Treść opublikowana przez Łukasz13
-
prosba o ocene logow 1.8t po sofcie 300km
Serio to wygląda to bardzo zle zalewa go jakby wtryski były źle skalibrowane, turbo ładuje poza skala czujnika doładowania, maksymalnie cofa zapłon na jednym cylindrze, proponuje już Ci go nie katować bo za chwilę tłoki splyna do miski.
-
Prośba o analizę logów BFB po programie
Mocno cofa zaplony, przeladowuje jak wstaje turbina, zapętlone wtryski.
-
Prośba o analizę logów BFB po programie
Tak masz racje soft jest beznadziejny, bez sensu obciążajacy silnik, osprzet i sprzegło, do tego pewnie na seryjnych wtryskach. Chyba nie ma więcej co dodawać.
-
prosba o ocene logow 1.8t po sofcie 300km
Dobra już chyba kojarze tą moc i moment z dyskusji na fb , i to wszystko na seryjnych korbach... Generalnie cieżko bedzie to wszystko ogarnać po logach, bo tam pewnie w sofcie namieszane ze głowa mała. Zrób komplet logów 002+033, 003+020, 115+118 za każdym razem kasujac błedy nawet jak nie ma. Potem daj odczyty z kanału 032 jak troche pojezdzisz. Ale i tak pewnie cieżko bedzie coś doradzić po samych logach nie widząc auta i softu...
-
prosba o ocene logow 1.8t po sofcie 300km
Po logach to do tych 300 km to jeszcze duuuuzo brakuje. Zalewa go z jakiegoś powodu, turbo ładuje jak chce. Najlepiej jakbys zaczął od napisania co to za setup wogóle jest.
-
Błędy 16795 i 17700
Jedno z drugim nie ma nic wspólnego, bład termostatu tymczasowy, bład systemu sai stały więc jakis problem z sai, albo pompa nie działa albo układ jest nieszczelny.
-
Brak mocy na zimnym silniku.
Popraw link.
-
[b7] [cabrio] 1.8T Wysokie spalanie dziwne wskazania komputera podczas jazdy
Zacznij od napisania co dokładnie za silnik, czy seria, czy modyfikacje jeśli tak to jakie, czy jest lpg itd.
-
1.8T BEX - Prośba o analizę logów
Wygląda jakby słabo była naciągnieta sztanga w turbinie, trzeba by to było poprawić i doładowanie wróci do normy.
-
1.8T BEX - Prośba o analizę logów
Spróbuj zrobić 118 z odpietą wtyczką n75, jakiś musi być powód tego lekkiego niedoładowania.
-
1.8T BEX - Prośba o analizę logów
Brakuje przepływu na przepływce i turbo niedoładowuje, może wskazywać to na dziure w układzie dolotowym i/lub uszkodzony zawór dv, sprawdz dolot najlepiej kompresorem i sprawność zaworu dv.
-
1.8t Prośba o analizę o logów
Oprócz lekkiego przeładowania przy wstawaniu turbiny cała reszta jest w normie. Problem to jest bardziej szarpanie czy nierówne rozwiajanie mocy?
-
Prośba o analizę logów. Problem z turbosprężarką.
Doładowaniem bym się nie martwil, bo naprawdę minimalnie niedoladowuje i to zaden problem. Synchro rozrządu deko na minusie ale też bym tym sobie nie zaprzatal głowy jeśli nie ma jakis innych niepokojących objawów.
-
Prośba o analizę logów. Problem z turbosprężarką.
Aktualne logi to te na końcu bo są z kwietnia tego roku, a z nich wychodzi że auto jest całkowicie sprawne.
-
Brakuje mocy bfb
A mozesz to wstawić tak żeby było cos widać?
-
Brakuje mocy bfb
Ok, nie wnikam w to, w każdym bądz razie każdy tryb awaryjny związany z ograniczeniem doładowania wiąże się jakimś błędem.
-
Brakuje mocy bfb
Miałem na myśli to że ktoś dobrze wiedział co jest nie tak i tylko zamaskował problem usuwając w sofcie wyswietlanie samego błedu, ale to tylko taka moja teoria, zrób logi jak auto działa prawidłowo.
-
Brakuje mocy bfb
Zacznij od zrobienia logów, objaw typowy gdy coś jest nie tak i auto wchodzi w tryb awaryjny i zamiast usunać przyczyne błedu czy odpowiednio spreparować soft, to usuwa się tylko sam bład, auto dalej wchodzi w tryb awaryjny tylko że nie widać samego błędu...
-
Prośba o analizę logów 1.8T BFB
Sprawdź jeszcze szczelność dolotu jeśli tego nie robiłeś, czy nie ma nieszczelności za turbina.
-
[B6 AVJ 2001] Wymiana zaworu upustowego Blow-Off
Tak dobry plan.
-
[B6 AVJ 2001] Wymiana zaworu upustowego Blow-Off
No tak musi być wpięty przed ic, nie ważne czy DV czy ten drugi. w tym zestawie masz wyjście w aluminiowej rurce tej na dole po prawej, króciec do podłączenia DV czy blow. Widziałem zestawy bez wyjścia na DV i taki pewnie masz założony...
-
[B6 AVJ 2001] Wymiana zaworu upustowego Blow-Off
Stary nie wiem co Ty masz tam nakombinowe z tego co mówisz masz zaślepione wyjście przed ic które właśnie powinno być podłaczone do dv czy tam do blowa i wtedy upuszcza ciśnienie które produkuje turbina, ty masz tylko podłaczone do tipa i cienki wezyk do podciśnienia? to co tam ma upuszczać z tipa? jak tam nie ma ciśnienia. Turbina się rozklekotała bo cały czas zle było podłaczone, i teraz ta druga co masz też bedzie pewnie juz do regeneracji
-
Wtryski uszczelka
Powinien być oring i taki pierscien, najlepiej to kup cały wtrysk używnany
-
[B6 AVJ 2001] Wymiana zaworu upustowego Blow-Off
Czyli dobrze mówiłem zebys pokazał foty jak to ma cos upuszczać jak nie ma wyjscia z ic czy tam przed ic?
-
[B6 AVJ 2001] Wymiana zaworu upustowego Blow-Off
Załóż zwykła dv i sprawdz czy nadal jest źrebak.