Treść opublikowana przez Łukasz13
-
[B6 AVJ 2001] Wymiana zaworu upustowego Blow-Off
Zrób fote jak to wszystko jest tam podlaczone.
-
Napinacz i łańcuch rozrządu w Audi A4 B6/B7 1.8T BEX, AVJ
Pasują.
-
Logi po wymianie przepływki. rzucisz okiem?
Jak wyglądają korkety w 032? wypadanie jest tylko na jałowym? Szczelność dolotu sprawdzałeś sam czy niby ktoś to robił bo to duża różnica . Przez kata nie powinny wypadać zapłony na wolnych.
-
Logi po wymianie przepływki. rzucisz okiem?
Dp wrzuć jak masz bład kata, potem usuniesz bład kata i sai u kogoś kto to robi
-
Prośba o analizę logów 1.8T BFB
Nie wygląda to na prawidłowe wskazania org przepływki boscha, chyba że w aucie jest jakiś inny problem który wpływa na prace przepływomiarza, wez wymij ten wkład i sprawdz dokładnie jakie ma numery i najlepiej daj foto, to 10 min roboty.
-
Logi po wymianie przepływki. rzucisz okiem?
Do katalizatora zaglądane było?
-
1.8 T AEB - Prośba o analizę logów statycznych i dynamicznych
No to jeszcze dodatkowo wymień przepustnice do tych rzeczy które napisałem wczesniej.
-
1.8 T AEB - Prośba o analizę logów statycznych i dynamicznych
W tym aucie to diagnozowanie nieszczelności po logach to troche za dużo , nieszczleności sprawdzisz kompresorem dmuchając w dolot, druga rzecz którą trzeba sprawdzić to ciśnienie paliwa pod obciązeniem. Wtedy bedziesz wiedział wszystko. Napewno jest ubogo pod obciążeniem.
-
Czujnik G42- bład IAT
Rezystancja jest ok, szukaj problemu w wiązce.
-
Prosze o analize logów
Dziura w dolocie, sprawdz czy jakas guma nie spadła, lub czy coś sie nie rozszczelniło przy kolektorze...
-
Kopci po wymienię kata na dp
Standardowy problem po wywaleniu kata, z katem nic nie kopciło bo olej się w nim dopalał, jesli dym szaro-niebieski to najbardziej prawdopodobne że turbo puszcza olej na wydech.
-
Analiza logów BFB Hybryda k03
Z tego co widzę to troche oczekujesz zebyśmy wróżyli coś ze szklanej kuli, potrzebujesz kogoś kto się zna na tym silniku, błąd jest spowodowany niedoładowaniem, dlaczego i co się stało nie wiemy, wymieniasz części profilaktycznie, moim zdaniem lepiej wymieniać jak jest podejrzenie uszkodzenia. Teraz albo musisz jechać poprawić ten program zeby zmniejszyc zadane doładowanie na tyle na ile ogarnia ta turbina, albo poprawić wysterowanie n75 w sofcie, albo ogarnać ten bład w sofcie. Druga sprawa pisałem Ci dlaczego auto generuje słabą moc bo nie przyjmuje zapłonu, czyli albo silnik jest w kiepskim stanie(kompresja) albo coś innego jest nie tak. Poza tym nie oczekuj od tego silnika i turbiny hybrydowej z k03 że bedzie trzymał płaski wykres momentu do odciny i super mocy z tego wynikajacej. To jest problem typu oczekiwania vs rzeczywistość
-
Jak się przygotować do wizyty w BRK TUNING.
0280218063
-
[B6 AVJ 2001] Wymiana zaworu upustowego Blow-Off
Na próbę możesz zostawić go luzem, chyba że na stałe chcesz podłączyć DV bezpośrednio do kolektora.
-
Jak się przygotować do wizyty w BRK TUNING.
Nie nie podejdzie, ma być boscha z takimi samymi nr jak oryginał.
-
1.8T BEX spore korekty lambda
Tak dziura też może powodować takie korekty i nie bedzie widoczna w 115 bo moze być przed turbina, dlatego najlepiej sprawdzić dolot ciśnieniowo i wtedy dopiero wymieniać przepływomierz.
-
Analiza logów BFB Hybryda k03
Nie wiem czy dobrym pomysłem jest luzowanie sztangi, napewno nie pomoże na błąd doładowania, może jedynie pogorszyć sprawe, log z odpięta wtyczką nie do konca wskazuje na to że jest za mocno naciągnieta sztanga, sugeruje podłączyć stary n75 i wtedy sprawdzić, zrób fote jak to wogóle jest zamontowane.
-
[B6 AVJ 2001] Wymiana zaworu upustowego Blow-Off
Jak nie zasysa wogole to znaczy że nie ma sterowania zaworem, czyli trzeba przejrzeć cienki wężyk podciśnieniowy czy nie jest dziurawy czy urwany, ewentualnie zaworek n249 pod kolektorem uszkodzony. Możesz na probe dać nowy wężyk i podłączyć bezposrednio tego properfekta pod króciec na brzegu kolektora obok grubego węża od chłodnicy.
-
Czujnik G42- bład IAT
Czujnik to nr2. najlepiej jakbyś sprawdził miernikiem rezystancje na pinach czujnika.
-
1.8T BEX spore korekty lambda
Tak jeszcze nadal za mało pokazuje jak na bexa.
-
Jak się przygotować do wizyty w BRK TUNING.
Brakuje przepływu, nieszczelność w dolocie lub przepływka słabo mierzy.
-
Wykres z hamowni po strojeniu do wglądu. Ocena + mały problem.
Jak planujesz coś robić pozniej to narazie nie ma sensu grzebać.
-
Wykres z hamowni po strojeniu do wglądu. Ocena + mały problem.
No w zasadzie to niewiele się zmieniło od pierwszych logów które robiłeś, na pb góra są zapętlone wtryski, do tego troche za duże ustawione jest zadane doładowanie od 5 tyś w góre dlatego pewnie miałeś ten bład od doładowania.Stuki pojawiają się pewnie od wyższej niż zimą temp. w dolocie.
-
Wykres z hamowni po strojeniu do wglądu. Ocena + mały problem.
W trakcie logowania wpadł bład doładowania i logi trybie awaryjnym, powtórz logi za każdym razem kasując błedy jesli sie pojawiaja.
-
B7 1.8T BFB Sprawdźcie logi koledzy.
Nie niestety... wszystko działa jak powinno , lpg mozna by jeszcze troche lepiej ustawić, ale przynajmniej jest lepiej niż poprzednio.