Treść opublikowana przez Łukasz13
-
A4 B6 1.8T AVJ - niskie doładowanie + słaby przepływ g/s
Doładowanie jest ok, tyle właśnie wynosi na seryjnym programie, przepływka wskazuje za mało więc albo jest nieszczelność, albo co bardziej prawdopodobne przepływka już jest do wymiany.
-
1.8T BEX Prośba o analize logów
Slabo nadal to wygląda, choc jest program to auto nawet nie osiagnie seryjnej mocy, kat był sprawdzany?
-
Prosze o pomoc. Problem z błedami przeplywka i sondy
Zacznij od zrobienia logów na swojej przepływce i tej podmienionej, testuj tylko na pb narazie.
-
analiza logów
Zrób loga 115 jeszcze bo nie wiadomo czy to seria jest czy nie, turbo teraz ładuje wiecej niż powinno, może jak wymieniłeś n75 na sprawny to poprostu ładował tyle ile powinien dlatego wydawało Ci sie że nie jedzie..
-
P0420 błąd
W kazdym przypadku przy braku kata czy masz emulator czy nie, może być problem z przeglądem, choć w głownej mierze teraz zalezy to od konkretnego diagnosty.
-
Wysoka korekta długoterminowa ANB logi
Tak.
-
Wysoka korekta długoterminowa ANB logi
Przepływka zbyt mało wskazuje.
-
analiza logi 1.8t bex zamulony
Lekko za mocno naciągnieta sztanga.
-
1.8T BFB - kilka problemów + logi
-8 to może oznaczać ze rozrząd jest przestaiwony o ząbek na pasku, ale nie wpłynie to raczej na cofanie zapłonu.
-
1.8T BFB Prośba o analizę
Tak te logi lepsze, ale nic nie zmieniło sie w diagnozie, turbo pracuje poprawnie, sprawdz szczelność dolotu od samej przepływki do końca, i sprawdz samą przepływkę.
-
Proźba o sprawdzenie logów 1.8 BEX
Na serii też jest dramat, przepływka pokazuje głupoty, spalanie stukowe nadal bardzo duże, generalnie nawet na tym programie auto pewnie nie ma seryjnej mocy, a zostawiając ten program tylko skracasz czas działania tego silnika. zacznij od podstaw czyli szczelność dolotu, zawór dv, drożność kata, usatawienie rozrządu.
-
1.8T BFB Prośba o analizę
No ja Ci na odległość nie powiem gdzie jest problem, mogę jedynie podpowiedzieć co możesz sprawdzić i to już zostało napisane.
-
1.8T BFB Prośba o analizę
Trzeba zajrzec co jest w środku, bo obudowa moze byc bosch a wkład inny, ale i tak podstawa to szczelność dolotu.
-
1.8T BFB Prośba o analizę
Napewno boscha? Ty ja zakładałęs? napewno przepływ nie jest prawidłowy, dołem za niskie wskazania, górą za wysokie, ewentualnie gdzies masz dziure w dolocie dlatego takie dziwne wskazania.
-
A4 B6 1.8T problem z napinaczem rozrządu
1 błąd to kwestia napinacza, to org czy jakiś zamiennik?
-
1.8T BFB Prośba o analizę
Dobrze by było zrobić logi tak jak nalezy na jednym biegu od niskich do odcinki, zacznij od sprawdzenia przepływki jakiej firmy założona, sprawdz szczelność dolotu bo to podstawa w kazdym 1.8t.
-
Spalanie stukowe#szklanki
Zrób logi dynamiczne i wstaw tutaj.
-
1.8T BFB Prosba o analize logów, szarpanie
Auto jest po jakimś programie, turbo dobrze wstaje ale przeładowuje przy wstawaniu, przepływka troche za mało wskazuje, na lpg napewno instalacja gazowa jest do wyregulowania bo pewnie na lpg szarpie przy najwiekszym obciążeniu. Reasumując sprawdzić szczelność dolotu jeśli nie bedzie poprawy przepływu wymienić przepływkę, ogarnać przeładowanie i wyregulować lpg.
-
[rozwiązany]1.8 T ANB - Czasami szarpie przy 4k rpm, prośba o ocene logów
mam pewne podejrzenie szczególnie po objawach które pisałeś wczesniej, nie jest to napewno przeładowanie bo to bys widział na wskazniku, spróbuj zaobserwować co sie dzieje na wskazniku kiedy auto przestaje jechać, moze bedzie łatwiej niz jezdzić z vagiem.
-
[rozwiązany]1.8 T ANB - Czasami szarpie przy 4k rpm, prośba o ocene logów
Spróbuj złapać moment szarpania na logu 115+118.
-
1.8T BFB - kilka problemów + logi
Błąd sai jesli pompa pracuje, to moze byc tak jak piszesz nieszczelność układu, może być uszkodzony kombizawór lub zaworek nim sterujący. W logach dosć spore cofanie zapłonu jak na serię, przepływka zaniża kilka g. Zacznij od podstaw, sprawdz szczelność dolotu, wymień swiece jesli dawno nie były wymieniane, skontroluj cisnienie sprezania.
-
analiza logi 1.8T stage 2
Jeśli nie chcesz grzebać w sofcie, to możesz delikatnie podciągnać sztangę na regulacji i turbo powinno lepiej z dołu ładować.
-
Ocena softa 1.8T
- Przewody a chip
Zestaw powinien dać radę, sterownik trochę slaby, tak jak pisałem najlepiej ogarnąć trochę większe wtryski pb żeby nie było problemu z zapetlaniem czasów wtrysku a tym samym łatwiej będzie wystroić LPG na tym sterowniku.- Przewody a chip
Zawsze mozna zrobić tyle na ile lpg daje rade , ale generalnie na 6 powinno ogarnąć sam program na serii, dobrze wrzucić wieksze wtryski pb np 320 zeby było łatwiej stroić lpg bo troche czasy wtrysków sie zmniejsza. - Przewody a chip