Treść opublikowana przez Łukasz13
-
A4 B6 1.8T BFB nie odpala i mruga kontrolka abs
Odkrec lub nacisnij zaworek z tyłu na listwie i zobacz czy wogóle pojawia sie paliwo.
-
A4 B6 1.8T BFB nie odpala i mruga kontrolka abs
Sprawdz czy wtryski podaja paliwo przy kreceniu i czy jest iskra, na vagu sprawdzić w sterowniku silnika czy widzi obr podczas odpalania.
-
A4 B6 1.8T BFB nie odpala i mruga kontrolka abs
A błedy z silnika?
-
Czujnik położenia wałka rozrządu w A4 B6 1.8T i jego napięcie
Sprawdzałeś ustawienie rozrządu?
-
Szum z okolicy turbiny w A4 B6 1.8T
Dzwięk typowy w przypadku uszkodzonych łopatek turbiny lub poprostu taki załozony wirnik w tej turbinie, im wiecej ładuje tym gwizd głośniejszy, dlatego po odłaczeniu wtyczki n75 gdy turbina ładuje 0,3 bar dzwieku nie słychać.
-
Kolektor wydechowy do 1.8t
Tak, nie psuj sobie auta tym badziewiem.
-
Zalewa się LPG ok przełączeniu i nie odpala
Brudne wtryski lpg?
-
1.8 T Quattro BEX + LPG Prośba o analizę logów statycznych i dynamicznych
Tak, błąd chodziło o lpg.
-
1.8 T Quattro BEX + LPG Prośba o analizę logów statycznych i dynamicznych
Szarpanie na zimnym na lpg to najczęściej zużytych lub zaklejonych wtrysków lpg. Co do turbo i przepływki, przepływke możesz dać nową, stara pewnie od nowości, turbo nie musisz robić.
-
1.8 T Quattro BEX + LPG Prośba o analizę logów statycznych i dynamicznych
Rozrząd ok, auto jest po programie, turbo już dość ospale wstaje, wygląda jakby przepływka lekko zaniżała, poza tym na pb ok, lpg pewnie można troche lepiej ustawić.
-
Odczuwalny brak mocy w A4 B7 1.8T BFB - logi
Proponuje zdemontować katalizator i obejrzeć go z obu stron, dodatkowo można sprawdzić kompresje silnika.
-
Odczuwalny brak mocy w A4 B7 1.8T BFB - logi
Być może katalizator zapchany, świece kiedy wymieniane ostatnio?
-
Odczuwalny brak mocy w A4 B7 1.8T BFB - logi
Troche za mocno cofa zapłony jak na serie, poza tym jest ok.
-
A4 B7 1.8T Zapach paliwa w aucie / zbyt bogata mieszanka/ Benzyna w oleju
Ja bym zaczął od tego
-
A4 B7 1.8T Zapach paliwa w aucie / zbyt bogata mieszanka/ Benzyna w oleju
Kiedy zaczął sie problem?
-
1.8T AVJ Wysokie spalanie, chwilowe spadki mocy
Co to znaczy sondy wyłączone? weż nas nie załamuj, na gażnik bedziesz go przerabiał ze sondy wszystkie wyłaczone? wez wgraj seryjny program bo to co opisujesz bardzo zle świadczy o tym kto to robił.
-
1.8T AVJ Wysokie spalanie, chwilowe spadki mocy
Są błedy od sondy? bo nie działa, przeładowuje turbo, generalnie dramat.
-
Logi VCDS A4 B6 1.8T BFB
Zeby coś zrobić to najpierw musi byc sprawne w logach, a narazie to jest dramatycznie zle w tych logach. Wgrać serie, sprawdzić co z ta przepływka i katalizatorem, bo znajać zycie mechanik nic nie sprawdził.
-
Montaz walbro w seryjnym koszu
allegro.pl ALLEGRO.PL
-
Logi statyczne i dynamiczne a4 b6 1.8t bfb
Na gazie tak samo kiepsko jak na beznynie a moze i gorzej. Zajrzyj do tego kata nie ma sie co zostanawiać.
-
Logi statyczne i dynamiczne a4 b6 1.8t bfb
Przepływ sie poprawił, co do reszty nie wiadomo bo nie zrobiłes logów zapłonu.
-
Logi statyczne i dynamiczne a4 b6 1.8t bfb
Kasowałes błędy przed logami? przepływ stanowczo za mały, przepływomierz pewnie do wymiany, co do kata to najlepiej skontrolowac jego stan, na zamienniku czesto wywala błąd kata, choć sam kat może byc całkiem ok.
-
Nierówna praca i strzały w dolot po wymianie głowicy
Rozrząd z tych wartosci wygląda ze jest ok, sprawdz szczelność dolotu bo tu moze cos poszło nie tak.
-
Odcina zapłon przy 3 tys. obrotów 1.8t
Auto po jakims programie, co do problemu to chyba trzeba by na to spojrzeć, bo tak będzie ciężko.
-
Problem z podciśnieniem w A4 B6 1.8T BFB
Zawór jednokierunkowy w trójniku odmy pod kolektorem od tego zacznij.