Treść opublikowana przez Łukasz13
-
synchronizacja rozrządu
Te twoje logi porównywałem z innym bfb z tego forum ja mam inny silnik AWT, jedzie w miare tak mi sie wydaje B6 jest cieższy od mojego b5, sprawdziłem teraz u siebie ta grupe i zaskoczę Cię u mnie ta wartość wynosi -4 ale chyba rozrządu nie będe rozbierał, i u Ciebie też podejrzewam że jest dobrze ale ja nie jestem wyrocznią, może ktoś z bfb jeszcze mógłby sprawdzić u siebie.
-
synchronizacja rozrządu
W zasadzie przed chwilą porównałem te logi z innym bfb i wychodzi że wszystko wygląda ok przepływka pokazuje ok, w bfb powinno byc koło 130 przy odcince, czasy wtrysku ok. Turbina pompuje ok wysterowanie n75 w gr. 118 wygląda ok. Lekko cofa zapłony na 3 cylindrze byc może stare świece lub padająca cewka, ale raczej nie ma to takiego wpływu na moc.
-
synchronizacja rozrządu
No to dziwna sprawa jeśli przed wymianą rozrządu jeżdził lepiej to chyba pozostaje sprawdzić ustawienie, możesz jeszcze zrobić jak masz mozliwość dynamicznie grupe 2, 20, 118 zobaczymy jakie czasy wtrysku, czy nie cofa zapłonów itd. A i możesz podać wartości odczytane z gr 32 czyli korekty.
-
synchronizacja rozrządu
Co prawda nie wiem jak czytać te grupy 90 i 93, nie wiem czy może byc tam to -3 czy powinno byc zero, co do reszty logów przepływka i doładowanie wskazuje tak jak na serii 150 km, u Ciebie w serii chyba 163 byc może powinno byc troche więcej ale to raczej w granicach błędu.
-
Problem z wentylatorem
Nie wiem zrobisz jak zechcesz, sprawny termostat utrzymuje temperaturę bez względu czy wiskoza jest dobra czy spięta na stałe, poza tym termostat jest z tych rzeczy najtańszy i od niego proponuje zacząć. Jeśli nie jesteś pewien a bedziesz miał vaga to sprawdz czy czujnik temp. daje taki sam odczyt do ecu i na zegary w ten sposób go wykluczysz.
-
Problem z wentylatorem
Jak dmucha cały czas jak szalony i po dodaniu gazu pod maska robi sie huragan i wyje jak v8 nawet na nierozgrzanym silniku, to sprzęgło wiskotyczne wiatraka tez do wymiany.
-
Dylemat sprzedać, czy nie sprzedać i za ilę wystartować z ceną A4 B5 Avant 1.8T++ 99
Wrzucaj wieksze wtryski i korekta, chyba że naprawdę masz jej juz dość.
-
Problem z wentylatorem
Ten wentylator działa cały czas tzn. reaguje na temp. w pobliżu chłodnicy jeśli jest zimno obraca sie powoli i powinno się go dac zatrzymać np. ręka dopiero gdy temperatura w jego poblizu wzrośnie powyżej 90 pare stopni zaczyna obracac sie razem z wałem i robi przeciąg pod maską.
-
Problem z wentylatorem
Tak ma być, wymień termostat, a ogrzewanie dobrze grzeje czy słabo
-
Problem z wentylatorem
Ale masz dwa wentylatory jeden elektryczny i drugi który napędza pasek od silnika tzw wiskoza o tym piszesz? on kręci się cały czas.
-
Przeladowanie... Inaczej
No ale tu masz schemat ze zwykłym n75 i tu temat jest prosty otwiera się tylko przejście do tipa i nic się nie zamyka:decayed:
-
Problem z wentylatorem
Sprecyzuj fakty, piszesz o wiatraku elektrycznym tak? Bo wiskoza to kręci się cały czas, temp na klimatroniku na kanale 49 za niska brzmi jak niesprawny termostat. Na kanał 51 nie patrz tam temp. rośnie nawet jak silnik nie pracuje:wink:.
