Treść opublikowana przez rookie
-
[B5 1Z] Kopci na szaro-niebiesko przy uruchamianiu
ja wlałem syntetyk 5W-40, nalatane mam 200 tys. km i luzik, a silniczek chodzi 10% ciszej a silnik zawsze gdzieś może się spocić, bo pracuje w ekstremalnych warunkach patrz=program SONDA o oleju na youtube pozdrawiam
-
[B5 1Z] Sadza i drgawki
to nie teoria, raz przygazowałem tak audika i zgasł, ale fakt był zimny i było to 4 lata temu nawet w nowych autach jest olej w dolocie turbo, bo mechanik ze skody mi pokazywał pozdro
-
[ALL] Czy biodiesel jest bezpieczny dla silnika ?
e tam, kupujesz Audi A4 i chcesz zaoszczędzić parę zloty? a wtryski i pompa? dla Audiczki wszystko musi być markowe, bo wtedy służżżżżżżży i jest niezawodna a takie wynalazki to do VW Jetty 1.6 Diesel z 1986 roku
-
[B5 1Z] Sadza i drgawki
jak gazowałeś zimny czy nie rozgrzany silnik to potrafi nawet zgasnąć, bo jest to nienaturalna praca silnika [bez obciążenia] jak turbina chodzi to nic nie musisz tam szukać, sadza pojawia się też gdy masz stan oleju ponad max, a szczelność układu sprawdź profilaktycznie chociaż może też być, że uszczelniacze turbo puszczają, zdejmij rurę do intercoolera i zobacz ile tam jest oleju
-
Jakiej firmy wahacze polecacie do Audi?
Oczywiście, poza tym są niemieckie, a nie chińskie.
-
[ALL TDI] Nowe paliwo Shell V-power Diesel GAS-TO-LIQUID
Od 1 kwietnia na stacjach shell oferowane jest nowe przezroczyste paliwo Diesel GTL pochodzące ze skraplania gazu ziemnego. Paliwo te firmowane jest też logo AUDI sport, ponieważ jak mówi ulotka Audi R10 TDI jeździło na tym paliwku. Proponuje zamieszczać w tym wątku spostrzeżenia użytkowników lejących tenże ON. Ja muszę wypalić stary ON i zalać pełen bak, żeby uwagi miały sens. Pozdro
-
Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?
Nie, nie Powiedziałem to nawiązując do wątku oryginalności olejów sprzedawanych np. jako Castrol O smakach nie fantazjowałem
-
Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?
zauważcie też, że oleje mają rózne zapachy i łatwo je odróżnic np. Lotos pachnie inaczej niż Liqui Moly
-
[B5 AFN] Sadza z komina
Nie, rura idzie jeszcze dołem od intercoolera do metalowej rury która jest w pasie przednim pod chłodnicą Zobaczysz ją ściągając osłonę dolną silnika
-
[B5 AFN] Sadza z komina
a rury idące od intercoolera w dół też sprawdziłeś, tak? funk, wygląda na to, że ma za dużą dawkę paliwa, ale skąd nagle ta zmiana.. tuningowałeś coś?
-
[B5 AFN] Sadza z komina
a moc ta sama?
-
[B5 1Z] Naciąg paska wieloklinowego
wiedza broni się sama poza tym łożysko w alternatorze będzie szumieć a nie piszczeć
-
[B5 1Z] Naciąg paska wieloklinowego
jak piszczy pasek to mogą być dwa powody: - zużyte sprzęgiełko alternatora [wewnątrz rolki alternatora] - zużyty napinacz paska klinowego [jak leży pod kątem to na 100% do wymiany] Jak ci pasek pęknie narobi strasznego bałaganu i może wkręcić się w rozrząd
-
[B5 AFN] Klekocze na ciepłym
wszystko jasne, dobrze, że silnika nie zatarłeś
-
[B5 AFN] ,,Szlam'' w układzie chlodzenia
a włóż palec w zbiornik i zobacz czy masz palec czysty czy brudny ja w poprzedniej audicy miałem brudny płyn ale paluch był czysty, po wymianie płynu przy okazji wymiany rozrządu płyn był już czysty jak ci coś zostanie na palcu to uszczelka, miałem tak w VW Jetta 1.6 TD
-
Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?
Mily masz ten sam silnik co ja. Jak się obawiasz płukanki nie rób jej tylko zalej mu to: Leichtlauf HC7 5W-40 Liqui Moly 1347. Opakowanie 5L. Cena brutto: 103.50zł Ma nasze normy VW 505.00 I to też zalałem swojej niuni. Jest to olej syntetyczny ale hydrokrakowany czyli baza jest mineralna + komponenty syntetyczne. Pozdro Viva AFF!
-
[B5 AFN] Klekocze na ciepłym
to znaczy jak, poziom był na minimum czy poniżej? przebieg ma znaczenie, ale ja pykałem audi 80 1.9 TDI gdzie przebieg był 324 tys. km i nie było problemów z samoregulatorami
-
[B5 AFN] Klekocze na ciepłym
Myślisz że problem z samoregulatorami pojawił się z powodu tuningu?
-
[B5 AFN] Czy można zalać pełen syntetyk czy raczej półsyntetyk (przebieg 200 tyś) ?
tak jest
-
Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?
Prawidłowo powinieneś spuścić, tak żeby stan był poniżej max, ponieważ niespalone cząstki oleju uszkodzą katalizator, mogą też go zapchać, a wtedy ciśnienie wzrasta na turbinę. Masz zmienną geometrię łopatek i dla twojej turbinki jest to szczególnie szkodliwe, ponieważ sadza i spaliny muszą mieć jak najlepsze ujście. Ja natomiast miałem ponad stan ok 2 mm i po prostu spaliłem ten olej jeżdżąc.
-
[B5 1Z] Kopci na szaro-niebiesko przy uruchamianiu
kolego masz zły olej w aucie, katujesz turbinę wlej SYNTETYK 5W-40 z normą VW 505.00
-
Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?
Szanowni forumowicze, niedawno kupiłem nowego klekota A4 i przy zakupie okazało się, że gościu miał zalanego mobila minerała 15W-40. Akurat miałem półsyntetyka Liqui Moly 10W-40 i czym prędzej wymieniłem uprzednio robiąc płukankę. Teraz wlewam syntetyk Liqui Moly 5W-40, ale gdybym miał wtedy syntetyka nie czaiłbym się i też bym wlał. Także myślę, że płukanka i syntetiko w niunie. Pozdro aha i silnik AFF wcale nie jest taki zły, jak to niektórzy użytkownicy sugerowali.
-
Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?
ci panowie co się tak dziwili ze kupiłem ten syntetyk tak tanio i że z beczki od turasa proszę Leichtlauf HC7 5W-40 Liqui Moly 1347. Opakowanie 5L. Cena brutto: 115.00zł promocja na http://www.liquimoly.pl/index2.htm
-
[B5 1Z] Wymiana płynów, rozrządu
też wymieniam filtry i oleje po 10 tys. km rozrząd i paski co 70 tys. km poza tym przy każdym nowo zakupionym aucie wymieniam olej w skrzyni, ot taki mam kaprys hehe
-
Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?
ależ ja wiem że to hydrokrak nie czepiajcie się, ma normę VW, a ja mam radochę, że co wymiana to inny olej pozdrówka