Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

griga-st

Pasjonat
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez griga-st

  1. Jest na pierwszej stronie w tym wątku Listwę należy przed założeniem " na sucho" sobie przymierzyć. Początek i koniec listwy pokrywa się dokładnie z przetłoczeniami na przednim i tylnym błotniku. Z kolei środek listwy pokrywa się z przetłoczeniem na progu.
  2. Szyberdach ma zdecydowanie więcej plusów jak minusów Głośniej robi się dopiero od 160kmh i jak siedzisz w aucie dziesięć godzin, to robi się to irytujące. Ale kto robi takie trasy codziennie? Pneumatyczne zawieszenie dopiero od A6 w gore niestety...
  3. Tez wyciołem araba w sobotę ze 20 metrów. Na szczęście tylko prawe kolano lekko posiniaczone...Te satynowe lustra tez mi się bardzo podobają. Miały być już w grudniu na pokładzie, ale choróbsko pokrzyżowało plany
  4. Zawsze jest się o co modlić: np.o tanie paliwo, czy kasę na mody;) Bardzo fajna, i dobrze wyposażona sztuka. Radar na autostrady i dziura do nieba nie do przecenienia. Program koniecznie z przeprogramowaniem skrzyni. Stronic jest dużo bardziej zmulony jak manual już pow.100km/h. Trzeba tez dbać o uszczelki od szyberdachu. Ponoć od 2010 poprawili to wraz z małym liftem, ale w mojej pierwszej B8 wymieniali to bo wyglądała jak z dwudziestoletniego golfa III. Nie wiem dlaczego, ale jest tez głośniej jak w E90 chociaż to te same dachy.
  5. Prace silnika, nie jazdy Za wyrównoważenie układu tłoki/korbowody/wal korbowy i jego płynną prace odpowiadają przeciwwagi i kolo zamachowe. Walki maja za zadanie wyeliminować jedynie drgania o wysokiej frekwencji(w teorii), a nie wyręczać czy tez "wspomagać" przeciwwagi na wale. O ile funkcjonuje to w silnikach w miarę nowych, to w jednostkach ze sporym przebiegiem te drgania wręcz wzmacnia . A to dlatego ze ten układ nie toleruje żadnych przesunięć mas. Takie przesunięcia następują np.w wyniku naciagniecia łańcucha, czy zużycia kol zębatych. Jak napisałem wcześniej: pojechać na spota, i porównać prace silników. Ja w moim byłym BPW wybrałem rozwiązanie z 1,9 bo wyszedłem z założenia ze jeżeli czegoś nie ma, to się na 100% nie zepsuje
  6. Wibracje? Wszyscy jeżdżący 1.9 powinni się pochlastać bo wibruje podobnie bądź słabiej. Chyba przez lepsza konstrukcje poduszek. Można by zmierzyć głośność z walkami i bez... Ale na logikę: jak może być głośniejsze coś czego nie ma? Jak szarpie to na pewno nie jest przyczyna brak walków. Jedyna konsekwencja po przejechaniu kilkudziesięciu tysięcy było to, ze auto nieznacznie lepiej reagowało na pedał gazu. Proponuje pojechać na spota, i porównać sobie autka.
  7. No to będzie Pendolino Sam bym nie jeździł, ale się podoba.
  8. Ty, Wiraszka W kropki to ty będziesz miał facjatę jak ci Holender po gandzi pryśnie
  9. Naturalnie to wszysko indywidulane odczucia, ale pozwole sobie nie zgodzic sie z ta opinia. Nalesnik jest wygodniejszy na trasy. Moja poprzednia B8 miala siodla materialowo-skurzane sline, i byly mniej wygodne. Trasy po ok. 1300km. Optyka nie podlega dyskusji. Te paski sa okropne.
  10. Pieronsko ladny bialas Tez szukam przedniego kompletnego zderzaka od S-y, ale ciezko cos znalezc. Sme polamance, albo bez PDC...
  11. Element do malowania. Spolerujesz, a tysiąc € przeznaczysz na mody .
  12. http://www.audi-oil.blogspot.co.uk/2014/03/the-audi-uk-officially-stated.html#comment-form