-
Przeladowanie... Inaczej
To chyba źle to podpięte jest w sumie n75 działa inaczej bo tam tylko otwiera sie przejscie do tipa nic sie nie zamyka. Podłącz tak żeby żeby ta odnoga co idzie z muszli się nie zamykała, czyli bez napiecia żeby było przejscie z muszli do wg, a po podaniu napiecia przejscie z muszli do tipa. ---------- Post dopisany at 15:14 ---------- Poprzedni post napisany at 14:57 ---------- W sumie jesteś pewnien tego podłaczenia jak to opisałeś, bo jak piszesz bez napięcia ciśnienie idzie na wg, to dlaczego w logach masz wysterowanie % czyli nie ma napięcia a ciśnienie rośnie? przecież powinno iść na gruszkę i otworzyć wg? Nie ogarniam tego maca może zmień to podłaczenie tak jak piszesz, może z którymś podejściem trafisz
-
Przeladowanie... Inaczej
Co znaczy opadać? znaczy cofać się?
-
Czy silnik AWT jest bezkolizyjny
Może akurat żaden nie był otwarty na tyle żeby spotkać się z tłokiem.
-
Przeladowanie... Inaczej
No dobra dziwne żeby n75 i mac były zepsute, ale z tamtych twoich logów wynika że nie ma sterowania, zobacz jak w innym aeb jest wysterowany n75 w grupie 25, dopuki nie ma cisnienia duty cycle jest dosyc wysokie pod 90% potem spada do ok 50% i tak sie utrzymuje do końca. A u ciebie najpierw wyskakuje na 60% i potem juz do końca zero. Czyli komp dobrze działa bo próbuje ograniczyć doładowanie, tzn. dyty cycle 0% czyli cisnienie z obudowy turbiny idzie w całości na gruszkę, która u ciebie otwiera sie przy o,4 bara, tylko w takim razie dlaczego dalej cisnienie rośnie do przeładowania? To mnie zastanawia, nie wiem czy mam rację.
-
Przeladowanie... Inaczej
Ta nieszczelność może raczej zaniżać wskazania przepływomierza, ale wszystko możliwe, duża jest? a to że grucha otwiera sie przy 0,4 to nie wpływa na to że przeładowuje. ---------- Post dopisany at 21:46 ---------- Poprzedni post napisany at 21:39 ---------- Może zrób jakieś zdjęcia tam czy coś to zobaczymy coś albo tak weź przewód wychodzący z turba podłacz prosto do gruchy a n75 zostaw wpięte w tipie, na logike jeśli wszystko z wg jest ok to nie załaduje wiecej niż 0,4 0,5 bara dobrze mysle? bedzie wiadomo czy żle działa element sterujący czy cos innego.
-
Przeladowanie... Inaczej
Wysterowanie jest w grupie 25 i na tamtych logach nie jest prawidłowe. Jesli to jest seria to przeplywka pokazuje za dużo, ale pewnie przez to że turbo przeładowuje.
-
Problem z czujnikiem
Kompresja była sprawdzana? Na jakiej podstawie ta diagnoza?
-
Słabszy po wymianie rozrządu
Zrób logi 2, 115 może coś zle poskładane, nie podłaczone, opaska nie dokręcona.
-
Co to jest?
To tykanie oznacza że działa:grin:
-
Czy ktoś miał styczność z Pobieraczek.pl
:lol1:
-
Prośba o analizę błędów
To są bledy stałe? skasuj je i po jakims czasie znowu sprawdz.
-
Brak mocy 2.8Q Automat
Jesteś pewny? Bo ja myśle że gdyby był bład grzałki to byłby zupełnie inny bład typu: Oxygen (Lambda) Sensor Heating: B1 S1: Open Circuit Ale co ja tam wiem.
-
Problem z czujnikiem
Sprawdz czy nagrzewaja sie węże idące do nagrzewnicy bo dziwne to jest:eusathink::eusathink: