Treść opublikowana przez Łukasz13
-
1.8T BEX - prośba o analizę logów.
Jest poprawa, ideał może nie jest bo nadal pojawia sie delikatne cofanie, no i przepływ mogłby być większy.
-
Napinacz i łańcuch rozrządu w Audi A4 B6/B7 1.8T BEX, AVJ
Dokładnie tak jak napisał kolega wyżej.
-
Usunieta 2 sonda dziwne objawy
Daj logi na wolnych na pb i na lpg 002+033+032
-
Logi dynamiczne, proszę o pomoc
Nie powinno się tym objawiać, ale lepiej zrobić to i mieć pewność że z autem jest wszystko ok i wtedy gnębić gazwonika, niestety pewne problemy na lpg są bardziej widoczne niż np. na samym pb.
-
Logi dynamiczne, proszę o pomoc
Przepływ na przepływce troche mały faktycznie. Co do temp w dolocie to raczej norma na seryjny ic gdy 30 st na zewnatrz i zaczynasz loga z 50 st w dolocie. Program faktycznie troche słaby, afr nie poprawiony, dołem ubogo, górą za bogato. Rozwiązanie kompleksowe: sprawdz szczelność dolotu, jesli wyjdzie ok, przepływka do wymiany. Potem najlepiej wrzucic większe wtryski np. 320 z bexa, poprawka programu, i wystrojenie lpg na drodze po korketach.
-
A4 b5 AEB k03s doładowanie 0.7 zamiast 1.3
Gdzieś musi być błąd, układ napewno jest szczelny a dv jest sprawne? zrób logi jakies moze bedzie cos widać, 002+007, 001+025, 003+013
-
1.8T AVJ odczyt z bloków 090, 091, 093
-5 cf to wartość do zaakceptowania i nie świadczy że coś nie tak.
-
Logi dynamiczne
Przepływka sporo zaniża wskazania.
-
Chip 1.8 T BFB 163 KM.Pomocy
Jaki sens ma porównywanie wykresu z auta nieseryjnego z wykresem auta na całkowitej serii? Co do wykresu kolegi markan79 to faktycznie niepotrzebny ten wzgórek momentu prawdopodobnie to przeładowanie które nie daje nic pozytywnego, lepiej zrobić mniejszy nm a bardziej płasko.
-
1.8T AVJ brakuje 12 km
Gdyby program by był normalnie napisany nie byłoby problemów z pętleniem wtrysków, ale widać po zadanym doładowaniu to program to typowa kupa. Jak juz ogarniesz mechanicznie auto dobrze by było poprawić ten soft.
-
Proszę o analizę Logów BFB
Nie chodzi o to by wymieniać części na zapas, logi dają tylko ogólny pogląd na silnik i tylko podsuwają możliwe problemy które trzeba sprawdzić, dlatego jeśli nie ma pewności co do przepływki czy pompy sprawdza się najpierw szczelność dolotu kompresorem i mierzy ciśnienie paliwa pod obciażeniem wtedy to potwierdza w 100% uszkodzenie danej części.
-
Napinacz i łańcuch rozrządu w Audi A4 B6/B7 1.8T BEX, AVJ
Wylye przykro mi to czytać wszystko, piszesz mi najpierw że nie jestem uczciwy że nie chce wszystkiego opisać bo to jest niby jakaś moja powinność? No sorry ja sam może będe decydował co napisze w tym wątku. Moje wpisy w tym wątku i nie tylko służyło jak to ładnie napisałeś wymianie myśli i jakiejś tam pomocy innym a nie zarabianiu. Dlatego też odniosłem się do tego że samo wykasowanie błędu nie rozwiazuje do końca sprawy przy zmianie napinacza na ten bez elektrozaworka. I służyło temu aby ktoś kto to zrobił u siebie sprawdził np. czy korekty długoterminowe działają, czy zapytał np. swojego tunera czy kogoś kto bedzie mu to robił, czy zrobi to poprawnie i czy wszystko będzie działać jak wcześniej na starym napinaczu z wtyczką. A Ty cały czas sugerujesz że moja rola w tym wątku to tylko jakaś promocja swojej osoby. To co opisałeś na czerwono to raczej oczywiste, jeśli chce ktoś robić to sam znajdzie na pewno narzedzia do tego potrzebne, ten kto nie chce robić tego sam oddaje auto osobie która wie co i jak i nie musi się tym martwić. Dziękuje za uwage w tym wątku.
