Treść opublikowana przez Łukasz13
-
ospały na dole, prośba odnośnie logów (ostatni post)
Dobrze by było zrobić jakieś logi, to seria czy coś było grzebane w kompie?
-
Logi
Kompresja bierze się z obudowy turbiny idzie wężyk do n75 i w zależności jak zasteruje n75 idzie króćcem do gruszki albo z powrotem do tipa.
-
Analiza zachowania zaworu DV- logi dynamiczne115. Prośba o pomoc.
Tak masz racje dv pada, wyjmij i sprawdz czy membrana nie jest dziurawa, wcisnij tłoczek palcem a drugim zatkaj mały króciec tłoczek nie powinien opaść.
-
1.8T Co ma wpływ na osiągi czego nie da się wykryć komputerem?
Bez logów to tylko dywagacje, za to u Ciebie przy 0,9 bar przy 6 tyś i tylko 165g to nie wygląda dobrze:decayed:.
-
Przy gwałtownym wciśnięciu pedału gazu dławi się (zimny - gaśnie)
Sam ustawiałeś ta instalację? nie znam tego sterownika ale z tego oscyloskopu cięzko coś rozpoznać, zauważyłem tylko że chyba nie dokońca dobrze jest ustawiona bo czasy benzynowe na wolnych ze screnna są ponad 4ms a gazowe prawie 8ms czyli cos nie tak, chyba są za małe dysze we wtryskach, normalnie czasy benzynowe na wolnych to ok. 2,5 ms, no i to przełaczanie z powrotem na pb przy 4200 obr.?
-
ospały na dole, prośba odnośnie logów (ostatni post)
Tak ten zaworek jest uszkodzony, wymień go samochód odzyska troche mocy, bo teraz doładowanie ucieka do odmy i dlatego prawdopodobnie rozwaliło ci ten grzybek 06a 129 101a jego też musisz wymienić.
-
ospały na dole, prośba odnośnie logów (ostatni post)
Zawór dv nie ma nic do wolnych obrotów, w sumie nie jak udąło ci sie go rozebrać ja dzisiaj chciałem rozebrac swój stary ale chyba bez rozwalnenia go sie nie da, mniejsza o to, zgasł jak zatkałeś dlatego że od dostającego sie lewego powietrza korekty paliwowe poszły mocno na plus i teraz gdy zatykasz dziurke jest za dużo paliwa i silnik gasnie. Możesz tymczasowo zakleic tą dziurkę zanim wymieniz ten zaworek tylko potem musisz skasować korekty, vagiem lub odpiąc na chwile akumulator. ---------- Post dopisany at 19:45 ---------- Poprzedni post napisany at 19:42 ---------- I ogólnie musisz przejrzec dolot i odmę a szczególnie zaworek odmy pod kolektorem nie powinien przepuszczac doładowania w strone odmy nr. 3 na obrazku http://content.foto.mail.ru/mail/glok.82/auto/i-6.jpg
-
ospały na dole, prośba odnośnie logów (ostatni post)
Sprawdz w którym miejscu sysczy ten zworek, on od spodu ma taka dziurkę=odpowietrznik membrany, jesli ciągnie przez nia powietrze to znaczy że membrana w środku jest pęknięta i zaworek do wymiany.
-
Proszę o wytłumaczenie możliwych przyczyn blędów
Sai powinieneś słyszeć po odpaleniu na zimnym silniku, buczy jak odkurzacz, w testach też powinieneś słyszec charakterystyczne buczenie jesli nie słychać to nie chodzi a po jakimś czasie wywali bład tak samo z resztą czyli z sondą i katem jesli nie przejdzie testów w readiness.
-
Proszę o wytłumaczenie możliwych przyczyn blędów
No a jednak przepływka była padaka jak pisałem, na seryjnym filtrze nie bedzie za bardzo słychac dv, jest ok. ---------- Post dopisany at 19:47 ---------- Poprzedni post napisany at 19:44 ---------- na napiecia w gr 26 nie patrz bo one nic nie mówia, ważna jest gr.020 co do readiness to jak długo jeżdziłeś po kasowaniu błędów? pompa sai włancza się? druga sonda podłączona jest ?
-
1.8T Co ma wpływ na osiągi czego nie da się wykryć komputerem?
Uślizgów na wysokich biegach nie ma, ale podobno zdarza się że uwalone sprzęgło osłabia osiągi auta. Nigdy nie wymieniałem sprzęgła w żadnym aucie, więc nawet nie mam punktu odniesienia jak jest przed i po. Za to czytałem na forach opinie osób, które twierdziły że po wymianie sprzęgła auto się odmuliło... Dobra zrób te logi zobaczymy te kozak wyniki:decayed: a z tym sprzęgłem to pierdoły piszą, ja tez mogę napisać że ostatnio jak zrobiłem duża kupe i potem wsiadłem do auta to też sie odmuliło bo było 1 kg lżejsze.
-
1.8T Co ma wpływ na osiągi czego nie da się wykryć komputerem?
Gdyby sprzęgło sie slizgało to chyba sie czuje że obroty rosna a auto nie przyspiesza, jesli tak się nie dzieje to sprzęgło ok, zrób logi.