  13. griga-st odpowiedział(a) na LPC temat w 2.0TFSI
    Można tutaj dywagować czy mniejszość,czy większość. Przy naprawie na pewno wiemy co mamy . Przeszczep to zawsze spore ryzyko. U tutaj pozwolę sobie na mala dygresje. Mieliśmy na początku dziewięćdziesiątych lat Poldka akwarium 1.6. Silnik skończył się przy 93kkm. Wtedy śmiałem się z taty ze kupił Poloneza zamiast jakiegoś używanego Passaciaka. Żebyście widzieli jaki miał ubaw w ubiegłym roku jak mu powiedziałem ze muszą mi silnik wymienić przy niecałych 90kkm. I to w aucie wielokrotnie droższym od Poldka.
  14. Zapytaj na Trzynastka i siedemnastka to może za mało do rozebrania tego silnika, ale bez przesady. Ta konstrukcja jest już cn.osiem lat na rynku.
  15. griga-st odpowiedział(a) na LPC temat w 2.0TFSI
    Nowe, mocne diesle maja być na tym samym bloku. Zobaczymy niedługo co z tego się wykluje
  16. griga-st odpowiedział(a) na LPC temat w 2.0TFSI
    Marcin , jak cylindry porysowane, to co ci nowe tłoki pomogą?...
  17. griga-st odpowiedział(a) na LPC temat w 2.0TFSI
    Heh, to już wiem Rodzyn skąd wiesz o tych żarówkach Na to czy STAGE II pomoże, czy nie, ma wpływ kilka czynników. Przede wszystkim kiedy zareagowano na ten problem. Jeżeli jeżdżono autem na LongLifie, a kierowca tylko dolewał oleju(niestety zdecydowana większość aut polasingowych) , to po jakimś czasie pierścienie się zapiekały i tłok tarł po gładziach cylindra. W tym wypadku silnik nadaje się z reguły do wymiany. Natomiast jeżeli właściciel próbował ratować sytuacje poprzez częste wymiany i lanie lepszego oleju jest spora szansa ze wymiana tłoków przyniesie pożądany efekt. Nie wiem czy przypadkiem nie zmienili tez sposobu honowania cylindrów. Najlepiej spytać jakiegoś Madziara z Györ gdzie te silniki są produkowane. Jeżeli wymiana silnika, to produkowane od 01.06.11. Dokładna data produkcji jest na pokrywie rozrządu. Sam bym chciał wiedzieć czy i gdzie jest bity Nr silnika/Part Nr bloku na EA888.
  18. Sam robiłeś auto, czy takie kupiłeś?/Urobil si rovnaké auto, alebo ako dlhšie kúpil? Do Svidnika jeździłem kiedyś na Zlatego Bazianta i po Borovicke
  19. Kolego, o cudownych właściwościach oleju wiemy wszystko. Jest o tym prawie 700 stron
  20. Marka premium hmm, sam dupsko wożę, wiec niech ci będzie . Tez mi się białas bardzo podoba. Zwłaszcza bez chromów na relingach. Widzę ze masz porządne, gumowe maty. Te ori z rowkami to katastrofa w zimie.
  21. Wszystko jest podpięte Co sobie przypomnę, to zaktualizuje posta. Na przykład to, ze za gulaszowa z dwiema bułkami i lemoniada trzeba dziewięć euro na stoku zapłacić
  22. Właśnie wróciłem z Zillertal. Świetna pogoda i dobre warunki. Niestety tylko do max.11godziny... Sie wiara rzuciła i zaorała wszystkie stoki Do 24.01. jest polski tydzień. http://www.zillertalinfo.eu/pl/imprezy http://www.zillertalarena.com/de/arena/winter/tarife.html https://www.google.de/maps/dir//47.2404673,11.9005048/@47.2400451,11.8996606,320m/data=!3m1!1e3 Niestety, zdjęcia z kalkulatora... fon mi padł...
  23. Bardzo ładnie, bardzo ładnie:) Jeszcze przodzik, i będzie FL. Wydech z benzyny?
  24. griga-st odpowiedział(a) na alvaro temat w B8 TrOOOOp
    Czyli to nie jest prosty algorytm prędkość/silą wspomagania? W face lifcie to jest 1N8.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.