-
Napinacz i łańcuch rozrządu w Audi A4 B6/B7 1.8T BEX, AVJ
Wylye nie wiem o kim piszesz określając guru mam nadzieje że nie o mnie, jeśli tak proszę nie piszę bzdur, nikogo nie zapraszałem na priv ani na warsztat w tym temacie. Po drugie to ja napisałem kilka stron wcześniej że samo wyłączenie błędu nie jest dobre bo nie rozwiązuje to kwestii zatrzymania korekt długoterminowych, bo nie mogłem czytać tego jak ochoczo opisujesz że samo wyłączenie błedu jest super i niczemu nie szkodzi itd. Także niepotrzebnie robisz zamieszanie w tym temacie, nie pisz o żadnych długich kodowaniach bo to kolejne bzdury. Co do sprzętu nie potrzeba do tego żadnego specjalistycznego sprzętu, trzeba tylko odczytać soft ze sterownika i potem zapisać zmodyfikowany, możesz to zrobić nawet kkl lub możesz użyć innego ogólnie dostępnego sprzętu. To jest taka sama procedura jak przy wyłączeniu drugiej sondy, czy robieniu programu pod wiekszą moc, i oczywiście można to zrobić dobrze lub źle. Oczywiście z ostatnim zdaniem sie zgadzam na zachodnich forach jest sporo informacji u nas nie ma.
-
A4 b5 AEB k03s doładowanie 0.7 zamiast 1.3
Jeśli po odpieciu wg ładuje tylko 1 bar problem tkwi w samej turbinie, ewentualnie samej gruszce lub klapce wg.
-
Proszę o analizę Logów BFB
Logi w zasadzie nie są złe ale mogło by być lepiej, jesli to pod mody dobrze by było sprawdzić ciśnienie paliwa dla pewności, bo troche długie czasy wtrysków, przepływka też minimalnie zaniża, turbo i reszta ok. Na początek w sumie szczelność dolotu też do sprawdzenia.
-
Napinacz i łańcuch rozrządu w Audi A4 B6/B7 1.8T BEX, AVJ
Nie ma kontrolki i nie ma błedu, ale to nie tylko o samo wykasowanie błedu chodzi, jeśli wykasuje sam błąd i nic wiecej, ecu nie będzie wprowadzać korekt długoterminowych.
-
Proszę o analizę logów 1.8t BEX
Stary miałeś wkład boscha i taki powinien być, ten co masz to wkład pierburga, niestety w 1.8t sie nie sprawdza.
-
Check engine i brak mocy (tryb awaryjny)
W bfb wystepuje tylko kompletny termostat z obudową.
-
Check engine i brak mocy (tryb awaryjny)
Jaki sterownik lpg i reszta komponentów? problem ewidentnie przez lpg.
-
Błąd ubogiej mieszanki
Poprostu masz kiepskich mechaników, jesli chcesz żeby ktoś Ci pomogł na forum to przynajmniej wrzuć jakieś logi dynamiczne itd. nikt tu daru jasnowidzenia nie ma.
-
Proszę o analizę logów 1.8t BEX
Wyjmij wkład z obudowy i zrób zdjecia, obudowa moze być org.a w środku może być niewiadomo co.
-
Kess nie czyta mapy
W bfb nie trzeba wyjmować bezpiecznika, masz kiepski sprzęt, to juz lepiej sobie radzi z tym zwykły kkl.
-
Analiza logów a4 b6 1.8t AVJ quattro
Turbo przeładowuje, gruszką jest ustawiona seryjnie czy podciągnieta w tej hybrydzie?
-
Ocena logów audi tt AJQ 180 km 1.8t
Wygląda że jest ok, oprócz tego że temp bardzo wysoka w dolocie, program pewnie seria choć pewność dopiero po zgraniu.
-
1.8t AWT czy coś go boli?
Sprawdz szczelność dolotu, jak nic nie wyjdzie to przepływkę można by wymienić na nową, trzeba skontrolować ustawienie rozrządu.