Treść opublikowana przez Łukasz13
-
2.0TFSI nierówno pracuje, szarpie, telepie, traci moc
Co do błedów to jak kolega wyżej pisał sprawdz szczelność dolotu bo wygląda na jakąś nieszczlenosć w podcisnieniach. Co do logów to zrób jeszcze 115+118, 003+020, 002+033+031, jest problem z paliwem a w zasadzie jego brakiem, w okolicach 5 tyś ecu ratuje się zmniejszaniem doładowania i zamykaniem przepustnicy. Po logach wygląda jakby pompa elektryczna w baku nie dawała rady.
-
2.0 a3 8p...prośba o analize logow
Jakieś problemy z autem? nic mocno niepokojacego nie widać, oprócz tego że troche przylewa go w górnej partii obrotów.
-
Ocena logów 1.8T AVJ
Blow off do wyjecia, wstaw org zawór dv.
-
silnik bex 1.8 t 2004 rok
Takie sprawdzanie Ci nic nie da, sonda nie mierzy temp. bo nie ma takiej możliwości, temp. są obliczane przez ecu.
-
Audi TT 225KM - mało mocy
Przepływka faktycznie lekko za mało mierzy, to tego skontrolować stan świec i lać 98.
-
Logi a4 b6 1.8T BEX
Jak wywala bład cisnienia i dzwoni łancuch to zacznij od sciagniecia miski i wyczyszczenia smoka oleju zanim zatrzesz silnik a przynajmniej zmierz cisnienie oleju. Napinacz jest sterowany olejem wiec przy braku cisnienia może łapać bład, logi dynamiczne zostaw na pozniej.
-
Logi a4 b6 1.8T BEX
Normalna jazda bez gazu w podłogę bo wtedy fazator nie jest wysterowywany , napinacz oryginalny?
-
Logi a4 b6 1.8T BEX
W tych logach raczej wszystko ok, błąd wywala napinacz nie zmienia fazy, daj 090+093 z normalnej jazdy.
-
1.8T AEB niskie ciśnienie doładowania, sprawdzenie logów
Jakie błedy ? bo sonda to raczej nie działa, przepływka org?
-
Zaworek odmy, separator oleju, grzybek
Wymien na nowy.
-
Problem z mocą
W dziale diagnostyka masz opis jakie kanały i jak robić logi.
-
1.8t tuning
Logi robimy do odcinki, turbo przeładowuje lekko, mocno cofa zapłony, jakie paliwo jest lane?
-
Nagła przerwa w przyspieszaniu magiczne 2500 obrotów
W tych logach nie widać problemu, w pierwszych logach u góry problem jest, prawdopodobnie zalezy to od temp w dolocie, spróbuj robić loga 003+115 gdy bedzie cieplo na zewnatrz i troche nagrzeje sie dolot. Jak zaczęło sie tak dziać chwile po programie to raczej nie szukałbym winy w aucie, jak coś pomogę nie masz daleko.
-
Dezaktywacja systemu EVAP
Napisz jaki dokładnie błąd masz, bład evap nie powoduje trybu awaryjnego, chyba że układ jest nieszczelny i lewe powietrze powoduje bład mieszanki i bład awaryjny. Lepiej naprawić ten zaworek i ewentulana nieszczelność, niesprawny układ i/lub niepoprawne wyłaczenie dtc powoduje ze nie działaja korekty długoterminowe co w dłuzszym czasie moze spowdować niemiłe skutki.. Co zaworki n249 i n112 maja wspólnego z evapem? co za herezje... Evap to dosc prosty system, zaworek n80 na obudowie filtra powietrza, z niego rurki rozchodzą sie do tipa i do kolektora ssacego, po drodze masz ze 2 zaworki jednokierunkowe, zacznij jak pisałem od podania błedu.
-
Audi A4 B5 1.8t ANB Me7.5 jaki inny ECU 1024kb
Ten soft to jakiś zart? dobrze ze to auto posiada jakies zabezpieczenia bo juz dawno by sie upaliło, wiesz ze wieksze wtryski to sie kalibruje w sofcie? m. in. po to zeby odpalało
-
Audi A4 B5 1.8t ANB Me7.5 jaki inny ECU 1024kb
Wiazki nie trzeba zmieniać, bez przesady, chcesz mieć nowszy ecu np. awt z szerokopasmówką potrzebujesz dołożyć dwa kable do wiązki od sondy, zmieniasz sonde, przepływkę, robisz konwersję na cewki aktywne, reszte ogarniasz softem.
-
Przygotowanie do Chip'a
Przed programem.
-
Olej w świecach i cewkach zapłonowych
Uszczelka pod pokrywą zaworów.
-
Doładowanie spada w górnej części
Ale co te logi mają wykazać bo nie wiem.
-
Prośba o analizę log'ów 1.8t BFB
Mogła być źle ustawiona na regeneracji, sprawdź dla pewności węże od n75 czy nie zagięte lub nieszczelne
-
Prośba o analizę log'ów 1.8t BFB
Sztanga w turbinie jest źle ustawiona. Albo jest jakaś nieszczelność na wężach od n75.
-
Prośba o analizę log'ów 1.8t BFB
Zrób loga 118 z odpietą wyczką od n75, turbo ładuje wiecej niż oczekuje program dlatego błąd. Mocno cofa zapłony, świece były wymieniane? Genralnie sugerowałbym powrót do serii i wtedy diagnoza. Bo program nie jest najlepszy i nie jest bezpieczny( wysoki afr).
-
Audi TT 1.8T Quattro 225KM ocena logów przed zakupem
Byś może kwestia samego zaworka n75 albo lekkiego podciągniecia sztangi wg.
-
Audi TT 1.8T Quattro 225KM ocena logów przed zakupem
Nie wygląda to żle, turbo dobrze wstaje ale delikatnie cos tam niedoładowuje, mysle że nie ma sie czym martwić i to do ogarniecia jest, reszta też w miare poprawnie, nie widać wiekszych problemów.
-
Logi b7 1.8t bfb Quattro, prośba o sprawdzenie logów przed tuningiem
To normalne.