-
[B5/B6/B7] Modyfikacje 1.8T - Pytania i odpowiedzi
Tak ale tylko w aeb w nowszych dv sterowany jest przez elektrozawór.
-
[B5/B6/B7] Modyfikacje 1.8T - Pytania i odpowiedzi
To jest dosyć proste, jesli cisnienie działa z boku dociska tłoczek czyli dodatkowo uszczelnia, jesli będzie działać od dołu na tłoczek, w przypadku dużego cisnienia sprężyna może sie ugiąc i cisnienie może zacząć uciekać czyli dv zaczyna przepuszczać.
-
[B5/B6/B7] Modyfikacje 1.8T - Pytania i odpowiedzi
raczej odwrotnie sie montuje czyli cisnienie z turbiny w bok dv.
-
Proszę o wytłumaczenie możliwych przyczyn blędów
Nie chce żeby było na mnie ale powiem Ci o co chodzi w bloku 032 sa korekty paliwowe, ecu dobiera ilość paliwa adekwatną do wskazań przepływki i oczywiście innych rzeczy, ale jesli przepływka zaniża czyli daje fałszywe wskazania do ecu, czyli faktycznie do cylindrów trafia więcej powietrza niz wskazała przepływka, mieszanka staje sie uboga co wychwytuje sonda i ecu zaczyna wzbogacać mieszanke dlatego korekty w bloku 032 ida na plus. Ale nie jestem wyrocznia mogę się mylic, ciężko przez internet naprawic komuś auto:kox:.
-
Słabo idzie
Tak masz rację cos jest nie tak doładowanie zadne jest niskie i do tego poźno wstaje turbina, wygląda na tryb awaryjny, logi robiłeś po kasowaniu błędów? były jakieś wogóle? zrób jeszcze z 002 020 118
-
Proszę o wytłumaczenie możliwych przyczyn blędów
Wtryski zostaw, zostały Ci tylko dwie możliwości nieszczelność za przepływką przed turbo czyli tip i ten grzybek do którego wchodzi odma, ale raczej tu są małe szanse że jest coś nie tak bo na wolnych chodziłby nierówno i korekta w pierszym okienku tez byłaby na plus, i druga możliwośc bardziej prawdopodobna przepływka, tym bardziej że sam pisałeś że po czyszczeniu wartości wzrosły z 106 na 116 g więc cos to oznacza.
-
Jaka minimalna temperatura przełączania na LPG ?
Bez przesady przy normalnych wtryskach nie najtanszych typu valtek i dobrze ustawionej instalacji mozna ustawic temp. nisko np. na 15 st i nic nie bedzie sie działo, wiadomo że zaraz po przełączeniu nie wolno pałowac od razu, bo wiadomo ż zmrozi parownik ale chyba nikt normalny nie pałuje zimnego silnika, nic instalacji nie będzie wtryski nie padną i reduktor też sie nie zatka to nie instalacja z mikserem i gdzie reduktor jest innej budowy i membrany są bardziej delikatne i po kilku przemarznięciach robią sie sztywne. Tak że nie słuchajcie pierdół gazowników którzy nie potrafią dobrze ogarnąc instalacji i swoja edukacje o lpg zakończyli na mikserach do gaźnika, co do pytania kupić z gazem warto, kupić bez gazu i zakładać przy takich przebiegach nie warto.
-
1.8T Co ma wpływ na osiągi czego nie da się wykryć komputerem?
Bez logów to nic sensownego nie mozna wywróżyć.
-
Audi A4 B6 1.8T Quattro AVANT
Ogólnie to troche kiszka po takich modach co zrobiłeś, cały czas jest cos z układem turbo-dolot, nie może napompować cisnienia a wysterowanie n75 bardzo wysokie a na wysokich obr. maksymalne, jesli dolot szczelny to musi cos nie grać może gruszka źle ustawiona i wg sie nie domyka? przepływka raczej wskazuje adekwatnie do cisnienia osiąganego, na pewno byłoby więcej gdyby turbo pompowało to co zadane przez ecu.
-
Proszę o wytłumaczenie możliwych przyczyn blędów
Sprawdz jaki czas mniej wiecej ma do 100 km/h, jesli mówisz że nie jedzie, a i popatrz jakie korekty w bloku 032 czy nadal są sporo w drugim okienku na plusie? na pewno serii to nie masz, przepływkę najlepiej byłoby podmienić od kogoś na sprawną ale pewnie nie masz takiej możliwości.
-
Proszę o wytłumaczenie możliwych przyczyn blędów
Nie wiem co tam kombinujesz z tym n75, według logów wszystko z nim ok, podmień lepiej to co wczesniej pisane czyli przepływka.
-
Kiedy włącza się wentylator klimatyzacji w VW Passat B5?
Wentylator elektryczny włancza się na pierwszy bieg po włączeniu klimy, musisz sprawdzic czy wogóle działa. Ogólnie z niedziałajacym wiatrakiem możesz korzytac z kilmy ale podczas jazdy, na potoju lepiej ją wyłaczyć żeby wytworzyć za dużego ciśnienia w klimie i nie rozwalić układu.
-
1.8T BFB na 250km+
Dosyć optymistyczny wynik przy takim doładowaniu, masz jakies logi?