Treść opublikowana przez Łukasz13
-
ROZWIĄZANY :):) Problem z VCDS LITE zablokowana grupa 0 i 25+
Pełna wersja jest na forum z instrukcja...
-
1.8T po wymianie katalizatora na nowy wywala blad 16804
Poszukaj tulejki kątowej.
-
1.8T po wymianie katalizatora na nowy wywala blad 16804
Serio tak jest nieogarniety i to bardzo, błąd tyczy niskiej wydajności kata, nie ma nic wspólnego z sondami, obie są sprawne, gdyby nie były sprawne nie mogły by zdiagnozować katalizatora. Co to tulejki to najtansze rozwiązanie, może się udać, zamiast błedu kata bedziesz miał błędy drugiej sondy ale nie będa wywoływać szreka lub będzie się zaświecał rzadziej. Co do wyłączenia w ecu to żadnych skutków ubocznych nie ma, co do skomplikowania i czy każdy to zrobi to już dłuższa historia, napewno lepiej dać to komuś kto zrobi to dobrze, bo jak ktoś ma zrobić to na odwal się i pokasuje całą diagnostykę to juz lepiej założyć tulejkę...
-
Problem z turbo ?
Szczerze to wygląda to tragicznie, olej w filtrze pewnie z odmy, więc nikt Ci nie powie po tych objawach czy to turbo czy co innego, filtr powietrza jakiś "tjuningowy" wymien na zwykły, świece też tragedia, do wymiany.
-
A4 b5 APU Zbyt silny sygnał przepływomierza
Podaj nr. błedu, bo takiego jak piszesz to nie ma. Poza tym zacznij od logów dynamicznych.
-
1.8T po wymianie katalizatora na nowy wywala blad 16804
Niestety prawda jest taka że te nowe zamienniki kata się nie sprawdzają w 1.8t i wyrzucać bedzie bład kata. Rozwiązaniem moze byc tulejka na drugą sonde, błędy też bedą sie pojawiać ale inne, plus że nie powinno być checka. Drugim rozwiązniem jest montaż org kata ale sprawnego, czyli bedzię trudno taki znaleść, no i 3 rozwiąznie chyba najbardziej optymalne wyłączyć błąd kata lub obsługę drugiej sondy w ecu i zostać na tym zamienniku.
-
Błędy przeplywomierza oraz sondy lambda po diagnostyce VAG
Sprawdz przekażniki z puszce na podszybiu tam gdzie ecu.
-
Logi do oceny 1,8t AWT,trochę zamulony
Jesli brakuje doładowania to przepływu też nie będzie bo z czego, sprawdz szczelność dolotu na początek, jakiś powód musi być ze turbo nie pompuje tyle ile trzeba,
-
Logi do oceny 1,8t AWT,trochę zamulony
No turbina pewnie do wyjecia bedzie, jak jezdziłeś z przetartym wezykiem do dv to tym bardziej turbina dostawała po d... przepływka wskazuje za mało. Sprawdz jeszcze czy gdzies nie ma dziur w dolocie zanim zajmiesz sie turbina i przepływką.
-
Logi do oceny 1,8t AWT,trochę zamulony
Turbo kiepsko wstaje i ładuje, zrób loga 118 z odpietą wtyczką od n75, prawdopodobnie coś z turbina lub klapką wg.
-
Proszę o analizę logów
Obawiam się że przy tym setupie i na tym programie to nikt po logach nie będzie w stanie Ci pomóc, zajmij sie narazie tym co pisalem i znajdz przyczyne bardzo poznego wstawania turbiny.
-
Proszę o analizę logów
Z tych logów niewiele da sie powiedzieć, oprócz tego że turbo wstaje masakrycznie słabo, zrób komplet logów czyli 002+033, 003+020, 115+118. Układ dolotowy jest szczelny? zawór dv sprawny? Wogóle ten program to jakoś dobrze nie wygląda patrzac po zadanym ciśnieniu
-
Katalizator przy robieniu chipa w 1.8t
Jeśli katalizator jest sprawny nie powinien zbyt mocno przeszkadzać przy podnoszeniu mocy, plus taki że masz spokój na przeglądach.
-
16683 - Boost Pressure Regulation: Control Range Not Reached
To jest 100 % seria tak? wygląda że jest problem ze sterowaniem turbiny, pokaż jak masz to n75 zamontowane, zrób zdjecie.
-
Czip - pytanko
Niestety rzeczywistość jest troche inna niż myślisz, jesli rozmawiamy o faktycznej mocy to 230 km to juz bardzo dobry wynik.
-
Czip - pytanko
Sporo na plus względem serii.
-
Czip - pytanko
To zależy od stanu silnika i osprzętu, przy założeniu że wszystko ok mozna uderzać pod 280-300 nm i ok 190 km
-
Czip - pytanko
Można zrobić na seryjnym coolerze, wtryski z bex napewno sie przydadzą, jest to bezpieczne jesli ten kto bedzie to robił zrobi to dobrze . Poprostu będzie wiekszy spadek mocy w ciepłe dni. Na 200 km bym raczej nie liczył chyba że zimą.
-
Ocena logów 1.8t 150km
Logi z tego z programu są tak słabo czytelne że powinno sie zakazać logowanie tym badziewiem. Widać tyle że turbo dobrze wstaje, przepływka jakby troche za mało mierzy, i cofa zapłony na wszystkich cylindrach, przydało by sie na początku zajrzeć do świec.
-
Nie mogę zebrać map po ostatniej kalibracji, brak odczytów lambda LPGTECH
Zacznij od doprowadzenia auta do ładu na pb, turbo prawie wogóle nie wstaje, na sondzie ubogo, szczelność i podstawy, dopiero potem strój lpg.
-
2.4 v6 BDV trzęsie na biegu jałowym, miga check podczas przyśpieszania, jest słaby.
Wysokie korekcje w 032 i błąd ubogiej mieszanki na jałowym może świadczyć o nieszczelności w dolocie, podciśnieniach lub odmie.
-
prośba o diagnozę usterki
Z logow nie widać za bardzo przyczyn usterki, jedynie turbo troche ospale wstanie, nie wiem na ile to zasługa temp na zewnątrz, czy coś nie tak z turbiną czy katalizatorem, troche też sporo jak na serię cofa zapłony, możesz zmienić świecę jeśli dawno nie było to robione, reszta jest ok.
-
16683 - Boost Pressure Regulation: Control Range Not Reached
Zacznij od standardowych, 002+033, 003+020, 115+118, jeśli wali błędem cały czas to przed każdym logiem kasuj błąd.
-
16683 - Boost Pressure Regulation: Control Range Not Reached
Zacznij od wstawienia logów dynamicznych.
-
1.8T BEX - prośba o analizę logów.
Tak paliwo przy cofaniu ma bardzo duże znaczenie, choć paliwo 100 to tylko troche maskowanie problemu, na serii na 98 nie powinno być zadnego cofania.