Treść opublikowana przez domjenick
-
Nowicjusz - wątek powitalny
witamy
-
[B5 AEB] Słabo przyspiesza
w Twoim silniku sklad mieszanki jest dobierany na podstawie danych z przeplywki i sondy,przeplywka podaje zle info do kompa i ten zalewa silnik,potem sonda wykrywa,ze jest za bogato i komp znow tnie,taka jest moja teoria,dla pewnosci,po wymianie przeplywki,proponuje jeszcze raz podpiac pod Vaga,pojezdzic i obserwowac...
-
Spotkania w środkowej części Anglii-pogaduchy
albo noclegu... [br]Dopisany: 12 Marzec 2009, 21:43_________________________________________________a tak w ogole,to mam rozumiec,ze bedziesz?
-
Nowicjusz - wątek powitalny
witaj
-
Nowicjusz - wątek powitalny
witaj
-
Nowicjusz - wątek powitalny
witaj
-
[B6 AVJ] 1.8T 300KM
- [ALL B5] Silnik sam wchodzi na wysokie obroty
tak,przerabialismy ten temat niejednokrotnie-temat falowania obrotow i rozwiazanie problemu...czyszczenie przepustnicy i adaptacja,z tego co wyczytalem ,a autor watku zrobil czyszczenie i adaptacje -nie pomoglo,wiec jesli to nie pomaga,to co jeszcze ma zrobic? reset kompa,ja to robilem kilkakrotnie i nic nie pomagalo,chyba nie czytasz uwaznie...jestem pewien,ze jesli czyszczenie i adaptacja na nowo nie pomaga,albo pomaga na chwile-jak to opisal autor kilka postow wyzej-to rozwiazaniem problemu jest wymiana elementu-niestety,bo jesli mialoby pomoc-juz by pomoglo...a problem powraca,pewnie,zawsze mozna sprobowac,ale w moim przypadku i jeszcze kilku innych pomogla wymiana elementu...- [B5 AEB] Zawór DV
pewnie i tak jest greg,ja tylko powiedzialem,co pomoglo w moim przypadku,a raczej mojego auta,mozliwe,ze byl odwrocony i teraz jest dobrze- Spotkania w środkowej części Anglii-pogaduchy
pewnie ,wpadnij,zobaczycz jak wyglada moje rezanko do spota raczej nie zdaze z drugim coolerem,ale kto wie...- [B5 AEB] Zawór DV
zawor DV otwiera podcisnienie,poprzez ten wezyk na gorze zaworka,podcisnienie podnosi membranke i nastepuje upust powietrza,kiedys sam sie dziwilem,jak to jest...powietrze powinno napierac z dolu,bo jesli bedzie napierac z boku ,podcisnienie moze sobie ''nie poradzic'' z cisnieniem na membrane-tam jest cos jak podwojna membrana,jedna odziela ''dol'' i powstaje ''komora'' z boku i cisnienie nie pojdzie takze przez wezyk,na gorze zaworka...staralem sie najjasniej wytlumaczyc,to co sam zauwazylem...- Nowicjusz - wątek powitalny
witaj- Nowicjusz - wątek powitalny
witaj- Nowicjusz - wątek powitalny
no to sie cieszymy z Toba-witaj- Nowicjusz - wątek powitalny
- [B6 AVJ] 1.8T 300KM
a co masz na oku,jak ta pojdzie-no i czy nie szkoda...troche pracy wlozyles....- [B6 AVJ] 1.8T 300KM
niezla,czyli mozna sie spodziewac jakiejs nowej modyfikacji?czy juz tak zostawisz ... [br]Dopisany: 11 Marzec 2009, 21:32_________________________________________________co jeszcze mozna zmienic...?- Nowicjusz - wątek powitalny
witaj- [B6 AVJ] 1.8T 300KM
...no....jak na serje niezle zapier....ala... a pompka paliwowa o ile wydajniejsza od seryjnej?- [ALL B5] Silnik sam wchodzi na wysokie obroty
reset kompa pomaga,ale jesli czujnik powoduje wariacje obrotow,to oznacza,ze nieuchronnie nadchodzi jego koniec...lub juz nastapil...nic nie bedzie wiecznie dzialac...- [B5 AEB] Zawór DV
ja mam stozek,ale nie zauwazylem jakiejs duzej roznicy w spalaniu,wiecej nie poda niz turbo napompuje...co do tego''prrr...'' jak to nazwales,to recepta jest odwrocenie DV,cisnienie napiera od dolu zaworka ,a nie z boku,ulatwiajac jego ujsciu-ja tak zrobilem i po zmianie biegu jest delikatne psssyk...a nie frrr... jesli chodzi o efekty dzwiekowe-hm,jedynym efektem ,jaki zauwazylem,to slychac szum zasysanego powietrza przez turbo,lepszy pomruk byl w 1,6,gdzie storzek od przepustnicy byl bardzo blisko-najlepszy efekt dzwiekowy ,to chyba bylby w S4 a moze to kwestia stozka...- [B6 BBK] Temperatura cieczy spada w czasie jazdy (to nie termostat)
u mnie jak walnal czujnik,to temperature na blacie pokazywalo rozna,od 70 stopni do 90,a za chwile spadala do zera,po podpieciu Vaga,gdy wskazowka byla na 0-Vag pokazywal -100 stopni...po wymianie czujnika wrocilo do normy...sprobuj-moze to tylko on sie ''wylozyl''...- [B5 AJL] Co powiecie na taki dolot ?
turbo inlet pipe-rura dolotowa z filtra do turbo z blachy kwasoodpornej,ma to za zadanie uniemozliwic''zassanie'',jakie moze wystapic,przy zapchanym filtrze powietrza,przy seryjnej rurze dolotowej z gumy,a w zwiasku z tym-niespodziewana utrata mocy...poprawic prosze,jesli cos pomylilem- [ALL B5] Homemade FMIC + orurowanie Projekt niskobudzetowy
o ile dobrze pamietam,to zimne powietrze ma wiecej czastek tlenu ,w tej samej objetosci,a wiec na pewno bedzie roznica...- Spotkania w środkowej części Anglii-pogaduchy
spoty w Anglii mozna traktowac ,jak mini zloty,bo jestesmy porozrzucani ,a Leeds jest mniej wiecej po srodku-ja mam na przyklad 2 i pol godziny jazdy... - [ALL B5] Silnik sam wchodzi na wysokie obroty