1. Napisałem: Dobry tuning + rozsądny klient = długa żywotność. 2. Rozsądny klient to taki który wie że Audi w standardowym setupie w dieslu nawet po dobrym chipie to nie Corvette, Ferrari 3. Oczywiście dotyczy BRD. O to właśnie w tym chodzi. Popieram.
-
dym w komorze silnika, czarny nalot na osłonach ( BLB)
TIG potrafi czynić cuda.
-
Po serwisie zapala się żółta lampka oleju "min"
Utrzymuj górny poziom a wszystko powinno być ok. Gdyby przy takim poziomie czujnik pokazywał niski stan wtedy można się zastanawiać czy coś jest nie tak.
-
Dziwne zachowanie po zmianie rozrządu
Regulacja synchronizacji to około 30 minut jak się wie co się robi. Masz jakieś niepokojące efekty ? Odpowiedz sobie sam czy z tym żyć ?
-
BPW a podkręcenie mocy
Dobry tuning + rozsądny klient = długa żywotność. Parę audi z BRD się zrobiło i wiem że nawet 220KM i 450Nm jest do zrobienia bez uszczerbku dla silnika a to standardowym setupie jest już sporo.
-
Spryski lamp
czajnik1992: Masz pozytywną reakcję. Teraz przynajmniej za każdym razem Ci wychodzą Dość żartów. Odłącz wężyki i delikatnie przedmuchaj raz od strony spryskiwaczy raz od strony wężyków. Na 100% zaworki - które mają za zadanie utrzymać ciśnienie by spryskiwacze podniosły się ale jak po podniesieniu ciśnienie wzrośnie mają puścić wodę.
-
oświetlenie schowka pasażera
Po co w dzisiejszych czasach książka nawet PDF-ie. Kto by komuś kazał zachłysnąć się odrobiną wiedzy. Lepiej na skróty - walnę posta - zara będzie gotowiec. Ech..
-
Spadające wskazówki i zapalająca się kontrolka oleju
Brak zasilania, masy, brudne styki, zimne luty w licznikach.
-
Czujniki cofania
Bo diagnostyka VAG-iem pokaże czy czujniki działają. Jak działają = głośnik do wymiany.
-
zarówki led
Możesz zapobiec montując równolegle do diod rezystor minimum 10W około 10om dla żarówek 21W. Jak rezystor będzie się za mocno grzał musisz kupić takie specjalne z radiatorem (a na pewno będzie ciepło).
-
Błąd sondy lambda w Audi A4 B7 2.0 TDI BPW
Skoro barierą jest 3000 obrotów to mniej więcej w tym zakresie EGR powinien zamknąć się całkowicie. Po podpięciu do VAG-a powinieneś zobaczyć dokładnie kiedy to następuje i sprawdzić czy tak jest naprawdę. Może się przycinać lub może mieć uszkodzone zębatki. Można to prosto sprawdzić rozbierając go i kręcąc silniczkiem lub zębatkami.
-
Dziwne zachowanie po zmianie rozrządu
Tu http://www.zagazuj.pl/dane/Ustawianie%20kata%20synchronizacji%20PD%20Pompo%20wtryski.pdf masz pdf-a z dokładnym opisem ja wykonać synchronizację. Opis dotyczy wersji 8V ale stosując się do niego przy 16V ustawiasz prawy wałek stojąc przodem do silnika (strona ssąca). Lewe koło ustawiasz według znaków już dobrze ustawionego koła prawego. W kołach znaki są w formie otworów, muszą być tak samo ustawione względem ząbków.
-
Rozrząd brf
Tu http://www.zagazuj.pl/dane/Ustawianie%20kata%20synchronizacji%20PD%20Pompo%20wtryski.pdf masz pdf-a z dokładnym opisem ja wykonać synchronizację. Opis dotyczy wersji 8V ale stosując się do niego przy 16V ustawiasz prawy wałek stojąc przodem do silnika (strona ssąca). Lewe koło ustawiasz według znaków już dobrze ustawionego koła prawego. W kołach znaki są w formie otworów, muszą być tak samo ustawione względem ząbków.
-
wymiana piast tylnych oraz amortyzatorow
Nic specjalnego nie potrzebujesz. Troszkę kluczy i odrobinę wiedzy.
-
Zawieszenie s-line (tył siedzi)
Nie jest prawdą że w s-linie tył siedzi niżej. Wejdź pod auto i na sprężynach masz kolorowe oznaczenia twardości sprężyn. Jak będziesz miał kolory to w A4 było na tyle do wyboru tak strzelam teraz chyba z 10-15 różnych wersji. Możesz zapodać sobie twardsze.
-
Po serwisie zapala się żółta lampka oleju "min"
Wymiana czujnika nic nie pomoże. Stary pewnie miałeś dobry. Problem był z pomiarem. Czujnik musi być zalany większą ilością oleju by dobrze pokazywał - mierzył. Jak to zrobić, zmienić miarkę i klient musi dolać oleju. Czujnik funkcjoniren.
-
Turbo problem PROBLEM ROZWIĄZANY :)
Skoro dźwięk szacujesz na tak wysokim poziomie obr/min to tylko turbina osiąga w silniku takie obroty (i oczywiście wyższe). To skłaniało by do sprawdzenia turbiny. To jest bardzo dobry pomysł by wyeliminować dźwięk z turbiny i jej sprawdzenie. Masz DPF-a? Moje pytanie wynika z tego że czasami po usunięciu DPF świst turbiny jest mocno zauważalny. Może Ci usunęli DPF-a ? Ale traktuj to tylko jako możliwość nie pewnik.
-
Urwany bagnet co robic?
Ja bym spuścił olej i kamerką endoskopową sprawdził czy oparł się ten kawałek na misce czy wpadł. Nie ważne która wersja, bierzesz spiralkę z magnesem neodymowym i wyciągasz albo w dół jak leży w misce albo w górę przez bagnet.